Ananas v těhotenství. Může se jíst?

sawmy
10. kvě 2010

Ahoj holky fakt by me zajimalo jak je to v tehotenstvi s ananasem nekdo rika vubec nesmis nekdo zas ale dej si,tak nevim .Sem v 5tt a tohle me druhe tehotenstvi musi bejt na 100 %uspesne prvni dopadlo velmy zle tak se bojim uplne vseho co by mohlo miminku ublizit,

meandra
10. kvě 2010

Ještě jsem neslyšela, že by mohl ananas v těhotenství ublížit, pokud na něj nejsi alergická. A jestli jsi alergik, nebylo by lepší zeptat se lékaře 😉 ?

brusinka.pusinka
10. kvě 2010

Sawmy nevím ale slyšela jsem od holek že ananas je dobrý na vyvolání porodu 😵 ale já ho jedla i v těhu sice né moc anic my nebylo 😉

lamarika
10. kvě 2010

sawmy: taky jsem ještě neslyšela o tom, že by ananas během těhotenství mohl nějak ublížit. Sama jsem se jím ládovala. Nicméně tropické ovoce bys dítěti do jednoho roku podávat neměla kvůli možnosti alergií. Takže je možný, že s tropickým ovocem během těhotenství je to podobný. Jestli chceš mít jistotu co a jak, tak se radši zeptej lékaře. Určitě existuje nějakej seznam potravin, kterým by ses měla během těhotenství vyhnout.

kijonkova.k
10. kvě 2010

Těhotenství není nemoc,pokud nejsi alergik,tak si klidně dej.Taky jsem ho jedla.Jediné,čeho se vyvarovat jsou plesnivé sýry(kvůli listerioze) a málo tepelně upravené maso(toxoplazmosa a jiné).jinak nevidím důvod proč si nedat něco tak dobrého a zdravého jako pár plátků ananasu????

editah222
10. kvě 2010

Ananas miluju a v těhu jsem na něm naprosto ujížděla, byla jsem schopna sníst i 3-4 za týden. 🙂 Těhotenství bylo pohodové bezproblémové a mám krásnou a zdravou holčičku 🙂

latunka
10. kvě 2010

já tuhle hledala podobné info ohledně melouna - sousedka mě úplně zblba,když mi tvrdila,že se v těhu nesmí 😠 Ptala jsem se pak i mé doktorky a je to přesně jak píšou holky - pokud nejsi alergická,tak si můžeš dát cokoliv, v těhu totiž placenta působí jako tak trochu filtr a nepustí těch potenciálních alergenů k miminku tolik,aby mu to mohlo ublížit, případně vyvolat do budoucna alergii. Při kojení je to pak jiné - už tam žádný filtr není, proto se potenciální alergeny (jahody, ananas, citrusy,atd.) jíst nedoporučují. Takže vitamínu se neboj a klidně si dej, přeju pohodové a bezproblémé těhu 😉

klara.t
10. kvě 2010

jj, já ho také v těhotenství jedla a jsme v pohodě. Jedla jsem ho i po šestinedělí při kojení. Malá alergická na něj není. Sním i celý a neosype se. Prý podporuje tvorbu mlíčka. Takže myslím, že ani v těhu není zakázaný.

editah222
10. kvě 2010

Jo, taky jsem četla (na porodnici cz), že ananas je dobrý na tvorbu mléka. Nevim jestli je to tím ananasem, ale mlíka mám rozhodně dost 🙂

sawmy
autor
13. kvě 2010

Dekuji vsem za odpovedi jen chci dodat ze ja alergicka nejsem ale muj manzel ano.

uzovka68
28. lis 2016

Holky myslite ze ananas muzu dnes jsem byla na zavedeni vajicka byla jsem na umelem a rekli my ze mam kyselinu listovou a myslite ze muzu brat dal protifar

ninive211
28. lis 2016

@uzovka68 Co má ananas společného s kyselinou listovou?? 😲 To, že by se ananas nemohl v těhotenství, zde slyším opravdu poprvé, co fakt ženy nevymyslí...protifar nevím, co je.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru