Technické dotazy na fungování stránky

aguaverde
11. bře 2011

Máte s něčím problém? Nevíte si rady? Potřebujete se na něco zeptat?

https://www.modrykonik.cz/help/#cat-technical-s...

berenika39
18. říj 2011

@jennyska nevím, jestli jsemse dobře vymáčkla...myslela jsem ke Kojencům, batolatům, SˇKole školce, Volné diskusi, prostě do levého sloupečku přihodit na dobu do Vánoc ještě Vánoce 2011🙂.

lucisa
18. říj 2011

@jennyska asi jsem byla špatně pochopená ohledně hrubek, bylo to myšleno v nadsázce v kontextu k tomu, že se inzeráty blokují kvůli blbinám a nesmyslům, nechci nikoho pranýřvat za to, že má problémy s češtinou. Stejně tak jsem mohla použít třeba totálně nehorázný příklad, že inzeráty může zadávat jen někdo, kdo má třeba do 40 let, protože nad 40 let už maminky mají velké děti a nemají co inzerovat miminkovské věci apod.
Jen mi přijde, že je to každého vizitka, jak jeho inzerát vypadá, pokud bude přezdobený a špatně čitelný, škodí si jen sám sobě. 😒

jennyska
18. říj 2011

@berenika39 Něco takového tedy bude, ale můžeme to jen umístit jako kategorii Vánoce 2011, kde budou moci být vytvořeny různá tématka na dárečky na Vánoce 🙂 po Vánocích, někdy v lednu, přesuneme všechny diskuze a otázky z této kategorie do Volné diskuze....

berenika39
18. říj 2011

@jennyska super, tak doufám, že to bude všem k užitku🙂

jennyska
18. říj 2011

Ahojte,

Pár informací k problémům v bazaru, když máme novinky.

Špatné zobrazování inzerátů (počty inzerátů, zobrazování méně inzerátů na stránce ) - ukázalo se to jako problém s indexováním inzerátů. Spustili jsme proces, kterým se to opraví. V průběhu následujících pár hodin může být funkce bazaru z tohoto důvodu snížená. Týkat se to bude hlavně vyhledávání. Jestli se vám bazar nezobrazí, vyčkejte do večera.

Zobrazování nových a aktualizovaných inzerátů - někdy to bylo pár minut, teď to ale může trvat i několik hodin. Důvodem je výrazně rostoucí počet nových a aktualizovaných inzerátů, na který zatím nebyl systém přizpůsobený. Nastavujeme ho tak, aby to zvládl. Termín, kdy to bude fungovat zatím není upřesněn.

Notifikace na email - zjistili jsme, že se za posledních několik dní zahltil mailový server, takže jsme příčinu, proč nedocházely emaily, našli. Dnes by to mělo být odstraněno.

Jakmile budeme vědět něco více, budeme vás informovat.

Pěkný den,
Jennyska

bufina
18. říj 2011

@jennyska Ahoj, týká se to i zasílání opovědí na bazar neregistrovaným? Stalo se mně že mně jedna neregistrovaná maminka poslala několik zpráv, já jí odpovídala a jí nic nedošlo. Pak jsme se domluvili přez mail...Teď se mně zase ozvala na zboží jedna neregistrovaná paní, tak nevím jestli je problém jen u mě, nebo všeobecně.

jennyska
18. říj 2011

Všechny výše zmíněné problémy s bazarem jsou již vyřešeny a vše by mělo již plně a správně na stránce fungovat 🙂 @bufina.

janule11
19. říj 2011

@jennyska děkuji ti za milé a srozumitelné vysvětlení 😵. Pokud budou nová srozumitelná pravidla brzy k nahlédnutí, bude to fajn. Ubudou nedorozumění a naštvané maminky 😉.
Hezký den 😎 . Jana

jennyska
19. říj 2011

@berenika39 Ahoj všem 🙂 Na fóru MK je už kategorie Vánoce 2011, takže pokud chcete sdílet své nápady a rady, tipy na vánoční dárečky, můžete přímo tam zakládat různá témata 🙂

cervenec
19. říj 2011

Mám takový dotaz - máme jednu diskuzi a ta shodou okolností začala v době,kdy jsem otěhotněla - napadlo mě zda je možné vytisknout si z ní jen moje příspěvky? byl by to vlastně takový deník pro malou 😎 děkuji za odpověd 😉

lucisa
19. říj 2011

@cervenec nad tím už jsem kolikrát špekulovala, jestli si nemůžu vytáhnout jen mé příspěvky, taky jsem do jedné "naší" diskuse přispívala od těhu až doteď a vlastně tam píšu denní pokroky malé.
Bylo by fajn, kdyby to šlo, přimlouvám se. Zatím mi to jen vypíše témata, kde se můj příspěvek objevil, ale ne všechny a konkrétně moje, musela bych jet stránku po stránce. 😒

berenika39
19. říj 2011

@lucisa to nejde, už jsem po tom pátrala, sice z jiného důvodu (prostě jsem chtěla podle všech příspěvků uživatelky vědět, s kým mám tu čest🙂))) ), ale nejde to. vyhledávač nabídne náhodně vybrané příspěvky (at už tvoje vlastní nebo někoho jiného. Ne všechny. Je to proto, aby bylo ztížené zneužití informací , často se tu vypisují věci soukormé nebo intimní, zneužitelné 😝 . Takže takhle MK trochu chrání informace tady zveřejněné - není tak jednoduché získat kompletní obrázek o jedné konkrétní uživatelce.

lucisa
19. říj 2011

@berenika39 aha, hmmm, tak tenhle důvod chápu. Je to škoda, kdyby to bylo technicky možné třeba jen v rámci svého fotoblogu, bylo by to fajn, ale i když nejsem tak technicky zdatná, je mi jasné, že to by musel být hooodně dobrý počítačový program nebo tak něco, aby to dokázal, je-li to vůbec možné. 😒

berenika39
19. říj 2011

@lucisa jasně že to jde, ale běžný uživatel to nedá 😝 . taky bych stála o svůj osobní výpis 😀 😀 😀 , by se petasek možná jednou pobavil, až mu bude dvacet... 😀

apollo11
19. říj 2011

Nechci se nikoho dotknout, ale je nutné "opravit" název diskuze tak, jako by to psal nějaký negramot? Mám na mysli diskuzi Respektovat a být respektován. V novém názvu jsou tři gramatické chyby plus syntaktická.. 🙂 a celé to zní hodně divně..

berenika39
19. říj 2011

@apollo11 tohle musí dělat nějaká aplikace, protože tohle by člověk nenapsal 😝 😝 😝 .

lucisa
19. říj 2011

@berenika39 , @apollo11 já si takových krkolomných nových opravených názvů všimla u vícero diskusí. Tahá to i na pohled. 😖

apollo11
19. říj 2011

@berenika39 Jo? 🙂 Já nevím, poslední dobou to tu moc nesleduju, tak nevím, jestli se to objevuje pravidelně.. každopádně jestli je to automat, tak to je šílený 😀 A nemá to logiku, stejně by to pak musel opravit člověk.

sisstin
20. říj 2011

tak mi byla stopnuta ikonka...zajímavé, že tady zhruba rok mám podobné ikonky a najednou tahle zas být nemůže 😝 no nic...ale fakt mě tahle nesmyslná pravidla baví...:P

je zajímavé, že mě poznávají na ulici i cizí lidé a to právě podle ikonky z MK...takže jim to asi nevadí....ale je to tady pořád stejné, takže tohle je takový můj výkřik do tmy 😅 😅 😅

apollo11
20. říj 2011

@sisstin mně taky - a to byla celkem výstižná. Zajímavé, že tu vídám asi tak polovinu mnohem hůř rozeznatelných portrétů, než byl můj novej. Asi na ty novější ikony platí stále ostřejší metr. Takže lepší neměnit 😝

sisstin
20. říj 2011

já furt nechápu, co vede adminy k tomu, že musí být reálná!!! ikonka a ještě taková, jakou si oni diktují, že musí být 😝 není to na ŽÁDNÉM diskuzním ani jiném foru. Já jsem vždycky tady měla svoji fotku, ne fotku Gargamela nebo lady Gaga 😝

jako fakt mi to už hlo žlučí toto, tak jsem si tam nastavila jinou a jestli ani ta nebude po chuti, tak už fakt nevím...asi se půjdu vyfotit na pasový, aby se jim to líbilo 😝
@apollo11

tady ta zrůda s kudrlinkama je k ničemu, pak se ty příspěvky v diskuzích šíleně motají, když tam je 20 ksichtů stejnejch 😖

lucisa
20. říj 2011

@sisstin 😀 😀 😀 zrůda s kudrlinkama 😀 😀 😀 je to zřejmě výstižnější, než tvá fotka 😀 😀 😀

sisstin
20. říj 2011

no tak tento ksicht mi byl povolen 😝 takže zase zalejzám do díry 😅

deceuninck
22. říj 2011

@sisstin - je to totiž tím, že ti to na té fotce moc sluší...........a to se mezi ženskýma moc nenosí.... 😀

lucenek
23. říj 2011

@sisstin já se ničemu nedivím, v inzerátu v textu nesmí být slovo nové, pochopím v nadpise ale v textu?.Siss a ty to tady táhneš což jistá osoba těžce nese, tak cos vlastně čekala..?

jennyska
24. říj 2011

@apollo11 Ahoj, jestli narážíš na portréty, které jsou něčím špatné, tak mi dej prosím vědět. Nemůžeme totiž projít všechny portréty, protože na 3 stránkách je toho spousta, co se musí projít 🙂 Na portréty platí stále stejný metr, ale jak říkám, na některé sami kolikrát ani nenarazíme.

jennyska
24. říj 2011

@lucenek Ahoj, slovíčko Nové se používat nemá a důvod je napsán přímo zde: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/jennyska/cla... .
Takže jestli považuješ za nutné uvést v textu slovo Nové, můžeš takto činit, ale jen podle stejných pravidel jako firmy a nebo ostatní uživatelé, které budou prodávat něco nového a nebo svou výrobu 🙂

lucenek
24. říj 2011

@jennyska když mám danou věc novou tak ji nemůžu prodat jako novou?zajímavé pravidla, tady se fakt nedá dýchat

makak21
24. říj 2011

@jennyska Taky nechápu, co má společného prodej nového trička, třeba nevhodně zvolené velikosti, s komerčním prodejem, ale budiž že...naštěstí čeština je bohatá, jen je škoda, že se člověk u jednoho inzerátu na nové tričko, které koupil blbě a rád by se ho zbavil, tak zapotí... 😉

lucenek
24. říj 2011

@makak21 no oni píšou že nesmí být ani tři tečky...tak dám dvě 😀 prodám koupené tričko v kamenném obchodě, nevhodná velikost, nenošené tudíž je .. a bude to podle pravidel 😀 fakt se musím smát co si tady navýmýšlí