Antibiotika v 6. měsíci těhotenství, prosím o názory

koculu
28. lis 2013

Ahoj, už 4. den strašně kašlu, krk mám v jednom ohni a celkově je mi pod psa. Doktorka mi včera , po tom, co viděla můj krk, předepsala antibiotika, miminku prý neublíží, ale mám z toho špatný pocit. Prosím o názory. Děkuji moc

coolik
28. lis 2013

ahoj, tak od pondělí mám taky ATB a jsem 23tt. taky z toho nejsem happy, ale 10 dní jsem se nějak léčila sama a bez úspěchu. napsala mi rovamycine. je tam napsané, že je mohou i těhotné. tak snad zaberou a budu fit. mám dusivý kašel a taky z toho mám výčitky, že prckovi tím kašláním ublížím. ale co jsem vyčetla, tak že se nemusíme bát. holt plno lidí kolem je nemocných a je těžké se tomu vyhnout 😒

koculu
autor
28. lis 2013

Ahoj, děkuji za názor, sedím v kanceláři s deseti dalšími lidmi, kteří chrchlají a kašlou a smrkají, prostě je blbé období ☹ začala jsem je brát včera a zatím žádné zlepšení....

coolik
28. lis 2013

ATB ti nezaberou tak rychle .... ač v to všichni doufáme.nejdřív asi až druhý den co je už užíváš. já jsem byla minule špatná i z toho, když mi v lékárně řekli, že ty různé cucavky na bolesti krku zabírají taky zhruba až třetí den ... já to vždy kupovala s tím, že se mi uleví téměř okamžitě a ono houbelec ...
a jinak jsem si koupila v lékárně na ten krk cucavky asi Septisan se to jmenuje ... snad, nechce se mi jít dolů mrknout .. prý jediné pro těhotné ... a fakt jsou dobré. příjdou mi lepší než coldrex a tady ty ostatní. že mají sílu a ten krk opravdu na nějakou dobu znecitlivějí ...

lucieandrlova
28. lis 2013

@koculu @coolik Některá antibiotika se v těhotenství mohou. Měla jsem Penbene a vše OK. Vyléčit se musí... Když je maminka nemocná, tělo ji automaticky léčí a zanedbává miminko, takže se imunita musí podpořit. Šla jsem tehdy rovnou na krční. Doktor mi dal to Penbene a řekl mi, ať všechny "cucavky" ihned vyhodím, že to jen dráždí krk (včetně septisanu), že by ty reklamy v TV zakázal. Místo toho mi doporučil Vincentku pastilky (pomáhají mi pokaždé) a kloktat 4 soli (míchá se v lékárně a stojí do 30 Kč. A oni to v lékárně moc dobře vědí, že to zabírá, ale nic by nevydělali...

coolik
28. lis 2013

hmmm... tak to je dobrý poznatek ... o vincentce jsem taky slyšela, ale určitě je na ní napsané, že v těhotenství nee ... ale na čem to není, že?

madrilena
28. lis 2013

já jsem měla v prvním těhu atb a dítě je ok, teď v druhém taky; doktorka určitě ví, jaká atb může předepsat, tak tohoto bych se vůbec nebála 🙂

verisek91
29. lis 2013

já jsem brala penicilin a vůbec mi nepomohl.. nachlazená jsem asi už tři měsíce ;)

evulinkab
29. lis 2013

@koculu Doktorka by ti určite nenapsala žádná atb, které by mohly miminku ublížit.Taky jsem brala atb, když jsem čekala syna a vše ok.Nyní jsem se na to ptala doktorky, jaký má názor na atb v těhotenství a říkala, že všechna penicilinového druhu se mohou, že mimču neublíží a raději antibiotika, než přecházet nějakou nemoc.

koculu
autor
30. lis 2013

Děkuju moc za odpovědi, jsem daleko klidnější 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru