Spywary na koníkovi

lucisa
8. bře 2007

Holky, nemáte problém s kompíkem, když jste tady na koníkovi? My jsme s MM zjistili, že pokaždé, jak to tady rozkliknu a my potom spustíme hlídače, tak vždycky najde min. 3 spyware (což je takový skrytý prográmek, který tady můžou hackeři "nalepit" a my tím, že se zapojujeme, tak nám to přejde do PC) - pokud jsem to správně napsala, moc tomu nehovím.
Minulý týden (nebo dva zpět) se nám totiž přes tohohle spywara naboural někdo do kompíku a naštěstí nám to hlídač zablokoval tak, že kamkoli jsme se hlásili heslem, tak nám nedovolil přístup (banka, email, koník atd.).
Pak jsme hledali příčinu a projížděli všechny stránky, na kterých jsme za tu dobu byli a bohužel nám vychází koník.....
Musím to napsat i adminům, snad se někdo dostal přes nějaké zabezpečení. Bohužel tady teď pomalu nemůžu chodit, protože pokaždé pak MM musí projíždět a mazat. Jestli to admini nenajdou a nic neudělají, tak tady bohužel končím. ☹
Proto se ptám i vás, jestli někdo máte podobný problém.... ☹

lulik
8. bře 2007

Luci, a nevis jak se ten spyware jmenoval...diky,ted to projizdim programem...

kristynaw
8. bře 2007

jak se to da projet?

paska
8. bře 2007

tiež to pozerám ale zatial nič

vavka33
8. bře 2007

co je to za slovo?

lulik
8. bře 2007

kristy:jestli se nemylim tak treba pogram Spybot nebo Ad-Aware. ale spyware v podstate muzes chytnout kdekoliv ne jenom tady 😉

madeleine
8. bře 2007

my mame kadejake "hlidace", ale neviem, ze by sme niekedy nieco vaznejsie nasli... a vobec nie, ze by sa to tykalo konika... 😕 Skusim sa na to zamerat, ale niesom si ista, ci som relevantna vzorka... 😀

makak21
8. bře 2007

Tak jsem právě projela kompík vším dostupným, co mám a jsem čistá. Takže nevím, odkud to chytáš lucisa, ale může to být i nedostatečně zabezpečeným kompíkem, že se ti tam něco dostane. Držím palce at to vyřešíš 🙂

melory
8. bře 2007

som rada ze mame linux 🙂

lucisa
autor
8. bře 2007

máme ad-ware nebo tak něco....
jo, makak21, já netvrdím, že je to stopro z koníka, nechtěla jsem nikoho vyděsit, ale bohužel už jsme zkoušeli otvírat různé námi používané stránky v poslední době a na koníka to ukazuje. taky bych byla ráda, kdyby to tak nebylo, jinak mi MM koňa zatrhne, což bych fakt blbě nesla, ach jo...

prý tyhlety blbiny chodí i přes ICQ, takže už jej vůbec nepoužíváme, ale už jsme z toho fakt hotoví.
My právě máme v kompíku kdejaký hlídač z důvodu používání internet banky, ale vždycky to něco zachytí. Kdyby to bylo jednou za měsíc, tak neřeknu, ale ono je to denně, což už je fakt otravné. Uvidím, jestli Bob něco najde, už jsem ho prosila o pomoc, tak uvidím...... 😒

arabeska
8. bře 2007

aj ja sa tesim ze mame linux 😎

madeleine
8. bře 2007

my mame aj ad-aware a nic nenasiel. 😉 ani pred ani po.

madeleine
8. bře 2007

a mate mozillu alebo explorer?

makak21
8. bře 2007

Luciso, já se nevyděsila 🙂 , jen jsem ráda, že já z koníka nic nemám, taky by mě mrzelo, kdybych ho kvůli tomu pak nemohla používat.

Mám mozillu

arabeska
8. bře 2007

my mame operu ale mame nainstalovanu aj mozillu

lulik
8. bře 2007

ja jsem to projela spybotem...musim priznat,ze vecne mi to najde nejaky spyware,takze nevim,jestli je to primo z MM.jenom jsem se chtela zeptat,jestli nejaky konkretni...
jo a pouzivam mozillu

lucisa
autor
8. bře 2007

mozillu ani neznám. máme explorer, zítra ukážu tuhle diskusi manželovi, on tomu snad bude rozumět víc, než já....

kili
9. bře 2007

Používajte Operu, cez ňu tuším spywary neprejdu. Manžel spí, tak sa nemôžem spýtať.

bybi
9. bře 2007

my mame mozillu a vobec nemame problemy so spywaremi 🙂

madeleine
9. bře 2007

explorer je v podstate najnapadnutelnejsi, ak som pochopila debaty mojich kolegov. Najviac virusov sa po nom motka... mozilla je bezpecnejsia, neviem, ale preco a ako to funguje... 😅 chcelo by to nejakeho chlapa... 😕

mimi109
9. bře 2007

co je to ten spywar daky PC virus alebo co?to prvy raz cujem take slovo 😕

kili
9. bře 2007

môj muž keď ide k známim kôli vírusom, tak vždy im hovorí, že majú používať operu na prehliadanie, že cez ňu sa také blbosti nedostanú, ale tiež tomu nerozumiem 😅
mimi, to je tuším (ak píšem blbosti, tak sa ospravedlňujem) program, ktorý určité spoločnost vypúšťajú cez net, aby zistili, aké si pozeráš stránky a podľa toho ti vedeli ponúknuť reklamu. Znie to neškodne, ale keď toho je strašne veľa, tak ti to zahltí počítač a ide pomaly.

madeleine
9. bře 2007

spyware je v preklade špiónsky tovar... čiže kvázi vírusy alebo programy, ktoré môže narobiť galibu...

tu od múdrych:
Spyware je termín označujúci programy, ktoré bežia na vašom počítači a majú za úlohu sledovať a zapisovať spôsob, akým si prehliadate internet a internetové stránky, ktoré navštevujete. Spyware napríklad dokáže skombinovať informácie o vašom on-line správaní s informáciami od množstva ďalších užívateľov, čím vlastne robí prieskum trhu. Tieto informácie môžu kupovať a predávať spoločnosti, ktoré zaujíma spôsob, akým sa zlepšuje konštrukcia stránok a akým sa využíva internet.

Možno si želáte a možno nie, aby bolo vaše používanie internetu sledované takýmto spôsobom. Tak ako môže byť spyware využívaný na zvýšenie kvality pobytu on-line, môže sa použiť aj na získanie osobných údajov, ktoré ste zadali, vrátane hesiel, telefónnych čísel, čísel kreditných kariet a čísel identifikačných dokladov.

Spyware sa často načíta do počítača, ako súčasť bezplatného stiahnutia inej služby - napríklad služby, ktorá vyhlasuje, že zvýši výkon vášho počítača. Niekedy je požadovaný váš súhlas, ktorý sa zobrazí malým písmom, no spyware sa môže načítať do vášho počítača bez vášho súhlasu alebo vedomia.

Spyware nie je to isté ako vírus, keďže len zaznamenáva, čo robíte a nemení spôsob, akým pracuje váš počítač. V dôsledku toho nie je antivírový softvér účinný pri identifikácii a odstraňovaní spyware; potrebujete si stiahnuť a spustiť špeciálny anti-spyware program.

V súčasnosti dostupný bezpečnostný anti-spyware softvér zahŕňa anti-spyware značiek McAfee, Spybot Search and Destroy, AdAware, Spyware Eliminator, Spyware Doctor a Microsoft. Dôrazne odporúčame, aby ste si nainštalovali a využívali anti-spyware produkt s dobrou povesťou, aby ste sa ochránili pred spyware na vašom počítači.

Najdôležitejšie tipy

1. Nezdieľajte počítače
Vypnite možnosť zdieľania na vašom počítači ('File and Printer Sharing'), aby ste predišli neautorizovanému prístupu. Pokyny nájdete v Pomocníkovi vášho počítača.
2. Prípony názvov súborov
Väčšina operačných systémov využíva prípony názvov súborov. Napríklad názov dokumentu Microsoft Word je zakončený príponou .doc a fotografia sa môže končiť .jpg
Niektoré operačné systémy štandardne nezobrazujú tieto prípony. Aj keď takto vyzerajú názvy súborov čistejšie a prehľadnejšie, umožňuje to vírusom lepšie sa ukryť. Pomocou funkcií Pomocníka vášho počítača (Index a slovo "zobraziť" - "display") vyhľadáte postup, ako zobraziť prípony súborov.
Každý súbor so zjavne dvojitou príponou - napr. wow.jpg.pif je takmer určite vírus a nikdy by sa nemal otvárať.
3. Nevyžiadané e-mailové správy s prílohami otvárajte len veľmi opatrne
Bežný spôsob rozširovania vírusov je prostredníctvom elektronickej pošty. Niektoré vírusy rozposielajú kópie seba samých každému, kto sa nachádza v adresári napadnutého počítača. To znamená, že vírus sa môže objaviť v pošte od niekoho, koho poznáte.
Nikdy neotvárajte e-mailovú prílohu, ktorá obsahuje súbor s príponou .exe, .pif alebo .vbs, keďže tieto sú zvyčajne využívané vírusmi.

madeleine
9. bře 2007

a inak, ale o tom istom:

Spyware je software skrývajúci sa vo vašom počítači bez vášho vedomia. Využíva sa na zbieranie informácii o počítači (hardware, software), o vaších surfovacích návykoch, heslách, e-mailových adresách a samozrejme aj o vašich osobných údajoch - mene, veku, a pod.

Najväčším problémom spyware je, že svoju činnosť vykonáva na pozadí práce s počítačom, môže vám tak spomaliť systém, prípadne ho aj poškodiť. Pri pripojení na internet odosiela vaše informácie neznámym nedôveryhodným firmám alebo naopak od nich sťahuje údaje, ktoré sa vám vo forme reklamy znenazdajky objavujú na obrazovke počítača.

kili
9. bře 2007

tak som to tuším napísala celkom dobre 🙂 , len viac laicky 😅

madeleine
9. bře 2007

si sikulka... 😉

deina
9. bře 2007

Cez Operu to naozaj neprechadza? Operu pouzivam a nemala som zatial problem, ale ani som sa nepozerala za tym, to ma na starosti muzik. 🙂

katulka11
9. bře 2007

No bohužiaľ, aj ja mám ten problém ako Lucisa, tiež mi za posledný mesiac vyhodil antivírový program 39 pokusov o prienik - spyware. A vždy pri pripojení do MK. 😒

ikke
9. bře 2007

aky program pouzivate na ten spyware? ja som prave stiahla nejaky Spyware Doctor a teraz kontroluje... ale je tam toho pozehnane. este neviem, ako zistim, ci je to z konika, alebo z coho...??? 😒

sue
9. bře 2007

Baby, ja mám len obyčajný antivirá, kde sa dá získať antispyware?

emjee
10. bře 2007

my mame spywareguard a spywareblaster a manzel to este testuje pomocou windows advanced care a nemame nic zatial 😀
sue tahaj.sk stahuj.cz slunecnice.cz tucows.sk alebo z oficialnych stranok spywareguard alebo spywareblaster (najdi si cez vyhladavac)- je to zadara