Technické dotazy na fungování stránky

aguaverde
11. bře 2011

Máte s něčím problém? Nevíte si rady? Potřebujete se na něco zeptat?

https://www.modrykonik.cz/help/#cat-technical-s...

moudivlacek
3. kvě 2011

ja se prihlasuju denne z domova a predvyplnene nemam,tak nevim 😉

reruna
3. kvě 2011

@janocka a ještě se chci zeptat, mám svůj fotoblog nastavený jen pro registrované uživatele, ale když se nazaregistruju a zadám si v prohlížeči např. na seznamu heslo "blueberry coveralls", tak hned jako asi 5. odkaz tam vyjede odkaz na moje látkovací fotoalbum, kde mám tyto svrchní kalhotky vyfocené a každý si může prohlídnout úplně celé album - to asi není v pořádku!!!

janocka
3. kvě 2011

@reruna nedavala si si ten album viditelny iba pre registrovanych nedavno? pretoze ak by si to menila par dni (tyzdnov) dozadu, tak je mozne, ze to este ostalo v pamati vyhladavaca. Kedy to bude vymazane z pamati vyhladavaca ti neviem povedat, to nezalezi od nas, no niekedy to trva par dni, inokedy par mesiacov 😕

a ohladom toho tvojho predchadzajuceho dotazu - opytam sa programatorov cim to teda asi je a dam ti vediet

berenika39
3. kvě 2011

@reruna jééé, tak to nejsem blázen sama🙂))) (jen v dobrém). píšeš přesně to co myslím.

ani3012
3. kvě 2011

@janocka počula som,že ak zablokujete osôbku a ona sa naďalej loguje pod novými nickmi ,tak zablokujete IP...
mne sa teraz stala takáto vec....
Kopírujem email ,čo som písala

Na Modrom koníkovi
https://www.modrykonik.sk/ máte súťaž: Odfoťte ovocie vo fľaši
Po kliknutí na váš banner som zistila,že :
"z vašej IP adresy 62.197.198.102 už niekto pridal fotku do súťaže!"
Tak by ma zaujímalo,ako je to možné a prípadne aj fotka,ktorá bola vložená...z môjho počítača sa na 100% nič nepridávalo-max. som tak zahlasovala za nejakú fotku...aj to sa mi stalo par krát,že niektoré fotky boli označené,že som za ne hlasovala.
Ďakujem za odpoveď s pozdravom

ich odpoveď:

Dobrý den,
Zasielam vyjadrenie odborníka:

Sutaz ovocie vo flasi bola koncipovana tak, aby jeden uzivatel mohol pridat len jednu fotografiu a nestalo sa nam, aby jeden sutaziaci vlozil do sutaze povedzme 10 fotografii, co by bolo proti pravidlam.

Co sa tyka konkretnej pripomienky tak jednu IP adresu moze zdielat viacero uzivatelov (napriklad ako firemna IP alebo vramci bytoveho domu mozu mat riesenu siet navonok ako jednu IP a podobne).

V tom pripade staci, ak kolega, sused a podobne vlozil fotografiu a tym padom je zablokovana IP ako celok.

K predmetnej IP zopar info. Dana IP je registrovana na spolocnost SWAN a.s. vid http://www.ip-adress.com/ip_tracer/62.197.198.102 co naznacuje ze je to firemna IP.

Dakujeme Vám za Váš záujem a veríme, ze nasa odpoved je pre Vás dostacujúca.

Prajem príjemný deň.

Ing. Martina Baloghová
Vedúca marketingu

no a teraz otázka: Je toto vôbec možné ? Ak náhodou teda bloknete susedku-ktorá je tiež registrovaná na MK,tak zároveň skončím aj ja ? ďakujem za odpoveď

janocka
3. kvě 2011

@ani3012 IP adresy uz niekolko mesiacov neblokujeme.... ked sme IP adresy blokovali, tak vzdy iba vtedy ak sa z nej neprihlasovali aj ini uzivatelia, davali sme si pozor na to aby sme nezablokovali aj nevinnych

a ano, skutocne sa moze stat, ze rovanku IP adresu ma viac ludi, preto ak uz niekto hlasoval za tu fotku z rovnakej IP adresy, teba to uz nepusti

ani3012
3. kvě 2011

@janocka ďakujem 🙂

reruna
3. kvě 2011

@janocka díky za odpověď, no měnila jsem si to před pár týdny, nevěděla jsem, že to takhle dlouho může trvat, než se ta změna provede

reruna
3. kvě 2011

@moudivlacek no já jsem to taky nikdy neměla, objevuje se to poslední tak 2-3 týdny, nevím přesně od kdy...

reruna
3. kvě 2011

@janocka @berenika39 já jsem si už historii v prohlížeči smazala a když jsem znovu otevřela stránku MK, tak zase předvyplněné uživatelské jméno, heslo ne, to vždy ťukám.

kristi
3. kvě 2011

a nejsou to nejaky ty cookies nebo jak se tomu rika?

ceresnam
3. kvě 2011

@reruna ak nechces aby si tvoj prehliadac pamatal predvyplnene uzivatelske meno musis si v prehliadaci zmazat ulozene hesla, nie cookies (vo firefoxe Settings/Security/Saved Passwords...)

berenika39
3. kvě 2011

@ceresnam už jsem z toho jelen...já nemám uložená hesla, nikde nic, nezaškrtnuté....(mozzila: nástroje,možnosti,zabezpečení - zapamatovat hesla - nezaškrtnuto).
????
nejde o heslo, jde o předvyplněné login.

frisbee
3. kvě 2011

@berenika39 ..ja mám to stejné 😕

berenika39
3. kvě 2011

@frisbee tak pozor..to by nemusel být problém na přijímač, ale na vysílači 😀 😀 😀 . není to nic životně důležitého, ale teď už mě to zajímá... 😀

spaagetka
3. kvě 2011

Taky mám předvyplněný login a nemívala jsem 😅 Jen u Firefoxu, u Exploreru je to OK. Žádný nastavení jsem v poslední době neměnila...

frisbee
3. kvě 2011

@berenika39 😉 ...no nechápem,prihlasujem sa z jedného pc a už to takto mám niekoľko dní 😒

aha,tak ja mám Google Chrome....

spaagetka
3. kvě 2011

@frisbee Mně se předvyplňuje cca 2 týdny 😉

berenika39
3. kvě 2011

@spaagetka mě to tam visí tak tři týdny...

frisbee
3. kvě 2011

no je to divné 😕

reruna
4. kvě 2011

@ceresnam děkuji za odpověď, mám Operu, zadala jsem nastavení - vymazat soukromá data a předvyplněný login zmizel, hurá! otázkou zůstává - je to na pořád, nebo to budu muset vždy jednou za čas zase smazat a proč se mi to začalo ukádat až teď? - stejně jako i jiným - je to tak 2-3 týdny, před tím se mi uživatelské jméno nikdy samo od sebe neukládalo...

reruna
5. kvě 2011

@ceresnam No tak dnes je tam to předvyplněné uživatelské jméno znovu, takže po jednom přihlášení se na koníka si to pamatuje zase... nevím, jestli to je problém prohlížeče, ale když nás tto takhle má více zhruba ve stejném čase a na různých prohlížečích, tak mi to přijde divné.

berenika39
5. kvě 2011

@reruna bingo. taky jsem se toho zbavila (cestu si ani nepamatuju, ale po vypnutí a znovu zapnutí prohlížeče to tam nebylo. vyplnila jsem nick a heslo a už tam nick visí zase při každé akci 😀 😀 😀 😀 . asi nějací ETs......

frisbee
5. kvě 2011

hm,ja to tam mám stále 😒

ceresnam
5. kvě 2011

hmm, asi @markie alebo @bob budu vediet viac

ani3012
5. kvě 2011

@ceresnam inak aj mne tak..doteraz keď som si otvorila stránku pre prihlásenie,tak mi po kliknutí v tabuľke " Login alebo email" vyšli na výber všetky prihlasovacie nicky,čo majú uložené v počítači heslá ..... 😉
teraz tam ostáva môj len nick ani3012 a ten sa musí vymazať ak sa chce prihlásiť sestra.....

v podstate tam ostáva posledný prihlásený nick a to aj v prípade ,ak možnosť-automaticky prihlás alebo uloženia hesla v PC je ignorované ...hehe som sa vymotala 🙂

markie
6. kvě 2011

@reruna @berenika39 @ani3012 Zmenili sme sposob zapamatovania uzivatelskego mena. Odteraz sa uziv. meno zapamata len v pripade ked uzivatel zaklikne volbu "Zapamatat heslo...". V pripade, ze teraz sa to meno tam este stale objavuje, musite si vymazat "cookies" v prehliadaci. Kym nezakliknete volbu "Zapamatat.. " sa uziv. meno uz nebude zobrazovat. Ak mate zapamatavanie nastavene priamo v prehliadaci, musite si to sami zmenit, nato uz nemame dosah.

karmenta
6. kvě 2011

Prosím, můžu si někde najít seznam přízpěvků co jsem dala "líbí se mi"? Hledám jeden recept a docela by se mi tato funkce hodila. Díky za odpověd.

berenika39
6. kvě 2011

@markie dík

berenika39
6. kvě 2011

@markie funguje🙂. koláčky smazaný, odhlášení, příhlášení a nick nikde!!!!! momentálně jsem u tchyně a tady se na jednom pc střídá celá ves🙂)), tak mi to moc pomohlo.