Technické dotazy na fungování stránky

aguaverde
11. bře 2011

Máte s něčím problém? Nevíte si rady? Potřebujete se na něco zeptat?

https://www.modrykonik.cz/help/#cat-technical-s...

reruna
10. říj 2011

Tak je teda velice podivné, že se udělá taková změna a pak se ani nikdo neobtěžuje odpovědět, když se tu objeví tolik negativních ohlasů na tu změnu.... a to nemluvím o tom, že i v různých jiných diskuzích si toho ostatní také hned všimli a hned zkritizovali....

kristi
11. říj 2011

jsem za stare rolovani, tohle je hooooodne spatny.

zuhur
11. říj 2011

Tak já pro změny jsem, ale jen pro ty co přinesou užitek. A tak se přidávám - slovo "notifikace" zvykneme si, jasně, ale i já jsem pro to, aby to znělo hezky česky. Buďme trošku hrdí na náš krásný jazyk. A o rolování ani nemluvím, tohle je nepraktické a zdlouhavé - když chci něco najít v diskuzi o třech-stech stránkách tak se zblázním.
Poprosím přímo adminky @ikarkulka a @jennyska - snad jsem ještě nepopletla jména 😅 - můžete nám k tomu něco říci, prosím.

jennyska
11. říj 2011

@zuhur Ahoj, nové rolování, které je na stránce spuštěno, je zde hlavně kvůli rychlejšímu vyhledávání přes vyhledávač, tedy z důvodu technického. Do konce týdne bychom chtěli přiřadit právě vámi některými zmíněné jednotlivé stránky tak, aby bylo možné přejít např. o 20 stránek zpět či vpřed bez toho, aby se muselo postupně na ně klikat 🙂 Už nyní však můžete v URL řádku místo page=50 napsat stránku tu, na kterou se potřebujete dostat 🙂
např.tedy: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/technick... a místo 50 dáte page=25 a to vás automaticky přehodí na 25.stranu. To je tedy řešení stránkování do konce týdne 🙂

reruna
11. říj 2011

@jennyska děkuji za odpověď, do konce týdne to jistě vydržíme, hlavně že půjde najít konkrétní stránku bez klikání

jennyska
11. říj 2011

@reruna Budeme se to snažit opravdu co nejdříve nahodit tak, aby to fungovalo a nemuselo se dlohou dobu překlikávat jednotlivě a stačilo jen zadat konkrétní stránku 🙂

zuhur
11. říj 2011

@jennyska moc děkuji a přeji hezký zbytek dne

jennyska
12. říj 2011

@zuhur Není zač, tobě také 🙂

lucisa
12. říj 2011

hurááá, už je možnost napsat stránku, díky 😉

reruna
14. říj 2011

@jennyska moc díky

romcovaklarka
14. říj 2011

Ahoj, chtěla bych se zeptat - možná už se to tu řešilo a o se omlouvám, ale je tu toho hodně - v bazaru, když si yhledávám fultextem, tak se mi často stává, že mi vyskočí, že se našlo třeba 12 inzerátů a pod tím jich je jen třeba 5. Nebo vyskočí, že se našly 3 a pod tím není žádný. ???

Plus se chci zeptat, jestli neuvažujete o možnosti vyhledávat v bazaru tak, aby se daly kombinovat kategorie a uživatelé. Je to například na Aukru mimo jiné a přijde mi to šikovné. Dám příklad, např. chci si zobrazit u uživatelky XY pouze oblečení ve velikosti 74. Je to možná blbost na první pohled, ale když už od někoho chci něco koupit, tak dávám přednost tomu, koupit od něj rovnou třeba toho víc, abych to měla za jedno poštovné. A když není výjimkou že má někdo přes 100 inzerátů, tak všechny projíždět, když vím, že např. dospělácké oblečení nebo naopak na novoška mě nezajímá...

Díky 🙂

schnek
16. říj 2011

mám dotaz k zablokovaným inzerátům - chápu, že se nemá zdůrazňovat v nadpisu velkým písmem, ale proč vadí, když napíšu velký první písmeno názvu (tedy pochopila jsem, že proto mi byl zablokovám inzerát "Koš na plenky Sangenic" + ještě jeden inz.)? to už taky vadí?

schnek
16. říj 2011

mmch takových inzerátů je plnej bazar...

sabcav
16. říj 2011

@romcovaklarka
Vyhledávání podle velikosti - také jsem to navrhovala na předešlé stránce 🙂 , přijde mi to taky výhodné. Osobně to dělám tak, že když si zájemce zde na mk napíše o podklady k platbě, do ip mu napíšu odkaz na můj bazar na jiném serveru, kde to takhle šikovně třídit jde 😉 .

sabcav
16. říj 2011

Mám dotaz: proč mi na mail nechodí upozornění, že mám nové zprávy k inzerátům 😕? . Doteď to bylo ok 😎. a najednou to nejde ☹ . Přitom jsem žádné nastavení neměnila.

lucisa
17. říj 2011

@schnek tady vadí v inzerátech i větší banality. Mě byl zablokován inzerát na dětskou hrazdu jen proto, že jsem do závorek udělala pár teček, protože jsem nechtěla vypisovat všechna zvířátka, co tam jsou, takže jsem po 3 uvedených udělala pár teček, z čehož běžně člověk pochopí, že je tam toho víc, a někomu z adminů - netuším komu, protože v bloknutí NEBYL jeho podpis (mě to prostě neukazuje, i když mi bylo řečeno, že se to tam musí ukazát), vadily ty tečky!!!!!
To už mi nepřijde jen jako buzerace, ale vyloženě ..... nebudu psát, protože nebudu urážet, každý si domyslí. 😒

schnek
17. říj 2011

@lucisa no, tak já tam taky žádnej popis nevidím... jako chápu, že se nemá extra zdůrazňovat velkým písmem atp., ale napsat název nebo jméno výrobce s malým počátečním písmenem? to už je víc než trapbná buzerace 😝

romcovaklarka
17. říj 2011

@schnek Cože? To se nesmí? To mi hlava nebere... nemohl to být jiný důvod?

lucisa
17. říj 2011

@schnek to jsem ráda, že nejsem jediná, kdo je "slepý" a nevidí podpis. Jednou mi blokli album, protože jsem tam měla z rodinného výletu na rozhlednu i 3 fotky pohledu z rozhledny do okolí a taky mi adminka tvrdila, že tam ten podpis je - údajně zeleně - že ona ho tam má a není možné, abych já ho neměla. Tak nevím, kde je v tomhle technický problém.
Možná by nám jej mohl někdo z adminů osvětlit, proč se neobjevuje podpis admina při bloknutí alba nebo inzerátu.

sabcav
17. říj 2011

@lucisa
@schnek

Já měla bloklý inzerát na kaše, pže jsou tam 3 nenačaté a jedna byla načatá - důvod: nesmí se tu prodávat načaté potraviny - přitom v pravidlech jsem to nenašla, ale budiž, ale minulý týden mi blokly inzeráty kvůli smajlíkům, dala jsem do pár inzerátů smalíky: ☹ a🙂 .
Jo také dostávám zprávy k zablokovaným inzerátům bez podpisu 😉

lucisa
17. říj 2011

@sabcav další, co dostává anonymy, na koho se pak obrátit, že? 😒
Kámoška mi tady v diskusi už taky řekla, že jí někdo blokl inzeráty kvůli smajlíkům, všechny inzeráty už dává jinde, naštvala se, že není malé děcko, které tady může kde kdo anonymní buzerovat za kraviny.

sabcav
17. říj 2011

@lucisa já mám inzeráty zde i jinde - větší šance, že prodám, a tady ja navíc dobré neomezené množství inzerátů a a aktulizace všech věcí jednou týdně 😉 , ale jako blokování inzerátů kvůli smajlíkům apod. se mi taky vůbec nelíbí 🙄

lucisa
17. říj 2011

@sabcav to já taky, jen jinde s tím nedělají takové obstrukce, přece to je vizitka každého prodávajícího, jak jeho inzerát prodává, ať si má v textu cokoliv, když to půjde špatně číst, jeho problém, lidé to nebudou luštit a nekoupí to. To je stejné, jako já třeba trpím, když čtu nejen v inzerátech, ale i v diskusích hrubky jako blázen a taky kvůli toho nikoho neurážím, kdybych byla admin, tak bych je jako měla blokovat, protože se to špatně čte? 😕

schnek
17. říj 2011

aha, tak už jsem to objevila, v jednom inzerátu jsem měla smajlík a ve druhém na konci, ačkoli si opravdu nepamatuju, že bych to tam psala, jsem měla velkým písmem napsaný název výrobce... ale stejně se ptám - od kdy vadí, když je taková věc uvnitř inzerátu?

janule11
18. říj 2011

Inzerát jsme zablokovali. Nesplňuje pravidla bazaru. od 17. Října 2011
Důvod Jiný důvod
Vysvětlení
Komentář admina: "nahrad nove za nepouzite"

Můj inzerát :
Kamarádce prodávám halenku F&F. Je úplně nová, ještě s visačkou. Kupovala ji pro dceru, ale té už bohužel nebyla přes jisté partie. V bezvadném stavu.

Ta halenka je ale NOVÁ !!!!!!!! Vaše buzerace už nezná mezí 🙄 😝 !!!!! Mizí vám odsud čím dál víc maminek díky vašemu přístupu, tak se nudíte, nebo nemáte co dělat a hledáte za co by jste koho buzerovali ?!?!?!?

NIKDE není uvedeno, že nemůžu napsat NOVÉ = bod 16 v pravidlech : Popis a fotky v inzerátu zvol tak, aby co nejvěrněji zobrazovaly reálný stav prodávaných věcí. Úmyslné zavádění ohledně stavu, kvality, původu, případné značky prodávané věci je nepřijatelné a může mít za následek permanentní zablokování tvého účtu na našich stránkách. = Halenka je NOVÁ, nenošená, nevypraná, ještě s visačkou !!! To tu je teď jako nová móda - slovíčkaření 😕 ???

Nejdřív jste mi tenhle inz. blokly, že tam mám smajlíka (což jsem taky nepochopila), tak jsem to opravila a následně si vymyslíte něco jiného na ten samý inzerát 😕 ??? Proč, když už chcete buzerovat, nenapíšete ty "hrubé přestupky proti pravidlům" najednou ???

Dál jsem nepochopila PROČ vadí pár ........ v textu inzerátu ??? Např.: Na donošení na hřiště, zahradu,.......
Bod 18 v pravidlech: Nepiš slova VELKÝMI PÍSMENY, snižuje to čitelnost inzerátů. Výjimku tvoří pouze zkratky (např. USA, EU) a názvy značek produktů (např. IKEA, NIKE). Nevkládej ani žádné „ozdobné“ znaky, jejichž účelem je odlišit inzerát graficky od ostatních (např. vykřičník!!!, - - -různé pomlčky- - -, ***hvězdičky*** atd.). Tato pravidla platí jak pro nadpis tak i pro text inzerátu. = TY tečky tam jsou, aby jsme nemusely vše vypisovat, NE aby jsme "odlišily" inzerát, v textech se to zcela normálně používá na celém světě. Ale to každý normální "nenudící se" člověk pochopí 😉 . Smajlíky jsem také nepochopila. Nevím jak smajlík odlišuje inz. od ostatních??? Já nenakupuju podle toho jestli má maminka v inzerátu smajlíka, vykřičník, hvězdičky,.......... (Ups chyba, udělala jsem pár teček 😉 ). Já nakupuju podle toho, co potřebuju a hlavně podle toho co se mi líbí, ne jak je napsaný text 😵 .

Vzhledem k tomu, že po mojí reakci očekávám zablokování mého účtu, tak jak jste to udělali nesmyslně už mnoha jiným, tak jsem vám ulehčila práci a ze svého profilu jsem si vše smazala 😒 . Nechala jsem si zde pouze inzeráty, tak vás tímto přede všemi ŽÁDÁM : pokud mě opravdu budete chtít zablokovat, dejte mi PROSÍM včas vědět, aby jsem si mohla všechny inzeráty sama smazat, nechci aby zde zůstali bez možnosti mého přístupu. DĚKUJI.

jennyska
18. říj 2011

@schnek @lucisa @sabcav
Ahoj 🙂 odpovídám všem najednou, tak doufám, že to nebude vadit, když odpovím na otázku, kterou asi tak všechny máte stejnou a to jsou věci týkající se bazaru, konrétně na koho se obrátit při stopnutí a psaní velkých písmen a používání ozdobných znaků.

Tak tedy, dotazy ohledně bloknutí kdykoli zasílejte mně, jestli nějaké budete mít.

Rádi bychom, aby všechny inzeráty byly na jedné, stejné úrovni. Aby měly stejnou šanci na prohlédnutí a kliknutí atd. Proto vytváříme a snažíme se hlídat formu inzerátů tak, aby neobsahovaly smajlíky a nebo několik !!! ...... ******* apod.

Netvrdím, že smajlík, či vykřičník v textu není normální, nicméně, po zkušenostech na bazaru se je, společně s dalšími ozdobami textu, snažíme eliminovat a nechávat vykřičníky jen tam, kde ve větě po pravopisné stránce sedí a jsou ok. Důvod je prostý. Jakmile by smajlíci a ozdobné znaky byly povoleny, vypapaly by některé inzeráty jako jeden velké smajlík, vykřičník, apod., o což však nestojíme.
Maminky a ani nevěsty, či stavitelé si nekupují zboží podle toho, kolik má smajlíků či vykřičníků, ale spíše podle toho jak zboží vypadá, jakou má cenu apod. Proto je opravdu lepší, když je o něm více napsáno, než v něm více nazdobeno. Opravdu má tento systém svá opodstatnění, která ve finále pomáhají udržet fajn prostředí na stránkách a bazaru jako takovém pro všechny uživatelky.

Co se týče hrubek v textu, tak ty nemůžeme mít nikomu za zlé vzhledem k možným disfunkcím ve psaní, či čtení apod. Nicméně smajlíky a jiné ozdůbky do textu inzerátu dokáže nepsát každý z nás.

Pokud budete mít ještě nějaké dotazy ohledně bazaru, nebo nápady, klidně se na mě obrattě, ráda přijmu návrhy či odpovím na otázky 🙂

berenika39
18. říj 2011

@jennyska už to tu asi zapadlo, zkusím: nešlo by vytvořit do Vánoc jendno inspirační téma, na dárky? V něm jen diskuse podle věku - do roka, dvou, pro starší🙂. Různě se tu tvoří nové a nové diskuse Jaký dárek pro?? a jsou stejjné. Dávaly bbychom si tam linky, inspiraci🙂.

jennyska
18. říj 2011

@romcovaklarka @sabcav Ahoj, problém s vyhledáváním a počtem výsledků v bazaru je pouze dočasným. A tak stejně je to i s maily. Budeme se snažit obě záležitosti co nejdříve nahodit tak, aby byly plně funkční 🙂 A děkuji Vám za návrhy třídění a vyhledávání v bazaru a u jednotlivých uživatelek, bereme je v potaz.

jennyska
18. říj 2011

@berenika39 Ahoj, jestli myslíš diskuze a nebo otázky, neměl by to být problém a mohlo by to takto fungovat 🙂

jennyska
18. říj 2011

@janule11 Ahoj Janule. Proč tedy nemá být v inzerátu použito slovo nové? Důvodem je blížící se zavedení profi bazaru, ve kterém budou prodávat obchodníci, firmy, podnikatelé apod. jejichž zboží bude vždy NOVÉ ( tedy z 1.ruky ) a tak takováto inzerce bude probíhat v placené formě. Možnost prodávat zboží NOVÉ budou mít ale i uživatelé, a tak, pokud budou prodávat zboží nové a ne z 2.ruky, mohou takto učinit, ale jen v rámci bazaru, za který si, stejně jako prodejci a firmy, budou muset platit.

Nová pravidla chystáme a v blízké době budou již se všemi podrobnými texty určitě na stránkách fungovat 🙂