Antibiotika Klacid 250 v těhotenství, máte zkušenost?

misellll
19. bře 2013

Ahoj holky.Před třemi dny jsem si dělala tt a byl pozitivní.Bohužel jsem prodělal infekci horních cest dýchcích a užívala jsem atb klacid 250.Tak mám obavy,aby bylo vše vpořádku .Nemáte někdo zkušenosti prosím.Potřebuju uklidnit.Na gyndu jsem jdu až v pondělí ať se do té doby nezblázním:(

misellll
autor
19. bře 2013

nikdo žádné zkušenosti....v příbalovém letáku stojí,že by se tento lék neměl užívat v těhotenství pouze ve vážných případech.asi se zcvoknu:(

sonka.77
19. bře 2013

V takhle časném těhotenství ATB většinou nevadí. Nestresuj se, určitě to bude v pohodě.

speedygon
19. bře 2013

Právě v 1. trimestru by se ATB neměla vůbec...mimi se vyvýjí ty nejdůležitější věci....ale já tedy také kdysi v těhu brala Klacid a to jsem vybrala celá 3 balení. A mimi bylo v pořádku...to, že těhu nakonec nedopadlo, mělo příčinu jinde. Teď už s tím stejně nenaděláš a nikdo Ti stoprocentně neřekne, jestli to ublížilo nebo ne....Ale věř, že miminko bude zdravé.

misellll
autor
19. bře 2013

děkuju holky no asi si se fakt zblaznim furt na to myslim.Až jsem z toho dneska uplně zapomněla,že má barča balet.chlap mě taky pořád uklidňuje,jenže nemůžu si pomoct:(

veruska007
19. bře 2013

Neboj, tak brzy by to nemělo mít žádný vliv. Miminko s Tebou ještě není propojené přes placentu, je čerstvě zahnízděné, zatím přijímá jen minimum podnětů. Já už teď v těhu měla troje balení atb. a další mi tady leží a přemýšlím, jestli je brát nebo ne.. každopádně je lepší brát atb. než nechat infekci, aby Ti v těle napadla nějaký orgán nebo miminko. Měla jsem po druhém porodu otravu krve a ve vojenské nemocnici mi odmítli dát kvůli kojení atb. - půl roku jsem bojovala s infekcemi po celém těle než se nade mnou smiloval známý dr. z ORL, dal mi atb. a konečně jsem se uzdravila. Tak těch atb. nelituj, je to menší zlo.

speedygon
19. bře 2013

@veruska007 taky mě to napadlo...ale většina ATB by se v 1.trimestru neměla právě kvůli tomu vývoji, co vím...ale jak píšeš:zas lepší ATB než marodit a to bůhvíjak dlouho...však sama znáš....

viperka
20. bře 2013

Jsem alergická na Penicilím, těhotný se převážně píše antibiotikum z řady penicilínových, protože je mít nemůžu dostávala jsem právě Klacit takže se neboj, co více když byl malý nemocný po šestinedělí, taky dostal klacid jako antibiotikum 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru