3letý dělá scény u jídla

eevaaj
19. zář 2017

Ahoj, zajímalo by mě zda má někdo doma podobného vzteklouna jako já. Za pár dní mu budo 3 roky. Není to nic co trváchvíli, už je to asi jeho povaha. Myslím, že je celkem hodné a klidné dítě, má rád společnost, nestydí se, je komunikativní. Jenže jako každé dítě má své dny.

Co mě třeba dnes vytáčí bylo jídlo. Neřeším kolik a co jí. Myslím, že prospívá, nějkou zeleninu, ovoce jí. Oběd někdy dá, někdy ne... O to vůbec nejde.
Ale spíš o to kolem. Dnes např. polévka. Dala jsem na stůl a ať jí. 10 mninut do toho plácal lžící a asi 1x dal do pusy. Takže jsem mu to vzala, scéna, že chce jíst. Byla jsem trdá a řekla, že ne. Jídlo je od toho aby se jedlo. Pak se uklidnil a že chce polévku, jenže se to znovu opakovalo. Mezi tím šílená řvoucí scéna. Já chci polévku, maminko jsi pryč, maminko nikam nechoď a pořád jak kolovrátek. Nakonec jsem mu ji definitivně vzala (celkem tedy nabízeno 3x). Po celou dobu jsem nezařvala, pouze v klidu říkala "já ti nerozumim" (to obvykle funguje a po chvilce přestane kňápat, fňukat a mluví normálně). Bohužel jsem ho od stolu nešikovně zvedla a skřípla mu nohu ( bylo to v klidu, nikoli ve vzteku). Tak už šel spát, v klidu jsem si povídali a vysvětlovala jsem mu, že jídlo je k papání a když nechce má to říct. No tak to nesní, až bude mít hlad, tak si jistě dá - i když to obvykle bývá další scéna...

Máte někdo doma podobný exemplář, funguje na něj něco?

svetylko_v_komore
19. zář 2017

Buďte v klidu, asi se prostě potřebuje najíst podle sebe- povrtat se v talíři, dát si načas. A že vás to vytáčí, to berte spíš jako svůj problém, ne jeho. Já dětem prostě nandam jídlo a i když se v tom nimraji, ignoruji to a najednou vidím vymetene talíře.

eevaaj
autor
20. zář 2017

no, kéž by to bylo najednou, ale on se v tom nimrá čtvrt hodiny. Polévka, za několikrát se opakujících scén, snězena až večer. Asi mu to chutná, když je to minimálně 4x ohřáté. Pacholek si ještě přidal 😈
On je schopen celý den nejíst. Je to paličák tvrdohlavej. Asi si postaví hlavu a chce se najíst, až on bude chtít 😒

beruda
23. zář 2017

Neřešte to, je to jen takové šprajc období. Moje neteř v tomto věku byla snad půl roku o jednom jogurtu a jednom kakau denně a prospívala. Nic jiného nesnědla. U každého jídla šílené scény. Sice nepřibírala, ale ani nehubla. Moje dcera, které je teď tři a čtvrt, taky hůř jí, je strašně nimravá a vybíravá. Desetkrát mi řekne, jak se těší na nějaké jídlo, a když ho spolu uvaříme a nandám jí, následuje scéna,, vymlouvání, nechce papat, nebo chce něco jiného a nakonec nesní nic. Předtím jedla normálně. Ale nechávám jí, však ona hlady neumře a časem jí to přejde. Stačí mi, že do sebe aspoň při hře nasouká ovoce nebo zeleninu, které má teď pořád k dispozici. Dcera mně mimochodem vyškolila už v porodnici, kde ke zlosti všech lékařů jedla jen čtvrtinu toho, co ostatní děti, a přesto výborně prospívala. Od té doby vím, že nemá cenu jí nutit.