Bolesti hlavy v těhotenství, bojím se brát Paralen denně

radusberus
30. říj 2012

Poraďte holky prosím, už pět dní mě bolí hlava. Doktorka mi povolila paralen obyčejný. V lékárně mi dokonce řekla že ho můžu brát v dávkování dospělého člověka i přesto že jsem ve 14tém týdnu. Musím fungovat a starat s momentálně o nemocného dvouletého synka. Ale i tak se snažím to vydržet s těma bolestma, jsem z toho uplně KO a otrávená, ubýrá toi energii, ale bojím se brát ten paralen každý den.... co si otom myslíte? a máte zkušenosti třeba vlastní s braním léků v těhu...... díky za jakékoliv odpovědi ale fakt z těch léků mám tak blbý pocit , že bych mohla mimču ublížit ☹

rainyday
30. říj 2012

Ahoj, ja jsem mela ve 13tt silene problemy se zubama, doktor mi napsal panadol (stejna ucinna latka jako paralen) s tim, ze je zcela bezpecny v tehotenstvi a neexistuje zadny pripad, kdy by jakkoli ublizil, pokud se nepredavkuje samozrejme sama matka a odnesou to pak i jeji jatra (nad 6 tablet denne). Pak mi taky musel vytrhnout jeden zub a dokonce mi dal anestezii s tim, ze stres z bolesti je pro miminko mnohem horsi nez par leku v rozumnem mnozstvi. Podle me by ses nemela prekonavat a trpet v bolestech, zvlast pokud ti ten paralen i tva doktorka povolila. Jinak doporucuji pit hodne hodne hodne vody, to me zabira hodne na bolesti hlavy.

akzeret1
30. říj 2012

já tyhle bolesti znam trpim na ně,mě ted naštěstí zabírá obyč paralen,pomohly mě rehabilitace,vypít kafe,po doušcích kolu,teplý obklad na čelo,co nejvíc mi zabere na migrénu je panadol extra rapid rozspustné tablety je tam paracetamol cofein mě ho povolila neuroložka i na gyndě ten kofein je tam tak zanedbatelnej jako když si dáš jedno kafe.Radši si vem prášek takhle trpí i mimčo,ten paracetamol je v pohodě ,já jak si hned v začátcích nevemu tak se mi rozjede migréna a je to na prd.Já z těch léků mam taky výčitky ale ta bolest...neboj bude zase dobře

anehap
30. říj 2012

Taky trpím hodně na migrény a ani v těhu jsem se jim nevyhnula 😒 Paralen mi absolutně nikdy nezabíral, mohla jsem jich sníst několik a smůla.....v 8. týdnu těhotenství jsem skončila kvůli dlouhodobému zvracení v nemocnici na kapačkách a i tam mě chytla migréna - sestry do mě cpaly Paralen, okamžitě letěl ven, zkusily to podruhé, opět to samé.....pak to dost schytaly od dr., ptal se mě, které léky beru normálně a když zjistil, že mi zabírá jedině Ibalgin, okamžitě mi ho dal. Taky jsem měla strach, ale ujistil mě, že opravdu nemám důvod, říkal, že pro miminko jsou ty dlouhodobé bolesti -a v mém případě i zvracení - mnohem horší než jeden Ibalgin. Během těhotenství jsem si ho vzala pak asi ještě třikrát, jen v posledním trimestru už raději ne(to píšou i v příbalovém letáku). Malá je úplně v pořádku.
Jinak Paralen je opravdu v pohodě, ale pokud ti už několik dnů nezabírá, asi nemá smysl ho brát, zkus třeba ten Ibalgin 200(pokud ti dřív zabíral). 😉

slundo
30. říj 2012

Vzpomínám si, že v prvním trimestru jsem taky dost trpěla na bolesti hlavy, dávala jsem si studený na čelo a relaxovala......jenže nemusela jsem se o nikoho starat. Ale paralenu se určitě neboj, několik doktorů mi to samo řeklo, že je neškodný. Můžeš ho opravdu brát dle doporučeného dávkování. Dr. mi dokonce řekla, že pro mimi je horší bolest, přenáší se na něj stres.....Tak ať to přejde a malej je brzo zdravý 🙂

radusberus
autor
30. říj 2012

holky díky za uklidnění , dnes jsem šla ke své doktorce odeslala me na rehabku , mám zablokovanou krční páteř, celkově postavenou špatně celou páteř i s pánví, jenž mě odmítli napravit když jsem těhu . nemužu prej nic, jen me doporučili cvičení , těhotenskou jogu a stou začínám ale až za 14dní. takže do te doby budu asi trpět nebo co ☹ paraleny mi moc nepomahají a nesmim dokonce ani masti na uvolneni jak j veral atakdál..... fakt jsem na dně , jstli tohle bude trvat celé těhu tak se zblázním ☹

jennyska
25. únor 2014

Ahoj @radusberus @slundo @anehap @akzeret1 @rainyday a ostatní těhulky, maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Paralen v těhotenství https://www.modrykonik.cz/paralen-v-tehotenstvi/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s paralenem v těhotenství, pomůžete další spoustě těhulek, které si právě prochází stejným obdobím a užívání paralenu v těhotenství právě řeší. Vaše rady, tipy a doporučení určitě ocení! Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru