ATB v těhotenství. Mohu užívat?

makytka
8. bře 2007

Ahoj maminky, zvláště vy, co už máte nějakou ratolest domam co si myslíte o užívání antibiotik v těhotenství zvláště na konci 1. trimestru?
Už se mi měsíc a půl táhne nějaký zánět horních cest dýchací zhoršilo se to. Kdo máte něco podobného za sebou prosím poraďte/ nebo mě uklidněte ať zbytečně nepanikařím dík 😢

0401
8. bře 2007

Maky, přečti si příbalový leták ATB a poraď se s lékařem 😉 Můj obvodní dr říkal, že to radši nebudem ryskovat, ale zase zánět se dostává i k miminku, takže je to těžko radit. Nezkoušelas nějaké homeopatika?

makytka
autor
9. bře 2007

ahoj zkoušela sirup stodal ale je to takový nepomůže neuškodí..na příbalovým letáku píšou jen v nutných případech..jenže oni ti slavní gyndaři a porodníci se příliš nezabývají tím co si to dítě přinese do života to pak řešíme mi v poradně poruchy učení a chování atd...ale díky za tip. 😉

musko
9. bře 2007

Maky, Stodal obsahuje dosť veľa alkoholu, lepší je pre Teba Hedelix, alebo jitrocelový sirup, príp. šalviové pastilky. ATB v tehotenstve sú bezpečné - peniclíny, cefalosporívy a makrolidy. ( Ja som užívala Sumamed - mala som desný zápal dutín ☹ . Malý je O.K. 🙂 )

lilak5
11. bře 2007

Ahoj!
Taky jsem prodělala těžší zánět horních cest dýchacích, rýma se mi usadila v levý dutině pod okem, nemohla jsem se toho zbavit a když jsem šla do poradny na kontrolu, zmínila jsem se o tom a sestřička mi doporučila BIOPAROX sprej. Jsou to prý jediný antibiotika co se mohou používat v těhotenství. Stojí to 153,-Kč a bohužel pojišťovna nehradí ani korunu. Sprej se stříká 4x denně ( 2 vstřiky ) do každé nosní dírky a 4 vstřiky do úst. Pomohlo mi to a za 10 dní jsem byla vyléčená. 🙂 V tu dobu jsem byla na začátku 4 měsíce.

musko
11. bře 2007

lilak, Bioparox je dobrý na zápaly horných ciest dýchacích, ale ak je to nižšie, žiaľ nepomože. Nie je to pravda, že sú to jediné ATB, ktoré sa v tehotenstve možu. Možu sa tie, čo som vypísala vyššie. Sú v gravidite fakt bezpečné. 😉

lilak5
11. bře 2007

No doktorka mi řekla to co už jsem psala, asi na to má každý doktor jiný názor.

eps
11. bře 2007

ATB by mel podle me predepsat jen lekar. Ja je mela v 12-13. tydnu, neslo to jinak. Horecky pres 38 až 39,5, zanet v tele (asi ani nevedeli kde), lezela jsem s tim ve spitale 8 dni, na zenskem oddeleni, takze mi dali ATB, ktere muzou i tehule.

musko
11. bře 2007

lilak5, písala si, že Ti ich doporučila sestrička 😉 . A ja som písala o tých, čo sú bezpečné v tehu. Každý doktor si x-krát zváži, či a kedy tehotnej ATB predpíše 😕

lilak5
12. bře 2007

Jo, sestřička mi to doporučila a doktorka schválila.

nikitka26
18. bře 2007

Ahoj holky, já tento týden dobrala antibiotika, měla jsem nějakou virózu a vypadalo to, že mi to sleze na průdušky, tak mi dr dala antibiotika, aby se mi to nerozběhlo víc. Brala jsem Rovamycine, v příbalovém letáku je psáno, že se mohou užívat v těhotenství a moje dr. to ještě konzultovala s gynekoložkou. Říkala, že mimču neublíží, ublížily by mu vysoké horečky. Já měla teploty okolo 38°C 3 dny a brala si na to Paralen. Bylo to v 11tt, tak doufám, že to mimču neblížilo a bude vše v pořádku.

makytka
autor
22. bře 2007

tak holky díky moc za všechny odpovědi..nakonec jsem nic nebrala i když mi jedny atb předepsala gyndařka a jedny praktickej...byly to decela silný dávky..a tak jsem to snad zvládla i bez nich...akorát můj praktik. žije v přesvědčení že jsem je brala a nechal mě další 2 týdny doma...s vycházkami 🙂 takže ještě týden je fakt , že ještě trochu soplím , ale nic už nevykašlávám..jen manžílek , kterej měl to stejné si nelehl ani jeden den a taky to podle toho vypadá..měl už tak rozdrážděný sliznice , že mu týden teče krev z nosu..teda né proudem stále , ale pokaždý když trochu víc zabere při smrkání..komu není rady.... 😒 jinak jsem si dovolila nebrat ATB taky proto , že jsem žádný teploty neměla a nějakou zvlášť těžkou zchvácenost taky ne...

a.m
19. pro 2007

Ahojki všem..jsem dva tři těhotná a mám příšerné záchvaty kašle..dostala jsem na plicním ATB Xorimax 250 s tím,že jsou to ATB,které neuškodí..když se to dnes dozvěděla moje známá dětská doktorka tak mi řekla,že jsem ze asi zcvokla,protože to bude,resp.už je pro miminko vražedné..máte někdo zkušenost??

coufii
16. črc 2012

Do 3 měsíce nesmíš nic...taky sme trpěla...i horečky sem měla...pak sem mohla paralen...a teď mám pro změnu ATB... 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru