Stejná IP adresa několika přihlášených. Řeší to admin?

sarinkam
1. črc 2010

Zajimalo by me, jestli admini resi i takove veci, jako když se prihlasim z jieho pocitace ,( v praci) a kolegyne co me strida sem treba chodi taky. Pak je vice nicku ze stejne adresy. no ale treba ja mam pak na svuj nick vice adres.

beruska2x
1. črc 2010

😅 a proc by to meli resit? ja se prihlasuju ze 3 PC a kdyz nekde jsem mimo tak se prihlasim, kdo tam ma zrovna notas 😉

janocka
2. črc 2010

@sarinkam máme viacero technickych prostriedkov na to aby sme zistovali duplicitne nicky. Ak sa niektori uzivatelia prihlasuju z 1 IP adresy, tak vieme rozoznat ci to je alebo nie je duplicitny nick

nikes
2. črc 2010

chtěla jsem se zeptat, jestli jste dávali majitelům ten návrh o anonymním zadání určitého tématu, jak jsme vedly v diskuzi. Některá z adminek tam psala, že to zkusí navrhnout. Dávali jsme ji odkaz na dis. foru na www.emimino.cz nebo www.baby-cafe.cz, kde , pokud zakladatelka nechce zveřejňovat svou identitu, tak se odhlásí a zadá dotaz anonymně. Provozovatelé stránek vědí o koho jde , ale diskutující ne. Děkuji za odpověď

alcatko.j
18. únor 2011

@nikes odpovedel ti nekdo na tento dotaz? Taky by me to zajimalo..... a myslim, ze je to dobry napad..kolikrat se nekdo chce na neco intimniho zeptat, stydi se treba, nechce, aby se znala jeho totoznost..mozna by se tak zabranilo duplicitnim nickum, coz je zakazane..jako ostatne tady skoro vsechno 🙄

janocka
21. únor 2011

@nikes @alcatko.j neviem ci sa planuje zakladanie anonymnych diskusii. Myslim si, ze nie, ale nie som si 100% ista. @bob vam to bude vediet s urcitostou povedat

bob
21. únor 2011

@nikes @alcatko.j
Zatial sme o tom neuvazovali. Skuste popisat aku s tym mate skusenost z inych stranok. Ci sa to casto vyuziva a ci sa to nezneuziva.

aguaverde
22. únor 2011

@bob myslím že by se to využívalo dost 😅 😕 některé uživatelky dotaz buď vůbec nepoloží a nebo si založí nový nick jelikož je jim třeba trapné se na tu otázku zeptat pod svým jménem 😕 no zneužít se to asi dá kvůli tomu že někdo bude zakládat nesmyslné témata atd (ale to stejně může i tak při založení nového nicku) 😕
Možná by bylo dobrý když by uživatelka chtěla nějaké takové téma založit tak by první napsala adminům a ti by jí to povolili 😉 samo že admini by věděli kdo to je ale neřekli že 😅 nevím zda mi rozumíte momentálně si nerozumím ani já sama 😀 😀 😅
no prostě k tomuto návrhu se jednoznačně přikláním a hlasuju za něj oběma rukama 🙂

monkula
22. únor 2011

@aguaverde ja s tým hlásením adminom nesúhlasím... Aj admin je len človek, ľudia sú klebetný, povie to kamarátke, tá svojej a už každý vie, kto položil takú otázku, jednoducho ja by som sa radšej nič nepýtala, než nahlásila adminom, ahoj, idem potajomky založiť tému tú a tú....
Ale inak hlasím.. ja som raz dávala súhlas na bútlavú vŕbu, kde aj keď je človek prihlásený, ukazuje sa ako anonym, samozrejme, anonymne sa lepšie nadáva a uráža, ale to už by ste si ustrihli, alebo užívateľky medzi sebou a bonzovali by

kami1984
22. únor 2011

@bob opravdu je to lepsi, zvlaste, pokud tazatelka tu mam alba, pispiva do vice diskuzi a trapi ji neco, s cim nechce jit verejne na trh..me taky na zacatku tehu i ted zajima par veci, ale netroufla bych si dat otazku verejne do placu atak navstevuji i jine servery, kde odpovedi od diskutujicich ziskavam...
jen nevim, proc bych mela hlasit admince, ze se chci zeptat na neco "mimo svuj profil".. i ony jsou jen lide a obcas je svet maly..
prece jen by to bylo plus pro konikovky a take pro Vas, ze budete zase flexibilnejsi a treba toto najde nove uzivatelky serveru...

aguaverde
22. únor 2011

@monkula tak stejně by jsme jako admini věděli kdo to je že 😉 takže je vlastně jedno zda se to bude "hlásit" nebo ne 😉

monkula
22. únor 2011

@aguaverde myslím si, že adminovi sa nebude chcieť vedome hľadať, kto dal akú intímnu otázku, ale keď Ti niekto napíše, je to iné....

aguaverde
22. únor 2011

@monkula jasný chápu 😉 jen sem tim chtěla říct že stejně by sme věděli o koho jde 😉 je fakt že nemáme tolik času hledat, a každého "kontrolovat" 😉

monkula
22. únor 2011

@aguaverde to je mi jasné, ale vieš ako sa hovorí, príležitosť robí zlodeja a pokiaľ by ste dostávali informácie priamo, možno by to lákalo viac, ako si niečo prácne vyhľadávať. Nuž, neostane nám nič iné, len vám dôverovať, že to nikde nevykvákate 😝 😀 😀
super nick, zelená vodo 😀

aguaverde
22. únor 2011

@monkula 😀 jak říkáš hold musíte věřit 😅 😕 😀 je fakt že by to bylo asi složitější kdyby každá druhá (obrazně řečeno) psala že zakládá tam a tam téma 😅už teď toho kolikrát mám nad hlavu a nestíhám 😅no což dnes mi to moc nemyslí mám angínu 😝 😝asi mi vlezla i do hlavy 😝 😅 😀
díky za pochvalu doslova je to zelená medůza (španělština 😵 )

monkula
22. únor 2011

@aguaverde no vidíš, ešte by si si nabalila robotu naviac..
aha, ja som si to preložila do taliančiny 😀

alcatko.j
22. únor 2011

@bob Bobe, zkusenosti jen takove, c jsem vysledovala, proste je dany nejaky nick(napr inkognito) a pokud je nejake palcive intimni tema, otazka, kterou chce uzivatel polozit(zeptat se), jako napriklad poradit v otazce hrani automatu u rodinneho prislusnika, alkoholika v rodine, atd, tak si zaklikne kolonku/nejakou)😅 a cokoliv co napise do diskuze, i jako uvodni otazku, nebude videt pod jeho opravdovym verejne znamym nickem...I kdyz ja chci reagovat na nejake takove podobne tema a nechci, aby kazdy vedel, kdo jsem, opet muzu reagovat jako inkognito...Kdo se skryva pod inkognitem by mel asi prece jen nekdo vedet, nemusi to byt hned vsechny adminky, ale treba hlavni admin?? aby byla prece jen nejaka kontrola v pripade nesmyslne a pro zabavu se zakladanych temat...
Myslim si, ze to opravdu zabrani zakladani dalsich nicku a hodne to muze nekomu pomoci...

mabinogi
24. únor 2011

@bob
@alcatko.j

Musím říct, že tento návrh alcatka se mi moc líbí a přijde mi velmi rozumný. Podepisuji se.

lenkabu
24. únor 2011

@bob já jsem pro alčátkův návrh 🙂

petruna
24. únor 2011

take se mi navrh Alcatka moc libi. Myslim, ze by to hodne vyresilo.

emicka09
24. únor 2011

zajimavy napad.osobni zkusenosti prispet nemuzu, ale ta myslenka se mi libi..kazdeho sem tam neco zastihne, co ho treba trapi a aji by se zeptal, ale umim si predstavit, ze to neudela prave proto, ze je "identifikovatelny". a to mozna nejen identifikovatelny bezprostredne, ale nekdo muze treba zpetne po tydnech/mesicich neco "vystarat "a to pak nemusi byt treba dvakrat prijemne..zneuzitelne to asi je v tom smyslu, ze si pak muze kdokoli cokoli vyfabulovat, ale nikdo neni asi natolik zdatny fabulator, aby se to neprovalilo..
takze - palec nahoru (skoda ze tu chybi)

morusa
24. únor 2011

Super nápad, souhlasím.

berynka
24. únor 2011

ano, já se na jiných diskuzních fórech (např. baby-cafe.cz, e-mimino.cz) setkala s možností dát anonymní příspěvek. Zpravidla to funguje, že přispěvatel si po přihlášení může zvolit, jestli bude reagovat pod svým běžným nickem, nebo inkognito. Zdá se mi, že se to docela hodně a bez problémů využívá.

sisa77
24. únor 2011

@alcatko.j Naprostej souhlas.

jancee
24. únor 2011

@bob @alcatko.j
Prima nápad, souhlasím, to by vážně mohlo fungovat a odstranilo by to řadu problémů. Něco podobného znám z jiného diskuzního fóra a nikdy jsem neviděla, že by to někdo nějak masivně zneužíval.

jesterka_v
24. únor 2011

Souhlasím 🙂 Skvělý nápad 🙂

sayast
24. únor 2011

skvely napad, souhlasim,to by bylo bezvadny

ygreen
25. únor 2011

fajn nápad

tetes1
25. únor 2011

výborný nápad.

katerinka.kr
25. únor 2011

@janocka a jak to s tim duplicitním nickem děláte? zajímalo by, jak identifikujete uživatele, kteří se sednou za ten stejnej počítač, nebo kteří přistupují přes prox 😉 y?děkuji za odpoved

janocka
25. únor 2011

@katerinka.kr toto prezradzat nebudem. Vyuzivame na zistovanie viacnasobnej registracie viacero prostriedkov. viac ti k tomu povedat nemozem, nebudem prezradzat co vsetko vyuzivame.