Barvení vlasů v těhotenství

andrea73
6. říj 2006

Čauky holky, chtěla jsem se Vás zeptat, jestli je vhodné si během těhotenství barvit nebo melírovat vlasy, a jestli vůbec barva chytá. Potřebuji si něco udělat s hlavou, už se na sebe nemůžu dívat....ten odrost!!! 😨 😒

zenuska
6. říj 2006

andrejko, jistě, že můžeš. Do těla dostaneš tolik škodlivin z jídla, že nějaké obarvování vlasů je blbina. 😉

andrea73
autor
6. říj 2006

Já si to taky myslím zenusko...ale našla jsen jednu diskuzi, kde se to taky okrajově probíralo a všechny holky tam říkaly, že barvy,co obsahují peroxid jsou škodlivé....a taky nevím, jestli barva či melír chytnou.

dadunka
6. říj 2006

Ahoj holky, já jsem slyšela, že není dobré se barvit kvůli tomu, že dýcháš ty výpary, které se přitom uvolňují. Přes pokožku hlavy se snad tolik škodlivin do těla nedostane.

andrea73
autor
6. říj 2006

A taky si myslím, že záleží i na tt, v kterém se chceš barvit....např. v prvním trimestru bych to asi neriskovala, co myslíte?

len
6. říj 2006

No, melír by vadit neměl, protože ho není tolik a hlavně není až ke kořínkům. Barva samotná je prý škodlivá právě proto, že se skrz kořínky dostává do krevního oběhu, kde může plod poškodit... Nevím, nakolik jsou tyhle údaje podložené, záleží na Tobě, já bych asi šla jen do nějakého melíru nebo přírodní barvy (henna a tak), ale koukám, že podle fotky jsi blondýna, tak to asi jen tak přírodním způsobem obarvit nepůjde... 😉

boubelka
6. říj 2006

Ahoj, zrovna minulý týden jsem byla u kadeřnice a vedle mě byla jedna těhulka.Při odchodu se domlouvaly, kdy má přijít na další barvu. A vyloženě tam počítaly, v jakém je týdnu může zase přijít.Ještě si z ní dělala holička legraci, že je to prý jako u zubaře.Ten jí prý taky jen v určitých týdnech může trhat zuby s umrtvením. Ale co je na tom pravdy nevím ☹

baruna
6. říj 2006

Dnešní profi barvy už prý neškodí. Kamarádka si barvila vlasy ještě den před nástupem do porodnice a mají krásnou zdravou holčičku. Jsem v 16 týdnu a vlasy si 1x měsíčně také nechávám barvit.

andrea73
autor
8. říj 2006

Tak to jste mě uklidnily, zítra se jdu objednat. Hele Barunko, ty máš TP přesně v den narození mého přítele....23/3. Berani jsou super, ale taky hodně tvrdohlaví....pa 😉

zany
8. říj 2006

Já si taky barvím vlasy i když jsem slyšela, že to není moc dobré... Ale myslím si, že v dnešní době už jsou barvy na mnohem lepší úrovni než bývaly dřív. Asi bych během těhotenství vypadala jako strašidlo, protože bych měla šílený odrosty a ještě je všemu šedivý! 🙂

andrea73
autor
8. říj 2006

Víš taky si myslím, že když je ženská těhotná, nemusí vypadat jak strašidlo...v tom máš pravdu. Já mám taky šílené odrosty, nejsem barvená už 5 měsíců....jsem kompletní brunetka 😠

zany
8. říj 2006

Ježíš, tak to já bych vypadala hrozně. Nemůžu se na sebe podívat skoro po měsíci, protože vidím jak na mě číhají ty šedivky 🙂
A jak jsi to řešila při prvním těhotenství?

andrea73
autor
8. říj 2006

Je to už dávno Zany, ale jestli si dobře vzpomínám, měla jsem až do porodu šílený odrost, takže jsem si je asi nebarvila 😒
Ale asi mi to tolik nevadilo, jelikož jsem byla o 12 let mladší a tudíž krásnější...hahaha 😀

luciass
8. říj 2006

ahoj holky,
ja byla u kadernice a ptala se ji na to, rikala ze do 3.-4. mesice by se nemelo barvit, nekomu to pry chyta, nekomu ne, ale prave v pocatecnich mesicich by se nemelo prave z duvodu, aby se pres kuzi na hlave nedostalo to co je v barvach do tela a neposkodilo plod ale je dobre se poradit s doktorem.... sice jsou dnes barvy setrnejsi, ale za radu clovek nic neda 😉 kdyz na to nezapomenu tak se ho zeptam, jdu k nemu ve stredu, ale jsem hlava derava...

zlatka
11. říj 2006

Tak to jste mě docela překvapily. To by mě ani ve snu nenapadlo, že barvení může ublížit miminku. Copak si počnu? Vypadám totiž strašně- těhotenství se na mých vlasech dost podepsalo a měla jsem v plánu se sebou v příštím týdnu něco udělat. A CO JEN PŘELIV??? To by mohlo být, ne? Nechám se aspoň ostříhat. Díky za radu a tento dotaz.

olus
11. říj 2006

Zlatko neděs se,
já si barvila vlasy celé první těhotenství a malá žádnou újmu nemá a zrovna před 14 dny jsem si znovu udělala radost, abych nevypadla jak strašidlo a úplně v pohodě mi to chytá a žádné špatnosti se mi nedějou
a jsou to klasické dlouhotrvající barvy bez peroxidu

zlatka
12. říj 2006

Díky moc, Oli, já do toho asi půjdu taky, čím víc člověk ví, tím je to horší. To bys pak nemohla vůbec nic. A přece jenom musí člověk trošku vypadat...Přeju všem hezkej den

andrea73
autor
12. říj 2006

Zlatko: v úterý jsem byla po půl roce na melír, a chytlo mi to suprově a ani mi nebylo zle z výparů. Normálně jsem jít nechtěla, ale po radách od holek jsem do toho šla, a v poho 😉

kacabacka
12. říj 2006

zany: kolik ti je, že už máš šedivý vlasy? 😲

luciass
28. lis 2006

http://www.zena-in.cz/rubrika.asp?idc=17000&id=7
Barvit či nebarvit? Péči o vlasy bychom v těhotenství neměly podceňovat. Možná je dobré zauvažovat o kratším střihu a každopádně o takovém, který se dobře udržuje. Barvení vlasů v těhotentsví neškodí, i když hodně maminek má obavu, že by tak mohly miminku nějak ublížit. Možná jen vaše vlasy budou reagovat na barvu trochu jinak, než jste byly zvyklé, takže je asi lepší zauvažovat místo trvalé barvy například o šetrnějším přelivu či přírodní barvě (henna).

a jedna diskuze
http://www.mojedite.cz/diskuse_detail.php?id=33...

kristi
28. lis 2006

ja jsem se barvila sama predevcirem a chytlo mi to naramne dobre

paja
29. lis 2006

Kacabacka:
šedivé vlasy nejsou vždy jen o stáří 😉 , může to být dáno taky geneticky...Např. mě je 26 a mám taky šedivé vlasy 😒 , proto se i v těhotenství normálně barvím. Ptala jsem se taky svého gynekologa a ten mi řekl, že to nevadí, takže jsem v klidu.

martasek
5. pro 2006

Mně moje gynekoložka řekla,že do 3 měsíce si rozhodně nemám barvit vlasy,že přes vlasové folykuly se dostává do těla největší "sfinstfo",mnohem víc než třeba přes pokožku těla,že už v šamponech je dost chemie....

martasek
5. pro 2006

Pardon "sfinstvo" 😀

claire21
6. pro 2006

Ahoj holky,
já osobně bych barvení vlasů v těhu nepodstoupila, jsou na to různý názory jak doktorů tak i veřejnosti, ale když si představim jak vdechuju ten amoniak a peroxid, tak to asi nic dobry neni. Já mam ale taky barveny vlasy a odrosty by se mi taky moc nelíbily, tak jsem to vyřešila tak, že si dávám ty šampony na 7 umytí, nikdy jsem to předtim nezkoušela, takže jsem byla překvapena jak to hezky chytlo a ani se to tak rychle nesmyva, takže 2 měsíce to určitě vydrží a barvu můžete měnit. nejdůležitější je, že neobsahujou žádný chemie jako právě ten peroxid a amoniak, takže vřele doporučuju🙂

mejviz
6. pro 2006

claire, prosím tě jaká je to značka těch šamponů? jsou to ty od palette v tom pytlíčku?

kristi
6. pro 2006

mne ty sampony nikdy nechytly...jakoze vubec,takze barva byla, tedka uz jsou i prirodni barvy bez amoniaku

mejviz
6. pro 2006

holky a jak často za těhu si ty vlasy dovolíte batvit? já jak jsem na blond mam šílený odrosty a nechat to odrůst to bych se asi zbláznila 😒

kristi
6. pro 2006

mejviz, ja barvila 2x

claire21
6. pro 2006

Ahoj mejviz,
jsou to ty palette, ale nevim jak to bude u blond vlasů, ja to totiž zkoušela nabarvit na tmavší odstín, ale jestli chceš na blonďatou, tak to fakt nevim 😒

mejviz
6. pro 2006

tak já se pokusím ještě počkat 😒 nebo se zkusím zeptat kadeřnice jestli mi neporadí třeba ztmavit vlasy abych se vyhla odrostům to by snad bylo jednorázový řešení 😒
nebo zkusím ty šampony jak psala claire jestli mi napíše co je to za značku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru