5 věcí, které jste na začátku těhotenství nevěděly

kukujda
8. led 2013

Ahojy holky, je tady spousta jednotlivých témat o tom, co se smí a nesmí v těhotenství. O většině z těch věcí se ví, že škodí (třeba rentgen a tak) a navíc, většina z nás si brzy pořídí nějakou knihu.
Mě by zajímalo 5 věcí, které jste ohledně těhotenství netušily, překvapily vás a přály byste si, aby vás na ně někdo upozornil dříve.
Tak já začnu:
1 Sauna, horká koupel nebo dokonce i horká prcha škodí.
2 Prudké pohyby pánví v začátcích těhotenství škodí (u některých tanců)
3 Plísňové sýry jsou naopak v pohodě - plíseň nic moc, ale u nás jich je většina pasterovaných, neměla by tedy hrozit nákaza listerií.
4 Cvičení podle Mojžíšové obrovsky pomáhá právě v prvním trimestru - a uvolnění pánevního dna je schopné zastavit špinění nebo menší krvácení
5 Těhotenství vás vždycky zaskočí, i když je plánované :-B

kristi
8. led 2013

1. koupu se každý den v horké, ale opravdu horké vodě min. hodinu - je to můj relax
2. do 9tt jsem velmi aktivně hrála golf, pořád žehlím, souložím atd....a golf jsem hrála i teď v sobotu v 21tt a jak mi to šlo 🙂
3. sýry miluju a nehodlám si je odpírat
4. neznám, nezajíma
5. zaskočilo, ale je to super

radka8888
8. led 2013

Prijde mi, ze o tehotnestvi a zakazu behem nej existuje spousta pover, co se pise v casopisech a co rikala pani v samoobsluze a kazdy by mel cinit tak, jak je v jeho nejlepsim vedomi a svedomi. pokud nekomu prijde, ze si muze vytancovat plod z delohy ven, tak at netanci a pokud nekdo ma rad nepasterizovane syry v lete na plovarne a prijde mu to ok at si dava. Takze komentar bodu tazatelky je take subjektivni tj. jak se to zda mne:
1 tepla voda relaxuje delohu, takze nerozumim proc by mela skodit? Sauna mi prijde jako zatez na nase srdce a jelikoz toho ma zrejme behem tehot plny brejle tak bych ho nedrazdila 🙂
2 Ten plod si vytancime ven?
3 v rozumne mire a ne syry ve 40 stupnich z pochybneho zdroje 🙂
4 nevim jestli to zastavi, ale cilem cviceni je, aby nas nebolela zada...
5 pod to bych se podepsala 🙂
- mě třeba vubec nedoslo, ze pri kazde fyzicke praci nebo staci ve stoje je riziko, ze to mimino tlaci dolu a ze se muze drive porodit....az v okamziku kdy jsem mela ve 20 tydnu cipek 1 cm mi to gyn zakazal...

lrg
8. led 2013

Nesaunuju, ale horkou vodu v jakékoli podobě miluju a neodpírám si jí. Čímž ale neříkám, že je to správné🙂 Jen, že mně se díky bohu nic nestalo.

V začátcích těhotenství jsem se vdávala a pánví jsem kroutila pořádně. Stejně tak na líbánkách, jsme kroutili spolu s manželem 🙂

Hermoš v restauraci, kterou znám, nebo která se jeví jako solidní si dám. Tatarák ne. Sushi a carpacio taky, i když mívám špatné svědomí.

Neznám, necvičím, ale myslím, že špinění a nedejbože krvácení je během těhotenství vždycky impuls jet k doktorovi ne?

Zaskočilo 🙂

V dnešní době je tolik informací, že mi jde z toho hlava kolem. Ženská asi vycítí, co je správné a co není.

helen_8
8. led 2013

1. Pokud je žena zvyklá se saunovat, tak může i v těhotenství, ale až od druhého trimestru a pouze se prohřát, nepřehřívat a ne bazének, ale jen sprcha. A samozřejmě pokud je těhotenství naprosto v pořádku. Na netu je o tom spousta diskuzí, i konkrétní případy maminek, které se saunovaly. Já sama jsem v zimě neustále zmrzlá, saunuji se pravidelně a ráda bych to praktikovala i v těhotenství, pokud by vycházelo na zimu. Nejlepší je se fakt podívat na zkušenosti maminek. Doktoři vám pro jistotu zakážou vše.
2. Nedoporučují se skoky, ale opět pokud je nastávající maminka zvyklá, může se normálně hýbat - klidně i jízda na kole (ne v terénu raději). Já bych si nelajzla brusle a lyže.
3. Moje mamka se prý plísňákem cpala hodně a já jsem zdravá, ale zbytečně bych to nepřeháněla.
4. Mojžíšová je fajn, cvičím podle ní. Jsou tam cviky jak na prokrvení pánve - to bych raději prokonzultovala s fyzioterapeutkou, ty na záad určitě uškodit nemůžou.
5. Budu ráda, když mě brzy zaskočí! 😉

Obecně si myslím, že nic se nemá přehánět, těhotenství není nemoc a pokud je normální a zdravý průběh, tak není třeba z toho dělat vědu. Hlavně poslouchat svoje tělo. 😉

Možná by mě zajímaly i zkušenosti na létání, četla jsem, že někdy se nedoporučuje v prvním trimestru kvůli tlaku a potratu, ale opět jsem četla, že spousta těhotených to neřešila a bylo vše v pořádku.

llluckaaa
8. led 2013

Hm, tak nevím, jestli jsem to blbě nepochopila, když čtu příspěvky přede mnou.... Chtěla jsi znát mojí top pětku věcí, které bych si přála před těhotenstvím vědět a nevěděla jsem je (a nebo jsem se je dozvěděla pozdě)?
1. že s mojím tvarem bradavek se dost blbě kojí (kdybych se to dověděla dřív mohla jsem se na to lépe připravit)
2. že plno věcí na mimino, které si chystám koupit, nebudu nikdy potřebovat (ušetřila bych si nějaké peníze)
3. že všechno dobře dopadne (nemusela bych se stresovat)
4. že ikdyž se člověk snaží být dokonalou matkou už v těhotenství, nemusí to dobře dopadnout a naopak ikdyž člověk nebere plno doporučení vážně, nemusí to mít negativní efekt
5. že existuje MK 😀 (mohla bych si tu s někým o těhotenstvím pokecat)

janka12
8. led 2013

Pokud je tehulka naprosto zdrava, tehotenstvi bez jakychkoli problemu a jeste ma maminka i plod stesti, ze se jim nic neocekavaneho neprihodi, muzes delat co si vzpomenes a na vsechny zakazy se vykaslat. to co jednomu svedci, druhemu muze privodit velmi nezadouci stavy. tak se v tom vyznej. rada maminkek, ktere nejakou komplikaci maji, se musi omezit, at se jim to libi nebo ne. seznamy co ano a co ne jsou jim k nicemu, neb se musi ridit tim, co jim telo dovoli. univerzalni rady nejsou. vse je individualni.

rory_g
8. led 2013

1. týká se to doby před těhotenstvím - snad to nevadí - snažili jsme se 10 let, z toho jsem 4 roky ztratila v centru, kde se mnou nic nedělali, takže bych si přála utéct dřív a dřív tak absolvovat vyšetření genetická, imunologii, engokrinologii, průchodnost vejcovodů (nemusí se už laparo), zásobu vajíček...atd

Jinak mě asi nezaskočilo nic, zatím, v dnešní době internetu a MK, spíš se trochu (víc) obávám porodu a jestli to všechno zvládnu...ale to má asi každá 🙂

petrusew
8. led 2013

můj gynekolog mi na začátku těhu řekl: Všeho s mírou a nic se nemůže stát. A já se tím řídila.

garfie
8. led 2013

Mě zaskočilo to, že mi nic nebylo, cítila jsem se parádně, jen mi rostlo břicho-a tak jsem si necelé dva měsíce před termínem vyrazila v rozhrkané dodávce na dovolenou do Polska, čtyři dny intenzivně běhala po Krakowě v domnění, že musím vidět úplně všechno a v důsledku toho málem porodila.....takže bych chtěla vědět, že je třeba odpočívat, i když jste těhotná "jen tak mimochodem".
Taky bych se cítila klidnější, kdybych věděla že miminu neublíží absence masa-nemohla jsem ho pozřít a měla kvůli tomu špatné svědomí.
Ale v podstatě jsem na začátku těhotenství nevěděla skoro nic, kromě obecných znalostí a všechno jsem v průběhu dohnala, myslím že je to normální.
A co se létání týká při obou těhotenstvích jsem letěla v prvním trimestru cca 12-13ti hodinový let. Prý to není ideální, ale neměla jsem potíž. Poprvé mě dost píchalo v břiše, takže stres, ale nic se nestalo. Podruhé jsem se pohybovala v okolí Fukušimy cca půl roku po výbuchu-z toho jsem byla ještě víc ve stresu než z letu, ale taky všechno ok.
Jedla jsem i sushi i plísňové sýry a ochutnala tatarák, ale pokaždé se špatným svědomím. Jde o to, že listerie tam být nemusí-ale můžou!!
Zaskočily mě spíš věci po porodu.....😀

lv
8. led 2013

1. nekoupila bych spoustu oblečků do vel 68, zvláště vypečené jsou jeans vel 62 😉 to už jsem tu někde četla
2. těhotenství je fakt jinej stav - mysli, nervů, pro mě i zdrav.obtíží, takže kromě těšení na miminko taky pěknej vopruz /U MĚ/
3. ten strach od zjištění, že jsem v tom, už nikdy nepřejde /1.utz, pohyby, porod, dýchá? jí-nejí, nemoci.../
a nějak už nevím...jedla jsem všechno, i teď u kojení, což jsem ráda.

zdezli
8. led 2013

V prvnim tehotenstvi me zaskocilo, ze ranni nevolnosti mohou byt celodenn,i a v druhem, ze nevolnosti prvniho trimestru vesele pokracuji dennodenne az do zacatku trimestru tretiho 😀

majajaja
8. led 2013

V zásadě to dobře napsala llluckaaa .) ale taky
těhotenství není nemoc a nemá se přehánět
používej zdravý selský svůj rozum
nic si předem nestuduj, zbytečně to stresuje ( týdny léčení nemocí bylinkovým čajem jsou horší než dva dny s tabletou mukosolvanu a na vytržený zub se opravdu brufen může - jak řekl doktor podstatně je neudělat z dítěte feťáka)
a zásadní byla rada v porodnici : každé dítě je po narození gumové

jo a nekupuj si odsávačku do nosu na baterky, je na baterky, lépe vyhodit z okna

kikimaruska
8. led 2013

Tak u prvního těhu jsem nevěděla:,

1)že nesmím horkou koupel nebo sprchu (a že já se vždycky koupala na 40 stupních a byla sem spařená jako prasátko 😅 )
2)že vůbec můžu předčasně porodit, aniž bych na to byla jakkoliv připravená a z toho důvodu sem pak dokupovala spoustu věcí navíc, včetně minioblečeníčka a speciálních potřeb pro nedonošenečky, kterých tenkrát moc nebylo.
3) že se po porodu zavinuje děloha- co to je a co to způsobuje. Na JIPu mě to hrozně zaskočilo a nevěděla sem co ty hrozné křeče jsou...když sem měla udajně analgetika na bolesti (řekla mi to až spolumaminka na pokoji, jinak sem se o tom před tím nedočetla - asi tím že sem nějak s porodem ještě nepočítala, ale i ted prvorodičky o tom moc neví).
4) že mám špatné bradavky a existují různé vymoženosti pro lepší kojení, jejich tvarování atp...s tím mi nepomohl nikdo, jen sem pak hledala a hledala...ted už budu připravená mnohem líp.
...zbytek sem se tak nějak dočetla, ale něco z toho ani neprožila při prvním těhu - třeba poslíčky...Tak asi tak.

saminomimino
8. led 2013

no já nevím,je to velice individuální záležitost jen co se týče koupání v horké vodě,mám za sebou 3 těhotenstvý a všechny odkoupány ve velmi horké vodě,od samého začátku do konce,nikdy nic nebylo mně ani dětem všechny donošené v termínu porozené,těhotenství není nemoc a pokud vím že mi něco dělá zle i momo těhu,tak to nepraktikuje v těhu a jinak dělám vše jako dřív s rozumem...

stellamax
8. led 2013

Tak já jsem to pochopila tak, že chceš vypsat 5 věcí, které bych chtěla vědět na začátku těhotenství. Takže:
1) že si mám nakoupit pro miminko hlavně oblečení, které se dobře obléká (overálky např. a žádná bodýčka 😉 )
2) že miminko neumře hlady, když ho nebudu budit na jídlo ve dne v noci po dvou hodinách
3) že si mám přečíst Něžnou náruč rodičů
4) že v prvních týdnech budu pořád jen kojit a přebalovat
5)že ranní nevolnost nemusí být ranní, ale celodenní a několikaměsíční, ale že to přežiju v pohodě já i miminko 😉

A bylo by toho mnohem víc.

vendullka
8. led 2013

Horká voda vadí vadí hlavně ze začtku, při vývoji nervové sosutavy miminka, proto se to nemá....

romcovaklarka
8. led 2013

Mně asi nic až tak děsně nepřekvapilo 😅

aneta0707
8. led 2013

ten rentgen (i kdyz je to uz zazity) nevadi pokud nejde na panev a bricho. Byla sem 2x - v 6.tydnu a v 6. měsici a pokazdy sem dostala slusivou ocelovou zasteru 🙂
samozdrejme kvuli kravinam vas tam brat nebudou, ale kdyz je to nutny, tak to je mozny, rentgen je pry totiz v dnesni dobe "cílený" záření na jedno misto ne jako driv...

mafeska
9. led 2013

1) ranní nevolnosti jsem měla celý předloňský listopad a ne jen ráno jak by si člověk dle názvu pomysle ale celodenně a každodenně, kdybych to věděla připravila bych se na to. Nemohla jsem nic jíst ani pít natož cítit nějaké jídlo, nedej bože syrové maso, ble.
2) chtěla bych vědět že celé těhotenství vč porodu proběhne bez komplikací a já bych se nemusela tak stresovat
3) kdybych věděla že nebudu od začátku kojit neutratila bych spoustu peněz za kojící podprsenky, vložky atd a radši bych investovala do komplet sady pro umělou výživu
4) kdybych jen tušila že si v době těhotenství zkazim chutě na moje milované tortilly netroufla bych si vůbec ten balík s tou hotovou plackou nebo jak to pojmenovat otevřít. Zvedl se mi žaludek tak že jsem si na ně dodnes netroufla.
5) a ty zmíněné horké koupele, dopřávala jsem si je pořád, nebudu se koupat ve vlažné vodě.

zzikk
10. led 2013

jedná se o pár skutečností, které jsem si jako prvorodička s těhotenstvím nikdy nespojovala, nebo je považovala za přežitky a předsudky, dokud jsem je neprožila🙂

1. netušila jsem, že můžu usnout a spát 12 hodin (běžně spím kolem 5ti hodin), v prvním trimestru jsem odpadala, druhý a třetí trimestr návrat do normálu
2. nenapadlo by mě, že se stanu otrokem svého těla a jeho chutí - prostě si zajdu na chlebíček, točenou zmrzlinu apod., aniž by to znamenalo, že ze mě bude slon (ve 40tt. přírůstek cca 9,5kg, přes pupík 95cm, ); přistoupit na potřeby svého těla asi neškodí
3. nevěřila bych, jak strach a zodpovědnost zbavuje závislosti, od dvou čárek na testu jsem si prostě nezapálila a nemám to ani v plánu
4. překvapil mě svíravý pocit na hrudníku - v téměř 30-ti letech jsem pochopila princip pálení žáhy🙂
5. poslední měsíc těhotenství nemusí dojít k nárůstu váhy

Ale souhlasím s názory, všeho s mírou a řiďte se trochu vlastním pocitem a ne názory jiných, je to Vaše tělo a dítě.

pejtho
12. led 2013

1. Když jsem byla těhotná s druhou dcerkou a té první bylo 6 měsíců, tak jsem zjistila, že když jsem u první kňourala, že už nemůžu-mohla jsem ještě 10x 🙂
2. Překvapilo mě, že i když jsem si plánovala jak budu chodit na těhotenské cvičení a kurzy-nebyla jsem ani na jednom. Prostě to nějak rychle uteklo
3. U druhého těhotenství mě nepříjemně zaskočily hemeroidy-proč mi o nich nikdo neřekl předem??? 😀
4. Že i přes všechny doporučení, co se nesmí (hermelín, sauna, teplá koupel, prudké pohyby-viz dotaz) jsem si po celou dobu těhotenství užívala všeho a bez obtíží 🙂
5. Sice jsem o tom do porodu slýchávala, ale překvapilo mě, jak strašně silný je to zážitek a jak rychle dokážu zapomenout na bolest!

kamilka007
1. bře 2013

1. Překvapilo mě, jak umí být můj muž trpělivý.
2. Překvapilo mě, jak umí být moje gynekoložka trpělivá.
3. Překvapilo mě, jak umí být naše pediatrička trpělivá.
4. A sama pro sebe jsem hlavně v těhotenství byla jedno velké překvapení. Když si zpětně vzpomenu, jaké kraviny jsem řešila a kolik peněz protelefonovala, všechny výše zmiňované by měli blahořečit.

mailli
1. bře 2013

Co jsem nevěděla? Uff, toho by bylo 😀 Ale ty největší a ne vždy příjemná překvapení byla:

1. i když se říká, že ženská pozná, kdy začíná porod, tak to tak být nemusí 😅 - prostě občas lehce zabolí břicho jako při MS (to bylo v 18 hodin), pořád to pokračuje a jen pozvolna sílí, že si potom člověk není jistý a volá do porodnice (půlnoc a dle sestřičky to vypadá "jen" na poslíčky), no a ve finále v 1:45 v noci se snažíte vzbudit manžela, že se jede do porodnice, protože už ty bolesti nedají člověku normálně spát (manžel: "ještě mě nech spát aspoň 5 minut..." a následná žádost "ještě chvilku počkej, musím si umýt vlasy"), přijedete do porodnice ve 2 hodiny ráno a manžel s mokrou hlavou vesele haleká "to jsme my, co jsme o půlnoci volali" a ve 2:43 je dítko na světě 😀
2. porod nemusí být tak bolestivý, jak si člověk představuje, natržení (3 stehy) skoro necítíte, šití taky ne a následně (protože nikde nic nebolí) vám ty stehy ani nikdo nechce věřit - kromě doktorů při vizitách v porodnici
3. kojení nemusí automaticky znamenat to příjemné pouto mezi matkou a dítětem - může to být taky ukrutná bolest, kdy i přes to, že děláte všechno správně, se vám ty chvíle natolik zprotiví, že byste byly v době krmení velice rády na druhé straně světa. výsledek - UM a konečně spokojená matka i dítě 🙂 (manželovi to, že mě kojení opravdu bolelo víc než porod, došlo asi teprve před 3 měsíci)
4. každé těhotenství může být opravdu jiné - poprvé jsem odpočívala, moc se nenamáhala a vcelku mi jen rostlo bříško. podruhé 2 měsíce raních nevolností, energie na rozdávání, odpočinek jsem si začala (trošku) dopřávat až od začátku 7. měsíce
5. malé miminko netráví čas pouze tím, že jí, zaneřáďuje plenky a spí... ono taky kouká, pozoruje svět a lidi okolo 😅 - prostě jsem brala automaticky, že ta malá miminka musí pořád spát

maudn
1. bře 2013

1. navalovalo se mi téměř všude (nezvracela jsem jen navalovalo), v autě, v tramvaji, na veřejných záchodcích nejvíc, byla to legrace, protože mě na tom těšilo, že jsem opravdu těhotná,ale pak už to taková bžudna nebyla,ale po prvním trimestru už nevolnosti nebyly
2. opravdu jsem se cítila první trim unavená, chodívala jsem si odpoledne lehnout ,když to šlo (o víkendu), to normálně nedělám
3. tolik jsem se těšila a místo toho,abych se radovala z těhotenství, tak jsem se pořád šíleně strachovala
4. myslela jsem si, že císařský řez nepřežiju a nebo budu ječet bolestmi, neumřela jsem a nejčela- protože mluvení a křik dost bolel
5. první měsíc jsem mateřství u nás doma věnovala 21hodin denně (malej měl ještě zdravotní problémy), myslela jsem si, že můj život skončil, ale pak jsem zjistila, že teprve začal🙂

sheinka
1. bře 2013

1. Časté hlazení břicha může způsobit tvrdnutí a následně vyvolat i kontrakce (v pokročilém stádiu těhotenství i přímo porod) 😕
2. Opravdu jsem si myslela, že každý porod začíná tím, že praskne plodová voda - tak že poznám, že mám jet do porodnice.
3. Nikdy jsem nevěřila tomu jaká cíťa se ze mě může stát díky hormonům (brečela jsem i u formulí, ztropila scénu, že na vaření nemám čerstvý česnek apod.)
4. Nikdy jsem si nemyslela, že bych se mohla tak strašně bát, aby bylo miminko v pořádku, aby byl manžel v pořádku, v neposlední řadě i já a vůbec celá rodina. Opět asi souvisí s hormony.
5. Nevěřila jsem, že bych po dvou probděných nocích byla ještě tak "živá" že bych nemohla usnout. V noci po porodu jsem dostala malou a místo abych spala, jsem na ní celou noc koukala jak na svatý obrázek 😵

hannah92
25. čer 2013

Takže jak to teda je? Hermelín a niva se v těhotenství normálně může pokud je z pasterizovanýho mlíka? 😅 😀

nazka
2. bře 2016

takže občas teplá vana nevadí? 🙂

baysha
2. bře 2016

1. že prsa se nejen zvětší, ale hlavně bolí JAK KRÁVA, a to už od začátku (ještě před vynechanou MS) celé první dva měsíce
2. že budu čůrat po pár minutách jak prostatik už někdy od druhého měsíce (žila jsem v domnění, že tohle nastává, až je dítě velké a tancuje kozáčka po močáku - kdepak!)
3. že budu celý první trimestr brutálně unavená
4. naopak příjemné překvapení bylo, že mi vůbec nebylo blbě od žaludku
5. že těhotenské kalhoty budu potřebovat už ve chvíli, kdy břicho ještě vůbec není vidět

barumat
2. bře 2016

Hele, s těma sýrama to říkáte blbosti (že jsou z pasterizovanýho mlíka, takže to nevadí, že s mírou to neuškodí...). Ano, sýry co se prodávají u nás, jsou z pasterizovaného mléka. Ano, nevadí, pokud jíte sýry, které už se dále nezpracovávají (eidam, ementaler...). Co VADÍ (respektive může být rizikovým faktorem listerioózy), jsou tzv. ZRAJÍCÍ sýry, takže sýry, které sice jsou z pasterizovaného mléka, ale které jsou následně obohaceny o nějakou další kulturu, a dále zrají. Tzn. třeba romadůr, olomoucké tvarůžky (v nich byl mimochodem výskyt listeriózy v ne tak úplně dávné minulosti prokázán), plísňové sýry, to vše je potencionální riziko, a je ÚPLNĚ JEDNO, jestli ten sýr jen olíznete, nebo se jím cpete od rána do večera. Pokud tam ta bakterie je, tak má těhotná mnohonásobně větší riziko, že onemocní, než netěhotná, a je jedno, jestli sní drobeček, nebo celé balení.

Jinak listerióza je rizikem taky u nemyté (nebo špatně umyté) zeleniny a ovoce, u syrových produktů (vajíčka, maso, ale i sušené salámky, zastudena uzené maso, typicky rybí...), nebo u dlouho ohřívaných nebo ležících produktů. Naopak var bakterii ničí, takže třeba obalovaný a smažený hermelín rizikem není.

K otázce: co překvapilo mě a nevěděla jsem to:
- že holení intimních partií nechám být už předtím, než mi břicho zacloní pohled, protože mi to prostě díky většímu prokrvení bude fyzicky nepříjemné,
- že mě díky změně těžiště budou bolet záda (ne kříže, ale lopatky) i na židli, která mi předtím přišla superpohodlná
- že oteklé nohy BOLÍ
- že těhotenské břicho je prakticky pořád tvrdé jako pořádně nafouknutý míč
- že těhotenské kalhoty nezačnu nosit až s větším břichem, ale na začátku 4. měsíce prostě proto, že mi v normálních kalhotách, byť s knoflíkem nastaveným gumičkou, bude fyzicky špatně.

barbora_brambora
26. bře 2017

Haha,tak to tady vidím,každý je jiný a dle toho by měl i postupovat.já se saunila až do 38.měsíce,kdy mi gynekolog řekl, že už bych s tím teda jako mohla přestat 🙂) naopak třeba se sportem to jde u mně rychle dolů..teď jsem ve čtvrtém týdnu a už cítím dost změnu ohledně toho co jo a co ne. Tím myslím ten tanec...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru