24. týden těhotensví. Je dobré jet do termálů?

janiczka.88
18. dub 2009

Ahojky nevíte jestli je dobré jet na dovolenou ve 24tt do termálů?

sirinka
18. dub 2009

myslis termalne kupele? do termalnej vody by som sa urcite kupat nesla...tam sa fajne mnozia bakterie..., masaze su v tehu nevhodne a teple sauny tiez...takze podla mna skor nie...

jana.cb
18. dub 2009

Ahojky holky ..ja jsem taky hoodne termalovej clovek ale v tehu mi to nebylo vubec doporuceno kvuli moznym bakteriím a tehu mykozam navic kvuli horke vode a slozeni te vody takze mi Mudra rekla ze bud do 2O kdyz uz a nebo 32 a vic tt protoze mezitim je mimco nejvic ohrozeny takze jsme nakonec po celou dobu tehu nejeli nikam .-((( a to jsme v nich byli skoro kazdej mesic a 2x do roka dovoleny ale bohuzel riskovat jsem to teda fakt nechtela ...nazory jsou na to ruzny ale myslim si ze stoji za to vydrzet a porodit a pak si uzovat nez to riskovat a pak si to vycitat 😉

aponchie
18. dub 2009

v zadnem pripade 😎

mikula
18. dub 2009

Nedoporučuje se to.Nešla bych!

briketa
18. dub 2009

Masaze nie su vhodne len v prvom trimestri, inak su velmi vhodne, najma na bolave krize!
Ja chodim na masaz pravidelne - bud sedis na masaznes stolicke, alebo lezis na boku. Uvolnit krcne svaly, okolo lopatiek, krizovu oblast, masaz ruk a noh ved to je to najlepsie a nie ze nevhodne 😎

aponchie
18. dub 2009

masaze treba v poslednim trimestri nejsou vhodne skoro vubec kvuli podrazdeni delohy a moznemu predcasnemu porodu 😎

sirinka
18. dub 2009

ono tie masaze treba vediet robit, aby sa nedrazdili reflexne body...

aponchie
18. dub 2009

ale jak vis kdo to umi robit?ja bych teda kdybych zavolala nejakemu maserovi a nemel primo certifikaci,ktera na tohle masirovani tehotnych je treba nema bych nesla a neverila ani tomu,ze to umi

sirinka
18. dub 2009

aponchie ja taky tak... 😉

bianca
18. dub 2009

v tehotenstve sa nedoporucuje ani kupani sa v horucej vode takze termal ani nahodou.Co sa tyka masazi tak su speci masaze pre tehotne

janiczka.88
autor
18. dub 2009

My jedem s manželem na tři dny do termal parku bešeňová tak snad se tam najde i něco pro mě 🙂

aponchie
18. dub 2009

jsou specialni masaze pro tehu,ale ze sta jich dela si procento co na ne ma opravneni zbytek to jen rika pro penize

mami.sk
18. dub 2009

termalne kupele sa tehotnym vobec neodporucaju 😒
a masaze len specialne urcene tehotnym a maser so specializaciou 😉

briketa
19. dub 2009

aponchie, chodim uz sest rokov kazde tri tyzdne, alebo raz za mesiac (ako mi to vyjde) k tej istej maserke s vyse 30 rocnou praxou. odmasirovala ma aj cele prve tehu aj toto druhe. pozna moje telo lepsie ako ja sama.
a aj v tretom trimestri sa da pekne odmasirovat ruky, nohy aj krk.
myslim, ze kazda normalna zena so zdravym zmyslanim si automaticky zisti skusenosti, prax a certifikaciu masera ku ktoremu chodi. 😅

aponchie
19. dub 2009

briketa"ja chodim od 14let co sem byla na operaci zad a chodim do rehabilitacniho centra k jedne pani na stridacku s primarem ortopedie a opravdu bych nesla k nekomu kdo ma udelanej jen maserskej kurz..pac na masirovani potrebujes znat kostru nervy neurologii atdatd takze nejaci radoby maseri co maji vsude cedulky masaze me nepritahuji a ani bych k nim nesmela pac mam dvakrat zada operovana a jine potize s nema takze je to velmi riskantni..ve tretim trimestru se nema masirovat spodek krize atd pac to muze narusit cinnost delohy a muze vyvolat predcasne stahy a jine problemy jsou povoleny ruzne talove masaze a jine uvolnovaci cviky v sedu nebo lehu na boku a ne vice jak 30min ani to ne 😎

drahuskat
19. dub 2009

Opravdu, je to tak, jakékoli přehřívání ať už v termálních lázních, v sauně, na sluníčku, atd. by mohlo miminku uškodit...

briketa
19. dub 2009

aponchie, Ty sem miesas jablka s hruskami. kocka je 24 TT, zdrava, bez nejakych operacii chrbtice, nie je dovod aby nemala odbornu masaz.
o moju maserku nemusis mat obavy, je to odbornik ;)
baby, ja vas nikam neposielam, kludne si sedte doma nepohnute cele tehu 😉

aponchie
19. dub 2009

kocka pise o termalech ne o masazich 😎

briketko ty vubec nevis co ja treba delam nebo nedelam ,ale ted jezdim na kole s malou v sedacce a u prvniho tehu jsem v poslednim mesici lezla na Rysy takze tak 😎 a ja nemam obavu o tvou maserku jen pisu svuj nazor tak se necerti ju? 😀

liki205
21. dub 2009

pridávam sa k téme, samozrejme že termálne kúpele sa neodporúčajú, je tam teplá voda ktorá udržuje pri živote baktérie ktoré sa na vás môžu nalepiť, a čo sa týka masáži tak tehotenské masáže chrbta na 30 minút sú úplne normálnou bežnou starostlivosťou v tehotenstve , sama na ne chodím .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru