• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ananas v těhotenství. Může se jíst?

28. listopadu 2016 
Ahoj holky fakt by me zajimalo jak je to v tehotenstvi s ananasem nekdo rika vubec nesmis nekdo zas ale dej si,tak nevim .Sem v 5tt a tohle me druhe tehotenstvi musi bejt na 100 %uspesne prvni dopadlo velmy zle tak se bojim uplne vseho co by mohlo miminku ublizit,
10. kvě 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem neslyšela, že by mohl ananas v těhotenství ublížit, pokud na něj nejsi alergická. A jestli jsi alergik, nebylo by lepší zeptat se lékaře :wink: ?
10. kvě 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sawmy nevím ale slyšela jsem od holek že ananas je dobrý na vyvolání porodu :dizzy_face: ale já ho jedla i v těhu sice né moc anic my nebylo :wink:
10. kvě 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
sawmy: taky jsem ještě neslyšela o tom, že by ananas během těhotenství mohl nějak ublížit. Sama jsem se jím ládovala. Nicméně tropické ovoce bys dítěti do jednoho roku podávat neměla kvůli možnosti alergií. Takže je možný, že s tropickým ovocem během těhotenství je to podobný. Jestli chceš mít jistotu co a jak, tak se radši zeptej lékaře. Určitě existuje nějakej seznam potravin, kterým by ses měla během těhotenství vyhnout.
10. kvě 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těhotenství není nemoc,pokud nejsi alergik,tak si klidně dej.Taky jsem ho jedla.Jediné,čeho se vyvarovat jsou plesnivé sýry(kvůli listerioze) a málo tepelně upravené maso(toxoplazmosa a jiné).jinak nevidím důvod proč si nedat něco tak dobrého a zdravého jako pár plátků ananasu????
10. kvě 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ananas miluju a v těhu jsem na něm naprosto ujížděla, byla jsem schopna sníst i 3-4 za týden. :slight_smile: Těhotenství bylo pohodové bezproblémové a mám krásnou a zdravou holčičku :slight_smile:
10. kvě 2010 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
já tuhle hledala podobné info ohledně melouna - sousedka mě úplně zblba,když mi tvrdila,že se v těhu nesmí :angry: Ptala jsem se pak i mé doktorky a je to přesně jak píšou holky - pokud nejsi alergická,tak si můžeš dát cokoliv, v těhu totiž placenta působí jako tak trochu filtr a nepustí těch potenciálních alergenů k miminku tolik,aby mu to mohlo ublížit, případně vyvolat do budoucna alergii. Při kojení je to pak jiné - už tam žádný filtr není, proto se potenciální alergeny (jahody, ananas, citrusy,atd.) jíst nedoporučují. Takže vitamínu se neboj a klidně si dej, přeju pohodové a bezproblémé těhu :wink:
10. kvě 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, já ho také v těhotenství jedla a jsme v pohodě. Jedla jsem ho i po šestinedělí při kojení. Malá alergická na něj není. Sním i celý a neosype se. Prý podporuje tvorbu mlíčka. Takže myslím, že ani v těhu není zakázaný.
10. kvě 2010 v 17:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, taky jsem četla (na porodnici cz), že ananas je dobrý na tvorbu mléka. Nevim jestli je to tím ananasem, ale mlíka mám rozhodně dost :slight_smile:
10. kvě 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dekuji vsem za odpovedi jen chci dodat ze ja alergicka nejsem ale muj manzel ano.
13. kvě 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky myslite ze ananas muzu dnes jsem byla na zavedeni vajicka byla jsem na umelem a rekli my ze mam kyselinu listovou a myslite ze muzu brat dal protifar
28. lis 2016 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uzovka68 Co má ananas společného s kyselinou listovou?? :astonished: To, že by se ananas nemohl v těhotenství, zde slyším opravdu poprvé, co fakt ženy nevymyslí...protifar nevím, co je.
28. lis 2016 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek