Technické dotazy na fungování stránky

aguaverde
11. bře 2011

Máte s něčím problém? Nevíte si rady? Potřebujete se na něco zeptat?

https://www.modrykonik.cz/help/#cat-technical-s...

martinjasen
19. dub 2011

@martinka81 "a to považujete za řešení?" na co narazas? Na to, ze citujem pravidla. Vidim, ze navstevnici ich nepoznaju, evidentne ich treba pripominat.

"Copak přízeň uživatelů není to nejdůležitější" Co podla teba je priazen uzivatelov? Predpokladam, ze myslis, ze pre stranku je dolezite, aby ju ludia mali radi. Preco ju vsak maju radi? Kvoli pravidlam? Kvoli adminom? Asi nie. Ta pridana hodnota je niekde inde. My pravidla navrhujeme tak, aby sme mohli reagovat ak je snaha navstevnikov poskodzovat tuto pridanu hodnotu.
Napr. avatar, sme na 1000percent presvedceny a vsetko nam to dokazuje, ze pozivanie skutocnych tvary zvysuje vzajomnu doveru navstevnikov na stranke. Preto ine avatary nechceme a budeme ich mazat. Vo fore a vo fotoblogoch chceme aby sa riesila iba tema, kvoli ktorej bol konik zalozeny, preto fotky s inou tematikou vymazeme. Nechceme, aby na stranke bolo vela reklam, preto mazeme reklamne prispevky, fotografie. Takze z toho vyplyva, ze nasou hodnotou, ktoru sa snazime na stanku implementovat je 1. sme iba o materstve 2. zvysujeme vzajomnu doveru medzi uzivatelmi 3. Nech vztah medzi obchodmi a navstevnikmi je ohladuplny. Urcite je toho ovela viac, co prinasa uzivatelom pridanu hodnotu z pouzivania stanky, napr: spoznat novych ludi, najst informacie, najst pomoc, socialny kontakt, moznost zdielat albumy, diskutovat o temach...

"My tady nejsme kvůli vám, ale vy pro nás a tak to je i kdybyste se na hlavu stavěl." Ak chapes co som napisal pred tym, mozno si uz uvedomujes, ze je to nepodlozeny nazor.

martinjasen
19. dub 2011

@aknel2002 " ještě jste mi nezodpověděli dotaz z 12,50" 😉 chyba trochu slusnosti, skus este raz.

aknel2002
19. dub 2011

@martinjasen - aha a jak má znít má otázka, aby jste odpověděli?? 😉 myslím, že první otázka byla slušně napsaná...a proč mají mít lidé stránku rádi? tak já si myslím, že je hodně důležité , jak jednají s uživateli i jací jsou admini 😉 a jak se rozhoduje demokraticky a taky se jedná spravedlivě - nemažou se alba jen některým uživatelům, neblokují se jen někteří apod.

martinjasen
19. dub 2011

@aknes2002 "tak já si myslím..." Neberiem ti tvoj nazor. Ja si vsak myslim svoje a zo svojej pozicie beriem za to zodpovednost. Tato stranka je mojim dochodom, tak mojou osobnou sebarealizaciou. Aku zodpovednost beries za to ty, co ak sa mylis?
"a jak se rozhoduje demokraticky a taky se jedná spravedlivě" Demokraticky? Vlada ludu. Lud su ludia, ktory byvaju v state na urcitom uzemy, platia dane a ked sa nieco v state pokazi mozu prist o svoje zivoty. Preto nesu zodpovednost a svoje rozhodnutia si dobre zvazia. Tu si na sukromnej stranke, vystupujes pod anonymnym loginom, neprispela si ani centom na chod stranky, o zivot ti tu nejde. Myslis si, ze je to rovnake? Tvoja zodpovednost voci stranke je na bode mrazu. Potom tvoje "tak já si myslím.." su prazdne slova nepodlozene ziadnou zodpovednostou. Ja ked si myslim tak riskujem, ty nic neriskujem, pokojne nadavas.

Pod slusnostou chapem, napisat aspon "Prosim" a ked odpoviem tak "Dakujem".

aknel2002
19. dub 2011

@martinjasen - děkuji za poučení 😉 prosím a děkuji jsem naučila i své dítě, takže myslím, že neslušná nebudu! 😀

aknel2002
19. dub 2011

@martinjasen a hlavně mě bohužel i na předešlé otázky nikdo neodpověděl a i když byli s prosím a děkuji byly mazané, tak nevím za co mám děkovat a kdo je tady neslušný........

agyta
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aknel2002
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
schnek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
agyta
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
frisbee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martinka81
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aknel2002
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aknel2002
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martinka81
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kopa
19. dub 2011

Dobrý den,
proč nefunguje interní pošta?Na stránky i na diskuze najedu,ale jakmile kliknu na interní poštu skočí mi toto:
Omluvte výpadek, porucha není na Vašem přijímači....

martinjasen
19. dub 2011

@kopa Tato chyba sa objavuje ak je problem so serverom. Skus znovu nacitat stranku, asi to je iba kratkodobe, lebo neevidujeme ziadnu chybu. Ak to nezacne fungovat skus napisat nasej technickej podpore podla tychto rad: https://www.modrykonik.cz/bugreport/
Verim, ze to uz pojde. Pekny den.

kopa
19. dub 2011

@martinjasen děkuji za rychlou odpověď 🙂

princezna
19. dub 2011

@martinjasen krátkodobé to není, já se nedostanu do pošty už asi týden a když mi tam před víkendem někdo poslal ipinu dala jsem i dotaz sem, co mám dělat, ale karkulka mi neodpověděla (otázka byla adresována jí se zavináčem).
dneska už tam mám dvě nové zprávy, ale vůbec nevím od koho a o čem.
snad to není nic od vás 😕

motylekmn
19. dub 2011

Ono je sice hezke diskutovat na nejakych strankach s clovekem, ktereho si dovedu predstavit, slova o duvere jsou taky pekna, ale preci jen tohle neni nejaka uzavrena skupina, ale internetova stranka se svymi riziky (a samozrejme prinosy - proto tu jsme). Proste sve soukromi si radi lidi i chrani, aby ho pak nepoznavali treba lide z prace, nebo pulka vesnice - a nevedeli o jeho nejintimnejsich problemech a starostech. Ano, existuje moznost tehle "Marky", ale clovek pod ni taky nechce vystupovat vecne, kdyz si clovek pozdeji prida vlastni fotku, ma ji pak u vsech prispevku z minulosti - i tam, kde by to radsi nechtel mit. Dalsi mozny argument - diskutuj jen v soukrome diskusi... a pak nikdo "venku" tvou fotku neuvidi... taky by to slo, ale nekdy se proste clovek "venku" zeptat na neco chce, nebo reagovat.

Tohle vy porad jeste nejak nechapete, nedovedu si to vysvetlit jinak, nez proste rozdilem pohledu mezi muzi (vetsina Asmira tymu - placenych pracovniku, zakladatelu) a zenami (protoze tohle je proste na rozdil treba od modrestrechy proste stranka pro maminky = zensky. Sem proste treba tatinkove se svymi sexualnimi problemy, nizkymi pocty zivych spermii a podobnymi citlivymi problemy nechodi, ze... Nebo jsem tu takovou diskusi zatim nezahlidla, i kdyz teda s rodicovstvim opravdu souvisi. Spis to tu za manzely "resi" jejich manzelky a ptaji se ostatnich zen, co a jak... 😝 Zensky se specifickymi zdravotnimi problemy, ktere s sebou nejen jejich pohlavi, ale i materstvi proste prinasi. Nevim, na co to prirovnat, abych ti to coby muzi teda priblizila, ale pokud clovek potrebuje resit krvaceni odsud a tamtud - at uz pred porodem, po porodu nebo jen tak kazdy mesic ci uprostred mesice, tak je velmi rad, ze nasel tuhle stranku a ma se kde zeptat. Ale se svym oblicejem? A na veky veku??? 😕 Ano muze tu duveru prokazat a se svym oblicejem se zde objevit i s takovym dotazem, ale kolika lidem se uz stalo, ze je tu nekdo poznal? 😝 Opravdu bys chtel resit natrzeni urcitych partii po porodu a ruzne vytoky pripadne neplodnost apod. pred celym svetem se svoji fotkou? Tohle proste soukrome diskuse nevyresi. O vsem se soukrome diskutovat neda. Nekdy se clovek musi zeptat sirsi skupiny uzivatelek, aby se mu dostalo odpovedi od nekoho, kdo neco podobneho prozil taky. A moznost anonymnich dotazu tu neni. Ja v tomhle vasem neustale odmitavem postoji proste zacinam videt absolutne nepochopeni a proste rozdil v tom, ze jste asi vetsina proste muzi a tyhle problemy potrebu resit na verejnem foru asi nemate.

Ja jsem zrovna nedavno resila velmi nemily intimni problem... a obdivovala jsem ty maminky, ktere tu ve verejne diskusi o necem diskutovaly. Ja se priznam, ze jsem se jich i tam bala pod svym nickem na neco zeptat. Fotku tu ted sice momentalne nemam... ale co kdybych si ji zase jednou pridala, pak tam bude strasit i s mym nickem, fakt nechci 😝

A ted momentalne resim bohuzel opravdu velky zdravotni problem, neco, co by mohlo teoreticky bohuzel ovlivnit nejen kvalitu meho zivota, ale treba i moznost zamestnani - proste pokud se urcita diagnoza prokaze, obavam se, ze uz me v zivote nikdo nezamestna. Ano, neziju momentalne v CR, ale premyslim o tom proste ted i v tomhle kontextu. Existuje tu i forum o tehle nemoci, ja ty maminky obdivuju, jak to zvladaji, ja momentalne nezvladam, ale rikam si, jestli si uvedomuji, ze v pripade, ze treba pracuji a nekdo tu jejich zpoved najde z jejich zamestnani,.. mozna si jejich zamestnavatel najde zaminky, proc je propustit. Ony totiz budou proste casem uz tak nejak... "cim dal casteji nepouzitelne". Tudiz se mu nevyplati. Ja vim, jsou zakony atd... ale proste i v tomhle je potreba si sve soukromi chranit. A to, ze tu pak diskutuje fura "Marek" s tim nic nerikajicim dlouhovlasym avatarem... je to chaos. A kazdy se rad prezentuje na nejake strance tak, aby se odlisoval - prave tim avatarem. Jenze podstata stranky modrykonik a jejich diskusi je proste takova, ze cloveku ta jeho fotka prave moc ve vsech zivotnich situacich opravdu nepomuze. A odlisit se od ostatnich "Marek" chce. Takze proste v tom bych videla "lidskost" nejake stranky - kdyz jste o tak intimnich a lidskych problemech, ze byste byli taky nekdy ochotni videt problemy jine strany.

Timto koncim, na vetsi diskusi nemam dnes cas a ani si nemyslim, ze je tak nejak o cem diskutovat. Vas naprosto neoblobny postoj ohledne avataru je nam vsem bohuzel znam. Jen se uz proste asi naposledy snazim vysvetlit vam to, cim je tahle stranka proste jina. Mozna by pomohlo, kdybys nekdy stranku taky cetl - jine verejne diskuse, nez jen tyhle "technicke dotazy", svou IP apod. A tak trosku se lidsky zamyslel, vzil se do situace ostatnich... Tady se proste neresi kachlicky a vychytavky do kuchyne, u kterych bych svuj ksicht vystavila klidne celemu svetu na odiv. 😒

verbalinka
19. dub 2011

@martinjasen Já jsem se zatím do tohoto "konfliktu" vůbec nezapojovala. Chápu, že udržet v chodu tolik stránek dá práci. Ale na druhou stranu chápu uživatelky, že jsou rozhořčené. Registrovala jsem se v roce 2007, ze stránek byla nadšená a ráda na ně chodila. Našla jsem si dost reálných známých atd. Ale poslední dobou si díky tomuto vyhrocenému "konfliktu" začínám dávat pozor na to, co říkám, jak dávám odkazy, aby to bylo "správně" a hlavně už ani nemám náladu dávat sem aktuální fotky. Dle příspěvků je vidět, že uživatelů ubývá. Před dvěmi lety musel být člověk na netu celý den, jinak mu uniklo několik stránek příspěvků, dneska je ten interval i několik dní. Nechci se hádat, jen bych vám doporučila trochu více pokory. Znám hodně podnikatelů, kteří s tímto přístupem brzy s podnikáním skončili. A ještě důvod, proč to vlastně píšu. Rozčílila mě vaše reakce na @aknel2002 , cituji: "Tu si na sukromnej stranke, vystupujes pod anonymnym loginom, neprispela si ani centom na chod stranky, o zivot ti tu nejde". Tím, že uživatelé chodí na tyto stránky, tak díky tomu, vy máte výdělek. Takže není pravda, že nepřispěla ani centem. Bez reklamy byste to mohli zavřít.
Ale nechci se hádat a přilévat olej do ohně 😉 Na tuhle diskuzi tohle nepatří a je mi jasné, že to brzy smažete 😉

verbalinka
19. dub 2011

@motylekmn absolutně souhlasím. Právě dneska jsem na jedné nejmenované miminkovské stránce viděla, jak by to bylo ideální. Je možné být přihlášen a u přidání reakce, odpovědi, je možnost zaškrtnout, že chcete odpovědět anonymně. Opravdu super vychytávka a vyřešilo by to problém s obličeji. Prostě obličeje zůstanou a u intimních dotazů (odpovědí) bude možnost být anonymní 🙂

martinjasen
19. dub 2011

@princezna V tom pripade prosim postupuj podla https://www.modrykonik.cz/bugreport/ . Evidentne sa to tyka iba niektorych navstevnikov. Potrebujeme viac informacii.

martinjasen
19. dub 2011

@motylekmn K tvojmu prispevku, uvedomujeme si tuto vec s anonymnymi prispevkami, zatial sme vsak nenasli riesenie, ktore by sme boli ochotni priat.
Pisal som o tom uz aj predtym, kopirujem to tu:
Co sa tyka zverejnovania anonymnych prispevkov, hladame riesenie. Ako dobry napad nam pride moznost , ze by sa dali vytvorit anonymne otazky. Tie by sme kontrolovali a tie vhodne a kvalitne by sme zverejnili napr. pod loginom Asmira. Zatial je to napad, treba dotiahnut technicke riesenie. Kedy by to mohlo byt nevieme teraz odhadnut.

Skuste ak mate napad ako by to mohlo vyzerat zaslat mi to do IP. Prosim vsak, nech je to komplexne, hruba idea nestaci, takze s navrhom riesenia napiste vyhody, nevyhody, problemy, ako ich riesit. Ak by bol navrh zaujimavy mohli by sme o nom diskutovat dalej.

elana
19. dub 2011

k té ikonce...Martine, ty (a celá Asmira) rádi přirovnáváte chod MK k návštěvě něčího příbytku, kde se má host a hostitel chovat slušně atd., tak zůstanu u této analogie: co se ikonek s povinnou fotkou týká, tak k čemu je server, kde se všichni rovnou zavřou do soukromých diskuzí? Mně to teda připomíná situaci, kdy by se někdo (kdokoli, z ulice, osamělý člověk) chtěl seznámit s milými lidmi a dostal možnost jít k šedému paneláku s 80ti anonymními byty, kde by nebyly ani popsané zvonky a dveře, každý jeho obyvatel by se do něj vplížil a honem za sebou zaklapl dveře, aby ho neviděl ani soused (natož někdo cizí) a nepoznal...na MK jsem od r.2007, předtím dva roky na beremku a teda rozdíl v atmosféře v dobách, kdy se ikonky tolik nehlídaly a neprošly fakt jen ty mimo (králíček, oko) a teď, kdy už vadí i světlemodré sluneční brýle (vlastní zkušenost) je opravdu markantní.

důvody, proč to tolika uživatelkám vadí, už tu krásně rozepsala @motylekmn nade mnou, prostě toto je jiný typ serveru než beremko a střecha, neřeší se tu jen senza a veselé věci jako svatba a nový dům, ale taky výtoky, neplodnost, alkoholismus... a to, že tu není možnost anonymního příspěvku a zároveň jsou uživatelky nuceny mít buď anonymní mařku (to jako nějak server zkrášluje a zosobňuje? 😕 ) nebo se vylepit pomalu s podpisem, mu zbytečně ubližuje.

Jako to, že se má teda diskutovat jen v zamčených diskuzích je přece krátkozraké, teď ještě pořád když člověk hodí na google dotaz (jánevím "nízké hcg"), vyjede mu plno odkazů na diskuze na Koníku, které vznikly v době, kdy nediskutoval každý jen v zamčených...ale co bude za rok, dva, tři? Kdo bude chtít psát dotaz na stránky, kde poslední příspěvek ohledně "nízkého hcg" byl tři roky starý? 😕

martinjasen
19. dub 2011

@verbalinka " Takže není pravda, že nepřispěla ani centem. " Toto je tiez casty argument, ze tym, ze uzivatelia chodia na stranku a klikaju na reklamu nam platia. Tento argument by platil a plne by som s nim suhlasil, ak by uzivatelia chodili na nasu stranku s umyslom klikat na reklamu, aby sme ziskali peniaze na prevadzku. Neviem o tom, zeby to takto niekto robil. Uzivatel, ktory klikne na reklamu urobi tak na zaklade toho, ze ma osobny zaujem a dana reklamna ponuka ho zaujala, nie preto zeby chcel zaplatit nam. Takto je vlastne reklama pridana hodnota pre uzivatelov. Aby sme aj v tomto smere vysli v ustrety navstevnikom, na nasej stranke je vzdy iba tematicka reklama suvisiaca so zameranim stranky. Niektore reklamy odmietame z dovodu, ze sa s nou nestotoznujeme.
Takze su to firmy, vdaka ktorym dokazeme zabezpecit prevadzku. Reklama je sluzba pre uzivatelov. Vas klik na reklamu znamena, ze vas to zaujalo, nie preto, aby ste platili stranke.

K tvojmu navrhu na pridavanie anonymnych prispevkov. Vyzera to jednoducho a zvazovali sme aj tuto moznost. Problem je, ze sa lahko moze stat, ze cela diskusia sa zmeni na anonymnu a v tom momente nam vznika problem ako to osetrit. Naozaj skor ako riesenie sa nam zda vytvaranie otazok, kde ten kto ju polozi bude anonymny.

verbalinka
19. dub 2011

@martinjasen promiň, ale to mi připadá ujeté, abyste kontrolovali a rozhodovali, které anonymní téma se vám líbí a které ne. Na tohle vám asi žádný uživatel nepřistoupí. Jak jsem psala, podívejte se na e_miminkovské stránky, tak mají anonymní otázky, odpovědi vyřešeny opravdu pěkně 😉

motylekmn
19. dub 2011

@martinjasen Martine, nezlob se, ale videl jsi nekdy nejakou web stranku, kde by uzivatele misto podle tebe "hrubych" navrhu zmen k dobremu na nejake web strance kompletne propracovali podrobny a komplexni navrh - a zadarmo? 😕 A bez vidiny toho, ze se jejich navrh opravdu aspon z vetsiny i docka uplatneni??

Takova snaha tu byla. Ja vim, ze tu "tlacharnu" vidis jen jako utok atd. ale snaha tam opravdu byla. Myslim, ze mela zustat verejna jako pokracovani te "mince", ale myslim, ze i v tom se vam uzivatelky snazily vyjit vstric a sly se skryt do "soukroma", aby vase nedostatky nekritizovaly a nediskutovaly verejne, kde by si to kazdy novy prichozi mohl precist jak tehdy, tak v budoucnu. Takze z "mince", kde se proste nachomytl ten, kdo na to nahodou narazil, ale pak se po precteni nebal prispet... se v podstate vsechny prispevatelky ocitly v "tlacharne". Vetsinou tam byly pridany, nektere se prihlasily dobrovolne. A pak se jim to nevyplatilo. Ano, k urcitym vylevum tam doslo, jak jsi sam cetl, snad jsi dokazal vnimat, ze se vzdy zase hlavni proud diskuse vratil k veci.

Vis, je videt, jak dlouho urcite veci diskutujete jen v ramci Asmira teamu, nez se tady k necemu dopracujete, ujednotite a vyjadrite. A je to vase prace, doufam, ze na minimalne plny uvazek. V "tlacharne" bylo tolik mamin, nektere zamestnane, nektere doma s vice detmi, casu malo, ale mely opravdu zajem tyhle stranky zlepsit. Timhle ta tlacharna zacala, snahou o zlepseni. A ze to nebylo jednoduche, reagovat na vase pozadavky na zmeny pravidel atd atd. v tolika lidech. Navic tam holky chodily v ruznou casovou dobu, nebyla moznost diskuse ve stejnou dobu, jakou si muzete doprat vy v ramci schuze z oci do oci. Proste virtualni svet. Byla snaha videt i to, proc za tou kterou veci treba tak silne stojite, opravdu jsme se snazily dopatrat, odkud ten vas uhel pohledu na nektere body prameni, co treba dela ekonomicky smysl apod, co proste zmenit rozhodne nepujde atd.

Takze pochybuju, ze by se nekomu chtelo znovu neco podrobne a zadarmo snazit predelavat a navrhovat. K cemu? Vetsina se tu stejne zavrhne tak, ze jsme tu hosti, pokud s pripominkami, tak hned nezvani a odkazani na bod zruseni registrace, atd. atd. a cisla pravidel a to a to neminime menit. 😒 A to, co z te diskuse i tam vyslo - ne nebylo to uplne dodelane, protoze s blokacemi proste presla chut pracovat vam na urcitych vecech zadarmo (plus vlastne i nebyl virtualni prostor k diskusi se stejnymi lidmi) a jeste byt za to narcen z nejakeho "odboje" - celoplosne bez rozliseni 😔 . Vsechno zacalo tim, ze lidem tahle stranka kdysi prirostla k srdci...

Dekuju za to, ze jsi mi odepsal, o tech anonymnich prispevcich,... nevim, jestli i ten zbytek reakce je adresovany na me nebo vseobecne "davu". Tyhle anonymni prispevky jsou uz davno velmi dobre vyresene na jinych serverech, pokud neznate svou konkurenci tak detailne, urcite by nebylo od veci ji prozkoumat podrobneji. Nekteri z vasich adminu jsou na urcitych konkurencnich forech jiz zaregistrovani, muzete jim to dat za ukol, at vam podaji podrobnou zpravu o fungovani anonymnich prispevku oni. A treba nejen o nich.

motylekmn
19. dub 2011

@martinjasen reakce na to, ze jen ten, kdo polozi otazku, by mohl zustat v anonymite. Dobre priklad: pri porodu doslo k natrzeni perinea od tud az potud... uz rok si nemuzu sednout, bude to nekdy lepsi. (ne nejsem to ja, mam dva cisare). Dobre, date moznost anonymniho dotazu. Urcite se nejaka dobra duse najde, kdo mi odpovi i s jeji fotkou, ale pochybuju, ze vsichni, kdo by mi byli schopni poradit nebo aspon sdilet jejich stejnou silenou zkusenost... ze mi tam opravdu odpovi se svou fotkou zprima do ksichtu, tak, ze by je poznala i jejich drbajici sousedka a nebo drbajici spolupracujici. To je porad do kolecka. Tak takovehle anonymni otazky moc strance nepomuzou. Nebo jen v tom, ze tech dotazu tu budete mit dost, ale v odpovedich to bude vaznout.

verbalinka
19. dub 2011

@martinjasen jsme se minuli s odpovědí. Anonymní otázka ok, ale nidko vám na ní neodpoví. Málokdo se přizná, že např. taky podváděl, že má v rodině alkoholika, že ... A proč je problém, aby téma, které je opravdu ošemetné bylo z větší části anonymní? Důležité je, aby byla možnost se zeptat a po pravdě odpovědět bez toho, aby to někdo ze známých zjistil.
A jinak k tomu placení. Máš to opravdu úplně převrácené. Zkus udělat dotazník, kdo chce na stránkách reklamu a 99,9% uživatelů řekne, že ji nechce. Reklamy je všude až moc a díky reklamě majitel vydělává. Stejně jako televize. Ta nedělá pořady kvůli lásce k nám, ale aby na tom vydělala. Takže bez velkého množství uživatelů u vás nebude nikdo inzerovat, tím pádem nebude na provoz a tím pádem MK skončí. Ne, že bych vám to přála 😉