Aerobik v těhotenství. Máte zkušenost?

larra81
18. únor 2008

Ahoj všem, ve starších diskuzích jsou názory na aerobik protikladné. Co člověk, to jiný názor. Chci se zeptat, zda je tu někdo, kdo pravidelně cvičí či předcvičuje aerobik? jsem totiž cvičitelkou, předcvičuji 3x týdně. Jsem teď v 16.týdnu těhu. Žádné problémy nemám, jen občas únava, ale po aerobiku to ze mě vše spadne🙂 takže se cítím co cvičení v poho. Cvičím opatrně, s nižší intenzitou a bez poskoků. Co v posilování vynechat? máte některá zkušenosti? Moc mě zajímá názor ostatních cvičitelek nebo těch, co také milují aerobik a jednak kvůli sobě a miminku. Děkuji všem🙂

pajca
18. únor 2008

Ahoj Lara, já jsem chodila na aerobik, kde nám předcvičovala holčina celé těhotenství akorád neposilovala břicho a neskákala. Já se chystám po první trimestru opět začít. Teď jsem nechodila, protože jsem špinila, ale zase začnu.

many
18. únor 2008

ahoj,já ti třeba neporadím,ale třeba na ČT2 jak bývá to cvičení večer tak taky dost dlouho cvičí ta těhotná 😉 teď už má sice miminko ale to je natočený dopředu,tak asi záleží jak často cvičíš a když si zvyklá,tak asi můžeš pokračovat,ale moc se nenamáhat 😉 zkus si najít nějaká články na netu 😉 nebo mrkni na sama doma a napiš tam mejl a zeptej se přímo jí 😉 určo ti odpoví 😉

pajca
18. únor 2008

Jo jo ta cvičitelka se jmenuje Jana Havrdová, chodím na ní na aerobik.

larra81
autor
18. únor 2008

pro many: určitě odpoví? že bych tio zkusila

larra81
autor
18. únor 2008

pro many: já vím, že Hanka Kynychová cvičila do 8.měsíce, tak si myslím, že pokud nebudu mít problémy, že můžu bez výčitek svědomí cvičit že

zuzik03
18. únor 2008

larro, je tam i dost důležité, aby ti tepová frekvence nepřekročila 160 tepů/min., ale jestli jsi cvičitelka a jsi trénovaná, tak by to hrozit nemělo. doporučuji knížku cvičení a sport v těhotenství, tam je to docela dobře popsané a je tam dost popsaný i aerobik.

pajca
18. únor 2008

U nás je i spousta aerobiku přímo pro těhotné 🙂

bianca_86
3. bře 2015

Ráda bych obnovila diskuzi. Cvičitelka rozhodně tedy nejsem, ale na aerobic chodím pravidelně 1x týdně. Jsem v šestém týdnu a nemůžu najít kloudné info proč ano nebo proč ne. Takhle brzy je stejně mimi jenom shluk buněk chráněných hluboko ve mě. Nebo ne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru