Technické dotazy na fungování stránky

aguaverde
11. bře 2011

Máte s něčím problém? Nevíte si rady? Potřebujete se na něco zeptat?

https://www.modrykonik.cz/help/#cat-technical-s...

anrebcz
29. únor 2012

@jennyska A neslo by s tim neco udelat?

jennyska
29. únor 2012

@anrebcz No, abych pravdu řekla, taková alba nemají smysl a nikdo by je nevyužíval...Nemají absolutně žádnou přidanou hodnotu. Pokud nechceš album ukázat nikomu, tak ho nemusíš ani zakládat přeci 😉 a můžeš si fotky prohlížeč ve svých složkách v PC.

ffiinnkkaa
29. únor 2012

@jennyska Možná to tu už bylo a už je to dlouho pryč, ale proč zmizela možnost resp. kolonka "nová" diskuze či otázka?

jennyska
29. únor 2012

@ffiinnkkaa Ahoj 🙂 jestli myslíš vytvoření nové diskuze nebo otázky, tak ta možnost stále je. Jestli ale myslíš něco jiného, popiš mi to blíže.

ffiinnkkaa
29. únor 2012

@jennyska V nabídce fóra je diskuze, pak otázka a tehdy tam bylo i nová..že když se na to kliklo vyjeli ti nově založená témata a diskuze 🙂

jennyska
29. únor 2012

@ffiinnkkaa Ahoj, jestli myslíš tuto funkci, kterou popisuješ, tak ta byla zrušena, protože ji mnoho uživatelů nepoužívalo 😉

mamina1235
4. bře 2012

Prosím dá se změnit profil z PRO na ten původní?,Tohle nechci ☹ Chci své přátelé a alba!! ☹ Děkuji

andilek261
4. bře 2012

Jsem na tom stejně jako mamina1235,chci zpět svůj starý profil ☹

gepe
8. bře 2012

Ahoj, proc mi bylo zablokovano soukrome album a nasledne zase odblokovano? V jakem smyslu nesplnovalo pravidla a co to? nechapu 😕
Diky!

gepe
8. bře 2012

@jennyska @janocka @ikarkulka jedna se konkretne o dane soukrome album> Planovani projektu "mimi - seznam"
1] nevim v cem nesplnovalo pravidla
2] proc bylo stopnuto a pak odblokovano?
3] oboje bez meho vedomi a sdeleni z vasi strany - proc?
4] to se blokuji zde uz i soukroma - privatni alba, ktera se zobrazuji pouze pratelum?

Diky za odpoved

ikarkulka
8. bře 2012

@gepe
ahoj 🙂
na soukromá alba platí stejná pravidla jako na veřejná.
vidím tam hned na 4. fotce odkaz na webové stránky, tak to projeď a případně promaž 😉
díky.

gepe
8. bře 2012

@ikarkulka tak jsem se podivala. Je to jedina fotka s odkazem. Nechapu, jak muzu delat v privatnim albu reklamu na prodejce? hmm
Chapu, ze clovek nema zajistene soukromi v ramci spravovatele a poskytovatele webu, ale ze album privatni a jeden obrazek vlozen 29.1.2012 je stopnute a to ze nesplnuje pravidla az 8.3., to mi prijde pritazene za usi.
Co se tyka odkazu, vodoznaku apod., melo by byt tady promazano vice nez 3/4 alb na celem konikovi. Nemluve o tom, ze lide delaji reklamu uz jen tim, ze davaji nazvy produktu a taky prodejcu bez oznaceni www.

ikarkulka
8. bře 2012

@gepe i privátní album někdo vidí - tvoji přátelé 🙂
na fotkách nesmí být vodoznak s kontaktem, taková jsou pravidla, a ta platí i pro ta soukromá alba. nepřihlíží se k tomu, jak velký okruh lidí je může prohlížet.
časová prodleva nehraje roli, buď ti někdo album označil až teď, nebo si toho někdo z adminů všiml až teď.

pokud víš o dalších albech, kde jsou vodoznaky, můžeš na ně upozornit.
snažíme se to procházet poctivě, ale není možné zkontrolovat úplně vše.

gepe
8. bře 2012

@ikarkulka takze jestli chapu dobre, i kdyz mam veci tady privatne - abych nikoho nepohorsovala, nedelala verejne reklamu atd., tak je mi to stejne k h****, jelikoz vsechny pravidla se vztahuji na vse 🙂 takze vlastne sekce "pratele" a soukroma alba v podstate jsou k nicemu, resp. jen k tomu ze to neni viditelne pro vsechny 😀

Co se tyce tech vodoznaku, nechutnych fotek z porodu, obnazenych deti i rodicu a dalsich podobnych fotek i obrazku, je toho tady plno 😠

gepe
8. bře 2012

@ikarkulka a jestli chapu dobre, jsou nova pravidla? Uz neplati to, ze pokud chci neco ukazat co by nesplnovalo pravidla MK, mam dat pro pratele do soukromeho alba?

ikarkulka
8. bře 2012

@gepe pokud vím, tak nikdy nebylo povoleno dávat fotky, které porušují pravidla, do soukromých alb.
zde je odkaz na pravidla fotoblogů https://www.modrykonik.cz/pravidla/#albums

gepe
8. bře 2012

@ikarkulka fajn, tim padem doufam, ze tady bude plno alb dle danych pravidel stopnuto.
A i kdyz ma clovek album jako soukrome, vcetne fotek, ktere ma v planu jako vybavicku, je mu na nic, pokud obsahuje cokoliv co dle pravidel nema.
Diky!

sabcav
8. bře 2012

@jennyska ahoj, měla bych dotaz ohledně bazaru: šlo by nějak udělat, aby když zadám nějaké klíčové pro hledání, aby to našlo všechny inzeráty, které toto slovo (i když třeba jako jen součást) obsahují? Např. při zadání klíčového slova krokodýl se najdou inzeráty jen se slovem krokodýl, tak jak je to napsané, pokud je v inzerátu např. text tričko s krokodýlEM nebo v popisu : na tričku hezký obrázek krokodýlKA, tak už ho to nenajde 😕 . Na jiných inzertních serverech to funguje 😉 . (nemám tolik času, abych zadávala tričko krokodýl a něco mi vyjelo, pak tričko s krokodýlem, tričko s krokodýlkem atp). Děkuji za odpověď 🙂.

gepe
8. bře 2012

@ikarkulka nezlob se na me, ale prijde mi to padle na hlavu 🙂 v privatnim albu mam na jednom obrazku pouze web, kdyz se podivam, tak u Tebe v albech sice na obrazkach neni vodoznak ci web uveden, ale pod obrazky mas presne nazvy, ceny ale i prime odkazy na eshopy. Co je tedy horsi? Mit soukrome jeden obrazek s uvedenym webem, nebo mit verejne alba s Nazvy veci, jejich cenami a primymi odkazy na eshopy?
Tak uz tomu nerozumim. 🙄
A prosim neber to osobne, spis si to vyrid s tou, ktera mi to album stopla 🙂

gepe
8. bře 2012
ikarkulka
8. bře 2012

@gepe že bych to z té cedulky odstřihla? 😕
to už bude trochu osobní, řekla bych.

album máš nezablokované.

gepe
8. bře 2012

@ikarkulka opravdu to neni vubec osobni, natoz proti Tobe 😕 😔 jen nechapu, proc ta, ktera to udelala meri dvojim metrem..
Diky a jeste jednou - neni to vubec osobni vuci Tobe 🙂

jennyska
8. bře 2012

Ahoj Gepe, k soukromým albumům. Pravidla pro fotoblogy se týkají všech alb, ať jsou veřejné, pro registrované a nebo soukromé. Vzhledem k tomu, že je počet soukromých alb a problémů v nich minimální, nebyl ani důvod vytvářet pro ně specifická pravidla. Protože je vidí jen lidé, kteří se znají, vidíme možnost, aby v nich byly i ty věci, které v případě jiných alb nemohou být, např. mohly by být v nich fotografie se širším kontextem a nebo mohly by být i komerčně postavené, ikdyž se nepředpokládá, že by jsi své přátelé chtěla takto spamovat. Tyto věci však nejsou oficiálně ošetřeny v pravidlech, ale prakticky se je snažíme aplikovat a neblokovat je. Děláme tak ale jen pokud jsou úplně mimo kontext a nebo je v nich komerční úmysl. Tvé album bylo stopnuté trochu zbytečně, proto jsem ho také hned odblokovala. @ikarkulka má pravdu, co se týká pravidel alb, na drauhou se ale život nedá opsat jen pravidly a proto respektujeme tvé album. Omlouvám se tedy za nepříjemnosti. Měj se fajn, J*

jennyska
8. bře 2012

@sabcav Ahoj, do budoucna to plánujeme 🙂 Ale už teď můžeš při hledání nějaké věci napsat jeho kořen a za tím hvězdičku, např. krokodýl* Měj se fajn, J*

hhranolka
22. bře 2012

Jak vymazu inzerat, ktery mam mezi oblibenymi, ale inzerat jiz prodavajici smazal? Dekuji za info 🙂

lucisa
22. bře 2012

@hhranolka klikni si na tu hvězdičku, která je žlutá, ona zbělá/zešedne a když aktualizuješ stránku, tak už tam inzerát nebudeš mít. 😉

hhranolka
22. bře 2012

@lucisa dekuji!!! 😉

sabcav
22. bře 2012

@jennyska ono to s tou hvězdičkou nefunguje 😕 . To už nenajde vůbec nic ☹ .

Ještě mě napadlo, zda by šlo v rámci ip posílat i obrázky (fotky), a také, zda by bylo možné ve zprávách u inzerátů nechat fungovat odkazy (jsem zvyklá z jiných inzertních serverů , že nakupujícím píšu, že posílám balík číslo xx a můžete si ho kvůli dodání sledovat zde: www.českápošta.cz/sledovánízásilek/xxx . No a právě ten odkaz v té zpráě pod inzerátem je nefunkční 😒 . Hezký den 🙂 a děkuji za odpověď 😉

jennyska
22. bře 2012

@sabcav Ahoj Sabcav, nevím přesně, co máš s hvězdičkama na myslí? nevím, na co svým příspěvkem navazuješ, tak se omlouvám...
Jinak s těmi IPčkami, už jsme o tom uvažovali, že by to fungovalo jako email apod., ale zatím je to jen úvaha do budoucna.
S odkazem bych tě poprosila o konkrétní inzerát, zkusím se na to podívat, jaktože to nefunguje 🙂 Děkuji ti, J*

sabcav
22. bře 2012

@jennyska o pár příspěvků zde nahoru - když se hledá určitá věc v bazaru a napíšeš jen kořen hledaného slova a hvězdičku, psalas, že to najde všechny inzeráty, který ten kořen slova obsahují 😉 , a ono to nejde 😒 .

inzerát např. tento: https://www.modrykonik.cz/bazar/detske-zimni-ov...