Ascorutin a Mamavit v těhotenství. Je to bezpečné?

aji81
29. únor 2008

Ahoj holky, chci se zeptat. Má někdo zkušenost s užíváním Ascorutinu a mamavitu? Četla jsem, že Ascorutin ovlivnuje vstřebání vitamínu B12 a ten je prý důležitý.Nemůže se něco stát? jsem v 7týdnu a Asc. beru za vědomí lékaře.Děkujiii pa pa, krásný den 🙂

jitdan
29. únor 2008

Ahojky, já beru Calibrum...Nejdříve Calibrum baby plan a teď Calibrum mami. Bohužel Ti tedy nepomůžu 😠 😢

denses
29. únor 2008

ahoj, ascorutin neznam, ale mamavit mam doma. Mam s nim ale problem, ze je mi po jeho poziti tak za hodinu na dve tri hodiny spatne od zaludku. Takze ho moc neberu, jedine kdyz jsem hodne unavena a mam jistotu, ze hned usnu.

juliet
29. únor 2008

já beru ascorutin cca 3 týden, udělal se mi hematom a špinila jsem, tak jsem ho dostala spolu s magneziem a dufastonem na užívání ... taky jsem se zhrozila, když jsem přišla z nemocnice a přečetla si, že se nemá brát v těhotenství (jen po poradě s lékařem) ale snad ví, co dělají ... a taky na netu jsem našla, že se v těhu užívá po doporučení lékařem, tak snad to opravdu nevadí

fiallinka
29. únor 2008

askorutin je v podstatě železo, ale jen na předpis, a účinkuje dobře - je tam v nějaké jiné chem. sloučenině než je v běžně dostupných lécích a dává se jen lidem, kteří jej fakt nějak potřebují (anémíe, krvácení, atd...), takže si myslím, že pokud ho holky berete i v těhu, je pro to prostě důvod.

unka7
29. únor 2008

Já zase mám s mamavitem dobrou zkušenost, vždy když jsem si ho zapomněla vzít, tak mi bylo špatně od žaludku

lisounek
1. bře 2008

ahojky, holky nenechte se mylit ascorutin je vitamin C, ktery podporuje zilni a cevni steny a vetsinou se dava pri spineni a krvaceni jako prevence. Absolutne to neublizi a kdyz ho dava dr., tak je vse v pohode. Ja jsem ty problemy mela a brala jsem ho skoro dva mesice....

fialinka: nevim nevim, ale s zelezem to nema nic spolecneho a ani neni na predpis, da se bezne koupit.... 😨

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru