Technické dotazy na fungování stránky

aguaverde
11. bře 2011

Máte s něčím problém? Nevíte si rady? Potřebujete se na něco zeptat?

https://www.modrykonik.cz/help/#cat-technical-s...

lucisa
19. bře 2013

@jennyska aha, ale já jsem totální technický blb, vím, co máš na mysli, ofocení, resp. zastavení stránky a její ofocení, jen netuším, kterými příkazy to provést? Kdysi jsem mívala na klávesnici PrintScreen, ale to jsem fotila třeba jen wordovskou stránku (internetovou snad ani ne), teď mám klapku PrtScr SysRq, bude to asi ono, ale nějak mi to nefunguje... 😒

berenika39
19. bře 2013

@kittyh jj, někdy se mi v mobilu třeba nerozbalí komentáře...můj chytrý syn mi poradil, že nej prohlížeč do mobilu, ipadu, tabletu nebo coooo je Opera Mini.

berenika39
19. bře 2013

@lucisa jj, tu...PrintScreen SysRq. Ono s enic nestane, když jí zmáčkneš🙂, uloží se to do schránky. otevřeš si třeba malování a do toho zkopíruješ, soubor uložíš.

lucisa
19. bře 2013

@berenika39 OK, děkuji, jak se to objeví, tak to zkusím😉

olusenka
22. bře 2013

Prosím Vás, jak můžu z toho "wishlistu" vymazat inzeráty, o které už nemám zájem, nebo které byly případně inzerentem smazány, protože bly prodány apod.? Mám tam toho mraky a je to zbytečně nepřehledné. Díky moc.

lucisa
23. bře 2013

@olusenka u každého inzerátu máš hvězdičku, v tvém případě je žlutá, když na ni klikneš, tak zbělá a když dáš aktualizovat, inzerát už tam mít nebudeš. Můžeš odklikat více hvězdiček a pak aktualizovat najednou.

olusenka
23. bře 2013

@lucisa no super, díky moc, omlouvám se, že jsem si toho nevšimla. Už tam mám jen ty aktuální. Díky.

lucisa
23. bře 2013

@jennyska ahoj, tak reklama na AXU už není nahoře, ale dole, čímž mi teda nebrání v překlikávání fotek, příp. uzavření. Když na ni najedu, tak stále uskakuje, OK, ale když kliknu na křížek, že ji chci zavřít a dát pryč, reklama se mi otevře.... ☹ Opravdu se z té obrazovky nedá odstranit, proč křížek funguje opačně?
tenhle problém na screenshot nedám...... 😖 😒

jennyska
25. bře 2013

@lucisa Ahoj, podíváme se na to a pokusíme se opravit co nejdříve 🙂 J.

lucisa
25. bře 2013

@jennyska ahoj, už jsem posílala i mail s vyfocenými stránkami...

kajovaevicka
26. bře 2013

@jennyska Ahoj. Nemám nic proti reklamám na MK, nějak se ty stránky živit musí. Ale že mi vyskočí reklama na soutěž pokaždé, když se na MK přihlásím a musím ji křížkem shodit pryč, to mi vadí. Soutěžit očividně nechci, jinak bych to furt nedávala pryč a kdybych chtěla, všimla bych si toho, i kdyby to bylo jen v horní liště. Vzhledem k tomu, že se na stránku přišlašuju několikrát denně, dost mě to otravuje, že to na mě vyskočí vždycky, i když dám obnovit stránku atd... Prosím, reklamy ano, ale tohle už je fakt moc

lucisa
26. bře 2013

@jennyska já se přidávám s "protestem" k @kajovaevicka - já jsem přihlášena trvale po celý den a stejně na mě Nasivin stále skáče přes celou obrazovku.
Taky jsem si myslela, že pokud jednou odkřížkuju, znamená to, že nemám zájem, umím číst, a když nechci, tak prostě nechci, nemusí mi to být nabízeno x-krát denně.

Nehledě na fakt, že jsem posílala e-mail na níže uvedený kontakt a přesně dle vašich instrukcí a ani netuším, zda přišel, zda se jím bude někdo zabývat, nikomu ze správců (či kdo sedí na konečné adrese) nestál mail uživatelky ani za blbé odkliknutí "odpovědět" třeba s jednoduchým OK 😒
Ale běda, pokud se tady někdo ozve, to je blokování prakticky hned....

kajovaevicka
26. bře 2013

@lucisa Já jsem právě taky přihlášená trvale, ale pokaždý, když tuhle stránku zapnu nebo se jen vrátím odkudkoliv na hlavní stranu, tak se to tam prostě objeví. Je to fakt k naštvání!

sipkova1
27. bře 2013

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli moji přátelé na českém MK vidí, když likuju album na slovenském MK. Děkuji

jennyska
27. bře 2013

@kajovaevicka Ahoj Evi, během včerejšího dne jsme požádali mediální agenturu, která nás v ČR zastupuje, aby takovou "vyskakovací" reklamu na našich stránkách vypla. Snad to bude po technické stránce proveditelné ihned a "vyskakovačky" na MK brzy nebudou.
@lucisa Email určitě dorazil a problém s Axou je tak v řešení. Evidujeme ho od té doby, co jsi mi ho hlásila 😉 Na maily zatím nikdo nemohl odpovědět ani OK reakcí, protože kolega řešící "Nahlas chybu maily" má momentálně nefunkční PC. Omlouváme se, že ti tak žádné OK nemohlo dorazit.

kajovaevicka
27. bře 2013

@jennyska Paráda, děkuju🙂

ivavec
27. bře 2013

mohlo by se něco udělat z reklamou H&M která na mě při každem přestupu jinam vykoukne

zelva
30. bře 2013

Ahoj, nemám čas hledat, tak nevim zda se na to tady už někdo ptal, ale najdu někde na svém fotoblogu historii toho, co jsem před časem klikla, že se mi líbí? Nějak to tedy nikde nevidím a ráda bych se třeba mrkla na nějaké fotoblogy, na které jsem klikla, že se mi líbí...Děkuji.

lucisa
30. bře 2013

@jennyska dnes mohu aktualizovat své inzeráty, které jsem před týdnem v pohodě aktualizovala a server mi píše, že mám změnit barvu!! 😠 Co to jako je, už zase? 😠 😝
Však před časem, když jste zavedli barevné filtry jsem všechny inzeráty ručně jeden po druhém opravovala, proč to musím udělat znovu?
Co jsou to zase za novinky?
Část jiných inzerátů jsem aktualizovala snad před 3 dny a v pohodě a dnes mě to nepustí.......

lucisa
30. bře 2013

@jennyska Ty jo, tak už jsem na to přišla, no to je jako mazec, to jako zase budu rozklikávat všech mých skoro 40 inzerátů jednotlivě a ukládat nové změny ohledně období, na které je oblečení určeno? To nemyslíte vážně, je to tak zdlouhavé, pořád klikám, furt se někam musím vracet?
každý uživatel snad vidí, že když je napsáno zimní bunda, že nebude na léto, ne?

sipkova1
30. bře 2013

@jennyska Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli moji přátelé na českém MK vidí, když likuju album na slovenském MK. Děkuji

jennyska
2. dub 2013

@zelva Ahoj, pokud klikneš na celý fotoblog jako Líbí se mi, vidíš je a zobrazují se ti v sekci Fotoblogy - Přátelé a oblíbení. Co se týká ostatních Like(ů), tak ty se nikde nezobrazují, ale do budoucna jejich ukládání a historii určitě na stránkách mít chceme 🙂 Měj se fajn. J.

jennyska
2. dub 2013

@lucisa Ahoj, bohužel nestačí do názvu napsat Zimní (systém to takto nepřerozdělí) a proto je potřeba mít to přímo zařazeno v kategoriích. Chápu, že to není otázkou sekundy u všech inzerátů, ale jakmile období jednou přiřadíš, nemusíš to dělat při každé aktualizaci znovu a znovu 😉 Měj se fajn. J.

jennyska
2. dub 2013

@sipkova1 Ahoj, stránky v tomto nejsou propojeny a tak tedy nevidí. J.

gepe
4. dub 2013

@jennyska @martinjansen
Ahoj, stale nemam zadnou reakci na tyto 2 prispevky z 8.3.2013. Nemluve o tom, ze problem s Clankem v IE mam uz dlouhodobe a i pres ujistovani @jennyska ze je to v reseni, tak zadny vysledek. To ma clovek tady platit nejaky odborovy prispevky apod. aby dostal odpovedi? 😀

gepe Ahoj,
ony se zmenily pravidla co do alb a fotek na MK? Cim dal casteji vidam tady svatebni alba - nic vic, pouze svatebni, ktera dle meho patri na Beremese.
Take nechapu, proc nekterym uzivatelkam je blokle album - kde ma vice nez jednu fotku s partnerem, a jinym jsou ponechana alba s mnohem vice fotkami. Jedna se o uzivatelky, ktere treba jeste nemaji deti.
Chapu, ze se to pri objemu dat zrejme neda moc ohlidat, ja to nesleduju, jen vidam cim dal casteji i kdyz si najedu treba prvni 3 stranky fotoblogu
P.
8. bře v 08:32 • Odpověz • 1 • •

gepe Stale mi take nejde psat clanky pod IE, psala jsem to tady uz pred delsi i dlouhou dobou.
8. bře v 08:44 • Odpověz • •

jennyska
4. dub 2013

@gepe Ahoj Gepe, ano, na MK jsme rozšířili kontext. Více info můžeš vidět v mém článku: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/jennyska/cla... popř. této důležité větě: Jestli bude příspěvek úplně mimo kontext Modrého koníka, stáhneme ho ze všech Fotoblogů, popřípadě doporučíme, abyste změnili jeho viditelnost jen pro přátelé a nebo ho vymazali. Fotky ze svatby tedy buď vyřazujeme z feedu (když jsou tam i děti novomanželů) a když tam jejich děti nejsou, doporučíme hodit na BS a nebo dát jen pro přátelé. Fotky rodiny a nebo polovičky (jakožto rodiny) na MK být mohou.

S IE prohlížečem je to stále tam, kde to bylo a sice, že možnost psaní článků u IE9 a výše máme vypnutou. Kdybychom ji přes tuto verzi prohlížeče povolili, nefungovala by tak, jak měla a celý software pro psaní článků bychom museli přeprogramovat (nejen pro IE, ale pro všechny prohlížeče). K tomu se ale nechystáme, protože to (zatím) není problémem nějaké výraznější skupiny našich uživatelů (zatím jsi jediná, kdo nám o tomto napsal) a čas, který bychom programováním zabrali (a bylo by to opravdu na delší dobu programování) raději investujeme do jiných věcí.

Chápu, že tě to obtěžuje, pohybovat se mezi dvěmi prohlížeči, ale opravdu není v našich silách, abychom programovali sekci Články jen kvůli jedné negativní odezvě na IE.

Děkuji za pochopení a měj se fajn 🙂 J.

PS: Zkus mě a nebo jiného admina prosím vždy zmínit přes @, když máš na něho dotaz. Rychleji si toho všimneme 😉

gepe
4. dub 2013

@jennyska Muzes mi prosim tady vypsat, kteri jini admini tedy jeste jsou vyjma Tebe?
Vadi mi Tvuj zpusob komunikace.
Diky!

jennyska
4. dub 2013

@gepe Dalším adminem je například isoldaeva - nová interní adminka pro ČR. Tebou vzpomínaný martinjasen je adminem slovenských stránek, resp. admin, který koordinuje všechny stránky, tedy i ty zahraniční 🙂

Nerozumím tomu, v čem ti může vadit. Pouze jsem tě informovala o tom, jak se věci mají a samotnou mne mrzí, že ti nemůžeme s tvým prohlížečem a psaním článků okamžitě pomoci. Pokud se tě dotkla má poslední prosba, ať používáš @ , když na mě směřuješ svůj dotaz, není to žádným nadstandartem, ale pouze odkazem na to, co je už zmíněno hned v úvodním příspěvku této diskuze 😉

Máš-li s mou komunikací jiný problém, prosím, klidně ho zmiň. Vítám zpětné vazby.

hanula11
10. dub 2013

Chci se zeptat - jak "posunout" oblíbené fotografie na další stránku? Starší dcera čeká v létě mimino, občas jsem také přihodila něco co by se nám mohlo hodit pro naši malou, chtěla jsem pomazat starší fotky vložené do "Můj whislist" protože tam toho je fakt hodně, ale dál než na 1. stránku mě to nepustí.
Písněte, díky, Hanča 🙂 😵

hanula11
17. dub 2013

@jennyska, před šesti dny jsem poslala technický dotaz na Vaše stránky, nebudu to kopírovat, mohla bych poprosit, zda by jsi mi mohla písnout, dá-li se s mým "problémem" něco dělat? Díky moc za odpověď, Hanča 😉 🙂 😵