Barvení vlasů v těhotenství

andrea73
6. říj 2006

Čauky holky, chtěla jsem se Vás zeptat, jestli je vhodné si během těhotenství barvit nebo melírovat vlasy, a jestli vůbec barva chytá. Potřebuji si něco udělat s hlavou, už se na sebe nemůžu dívat....ten odrost!!! 😨 😒

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nelis
14. pro 2006

četla jsem názor odborníků a souhlasím terkou - na barvení v těhotenství není vůbec, ale vůbec nic špatného! Takže i těhule může být kočka s nabarvenou kšticí!! 🙂

mejviz
14. pro 2006

len - 🙂 mně pobavilo jak jsi napsala že nevíš co ty holky k barvě nutí - já nemít děsivej odrost tak se taky nebarvím ale nedá se nic dělat to bych vypadala jak 😅

len
14. pro 2006

Ono se to tvrdí o spoustě věcí - už to není tak špatné, jak to bývalo, dneska už je to bezpečné, ne jak za časů před deseti lety... Jenomže co když nám za deset let budou tvrdit to samé? 😀 To máte jak s HA, taky se říká, že dnes už je bezpečná (na rozdíl od dřívějška), přesto ještě pořád dost holek má s touhle bezpečnou HA nemalé problémy 😉 To jen takové malé rýpnutí on nedůvěřivého člověka, barvěte se, já to dělat nebudu a spokojené budeme všechny 😉

Mejviz, já doufám, že jsem se tím nikoho nedotkla, fakt jsem to myslela přesně tak, jak jsem psala, že to prostě nejsem schopná z pohledu nezúčastněného člověka pochopit 😉

Jinak k té henně, teď držím v ruce krabičku a píše se tu:
- přírodní kosmetický program obsahuje přírodní produkty s vysokým obsahem rostlinných proteinů
- má regenerační a léčivé účinky na vlasy i pokožku hlavy
- Ph faktor neutrální
- dodává vlasům potřebné vitamíny, regeneruje a posiluje vlasové kořínky, podporuje růst a sílu vlasů
- zabraňuje tvoření lupů a je vhodný při léčbě vlasových chorob
A přesně takhle na sobě vidím, že funguje - posílí vlasy, jsou pevnější, hladší, lesklejší, méně roztřepené... Takže pardon, ale stále mi to připadá mnohem šetrnější než jakákoli chemická barva 😕

terule
14. pro 2006

Len...jen pro zajímavost...držím info k barvě...a zní to taky dobře....

Koleston Perfect je krémová barva, která se vyznačuje výbornými krycími schopnostmi. Dodá vlasům brilantní lesk a dlouhotrvající intenzivní odstín.

Výhody:

barva s absolutně šetrným účinkem
až 100 % krycí schopnost šedivých vlasů (v případě přimíchání přírodních odstínů)
optimální trvanlivost
plný výkon lesku
ohromující barevný výsledek
příjemná kosmetická vůně
jednoduché použití
lehké míchání a nanášení
maximální přilnavost na vlas
obsah vitaminu C
ochrana vlasu i pokožky hlavy
optimální uvolňování působících látek

terule
14. pro 2006

Ono...záleží opravdu na keždém čemu věří.....a co chce....

romana27
14. pro 2006

Četla jsem, že není dobré si vlasy zesvětlovat a to jistě víme všechny proč. Protože takové barvy obsahují čpavek atd.
Já si udělala melír v době, kdy jsem nevěděla, že jsem těhotná. No nic no, barvit se rozhodně nebudu, nechci dítěti dávat víc humusu do tělíčka, než je nutné. Naštěstí melír je něco jiného než mít hnusný odrosty, když si člověk barví celou hlavu, to bych asi řešila ztmavením 🙂
Ale každý, ať si dělá, jak umí a jak cítí, že je to správný.

len
14. pro 2006

Naprosto souhlasím s tím, že každý věří, čemu chce 🙂

Jinak teda (budu zase rýpavá, ale vážně to není nic proti tobě 😉 ) - to, že je barva snadná na použití, má ohromující barevný výsledek, maximální přilnavost, příjemnou vůni atd., tak to mi její nezávadnost určitě nezaručí 😉
To, že je šetrná, dle mého znamená, že v rámci možností škodí nejmíň, jak vůbec může (nicméně není neškodná)
To, že 100% kryje, mě spíš trochu děsí, protože to dle mého je zásah velký (na henně píšou, že neumožňuje výrazné změny odstínů, a taky se barva z povrchu smyje...)
No, pak je tam ten vitamín C a ochrana vlasů a pokožky, tak to jistě pozitivní je (i když otázka - před čím - před tou barvou? 😀 )
Fuj, já jsem ale rejpal 🤐 Omlouvám se, slovíčkařím, berte mě s nadhledem, je mi teď dost blbě a mám fakt rejpavou náladu 😕, opravdu nic proti vám!!! 😉

mejviz
14. pro 2006

len - nedotkla ses jenom mi to přišlo fakt k smíchu kdybys mě viděla s těma odrostama tak pochopíš 🙂

len
14. pro 2006

Já měla ve Skotsku kolegyni a té se nějak nechtělo dávat v cizině peníze za kadeřnici, tak to nechala odrůstat (byla světlá bruneta a měla to nablond) a pak tam dávala pár proužků světlého melíru a jak to nebylo jednolité, kupodivu to i po roce vypadalo docela dobře 🙂
Jo, vlastně jsem na to úúúplně zapomněla - na maturák jsem si nechala vlasy dočervena, kadeřnice místo přelivu použila trvalou barvu a protože mě nebaví chodit co měsíc na dobarvování (u kadeřnice jsem byla asi 3x v životě), tak jsem to zkracovala a nechala postupně odrůstat, no, nebylo to tak hrozné, jako kdybych to zesvětlovala, ale když jsem po pěti letech odstřihávala poslední obarvené konečky, zařekla jsem se, že do trvalé barvy půjdu nejdřív, až budu šedívá 😀 Takže vlastně mám osobní zážitek, ale snažím se ho zapomenout 😀

pavlaneu
14. pro 2006

Ahojda holky!!!Jsem kadeřnice a docela jste mě pobavily,v těhotenství bych nechala každopádně barvu na odborníkovi,u mé profese i mimo tento stav,ale to je jedno,moc záleží,jakou k sobě máte důvěru a věřte,že je to hodně podstatný,já svý berušky rozmazuju a už se jich ani nemusím ptát co chtějí,je to bezva spolupráce,teď upaluju opět do kadeřnictví,večer se sem ještě mrknu 😉

mobina
14. pro 2006

Já teda v poradně od doktora četla, že barvení nevadí, ale je dobré větrat. Takže spíš hrozí, že se ti z toho zápachu udělá zle, než že by to miminku ublížilo. Obecně doktor psal, že problém je, když se látka dostane do krve, ale to teda nevím jak...takže mastičky, barvičky apod. nevadí. Na 100% to ale nezaručí nikdo. Stejně tak ale může být škodlivý parfém, šampon, mýdlo....

evule
14. pro 2006

Ahoj holky, moje sestra se odbarvovala celé těhotenství, sama doma a má dvě zdravé holky.

len
14. pro 2006

No, tak tohle je přesně argument na nic 😖 Taky určitě žijí alkoholičky a drogově závislé, které porodily zdravé děti... Ale když někdo vezme 1000 silných kuřaček a 1000 nekuřaček a porovná zdravotní stav jejich miminek, určitě může říct, že děti kuřaček mají více problémů a jsou nemocnější... Přestože vždycky může přijít někdo, kdo řekne - maminka kouřila 20 denně a má 3 zdravé děti, sousedka je nekuřačka a má syna astmatika, z čehož si vyvodí závěr, že kouření neškodí 😉
Takže by mě zajímalo, jestli opravdu někdo někdy provedl na tohle téma odbornou studii na velkém vzorku žen, které se pravidelně barví, ve srovnáním s ženami, které to nedělají. Zatím tu házíme argumenty typu - tenhle doktor řekl a jiný doktor si myslí, ale pořádné podklady k tomu nemáme nikdo 😉

romana27
14. pro 2006

len to máš naprostou pravdu, chtělo by to nějakou studii udělat 😉

No já to beru tak, že jsem spíš ta vystrašenější z těhulí a tak cokoliv někde na netu najdu, že by mohlo mít nějaký neblahý vliv, tak se tomu prostě vyhýbám.

evule
14. pro 2006

Tak to by muselo chodit po světě většinu postižených dětí, protože se barví většina žen. A nebyl to argument, jen informace. A výroba barev jde dopředu, ale alkohol, který neškodí ještě vynaleznut nebyl a myslím, že ani nebude 🙂 A srovnávat barvu na vlasy s drogama a alkoholem mi nepřijde jako dobrý argument.

len
14. pro 2006

Jé, já to nesrovnávala 😉 To samozřejmě ani nejde, hlavně u alkoholu je to naprosto prokazatelné a poškození je ve velikém % případů ☹ Ale určitě bych netvrdila, že by muselo chodit po světě většinu postižených dětí, protože se barví většina žen (to taky není pravda)- ono tu jde o zvyšování rizika - otázka je, o kolik. U některých léků je třeba taky zvýšené riziko poškození plodu, ale rozhodně to neznamená, že kdo ho použije, narodí se mu poškozené dítě. Ale když provedou studii, zjistí třeba, že některou poruchu má standartně 10 žen z 1000 a když vezmou ženy, které používají daný lék, je jich rázem 50. Čili je stále veliká pravděpodobnost, že i přes použití léku se dítě narodí zdravé, přesto ho žádný doktor těhotné nepředepíše, protože je zvýšené riziko. Tak mě právě zajímalo, jestli někdo podobnou studii prováděl i k barvám na vlasy 😉

romana27
14. pro 2006

Postižení - tady to každej bere jako dítě, které musí být nutně v ústavu nebo vyžaduje celodenní péči.
Musíme to brát taky jako například ekzémy, alergie. Když to matka nemá a dítě ano, tak je pak na zvážení, kdo nebo co za to může 😉

ladida.l
14. pro 2006

http://www.lf3.cuni.cz/ustavy/histologie/doc/Sk...

Děvčata, tady je odkaz na skripta a pokud je někdo hloubavější tip, tak od strany 225 je popsán vznik vrozených vývojových vad...

Hlavně chci ale říct, že stejný podnět u různých osob může vyvolat různou odezvu... při podání stejné látky jedna žena potratí, jedné se narodí poškozené dítě a jiná porodí dítě úplně zdravé

Tohle jsem našla na netu 🙂

Cosmetics
Hair Dye: The use of hair dyes during pregnancy in women has not been well studied. No increase in fetal defects in the offspring of 118 women, 18 of whom used hair dyes in the first trimester, has been reported.[178] Hair dyes have been more extensively studied in laboratory animals. Rats fed a composite of a series of commercially available hair colorings from days 6 to 18 of gestation with doses of up to 97.5 mg/kg/day exhibited no teratogenicity.[179] Five oxidative hair dyes were administered by gavage to rats with up to 500 mg/kg daily on days 6-15 and again no adverse fetal effects were observed.[180] Mice injected with up to 1024 mg/kg hair dye on days 6-15 had an increase in maternal mortality at 64 mg/kg but no increase in fetal malformations. At doses that were toxic to the mother (160 and 256 mg/kg/day), defects were produced with two types of dye (4-nitro-p-phenylenediamine and 4-nitro-o-phenlyenediamine). Cleft palate was the most common defect observed, but staining of fetal myocardium was also noted.[181] The outcomes of 714 pregnancies among hairdressers revealed no increased risk for either early pregnancy loss or other adverse fetal outcome (OR 0.94).[182]

Jinak tady je pár studií a barvách na vlasy a teratogenitě (jejich vlivu na poškození plodu)

http://www3.interscience.wiley.com/cgi-bin/abst...
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?i...
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?C...
http://scholar.google.com/scholar?hl=en&lr=&q=e...

len
14. pro 2006

Ladi díky 🙂
Škoda, že jsou to výsledky jen z krys... A vzorek 118 žen, z nichž 18 se barví, určitě není vypovídající, nicméně je fajn, že se tím někdo zabývá 🙂

ladida.l
14. pro 2006

len, já vím i české studii na více ženách, jen není na netu, až pujdu do knihovny, tak Vám na ní dám renonc
jinak je fakt, že většina těchto studií je na myších modelech, na ženách by to bylo trochu neetické 😉 Ne vážně, hlavně jsem chtěla kolegyním, co tu psaly, že to je takové jedna paní povídala, že se tím někdo zabývá a že nějaká souvislost by být mohla...

jess
25. pro 2006

Ahoj holky, taky přidám názor. Jsem kadeřnice takže něco o tom málo vím 😀 . Pokud nejste alergické,tak vám barvení neuškodí.Výpary z barev nejsou až tak silné,že by ovlivnili vývoj dítěte,a já si v průběhu těhu hlavu barvila asi 5x a mám maximálně zdravé a bystré dítko🙂.Jde spíše o trvalku,ta by se neměla v průběhu těhotenství a menstruace používat.Za prvé,při menstruaci i v těhotenství nemusí vůbec chytnout a za druhé,i když jsou už parfémované,čpavek výrazně smrdí,obzvláště při nevolnostech by to nadělalo neplechu🙂. Ovšem jsou i ženy,kterým např.při menstruaci nechytí ani některé barvy,tak je možné že nechytnou v těhotenství,ale to se při odchodu od kadeřníka pozná 😀 . Takže nemějte strach i v těhotenství můžem být krásné a upravené. A pokud máte strach,že se to nějak do těla dostane pokožkou,tak je to sice hloupost,ale obavy maminek jsou na místě,tak melírem nic nezkazíte,ten se na pokožku nedostane.

carevna
28. led 2007

tak to uz jste z konverzaci skoncilY? 😎

hasko
8. kvě 2007

čaute, je tady ještě někdo? mě někdo říká, že v těhotenství nebarvit, a někdo zas, že to nevadí. já jsem čekala do 4.měsíce, první 3 jsem se bála, a teď se chystám k holičce.doufám, že bude vše o.k. samozřejmě, že je pro mě nejdůležitější zdravé miminko, ale to mám chodit šedivá?nějaké šampony mi nepomůžou,to je jen nachvíli, protože mám fakt dost šedých vlasů,každý to vidí, a bližší známí i přítel říkají: jé, no to máš už hrozné, měla by ses obarvit.a
jak jste se už některé zmiňovaly, nechci chodit jak strašidlo.

baruli
8. kvě 2007

Hasko, ted to tu ctu, ani me to puvodne nenapadlo, barvim se uz dlouho. Nedovedu si predstavit ze bych si nechala vlasy odrustat, to bych byla fakt strasidelna.... ☹

romana27
8. kvě 2007

já se ptala své gynekoložky, které věřím a říkala, že v žádném případě. Takže já počkám až po porodu a kojení 😒

lajla
8. kvě 2007

romano, tak to mi pripada jako pekne predpotopni nazor..promin, ale toto je uz davna fama, ktera jak vidim bohuzel se porad drzi a divim se, ze se toho drzi i tvoje gynekolozka..
ja jsem o tomto tematu cetla dost na internetu, nazory lekaru..a i kadernic, a nikdo nevidi problem, jo je fakt, ze v tehu ti barva muze trochu jinak chytnout, ale to je tak vse

janulas
8. kvě 2007

Tak já se taky pripojím k této diskusi, barvy ani melír se nedávají úplne ke korínkum, ani to nejde, takze je to naprosto v pohode a ta chvilka, ze dýchás výpary, to je houby proti tomu, co dýcháme na ulici 😀 tak budme krásné!!

lajla
8. kvě 2007

janulas plne s tebou souhlasim 😉

romana27
8. kvě 2007

lajlo každý podle sebe 🙂 i ona to konzultovala s kadeřnicemi, leda že by tady na střední Moravě byly jiné než na severní 😉
Já se pár měsíců bez melíru obejdu, pro klid dušičky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru