Technické dotazy na fungování stránky

aguaverde
11. bře 2011

Máte s něčím problém? Nevíte si rady? Potřebujete se na něco zeptat?

https://www.modrykonik.cz/help/#cat-technical-s...

motylekmn
19. črc 2012

@silente zvlastni, ja pouzivam taky Chrome a prave jsem to zkusila - odpovez mi funguje, pridalo mi to zavinac k tvemu jmenu naprosto v pohode. 😕 Treba uz je opraveno?

motylekmn
19. črc 2012

@jennyska @janocka jeste me ted napadlo k tomu tematu, ze neni prehled soukromych skupin. Takhle casem muze existovat treba 10 soukromych diskusi o USA, ktere o sobe navzajem nebudou vedet. Nebo o cemkoliv jinem samozrejme, to jen jako priklad + samozrejme trosku prehanim. Pokud jde jeste stale soukrome diskuse zakladat a duplicita temat je tu jinak v podstate "zakazana", tak mi to proste nedava smysl. 😕 Ja bych rada o tech ostatnich proste vedela - aspon pokud si to oni sami preji...

jennyska
19. črc 2012

@motylekmn Ahoj, jak už jsem psala výše, pracujeme na novém vzhledu MK, kde skupiny budou velmi dobře (veřejně) viditelné + bude možné zakládat si soukromé skupiny, které nikdo neuvidí ;) No a když je to slovo soukromé, tak je nemá nikdo vidět a tudíž nebude o nich ani seznam 😉 Pokud se někdo bude chtít do nějaké soukromky dostat, je třeba sledovat veřejnou skupinu....

Nebude to vypadat tak, jak je to nyní, bude to úplně něco jiného, pohodlnějšího, sofistikovanějšího - opravdu se máte na co těšit a myslím, že to oceníte. Proto prosím, nechme na čas seznam seznamem - přijde nová verze a vše bude fajn! 🙂 J*

sven
19. črc 2012

@motylekmn - souhlas! Tento systém skrytí mi právě přijde, že nahrává spoustě zbytečných duplicit (ač budou tedy "neviditelné"). A nebo pak se budou ve veřejné části zakládat diskuze typu - "hledám soukromou skupinu - tu a tu, ozvěte se mi a hoďte mi na ní odkaz, ať mohu požádat o vstup". Přijde mi to trošku mírně řečeno "na hlavu".

motylekmn
19. črc 2012

@jennyska @janocka dobre, pockame... 😉 jinak se tu asi objevi casem par naprosto nesmyslnych verejnych "diskusi", kde budou lidi v podstate obcas "inzerovat" svou soukromou existenci. Coz by prinosem opravdu nebylo.

jennyska
19. črc 2012

@sven Zkus se na to podívat i tak, že když si založím já s pětkou uživatelek soukromou diskuzi, zakládám si ji proto, že nechci nikoho dalšího mezi sebe přijmout a proto ani nepotřebuji, aby o mé soukromce někdo věděl 😉 Soukromé diskuze nejsou o tom někoho přilákat (dalšího, nového), ale povídat v té partě, kterou už vytvořenou mám. V jiném případě je třeba využít diskuzi veřejnou.

Není to o mnoha zbytečných neviditelných diskuzích, protože ty stejně vznikaly ( a to byl seznam viditelný!). Jestli si někdo řekne: "Jsme 4maminky z Kladna a chceme si povídat samotné" určitě se nepřidají do žádné již existující diskuze, ale založí si (ikdyž třeba už 10diskuzí o maminkách z Kladna bylo) svou novou soukromku. A tomuto nezabrání ani seznam diskuzí. Je to prostě o potřebách každého z nás, ale pořád nezapomínejme na jedno: Soukromá diskuze by neměla být viditelná nikde ani svým názvem 😉

motylekmn
19. črc 2012

@jennyska promin, stejne nejak "tapu"... Ted jsem mrkla sem:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/mame-nov...
A tam je tvoje konverzace s @nanucek o regionalnich soukromych diskusi. Nechapu a omlouvam se, ale prijde mi to, ze tam odpovidas naprosty opak. Ze takovy seznam uz nebude? A proc by soukrome diskuse nemely byt regionalni? Pises, ze o tom soukrome diskuse nejsou? Do soukroma jsme se prave my odsunuli po zkusenosti, kdy se nekdo vydaval za nekoho, kdo nebyl a povidal si s nami o tom, jak tu bude zit. Je to hrozne neprijemny pocit a myslim, ze nase diskuse hodne ctenaru a takove prispevatele bohuzel dost pritahovala. Ted mi to prijde, ze opravdu musime znovu zalozit verejnou diskusi a obcas "inzerovat". Protoze nejsme uzavrena skupina, ktera nove cleny nechce.

Ja jsem uz "nahore" psala, ze chapu, ze nektere soukrome skupiny opravdu chteji byt "neviditelnymi". Ale je prave spousta soukromych diskusi, ktere viditelne byt chteji a dokonce to k nejakemu "vitalnejsimu" zivotu i potrebuji. A nemaji potrebu si vytvaret verejnou diskusi, kde by si opravdu povidaly a odtajnovaly svoje soukromi. Dejme tomu i diskuse o urcitych chorobach... Ne vsechny choroby jsou typu, ze by si o nich clovek chtel povidat pod svym nickem verejne. Nebo ne kazdy clovek je stejny. Anonymni prispevky nejsou dovolene, IP obcas diskusi dost limituje a delaji ji neprehlednou...

Proc proste soukrome skupiny NEROZDELIT? Omluva za velka pismena. Ale prijde mi, ze jsi to poprve nepostrehla. Ti, kdo chteji byt neviditelni, pri zakladani nechat byt neviditelnymi. Zbytek si vybere vami predurcenou kategorii a v tech bude zverejnen jen nazev soukrome skupiny a bude tak moznost vstupu dalsich clenu. Seznam clenu a konverzace bude soukroma, tak jako driv. Je to technicky slozite? Ja vim, ze to mozna neni vasim zamerem, ale myslim, ze spousta uzivatelu by to uvitala. Jak soucasnych, tak budoucich.

motylekmn
19. črc 2012

omluva, nahore to mel byt @nunacek . 😔

sven
19. črc 2012

@motylekmn - než jsem stačila napsat svůj příspěvek, kde si myslím, že existují některé skupiny, které nechtějí být veřejné a přesto přibírají členy - např. regiony, termínové diskuze a pak právě hlavně mě napadly témata ohl. různých nemocí, neplodnosti či problémy s partnerem atd. , tak jsi to napsala 🙂.
@jennyska Myslím, že nápad o výběru, zda název soukromé diskuze zveřejnit či nechat ji úplně skrytou stojí přinejmenším za zvážení 🙂

reruna
20. črc 2012

@jennyska nesouhlasím s tím, že soukromá diskuze by neměla být viditelná ani svým názvem - my máme například soukromou diskuzi ve stejném termínu a nebráníme se přibírání nových členů, pokud to schválíme ostatní. Určitě jsem pro to, aby se dalo na výběr, jestli název soukromé diskuze zveřejnit, či ne.

reruna
20. črc 2012

@jennyska a nějak nechápu, jak se někdo může dostat do soukromé diskuze tak, že bude sledovat diskuzi veřejnou?

jennyska
20. črc 2012

@motylekmn V té diskuzi jsme psala o tom, že Soukromé Skupiny (takové jaké byly) už nejsou (né diskuze). Tudíž nemůže být ani seznam skupin, když skupiny nejsou 😉 Soukromé diskuze ale existují a vidí je jen ten, kdo v nich je....
Jinak tvému požadavku zcela rozumím, chápu ho 🙂 Něco podobného plánujeme, ale zda to bude fungovat přesně jak ty píšeš, slíbit nemohu.

Nyní je to následovně:
Pokud se chcete rozrůstat, stačí napsat do krátké zprávy a nebo do své veřejné diskuze info o tom, že máte soukromou skupinu a berete nové členy 😉

Toliko tedy k tomuto tématu, týkajícího se soukromých skupin a diskuzí.
Mějte se fajn 🙂 J*

motylekmn
20. črc 2012

@reruna je to mysleno tak, ze v te verejne o te soukrome budete mluvit a nebo tem lidem, ktere v "soukromi" budete chtit mit, to reknete v IP. Teoreticky to jde pred jinymi cleny teda pak tajit, ze kecate i nekde stranou. 🙄 Nebo si ve verejne budete jen "inzerovat" soukromou a kecat v soukrome, kam budou lidi teda temi "verejnymi inzeraty" nasmerovani a pozadaji o vstup. A nebo se na to XY lidi vykasle, verejnou diskusi nezacne a zalozi si 10 soukromych (treba terminovek), kde jich bude pet a pul a vubec nebudou o sobe navzajem vedet - i kdyz by asi chtely. 😒

@jennyska - Do kratkych zprav ne kazdy kouka a nebo je jich tolik, ze tech par nasich opravdu v te prehrsli totalne zanikne. Asi budeme muset zalozit "inzerujici" verejnou, dokud nejaky seznam nebude.

puckal
21. črc 2012

@jennyska Ahojky mám dotaz, nemůžu se od změny na MK dostat do soukromé diskuze TP říjen 2012 - Říjen 2012 - ale jsem tam stále povolená, když na ní kliknu, tak mi napíše, že neexistuje, ale ostatní se tam normálně dostávají a přispívají, do ostatních kde jsem se dostanu, co s tím můžu udělat??Díky

silente
21. črc 2012

Prosím, stále mi nefunguje možnost "odpověz", ani v tomto tématu ani nikde. Co mám dělat? 😢

silente
21. črc 2012

tak jsem zkusila jít na IE a tam to funguje ...... nechápu ..... nikdy jsem nepoužívala nic jiného než Chrome. Nenapadá Vás, co bych měla zkontrolovat? 😕

jennyska
23. črc 2012

@silente Ahoj, zkus si třeba svůj Chrome upgradovat na vyšší verzi, jestli nemáš nejnovější. To by tomu mohlo pomoci 😉

jennyska
23. črc 2012

@puckal Ahoj, ještě stále se nemůžeš do diskuze dostat? J*

puckal
25. črc 2012

@jennyska už tam jsem, děkuji 🙂 🙂

vodni
28. črc 2012

@jennyska Mám dva dotazy: jde nějak uložit nebo vytisknout vlastní blog-zprávy? Mám ve zprávách hodně o synovi (co, kdy, kde 😉 ) a tak nějak mi přišlo, že to nemám nikde zazálohované, nechtěla bych o tyto záznamy do budoucna přijít a přepisovat to, to se mi moc nehce 😅

romcovaklarka
28. črc 2012

@jennyska Když si rozkliknu nějakou novou diskusi, kde ještě není žádná odpověď, tak se ten zakládající příspěvek ukazuje, místo normálně pod nadpisem, tak napravo od něj nahňácaný do takového úzkého okýnka.

romcovaklarka
28. črc 2012

@vodni copy-paste? Jako celý blog asi exportovat nejde...

vodni
28. črc 2012

@romcovaklarka jj to je jasný, myslela jsem, jestli se třeba neuvažuje o nějaké takové funkci 😉

berenika39
30. črc 2012

@vodni já mám normálka soubr ve wordu a sem tam, když si vzpomenu, tak si tam Kz nebo článek zkopíruji. ale jen texty, to je jasný☹. tisknu, ukládám do memory box🙂.

vodni
30. črc 2012

@berenika39 No to je právě to, že "když si vzpomenu" bylo už docela dávno 😀 takže proto ten dotaz 😉

jennyska
31. črc 2012

@vodni Ahoj, nic takového na MK není a zatím ani neplánujeme. Je tedy asi nejlepší to zkusit kopírovat tak, jak psaly holky výše. Měj se fajn 🙂 J*

ivavec
5. srp 2012

Jak dlouho nepujde vyhledávat na bazaru podle velikosti ????

onetka
5. srp 2012

dobrý den. taky bych se chtěla zeptat, kdy půjde vyhledávání v sekcích bazaru...
dívám se po nabídkách pouze orientačně a vím, jakou velikost a značku chci.
Píše se jen:
Textové vyhledávání je momentálně nedostupné.
Vyhledávání podle velikostí, značek, nebo jiných vlastností je momentalně nedostupné. Zkus později. 😖
Tak zkouším už od včerejška "později" ale pořád nic 😢
mohla bych se proto prosím pěkně zeptat, kdy filtrování věcí zase pojede? 🙂
děkujiii

stavba
6. srp 2012

připojuji se k dotazu na fungování vyhledávání v bazaru, může se nám někdo vyjádřit, proč to nefunguje? Díky

hhranolka
6. srp 2012

Tez me zajima bazar... Diky