Barvení vlasů v těhotenství, co si o tom myslíte?

vodvarkova
6. kvě 2013

Holky copa si myslíte a co víte o barvení vlasů v těhotenství.... Popravdě jsem cca v 5 týdnu a hlavu mám příšernou, dalších 8 měsíců asi nezvládnu...

zuza01
6. kvě 2013

Já jsem odbarvovala celé těhotenství a neřešila to.

kajalka
6. kvě 2013

Taky neřeším, vypadala bych jak svoje vlastní babička, mám všechny vlasy šedivý.

evcounek
6. kvě 2013

ahojky já při první jsem to řešila a nebarvila. měla jsem melíry a ke konci to vypadalao fakt hrozně. nakonec jsem to nechala odrůst a teď mám svoji barvu jen trochu tmavší (používám šampon s hennou) ale bylo mi řečeno že to mimi nevadí a klidně se můžu nechat barvit jak budu chtít. Já spíš teď uvažuji o nějaké lehké trvalé. mám slabé vlásy a pořád vypadám jak když mě olízla kráva. pořát připlálé k hlavě. Jsem 13tt a určitě do toho půjdu

irennn
6. kvě 2013

Když jsem se ptala své gynekoložky na barvení vlasů,tak si myslela o mě,že jsem debil...prý proč by to mělo vadit 😀 , že zase až tak moc se ta barva do těla nevstřebává,aby to dorazilo k miminku...ale stejně jsem měla špatnej pocit, tak jsem první dva měsíce chodila s odrostem,pak odbarvila jen šamponem....a teď každý dva měsíce odbarvuju normálně...jen je fakt,že to jinak chytá...první dny jsem žlutá jako kuře,než se to vymyje a to mi nikdy moje barva nedělala... 😀

paracka
6. kvě 2013

Já od začátku tehu nebarvim,mám krátké vlasy a dostávám se pomalu ke své přírodní barvě. Resp.já už nebarvila ani před tehu,poslední barvení bylo loni na podzim,kdy kadeřnice chytla odstin me barvy 🙂

ssassi
6. kvě 2013

@vodvarkova to jako že by to vadilo miminku? težko. spíš bude barva blbě nebo jinak chytat. pro mě byla kadeřnice v těhotenství naprostý požitek... obzvlášť proto, že jsem se pak dostala pod nůžky až po patnácti měsících 😀 jinak samoobsluha

aneta0707
7. kvě 2013

@vodvarkova no i kdyz vsichni rikaj, ze to nevadi, tak ja si o tom myslim svoje. u prvniho tehu sem nebarvila vubec a ted u druhyho jenom samponem. ja sem prece necekala na mimi tak dlouho abych o nej pro svoji blbost prisla. ale musim rict, ze je podle mojeho mnohem horsi delani umelych nehtu. nejde o to jestli se to vstebava kuzi, ale clovek to celou dobu musi cichat, to myslite, ze nevadi? to se totiz dostava do krve mnohem rychlejc
äle me si nevsimej, ja sem blazen 😀 😀 😀

eva518
7. kvě 2013

@vodvarkova já se nebarvila jen první týdny - asi do 12tt. Nosím lehký melír, takže barvy moc není, ale když jsem se na to u gyn.ptala, řekl mi, že až k miminku se to nemá šanci dostat, ale že mi doporučuje jen kadeřníka, ne se barvit doma sama - že ty barvy z drogerie jsou daleko horší než to, co používá dnedka většina kadeřnictví (ty dobré) a že mnohem horší by bylo, kdybych byla já sama kadeřnice - to by doporučoval PN. Takže záleží na tobě, jestli ještě vydržíš třeba do konce prvního trimestru, ale pak bych si s tím už určitě hlavu nelámala. Kolem nás je daleko víc sajrajtu (splodiny z aut, továren, v jídle E, ve vodě hormony...) že nabarvit jednou za dva měsíce vlasy už nic neznamená 🙂

jojka23
8. kvě 2013

Já mám švagrovou kadernici a říkala,že do čtvrtého měsíce se to nedoporučuje a pak už to nevadí.

janapavlik
8. kvě 2013

Barvení vlasů si myslím, že nevadí. Spíše si myslím, že dělání umělých nehtů je horší. Protože to jsou takové sajrajty, co do toho dávají, že to ubližuje i netěhotným, natož těhotným 😝 Jednou jsem si nehty nechala udělat a víckrát do toho nejdu, byl to hnus, to čuchat 😝

jenny.kay
8. kvě 2013

Dle mé doktorky do 12 tt nebarvit, pak klidně ano, ale pořádně u toho větrat.

mimisss
10. čer 2013

Já barvila pořád a v klídku ale většinou třeba na terase..

kaczenka01
23. čer 2013

chci se zeptat a mělírko si mužu dát ??

mokysa
5. srp 2013

@kaczenka01 melír je prý lepší varianta, ptz se nedává přímo na pokožku, ale kousek dál od kořínků 😉

jennyska
12. lis 2013

Ahoj @vodvarkova @mokysa @kaczenka01 @mimisss @jenny.kay @janapavlik @jojka23 @eva518 @aneta0707 @ssassi @paracka @irennn @evcounek @kajalka @zuza01 🙂

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušeností maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s barvením vlasů, prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/barveni-vlasu-v-tehot... .

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby měly pod daným tématem místo právě ve Wiki Modrého koníka.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě těhulkám k pomoci a radě 🙂
Je skvělé, že si takhle navzájem pomáháme! 🙂

Mějte krásný den!
Janča

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru