Technické dotazy na fungování stránky

aguaverde
11. bře 2011

Máte s něčím problém? Nevíte si rady? Potřebujete se na něco zeptat?

https://www.modrykonik.cz/help/#cat-technical-s...

jennyska
8. pro 2011

@gepe Ahoj Gepe, problém je v prohlížeči IE9, takže se ho snažíme odstranit - bude to ale trvat, takže jestli chceš uvést článek, zkus na to použít jiný prohlížet, Firefox, Chrome a pod.

gepe
8. pro 2011

@jennyska Ahoj, v pohode 🙂 pouzivam jeste Operu, tak to pak nejak kdyztak zkusim. Diky 🙂

benjik
13. pro 2011

@jennyska ahoj,mám problém s vkládnáním fotek. už druhý den mi nejde ani do jednoho alba nic vložit. předtím to šlo v pohodě. Může se někdo od vás na to mrknout? díky.

janca_dobi
13. pro 2011

@jennyska, @ikarkulka Zdravím, mám problém s upozorňováním na okomentování mé fotky či příspěvku. Systém mě na to již pár dní neupozorňuje. Díky. Jana

janca_dobi
13. pro 2011

@jennyska, @ikarkulka Tak oprava, někdy mě to upozorní, někdy ne.

jennyska
13. pro 2011

@benjik Ahoj, zkus aktualizovat svůj prohlížeč a nebo použít zcela jiný. To většinou pomůže. A pokud ne, využij Nahlas chybu dole na stránce 😉

jennyska
13. pro 2011

@janca_dobi Ahoj, zkusila bych prvně změnit prohlížeč a poté, jestli to opět bude upozorňovat jen "někdy" mi dej vědět.

sisstin
16. pro 2011

hádejte, kdo je zase bez ikonky... 🤐 😅 😅 😅

schnek
18. pro 2011

před časem jsem tu řešila blokované inzeráty a myslím, že se psalo, že by mělo být poznat, který z adminů inzerát blonul, že by tam měl někde být "podpis" - je to tak? pokud ano, tak já to tam nikde nevidím 😒

jennyska
20. pro 2011

@schnek Ahoj 🙂 Admini uvedeni u blokovaného inzerátu nejsou - není to podstatné stejně tak, jako nejsou uvedeni ani u vymazaného příspěvku, alba apod. Pokud máš dotazy, klidně mi kdykoli napiš do IP 🙂

lucisa
20. pro 2011

@schnek ano, taky se to tu kdysi psalo, je to min. slušnost vědět, kdo za tím stojí a ten dotyčný si obhájit svůj důvod. 😖

schnek
20. pro 2011

@jennyska no jak píše @lucisa , brala bych to jako slušnost. Nehledě na to, že inzerát jsem měla bloknutej obratem po zveřejnění a jiných podobných jsem v bazaru viděla x 😒 Přijde mi drsný, abyste diktovali, že šatičky s kalhotkama jsou komplet a patří do kompletů. Já osobně bych tam nehledala a projela kategorii šatičky. Nechtěli byste nechat trošku volnosti v tom, jaká kategorie bude zvolena?

lucisa
20. pro 2011

@schnek a to jako fakt? No, tak já osobně bych to také hledala v šatičkách. Navíc si myslím, že nesprávné zařazení poškodí jen a pouze zadavatele inzerátu, takže pokud si hodí šatičky do knížek, je jen jeho problém, že to tam nikdo nenajde. Diktovat kategorie (a zrovna u tohohle konkrétního případu) mi přijde směšné a zavání buzerací. Chápala bych doporučení, ne nařizování, nejsme malé dětičky, ani podřízení, abychom neměly svou hlavu a neuměly si rozhodnout, kam jej zařadíme.

lucenek
20. pro 2011

@jennyska podstatné pro Vás že? podstatné pro uživatele nepodstatné pro Vás.... 😀

schnek
20. pro 2011

@lucisa jj, špatně zvolená kategorie... minule jsem měla inzerát stopnutej, že jsem měla v popisu smajlíka a druhej taky něco - myslím, že jsem velkýma písmenama v popisu uvedla výrobce, ale nejsem si jistá. Taky mi to přišlo jako šílená buzerace. Jako v názvu to chápu, ale proč si, doprčic, nemůžu v textu inzerátu napsat smajlík nebo velký písmena? no nic, to nemá cenu řešit, tady se stejně člověk ničeho rozumnýho nedočká.

jennyska
20. pro 2011

@lucenek Myslím, že se se budu opakovat tím, co napíši, ale k takovému zveřejňování jmen adminů opravdu nedojde. V tomto tématu už moje vysvětlení určitě padlo, prosím, zkus si ho dohledat. Jsou tam veškerá odůvodnění. Pravidla se v tomto nikterak nezměnila.

lucisa
20. pro 2011

@jennyska já jen k tomu neuvedení podpisu, proč je to pro nás důležité a podstatné - my si totiž v albech adminů můžeme ověřit, jak je měřeno stejným metrem.
Mě jednou blokla album adminka ještě ve fázi zakládání, prostě mi trvalo dýl naskládat fotky a udělat popisky a už bylo stopnuté. Když jsem zjistila proč, málem jsem šla do vývrtky, protože zrovna tahle konkrétní adminka má podobných fotek ve svých albech několik, jen to zabalí do koláže, ve které je 5-6 fotek přírody, nazvané třeba poeticky Jaro na vsi (kde jí to spousta maminek chválí a rozplývá se nad přírodou - nic proti, příroda krásná) a na jedné jediné je někde v dálce nějaký člobrda s kočárkem, to je ok, ale když si tam hodím fotku pohledu z rozhledny, na kterou jsme s dětmi vyšli a na kterou jsme si udělali výlet, to už je špatně. Taky jsem jen chtěla ukázat přírodu, holt jsem to nezamontovala do koláže a neměla tam někde tajtrlíka s kočárkem.
Asi to nepatří přímo sem, ale diskuse s názvem Stížnosti tady prostě není a nedělám si iluze, že by na to někdo odpovídal. 😒

lucenek
20. pro 2011

@jennyska škoda že se tady nereflektuje na přání uživatelů, tím nemyslím jeden stesk nad něčím, ale něco co se ozývá z více stran, že by bylo "ku prospěchu" nám uživatelům.Myslím, že i klesající čísla v TOP listu mluví za neochotu přizpůsobit stránky uživatelům.
A co diskuze stížnosti, taky snad máme právo napsat že se nám nelíbí to či ono...nebo ne?My jsme ti , kteří klikají na Vaše stránky a zajišťují tok peněz.
Ale ve výsledku je to stejně jedno, k ničemu to nepovede.

peroli
20. pro 2011

@jennyska Všimla jsem si, že v novém vzhledu pasovek už není vidět odkud kdo je.. Můžu se zeptat proč? Vždyť když to nebudu chtít zveřejnit tak si to neuvedu v profilu sama, ne? 😕

berynka
20. pro 2011

@peroli, a proč si prosím tě myslíš, že by uživatelé měli mít pod kontrolou svoje údaje??! 😕 Strana přece nejlíp ví, co je pro lidi nejlepší 😀 . Tak to bylo, je a bude 😝 .

sven
20. pro 2011

@jennyska - k čemu je dobrá změna "Profesionálové" - a co to pro konkrétní uživatelky znamená. Budou mít svoje alba (třeba zamčená), budou moct psát příspěvky, komentovat ostatní, lajkovat atd.?

jennyska
21. pro 2011

@sven Ahoj 🙂 O Profesionálech je na mém fotoblogu vytvořen článek a nebo přímo i diskuze zde: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/otazky-k... 😉

jennyska
21. pro 2011

@peroli @berynka Ahoj, je to na každém uživateli rozdílně. Někdo si své údaje v pase nechce vůbec uvádět a nebo je chce mít jen pro přátelé, či celou veřejnost. Záleží na každém uživateli, jaké si zvolí své nastavení u informací v pase 🙂

berenika39
21. pro 2011

@jennyska to jo, akorát to není vidět v pase, když najedeš na člověka. bylo snadné - když jsi nekomu odpovídala - napsat třeba místní info, když člověk věděl - takhle se musíš optat. a paní, kde vy bydlíte?? (nebo lovit ve fotoblogu)

jennyska
21. pro 2011

@berenika39 Jestli tedy má uživatelka v pase uvedeno, že chce zobrazovat údaje, ale ty se jí nezobrazují, je v tom případě chybka na naší straně, o které víme a odstrňujeme ji 😉 Informace o bydlišti by se měly co nevidět po odstranění chyby zobrazovat.

berenika39
21. pro 2011

@jennyska tudy vede cesta. děkuji 😉

jennyska
21. pro 2011

Ahoj, k té otázce ohledně adminů mohu ještě dodat tolik:

Na strance pusobi vice lidi, kteri adminuji stranku. Pro uzivatele je vsak dulezite vedet, kdo je hlavni admin a v pripade dotazu a nejasnosti kontaktovat jeho. On je zodpovedny za vsechny akce, ktere admini udelaji.
Dale na strance vystupuji admini, kteri nejsou uvedeni jako admini, ti se hlavne staraji o konkretni cast adminovani (kontroluji bazar, forum a nebo albumy), taktez jsou zde admini, kteri jsou externi (brigadnici), ti maji omezena prava a resi nejaky konkretni projekt (prejmenovavani temat, kategorizace temat).

To, proc nejsou vichni admini nekde uvedeni, je ciste prakticka vec a rozhodli jsme se tak na zaklade nasich dosavadnich zkusenosti. Zkusim priblizit. Kdyz byly stranky jeste male, bylo dobre, kdyz byl admin verejne znamy, hodne lidi se znalo a daly se efektivne takovym zpusobem resit problemy. Cim je stranka vetsi, ztraci se vztah mezi strankou a uzivateli. O hodne vice uzivatelu zacina chapat stranku jako nastroj na ziskavani informaci a socializaci a nezajima je jak funguje stranka samotna, kdo se o ni stara...Jestli je admin konkretni uzivatel, ktereho vsichnii znaji a on rozhoduje o blokacich a stopnutich, vznika casto urcita krivda vuci nim a tim vznikaji i caste osobni utoky na ne. V nekterych pripadech jsou nadavky a vyhrozovani velmi neprijemne. Mnozi takovi admini jsou dobrovolnici, delaji svou praci ve volnem case a chteji uzivat nasi stranku i jako normalni uzivatele. Proto timto, ze nejsou nikde uvedeni je chranime. V kazdem pripade za kazdou akci admina zodpovida hlavni admin, ktery je na strance zverejneny. Jestli mate problemy a nebo si myslite, ze nekdo vam nepravem neco zablokoval a nebo stopl, oslovte jeho. On danou akci zkontroluje - potvrdi jeji spravnost a nebo veci napravi 😉

Takze pokud budete mit kdykoli dotazy, klidne mi napiste do IP a spolecne to muzeme vyresit. Neni totiz k pomoci ani jedne strany psat TO do kratkych zprav, diskuzi apod. 😉

Přeji Vám všem krásný zbytek dne,
J.

berynka
21. pro 2011

@jennyska, nejsem asi jediná uživatelka, která by ráda věděla, kdo (mi) blokuje fotky, alba, upravuje komentáře, maže inzeráty. Admin by měl nést odpovědnost za svoje rozhodnutí na těchto stránkách, tak jak je to striktně vyžadováno po uživatelích. A je tedy divné, když je z toho partyzánská akce, kdo asi co zablokoval, nebo změnil... Samozřejmě by byla jiná situace, pokud by bylo známo, že zde funguje pouze jeden administrátor (v tomto případě zřejmě ty). To ale pravda není a dotazy a problémy (viz) výše se neustále opakují 😒.

verru
23. pro 2011

Možná hloupý dotaz, ale vůbec nemůžu přijtí na to, jak přidat fotku k inzerátu v bazaru...Díky za radu

verru
23. pro 2011

Odpovím si sama, dnes ráno špatně fungovaly stránky. Teď už fotky normálně nahrát jdou...