Alkohol v I. trimestru. Může ublížit?

belucie
30. pro 2006

Ahoj těhulky nebo ještě netěhulky...
Po přečtení pár článků na internetu mi naskočila husí kůže. Jsem totiž v 8. tt a moc lidí to ještě neví. Teď před Vánocemi a během svátků se pořád něco slaví (v práci, s rodinou, s přáteli) a já, abych nebyla nápadná, jsem si častokrát dala trochu vína nebo Cinzana. Je to sice jen 1 až 1,5 dcl, ale průměrně tak 4x týdně. Myslela jsem si, že tak malé množství nevadí, ale teď si to vyčítám a říkám si, jestli to nemohlo nějak ublížit miminku. Máte s tím nějaké zkušenosti? Prosím poraďte...

picanejvetsi
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jennyska
8. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každý se může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila články na téma První trimestr a ráda bych Vás poprosila, kdybyste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 1.trimestrem a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/prvni-trimestr/ a nebo se podívat na jednotlivé týdny v 1.trimestru a připsat zkušenost k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-...

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska
Asmira team - Modrý koník

klice
20. pro 2014

Holky tímto se vůbec netrapte moje ségra dělá na porodním a ta by vám mohla vyprávět. JAK tam rodí fetačky co si ještě na hekárně píchají a poté porodí zcela zdravé mímo. A ty poctivé maminky ,k,teré papají vitáminy a vše porodí dítě s postiženým mozečkem . KAŽdé tělo je jiné a myslím , že když vypijete minimum tak opravdu tím neublížíte. Tím tady nechci ponoukat k pití vlůbec né , jen nemějte výčítky stejně se už stalo a vy to nezměníte jen si tím škodíte. Heké vánoce . SAMOzřejmě , že do budoucna ty děti můžou mít poruchy , ale jinak jsou v pořádku . Až na občasné abstáky bohužel. Ale o tom již nechci psát protože bych se zase děsně naštvala na to.,

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru