Barvení vlasů v těhotenství

andrea73
6. říj 2006

Čauky holky, chtěla jsem se Vás zeptat, jestli je vhodné si během těhotenství barvit nebo melírovat vlasy, a jestli vůbec barva chytá. Potřebuji si něco udělat s hlavou, už se na sebe nemůžu dívat....ten odrost!!! 😨 😒

baruli
8. kvě 2007

Holky nic se nema prehanet, kazda si prejeme zdraveho mimiska, ale hezka chci byt taky 🙄 To bych nemela chodit ani na nehty? Co myslite? Kazda si to nejspis stejne musime rozhodnout sama. Tak at mate vsechny zdrave deticky to vam preju i sobe moooooc!!!!!

bramburka
8. kvě 2007

Ahoj, mě kadeřnice řekla, že mi barvu nedá, že se to tak učili, ale ten melír, to by snad šlo? Nebo přeliv?

lenciatko
9. kvě 2007

No holky, nestacim sa divit, co to tie vase Dr rozhlasuju. JA si teda vlasy farbim stale - tak co 2mesiace a nemienim s tym prestat ani v tehu. Tam jedine, co by mohlo vadit (tak to tvrdia jak kadernici, tak lekari), ze by farba teoreticky nemusela chytit tak dobre ako bezne, ale kvoli "chemii" sa nemame stresovat. Ved toby sme nemohli na seba ani davat krem, sprchovy gel, lak na nechty, licit sa, lakovat si vlasy, davat si na ne tuzidla, pouzivat antiperspiranty a mohla by som vymenovat milion dalsich veci.
Holky, chapem,ze sa vsetky bojime o mimi, ale zase vsetko s mierou - tento strach urcite neni na mieste.

kjj
11. kvě 2007

Milé maminky- klidně budte krásné i s nabarvenými vlasy. Věřte, že budete zdravé, nejen Vy, ale i miminko. Přeji Všem hodně zdraví! Soukromá porodní asistentka Kateřina

sisstin
11. kvě 2007

já si taky myslím, to už je přehnané... 😉 to by jste nesměly dělat nic... 😉 spíš beru to, že někomu se to v těhul nechytne..ale že by to poškodilo mimino..to teda nevěřim 😉

hasko
13. kvě 2007

čaute, tak to jsem ráda, že většina z vás se barví. probrala jsem to s holičkou, a ona mi dala nějaké nové barvy, co tak nezatěžují vlasy a jsou prý šetrné.chytlo mi to tak jako vždy a jsem spokojená.sice trochu vyšší cena, ale kvůli miminku to stojí za to. já bych se nebarvila , kdybych nemusela 😉

kachnik
13. kvě 2007

To jsem tedy taky neslyšela, že bych nemohla na barvu v těhu.. tedy já si dělám melír sama. Spíš taky pochopím, když mi to nechytne tolik... to bychom opravdu nesměli nikam a nic.

caira
8. srp 2007

jsem rada, ze jsem tohle tema nasla protoze se za par tydnu vdavam a tak mi bude kadernice taky chtit barvit hlavu a ja si nebyla jista, jestli to mimi nemuze uskodit.

kristynaw
8. srp 2007

Dobrý den pane doktore, mám možná trošku hloupý dotaz, ale chtěla bych se zeptat na váš názor ohledně barvení vlasů v těhotenství, v prvním, druhém, třetím trimestru a na užívání paralenu. Někde se píše, že barvení vlasů nevadí a našla jsem i články, kde se nedoporučuje, tak jak to tedy je? Přeji hezký den a děkuji za odpověď.
Dobrý den,barvení nevadí URČITĚ, že vadí je jeden z největších nesmyslů, které kolují mezi laiky i odborníky, Paralen je NEŠKODNÝ

syrael
9. srp 2007

Neblbnete a v klidu se barvete!!!

claire
9. srp 2007

Já jsem jenom v kadeřnictví zaslechla (těhule se ptala kadeřnice), že jak se vlasy po porodu často zhorší, tak když jsou zatížené barvením, jejich kvalitě to nepřidá. Jo a rozhodla se pro obarvení 😀 Že by to škodilo plodu nevěřím ani já a ani se to tam v té souvislosti nediskutovalo. Máma za to, že hodně věcí (barvení, těhotenství až x měsíců po odeznění účinků antikoncepčních pilulí aj.) ještě doznívají z dřívějších dob, kdy všechny tyhle preparáty byly příšerný drijáky (dryjáky?) 😠

syrael
9. srp 2007

ja jsem tri mesicepo porodu a musim rict, ze vlasy se mi ani v nejmensim nezkazily a to jsem v prubehu tehu casto barvila...je to desne individualni, ale k plodu to proste nema sanci dojit papa

denousek
9. srp 2007

holky taky si normalka barvim vlasy...akorat me sestrenka barvila na dvorku abych byla na cerstvem vzduchu a tolik to nedychala ale jinak sem si s tim hlavu nelamala.... 😉

kacabacka
10. srp 2007

porodní bába ve své diskuzi odpověděla na otázku, zda barvení vlasů v těhotenství škodí, že ne, ani když je to v 1.trimestru, jen by se měly vlasy barvit někde na vzduchu, aby se vám z toho smradu neudělalo blbě. 😉

denousek
10. srp 2007

jeee fakt takze jsem to trefila,,??dobryyy... 😉

lenkazdenek
13. srp 2007

Holky,švagrová je kadeřnice a je prej učily že těhotným se vlasy barvit můžou,ale že můžou chytit jiný odstín než obvykle 😉

denousek
13. srp 2007

jo no to je pravda me to chytlo trosku jinak a jeste k tomu jen na pulce hlavy hiii co uz...

listicka20
14. srp 2007

Mně docela vadil zápach amoniaku, ale teď jsem našla barvu, která amoniak neobsahuje, a bylo příjemný se s ní nabarvit.

denousek
15. srp 2007

listicka a od jake znacky?

listicka20
15. srp 2007

je to nějaká řada od L´Orealu, koupila jsem to v Anglii v Tesku, tak nevím, jestli je to k dostání i v Čechách, ale zeptej se v drogerce...

petulaaa
5. říj 2007

Ahoj holky, prosím o radu 🙂 Pročetla jsem už desítky článků zda barvit vlasy v těhu nebo nebarvit, zda chytne barva, atd.... ale mě zajímá, jestli miminku vadí, když holička použije klimazon, který se běžně v kadeřnictví používá na zkrácení doby působení barvy. Holky - holičky, nemáte s tím prosím nějaké zkušenosti - vyzařuje to něco nebo to jen vlasy zahřívá? Jsem na sebe velice opatrná a teď se koušu strachy 😢 . Poučená co smím a co né jsem šla v 7tt k holičce na střich a nechala jsem si na odrosty udělat pár proužků melíru - který je prý bez problémů, protože se nanáší pouze na jednotlivé proužky vlasů a barva se nedostane vůbec na kůži. Stuhla jsem až ve chvíli, kdy mě na 20 minut posadila pod klimazon ☹ Že jsem těhotná, neví ještě ani rodiče, takže říct to u holiče, nebylo reálné 😠

jandalinka
6. říj 2007

Ahojky všichni!!!Já jsem měla stejné obavy 😒 .V začátku těhotenství jsem se bála skoro všeho,zda můžu na barvení ke kadeřnici,zda si můžu lakovat nehty,.....Ale má kadeřnice mě ubezpečila,že barvení škodí jen v tom,že dýcháme chemické látky z barev a může se mi udělat špatně.Před 14dny jsem byla na barvení a též mě dala pod klimazon,ale zkrátila dobu než obvykle,takže tě můžu petulaaa ubezpečit,že mimču nijak neublížíš.Jen kdyby se ti dělalo zle,tak říct a zkrátit dobu působení a hlavně otevřít okno ať je čerstvý vzduch a nemusíš dýchat pach z barvy.papa 😎

arietiska
6. říj 2007

Holky vy máte starosti. Barvení vlasů mimi neškodí a barva nechytá někomu kvůli hormonům. Ale je to jak u koho. Je dobrý to kadeřnici říct, že jste těhu, aby byla připravena na to, že třeba ta barva nechytne jak má a vy ji to pak nebudete reklamovat. Někomu třeba ani nechytá barva při MS.

krista
6. říj 2007

Ahojky, barvila jsem se na blond asi před týdnem a chytlo mi to OK 🙂 😉

dzej
6. říj 2007

Já byla nedávno na světlým melíru a uplně v pohodě. Řekla jsem kadeřnici že jsem těhu i o tom, že jsem slyšela, že to může škodit, ale ona mi vysvětlila, že to bylo možná v době našich maminek, že dnes jsou barvy takové, které miminku neublíží a vůbec nic se neděje. Občas je problém, že barva chytne jinak..

petulaaa
9. říj 2007

Ahojky, děkuji jandalinka za příspěvek. Přemýšlela jsem nad tím potom, a je to přesně jak píšeš, na začátku se ženská bojí všeho možného i nemožného. Nechce nic podcenit a chce všechno dělat dobře. Jenže to je právě ono. Normálně bych nad spoustou věcí vůbec nepřímýšlela a teď se tím zbytečně žeru. Ale myslím si, že si to prožíváme všechny a že to k těhotenství patří 😎

kachna.ali
5. říj 2009

Ahojky.jsem tady nová,což jste si určitě všimly 😉 Pravda je ,že se všechny bojíme.Jsem kadeřnice a co vím já,tak vadí spíš ty výparya to hlavně z trvalé.Myslím,že barvení vlasům ani miminku nijak neuškodí.Já jsem v šestém týdnu,takže teprve na začátku a nějak si nedokážu představit,že bych chodila po celou dobu s odrosty.A pokud jde o klimazon,tak pouze zahřívá ale nijak neškodí. 🙂

ilous2
3. lis 2009

Ahojík holky já sem též kadeřnice-barvit se může,ale neni dobrý čuchat ty výpary těch barev dneska už máte barvy aji bezperoxidoví ale miminku to nemůže nějak uškodit,já sem ve 4 měsíci a taky sem se bála ale neni čeho.Takže se všicky nabarvíme at sme krásný všem přeji hodně štěstí Ila

jennyska
12. lis 2013

Ahoj @baruli @ilous2 @kachna.ali @petulaaa @dzej @krista @arietiska @jandalinka @petulaaa @listicka20 @denousek @lenkazdenek @syrael @claire @kacabacka @kristynaw @lenciatko @bramburka 🙂

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušeností maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s barvením vlasů, prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/barveni-vlasu-v-tehot... .

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby měly pod daným tématem místo právě ve Wiki Modrého koníka.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě těhulkám k pomoci a radě 🙂
Je skvělé, že si takhle navzájem pomáháme! 🙂

Mějte krásný den!
Janča

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru