Barvení vlasů v těhotenství

andrea73
6. říj 2006

Čauky holky, chtěla jsem se Vás zeptat, jestli je vhodné si během těhotenství barvit nebo melírovat vlasy, a jestli vůbec barva chytá. Potřebuji si něco udělat s hlavou, už se na sebe nemůžu dívat....ten odrost!!! 😨 😒

swetlus
6. pro 2006

mejviz, ja jsem taky na blond a ty samponky v pytlicku mi nikdy nechytly. Teda ty zesvetlovaci. Pokud jsem to chtela ztmavit tak jo. V tehu se chci barvit co nejmin takze bud preziju nejak odrosty a nebo mi doporucila kadernice normalni kremovou barvou (palette nebo wella) udelat jen slaby melirek. Nebude to zadny zazraka ale trosku to ty vlasky ozivi 😉

mejviz
6. pro 2006

swetlus - melírek by snad šel 🙂 dobrý nápad 🙂 ten se aspoň nedává na všechny vlasy 🙂

swetlus
6. pro 2006

prave a navic kdyz ho neudelas klasickym melirem, ktery je jen o peroxidu ale jen tou kremovou barvou tak by to nemelo tak moc skodit. 😉

hankah
6. pro 2006

holky, mě doktor spíš varoval před tím, abych ty výpary co jsou z barev zbytečně nedýchala. jinak i sám celkem naznal, že melír je celkem v poho.....

claire21
6. pro 2006

mejviz,
psala jsem ti před chviličkou, že to jsou ty pytlíčky palette, ale nevim jak to bude chytat když chceš blonďato barvu, ja si davala tmavou, ta možná chytá líp, ale za pokus to stojí, ty šampony nejsou drahý 🙂

mejviz
6. pro 2006

claire - dík 🙂 promiň nějak jsem to přehlídla 🙂 zkusila bych možná nějakou zlatavou, už jsem na ně v drogerce koukala že stojí nějak kolem 40,- Kč
koukala jsem ti do alba žes taky bývala blondýna 🙂 a s tmavou jsi spokojenější? aspoň se nemusí barvit tak často viď? 😉

eleanor911
8. pro 2006

já sem si chtěla nechat odrůst vlasy,ale bylo to hrozný ty odrosty...pak jsem se vdávala,tak jsem se začala zas barvit 😒 tak jsem zbytečně chodila 3měsíce jako pako s odrosty...na malým žádný následky nepozoruju 😉

zrzecka
9. pro 2006

holky ja bych to barveni moc neresila,myslim ze je prece dulezity aby jste se sami sobe v tehu libily a byly spokojene 😉nikdy mi to doktor nezakazal,vzhledem k tomu,ze je primar na gynekologiji a videl,ze mam kazdou chvilku na hlave neco jinyho 😉 spis bych ty vlasy setrila,protoze po porodu muzou zacit padat ☹

jiji
12. pro 2006

Ahoj, nakoukla jsem do téhle diskuse, protože tenhle problém momentálně řeším taky. Mám melíry a taky už mi pěkně odrůstají. Že já blbec jsem to nestihla dobarvit ještě před tím než jsem otěhotněla, ale zase to není na povel, takže kdo to mohl čekat, že 😉 . Spíš mám problém v tom, že moje kadeřnice je přítelova sestra. Chystá se na mě před Vánocema. No, a vzhledem k tomu, že o mém těhotenství ještě nikdo neví, kromě přítele a tří kolegyň, tak jsem zvědavá na to, jak to vyřeším ...

slonik
12. pro 2006

Já si před dvěma měsíci nechala udělat trvalou - tam jsem kadeřnici řekla, že čekáme mimčo, tak aby se nelekla, že to nechytne, a krásně to chytlo. Za čtrnáct dní jsem šla na přeliv a zatím dobrý. Příští týden jdu na stříhání, přeliv zatím není potřeba. Takže já bych se toho tolik nebála.

kejmys
13. pro 2006

Ahojky, všechny moc zdravím. Já jsem si barvila vlasy, když jsem otěhotněla(ještě jsem to nevěděla) a dopadlo to hrozně. Barva mi chytla až moc dobře, místo červené jsem měla černou. Takže šok! Teď jsem se barvila podruhé a dopadlo to skoro stejně, ale už jsem si dala pozor a nenechala tam barvu celou dobu, jak doporučují, ale o polovinu míň. Vlasy v těhotenství reagují u každé jinak, vlivem hormonů. Ale co se týče miminka, tak bych strach neměla. Určitě tedy škodí vdechování té barvy, ale že by to nějak ohrožovalo miminko, tak to jsem ještě neslyšela.

terule
13. pro 2006

Četla jsem si vaši diskuzi a nemůžu nepřispět....hlavně ohledně těch šamponů, o kterých si myslíte, že jsou k vlasům šetrnější...ale je to naopak....vlas i pokožku naruší více než když se necháte nabarvit u profesionála....protože barva aby chytla bude mít vždycky stejné složení, jak u šampónu, tak u přelivu i u barvy...a navíc pokud je ve vašem kadeřnictví dobré odvětrávání...klimatizace, nic vám nehrozí...

ladida.l
13. pro 2006

No pokud vím, ono ani nejde o to odvětrávání a vdechování, nebezpečné jsou hlavně látky, která prostupují kůží.

terule
13. pro 2006

No...je to věc názoru...já se v tomhle prostředí pohybuju, tak o tom něco vím....pokud si někdo myslí, že mu to uškodí je jenom na něm, jestli si hlavu nabarví nebo ne...ale já si osobně myslím, že jsou kolem mnohem "škodlivější věci", ale to si ani člověk neuvědomí.....

terule
13. pro 2006

A navíc...kdyby ta barva byla škodlivá..at přes kůži nebo při vdechování...myslíte, že by se mohla běžně používat????

len
13. pro 2006

No, nebudu teď polemizovat, jestli je nobo není škodlivá, ale ten poslední argument není moc dobrý 😉 Ono se dneska může běžně používat škodlivých věcí...
- Buď k nim ještě nenašli vhodnou neškodlivou alternativu (za rozumný peníz) a jsou hodně důležité (benzínové motory...)
- Nebo nejsou zas až tak škodlivé, jejich pozitiva převažují nad škodlivostí, i když zrovna v těhotenství by se takové věci měly maximálně omezit (některé léky se spoustou vedlejších účinků...)
- Nebo se dosud jejich škodlivost nezjistila a přijdou na to až po mnoha letech používání (vliv některých chemikálií na lidský organismus - hnojiva...)
- Nebo jsou lidé hloupí a používají je vědomě navzdory té škodlivosti (cigarey...)
Všechny tyhle látky se dnes můžou používat naprosto běžně 😉
A já si myslím, že pokud mám u něčeho pochybnosti, v tak citlivém období, jako je těhotenství, se to budu snažit maximálně omezit (i když ne vždy to samozřejmě jde) 🙂

ladida.l
13. pro 2006

terule, myslím si, že nic se nemá přehánět. Máš pravdu je mnohem víc škodlivějších věcí, která ženy v těhotentví dělají. Například vitamín A se taky běžně používá a je silný teratogen a to ve velmi malých dávkach a ženský v těhotenství vesele jedí játra a berou vitamínové doplňky.
O těch barvách vím ze školy, kdy nám to říkali na embryologii, kde nám vyučující uváděl, že kadeřnice měli signifikatně zvýšený počet vrozených vývojových vad než běžná populace. Takže to asi není o tom, že když si člověk nabarví hlavu v těhotenství, tak automaticky dojde k poškození plodu. Je to o interindivuduální vnímavosti.

terule
13. pro 2006

Len....možná to není dobrý argument...ale myslím, že je horší ten stres z toho, zda je to škodlivy nebo ne.....samotné přemýšlení nad tím je vlastně škodlivé...kdyby se mělo takhle všechno přehánět...tak by všechny těhule musely být zavřené ve sterilním prostředí.....i to, že sedíte u monitoru je vlastně škodlivé....záření z monitoru....apod...

terule
13. pro 2006

Ladida...souhlas.....dobře jsi uvedla...že kadeřnice MĚLY, protože je opravdu minulost...ted se používá jiné složení barev....laků apod.....kadeřnické metody přece jen podléhájí vývoji....tak jako všechno ostatní...

justinna
13. pro 2006

já teda těhotná nejsem, a zatím se nechystám, ale nedá mi nepřispět.
Takové řeči, jako, že se nesmí barvit vlasy v těhotenství mi zavání babskými pověrami....je to jen můj názor, tak mě prosím některé nekamenujte. Ale abych byla jednou v době devíti měsíců strašidlo, to se mi fakt nechce......jenom, že jedna paní povídala....

ladida.l
13. pro 2006

terule, ono to nebude tak v dávné minulosti. Školu jsem dodělala letos. A můžu Tě ujistit, že barvy na vlasy se teratologicky netestují. A s tím vývojem, třeba současný hit umělé nehty s epoxidy, prý taky nejsou žádný šlágr... A přesto je povolili ☹

len
13. pro 2006

Terule, no tak dovedeno do tohohle extrému prožívají kuřačky stres bez cigaret, některé stres při zábavě bez panáka... atd. Nojo, já vím, extrém, o cigaretách a alkoholu je to prokázané a navíc se ty látky dostávají do těla daleko častěji 😉 Vím, co jsi chtěla říct, já zase chtěla říct to, že jedna věc je stres, ale druhá je o něčem přemýšlet. Takže pokud si myslím, že je to OK, asi mě tu nikdo nepřesvědčí a já budu vesele barvit dál, ale pokud mám nějaké pochybnosti, asi bych se prostě na barvu vykašlala a měla vůči sobě klidné svědomí 😉
Protože říct "kámoška jedla celé těhotenství játra a byla OK" je snadné, říct "snědla jsem kousek jater, budu mít postižené dítě!" je právě ten stres, ale říct si "některé průzkumy ukázaly, že játra nejou OK, nevím, co je na tom pravdy, ale v těhotenství se je pokusím hodně omezit, i když bych je mohla denně" je dle mého právě to přemýšlení 🙂
Jinak pro holky se světlejšími vlasy, které chtějí odstín dočervena, je výbornou alternativou přírodní henna 🙂

mejviz
13. pro 2006

len - máš pravdu ale myslím si že když se barvení omezí na tu míru aby byla mamča spokojená a zároveň neměla výčitky je to v pohodě 🙂 někde píšou že škodí i ultrazvuk 😒 takže bych zbytečný strachování nepřeháněla ale rozhodně bych nebarvila často není-li to vyloženě nutné 🙂

terule
13. pro 2006

NO jak to tak čtu..myslím, že tyhle řeči nastávájící maminky jen vyděsí...a budou se stresovat nakonec ze všeho.....radši to fakt nečíst....ladido...něco na tom bude...dejme tomu u těch kadeřnic, které jsou v tom celý den, pokud samozřejmě pracují....a větší množství může být škodlivější...ale jinak je to o tom, že jedna paní povídala.....a když si vemete zpátky...v jaké prostředí nás nosily naše mámy....a že k tomu chodily do práce (třeba i jako kadeřnice nebo dojička..)tak jsou dnešní obavy bohužel přehnané....souhlasím s tím, že by se měla těhotná žena vyvarovat škodlivinám, ale nepřehánět to.....jinak by jsme se z toho museli zbláznit ....

len
13. pro 2006

No, tak nějak, prostě pokud mám pochyby, snažit se to omezit, nebo zkusit ten melír 🙂 Já se přiznám, že jsem měla akorát na svatbě na hlavě přeliv, jinak používám maximálně tu hennu (ale mým tmavším vlasům jenom trochu změní odstín), takže nevím, jestli je to "závislost" na té barvě, pocit, že bez ní to nepůjde, budu vypadat hrozně nebo jen že s ní vypadám mnohem líp, prostě ta hlavní motivace, proč se vlastně holky barví, asi i na tom závisí "ochota" se té barvy počas těhotenství vzdát... Jestli se mýlím, klidně mě opravte, jak říkám, já nikdy tak silnou potřebu neměla, abych bez toho nemohla žít 😉

ladida.l
13. pro 2006

Já jsem rozhodně nechtěla děsit nastávající maminky a jestli se mi to podařilo, tak se moc omlouvám. Jen jsem chtěla přispět tím co vím. A rozohodně jsem netvrdila obarvíte si vlasy - poškodíte dítě, jen jsem chtěla naznačit, že tady existuje souvislost. Jinak souhlasím s tím, co psaly děvčata výše... vše s rozumem. 😉

terule
13. pro 2006

No...Henna...to je další kapitola sama o sobě.....tu bych si na hlavu nedala zase já.....je to směs malých žiletek....a barviva....ty žiletky naruší nejen vlas, ale i vlasové okolí (např. kůže) aby barva mohla lépe proniknout do struktury vlasů....ale pronikne i do kůže a působí stejně "škodlivě" jako jiné barvy.....a navíc henna trvale poškodí vlasové šupinky narozdíl od jiné barvy, která se je snaží regenerovat....
To bylo jen na okraj....v podstatě s tebou Len souhlasím v jedné věci....když si někdo myslí, že je to nebo to pro něj škodlivé je jenom na něm, zda se tomu bude vyhýbat....nebo pouze omezí množství....i za cenu, že bude chodit s odrostem, bez makeupu v nebarvené bavlně....

terule
13. pro 2006

Ještě jednu věc....nechci se tady zastávat kosmetického průmyslu.....ale myslím, že jsou opravdu důležitější věci na zvážení když se plánuje miminko....
Třeba cvičení na záda, břicho(pokud v práci sedíte jako já a koukáte do pc)...relax, správná životospráva, vyhýbání se stresu apod.....

len
13. pro 2006

Já teda nevím, přiznávám, že nejsem v tomhle oboru odbornice, ale jednak na henně (aspoň té mojí) píšou, že je to regenerační kúra, a druhak opravdu po intenzivní kúře na vlasech vidím výrazné zlepšení, jsou hladší, méně rozlítané, lesklejší... A pod mikroskopem taky fajn 😀 Ale dávám ji tak 2x do roka 😉

terule
13. pro 2006

No vidíš.....já kolem sebe mám odbornice....takže budu věřit jim..ale jak říkám, je to každého věc....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru