Technické dotazy na fungování stránky

aguaverde
11. bře 2011

Máte s něčím problém? Nevíte si rady? Potřebujete se na něco zeptat?

https://www.modrykonik.cz/help/#cat-technical-s...

martinjasen
19. dub 2011

@elana " k čemu je server, kde se všichni rovnou zavřou do soukromých diskuzí?" Chapem to spravne, ze ludia su v sukromnych skupinach, lebo musia mat svoju tvar na profilovej fotke? Vieme, ze dost diskusii sa riesi v sukromnych skupinach a myslime si, ze je to prirodzeny vyvoj fora ako formy komunikacie, nie ako nasledok pouzivania skutocnych tvary v profile. Mame na to vlastne metody ako to overit a doverujeme im. Na zaklade akych udajov ty robis zavery, ze ludia su v sukromnych skupinach, lebo tu mame pravidlo o avataroch? Skus ma presvedcit, ale zatial doverujem nasim metodam.

martinjasen
19. dub 2011

@motylekmn Preco ocakavam viac ako len napad? Vy navrhujete zmeny tam, kde mi ich nechceme a argumenty, ktorymi svoje navrhy obhajujete su podla nas nedostatocne. Preto chcem viac, nez len vetu o tom, co by ste chceli. Inak nemame dovod sa zaoberat navrhom, mame aktualne vela veci do riesenia, ktore su podla nas velmi dolezite.
Snazim sa vysvetlovat, ale narazam na nepochopenie, alebo skor neochotu priat nase rozhodnutie.

martinjasen
19. dub 2011

@motylekmn Tvoj priklad je dobry, viem, ze to technicke riesenie nie je dotiahnute. Je pravda aj to, ze teraz sa tym aj malo zaoberame, hlavne z dovodu ludskych zdrojov.

martinjasen
19. dub 2011

Dnes uz koncim. Majte sa krasne. Dotazy prosim do IP.

motylekmn
19. dub 2011

@martinjasen pokud si neumite anonymni otazky smysluplne zpracovat sami na zaklade nasich "hrubych podnetu"... tak si je proste budu resit jinde. A tady si budu povidat jen o tom, co snesu sdilet s kymkoliv.

elana
19. dub 2011

Martine, nemůžu a nebudu tě přesvědčovat, protože jsem (bývala) běžná uživatelka MK a prostě a jednodušše, já to beru dle hesla "podle sebe soudím tebe". Takže já to beru tak, že osobně jsem se dlouho potýkala s neplodností, dle vašich pravidel jsem tu mít fotku nechtěla (zatímco na beremku jsem měla rozesmátou nevěstí od ucha k uchu a ráda), dlooouho jsem ji měla podle pravidel tak na hraně a v té době jsem široce diskutovala v různých tématech, snažila se holkám radit (pracuji mj. tak trochu v oboru) atd. Od doby, kdy mě server začal nutit tu ikonku mít alá fotka na občanku, jsem se odmítla na tomto dál podílet a přestala se veřejně vyjadřovat.

a jsem registrovaná a byla jsem aktivní dost dlouho na to, abych si všimla toho posunu-staré tváře pomalu zmizely (ať už úplně jinam nebo se zamkly a přestaly objevovat-stejně jako já-ve veřejných), nové tváře se zamkly hurá rovnou (velice znatelně jsem na to narazila, když se mi konečně podařilo otěhotnět, tak v zakládání termínového tématu...sešlo se pár holek na Červen 2011, za týden "pojďte, zamkneme se", za chvíli někdo hledal termín v červnu 11, nenašel, založil 1.trimestr podzim 2010, čímž vznikla další diskuze defakto se stejným TP, za nějakou dobu ještě TP květen-červen11 atd. atd.), všechno vesměs nové (nebo ne déle než roční uživatelky).

takže je v podstatě fuk, co z toho je příčina a co následek, ale je tu ten možný důsledek, že se třeba v horizontu pár let přestane veřejně diskutovat úplně, protože to zkrátka nebude mít význam. Ale to je vaše věc, dělejte jak myslíte...

s tou anonymní otázkou-vidím to stejně jak holky, tam prostě nikdo odpovídat nebude, mít manžela alkoholika nebo nevěrníka je stejný průšvih pro tazatelku jako diskutérku, v tom není rozdíl...a zatímco tazatelka anonymka být může, tak diskutérka ne 😕

já snad ani nechci od tebe reakci, šlo mi spíš o to sem hodit myšlenky, když už se o tom diskutuje a když už se (což teda chválím) nemažou příspěvky "mimo technické téma" do minuty po tom, co se tu objevily, jako tomu bylo v min. dnech.

arietiska
19. dub 2011

@martinjasen "Napr. avatar, sme na 1000percent presvedceny a vsetko nam to dokazuje, ze pozivanie skutocnych tvary zvysuje vzajomnu doveru navstevnikov na stranke. Preto ine avatary nechceme a budeme ich mazat."

A co ty panenky a panáčkové? Ti Vám přijdou v pořádku? Divím se stále, že ti Vám nevadí. 🙂 V pravidlech není ani slovo o tom, že bych panenku či panáčka měla vyměnit za svůj avatar. Mohu je naprosto bez problémů užívat dle libosti.
Mně tedy více sedí povídat si s někým kdo má v avataru draka jak panenka nic neříkající a stejná jak u X uživatelů. Drak, houba, konopí, kytička, lodička aj. taky o lidech něco vypovídají a osobně mám více jasno s kým hovořím než, když hovořím s panenkou.... Mluvím za sebe, protože píši za sebe, ale názor sdílí většina těch co jim Vaše pravdila avatarů vadí.
Stále nechápu o co Ti/Vám s avataram jde, když panenky a panáčkové jsou povolení na dobu neurčitoou pro uživatele. To je ta moje logika co nedává smysl... Buď buďte drsní jako jste dosud a dejte do pravidel: avatar půjčený do 24h povinnost změnit nebo neřešte avatary lidí a nechte jim ve výběru svobodu.

arietiska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
len
19. dub 2011

Tak tohle mi nedalo, abych se zas po delší době nepřihlásila 😕
Reklama jako přidaná hodnota? 😕
Samozřejmě, že se inzerent snaží reklamu cílit na ty správné skupiny, to je přirozené a je to podstata reklamy, takže tady asi budou spíš reklamy na plenky než na zimní pneumatiky. Ale opravdu by mě zajímalo, jestli když si Martin koupí časopis a půlku stránek zabírají ohromné reklamy (tématicky zaměřené, pochopitelně), jestli si řekne - skvělé, takovou přidanou hodnotu jsem k tomu dostal!? Já jsem asi divná, když mě 99 % z té reklamy obtěžuje, to 1 % třeba i využiju (kdyby nikdo nevyužíval, inzerent si to neplatí, že). Řeknu si fajn, bez té reklamy by ten časopis stál stovku, takhle stojí pade, stojí mi za to to překousnout.
Bez reklamy by Kůň mohl fungovat nejspíš jen jako placená služba, s reklamou je zadarmo, fajn, překousnu to. Ne, žádná z té reklamy, na kterou jsem kdy klikla, nebyla taková, že kdybych danou věc potřebovala, nehodila bych to do googlu a za pět minut nevěděla, kde to sehnat. Takže o přidané hodnotě pro uživatele bych lehce polemizovala... ale ne, nebudu se upejpat, větší nesmysl jsem už hodně dlouho nečetla. Jestli mi budete shovívavě přiznávat právo na vlastní názor, doporučuju se zeptat nějakého odborníka na reklamu. K čemu je, pro koho je a jestli je jejím cílem, aby nad ní uživatelé vzdychali nadšením jako nad přidanou hodnotou. Inzerentovi jde o prachy, serveru, kde je zveřejněna, jde o prachy, zákazník se prostě chytne, tak si, prosím moc, nehrajte na nějaké vznešené cíle, že je možnost přečíst si tu reklamu služba zákazníkům, není, nedělejte z nás pitomce 😉

Co se týče avatarů, hezky to shrnula Elana. Na beremku jsem měla rozesmátou fotku mileráda. Už když jsme se začali snažit o dítě, nechtěla jsem, aby mě tu někdo z bývalé práce případně poznal (když už já poznala je a příjemné mi to teda nebylo), takže jsem ikonku v souladu s tehdějšími pravidly zamaskovala. Pak se pravidla změnila a já řešila neplodnost, IVF a podobné radosti, za šest let jsem nasbírala tuny zkušeností a byla jsem ochotná poradit, ovšem v žádném případě ne s tím, aby někdo věděl, kdo jsem, a mohl mě poznat na ulici. Ani omylem. Buď jsem mohla mít obličej nebo raději veřejně mlčet. Dala jsem si po konzultaci s několika adminy fotku, kde mám na hlavě helmu, předpokládám, že ani ta by už teď neprošla. Poslední stádium je kreslená panenka. Ne... pardon, poslední stádium je rozesmátá nevěsta v červeném, focená z profilu tak, že ji není poznat, ovšem na jiném serveru 😎

A jo, odcházím už víc jak měsíc, ale aby nebylo mýlky, jsem plně odejita a jen si sem občas skočím počíst do téhle diskuze, jak se to vyvíjí... Soukromé diskuze mám přestěhovány, do veřejné mimo tuto nepřispívám, aby mě někdo nenařknul, že se čílím a přitom využívám služeb Koně nadále 😉

lollia
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lollia
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aleachim
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
motylekmn
19. dub 2011

technicky kiks - pridana hodnota aneb reklama na Sunarku tady nahore na strance mi zakryva "prejdi na". Kliknu na to, objevi se menu, ale reklama mi zakryva text. Asi to je uz rozbehnuta reklamni akce a nic s tim neudelate, ale vzhledem k tomu, ze prechazim z cz verze na sk verzi dost casto, tak mi to vadi.

aleachim
19. dub 2011

ad reklama jako přidaná hodnota stránky: máme web, který je na podobném principu jako MK, a reklama je hlavním příjmem takových stránek… přičemž cena reklamy se primárně odvíjí od počtu impresí (zobrazení) nebo prokliků (když se kouknete na princip inzerce tady na MK, je to to samé)… v obou případech je zásadní počet aktivních návštěvníků stránek!!! statistiky návštěvnosti jsou to první, co si potenciální inzerent vyžádá…

len
20. dub 2011

Beru svá včerejší slova zpět, vidím, že vám jde opravdu jen o blaho uživatelek...
http://asmiracz.wordpress.com/2009/11/12/jak-pr...
Ale ono zcela stačí si přečíst názvy příspěvků na vašem blogu, aby všem došlo, že vám jde jen a jen o jejich dobro a nějaké peníze, kliknutí či zisk vás vůbec nezajímají. Ještě jednou se hluboce omlouvám, že jsem vás z něčeho takového mohla podezřívat 😔
http://asmiracz.wordpress.com/

handulak
20. dub 2011

@martinjasen hm tak podle odkazu od Len Vám jde opravdu jen o blaho-opravdu škoda,že tu není ten blicí smajl...

latunka
20. dub 2011

Dobry den všem, ráda bych se připomněla s dotazem ohledně FB a sice,zda-li bude ještě někdy přístupná zed? A pak by mě nově zajímalo,kdo je tedy "hlava" Asmiry? Napadlo mě (kdyz jsem viděla to mnozství promazanych příspěvků), ze by třeba hodně uzivatelek uvítalo chat s někym takovym...sejít se třeba někde na neutrální půdě a pěkně si o všem co nás uzivatelky trápí popovídat beze strachu ze zablokování a hlavně bez mazání otázek které zrovna adminovi konajícímu sluzbu nepřipadají vhod.
Klaním se a děkuji za odpověd 😀 😀 😀

ani3012
20. dub 2011

@martinjasen veď ja som sa len pýtala 😅 ...ono ja som to ani nechcela hneď,len či by sa také niečo mohlo urobiť ..som mohla otázku hodiť skôr do témy Nápady pre adminov.... 😨

Odporucam nielen napisat nejaky napad, ktory vas v tom momente napadne - Nie je to momentálny nápad,som premýšľala nad tým dlhšie
Nemame cas sa venovat holym napadom - Keby som mala také dobré nápady,ako pred 6 rokmi BOB s Majkou,tak asi by som sedela niekde inde a nie pri PC 😝 😀 ...a toto nemyslím v zlom...som si len povedala,že prečo mňa také niečo nenapadne urobiť..... 😉
Popracujte na napade, napiste dovody preci si myslite, zeby to bolo vhodne - Chcela by som mať profilovú fotku tu na MK,ale kedže som písala dosť háklivé veci -čo samozrejme neľutujem ,nechcela by som,aby na mňa niekto úplne cudzí nezainteresovaný na mňa ukazoval prstom,že to je tá...! 😒
co by to malo menit- spolu diskutujúci by videl s kým sa rozpráva,ale neregistrovaní nie-mala by som aspoň pocit,že trošku som skrytá
ake vyhody by z toho vyplivali pre navstevnikov-výhody by boli aj na strane Asmira (viac registrovaných užívateľov)
ake problemy z toho mozu vzniknut ako ich osetrit. -Tak toto fakt neviem,naozaj nie som vedomosťami až tak ďaleko,aby som mohla hovoriť,ako by to fungovalo po technickej stránke,ak by sa ošetrila profil.fotka takýmto spôsobom...
Takyto navrh nas moze ovela viac oslovit a je ovela vacsia sanca, ze sa bude realizovat.- oslovil ? 🙂

ďakujem za odpoveď

ani3012
20. dub 2011

@martinjasen a ma napadla ešte jedna vec ak môžem....do Obľúbených položiek si nemôžem dať témy ktoré mám na SK alebo opačne na CZ aj keď sú spoločné.Napr. jednu tému mám uloženú v SK ako obľúbenú..chcela som si ju dať aj tu na CZ stránku medzi obľúbené...hviezdička svieti,že v obľúbených už je,ale ak si kliknem na Moje oblíbená témata,tak sa mi tam neukáže
ďakujem aj ta túto odpoveď..dúfam,že moc neotravujem.....

latvia
20. dub 2011

@ani3012 o ktoru temu ide? skusim ci mi to funguje

latvia
20. dub 2011

@ani3012 hej, medzi oblubenymi tu temu mas len na tej stranke, na ktorej si ju oznacila ako oblubenu. skusim sa opytat programatorov ci sa to da spojit aby boli temy medzi oblubenymi na oboch strankach

ani3012
20. dub 2011

@latvia 🙂

martincurin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ikarkulka69
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martincurin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ikarkulka69
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
romana29
20. dub 2011

@len Len, vždyť ty už tu chodíš taky pěkně dlouho 😵 a co já si pamatuju (ještě z druhého profilu), tak před cca 4-4,5 rokama tady žádná reklama nebyla a my byly maximálně spokojené 😉 . Máš recht, že já např. taky o žádnou přidanou hodnotu v reklamě nestojím a spíš bych přijala vysvětlení, že něčím se živit musí a stránka si na sebe musí vydělat, než říkat, že je to "přidaná hodnota" :(

beruska9
20. dub 2011

@martinjasen : uz jsem si myslela ze me tady nic neprekvapi...ale reklama jako pridana hodnota pro uzivatele? jdu vratit diplom, VSE mi zapomela dat zakladni vzdelani v teto oblasti 😀 pochopis uz konecne kdo je tady pro koho? opravdu si myslis, ze uzivatelky budou donekonecna vdecne za tu lukrativni moznost vykecavat se na vasich strankach? kdyz je x konkurencnich serveru kde muzou delat to same? chapes, ze pridana hodnota konika byla v atmosfere, v silnych osobnostech nekterych uzivatelek, v moznosti sdilet svoje problemy i radosti? ze nepotrebuji aby jim nekdo neustale slapal na krk za kazdou blbost? ze s klesajicim poctem uzivatelek klesa i atraktivita pro inzerenty? ze system "kdyz se vam tady nelibi, jdete pryc" je cesta do internetoveho pekla?
nejsi nahodou pravnik? nebo "konzultant"? ne ja uz vim, nejspis budes placeny agent konkurencnich serveru...uz ti dorazily nejake darkove kose za priliv novych dusi? 😀

anky
20. dub 2011

@beruska9 perfektně řečeno a asi za všechny 😵