Bowling v těhotenství. Můžu hrát?

theresa
12. led 2008

Ahoj holky, může se hrát v těhotenství bowling? Dneska máme jít a já nevím, zda hrát, jsem v 8tt. Mám strach, aby to miminku nějak neublížilo.

petraluk
12. led 2008

Theres tak to bych si netroufla ani omylem. Myslim, že bowling opravdu není sport pro těhule 😉

krista
12. led 2008

Ahojky, tak na bowlingu jsem byla asi tak ve 20tt, ale ani omylem by mě nenapadlo hrát, byla jsem pouze jako pozorující a fanoušek, i když ostatní říkali ať si hodím aspoň jednou, tak fakt ne, přece jenom jsou ty koule dost těžký a ještě jak člověk sebou trhne ... no fakt to radši neriskuj 😉

paolin
12. led 2008

pokud z neceho nemas dobry pocit, tak to radeji nedelej. 😉
do tri mesicu bowling hrat muzes-pokud to moc neprehanis. namaha se tim hlavne zadecek a ne brisko. a pokud jde o koule..nemusi se hrat s temi nejtezsimi 🙂 ja bowling v tehotenstvi hrala - lehce, s rozumem. 😵

berynka
12. led 2008

Ahoj, přesně tak jak píšou holky. Nic neriskuj 😉 .

petraluk
12. led 2008

Paolin já když hraju bowling tak zapojuji i břišní svaly, ale asi mam špatný svalový stereotyp 😕 A první 3 měsíce, by se člověk měl šetřit nejvíc, protože v té době se embryo usazuje v děloze a mohlo by dojít k potratu 🙂

paolin
12. led 2008

taky se da hazet obema rukama 😉 jak jsem psala - pokud tehulka nema z neceho dobry pocit, nema to delat. ikdyz ja treba nemam dobry pocit ze zvedani syna - 13kg a stejne to musim delat 😀

ewuska
13. led 2008

Ahoj. ja jsem hrala bowling naposled na stedrej den a malinkej byl naramne spokojenej, to uz vic zlobi v brisku kdyz uklizim. proste chlap no 😅 ale zalezi na tobe a na tom jestli se na to citis nebo ne.... 😉

many
15. led 2008

jéééééééé tak to je super,že se může,já ho vůbec teď nehraju,protože jsem měla strach,aby nepřišla o mimi

mircka
21. led 2008

Ahoj, já hrála během těhotenství bowling. Samo, že jsem neházela s těma nejtěžšíma koulema - i dřív jsem používala lehčí kalibr. Ale určitě to záleží na tom, jak se kdo cítí...

lisounek
22. led 2008

holky asi bych si zahrala jen jednou a naposledy 😕

1980mat
22. led 2008

Ahojky, já hrála bowling naposledy v 13tt a bylo to v pohodě, i když jsem z počátku měla taky strach. Nakonec jsem dokázala hrát dvě hodiny v kuse a všechny jsem porazila. Moje kolegyně loni hrála s námi bowling a to byla na konci pátého měsíce a moje švagrová hrála bowling na konci šestého měsíce. Obě ale zlehounka a moc energie do toho nedávaly. Určitě záleží na každé těhulce jak se cítí a jak chce riskovat. Já bych už třeba teď v 18 tt hrát nešla.

lucija
22. led 2008

Ahoj, já hrála bowling asi v šestým měsíci a zvladla jsem asi 3 hry. Pak už jsem byla unavená.

ewik03
7. zář 2014

těhotenství není nemoc! záleží na osobě a na fyzičce. Ja hraju a chodim pochody jako před otěhotněním. Jen vše pomaleji.

martinka_33
22. zář 2014

@ewik03 Naprosto souhlasim, kdyby se člověk řídil vším, co nemá, tak snad nemůže ani vstát z postele😲

modrebrylky
1. lis 2014

Byli jsme pred ctrnacti dny hrat. Kamaradka byla v 27tt a koulela v pohode. Dokonce me porazila 😉 Hrala myslim s 8 nebo 10. Hrali jsme hodku a pul. Byla a je stale v pohode. Tak jen prispevek do diskuze 😉

agne
1. lis 2014

Myslím, že obecně sporty které namáhají bříško jsou nevhodné.
Ale mimo jiné záleží na tvé kondici před otěhotněním, jak se cítíš, máš-li zdravotní komplikace, atd.
Já jsem hrála pasivně - fandila.

lobella
11. dub 2018

Tak my se chytsame take a radeji jsem to konzultovala s dr a reklaze rozhodne ne... Vemte si ze prumerna vaha koule je 8-9 kg, to mate 10 kol obvykle po dvou hodech, to je cca 170 kg za hru... Zajimave ze spousta zen chce na rizikac, ze musi v praci obcas neco tezkeho zvednout, ale pak jim nevadi prehazet ctvrt tuny... Neco jineho je zvednout parkrat neco tezkeho, prvorezene decko a neco jineho tu vahu zvednout 20x do hodiny... Ja bych toto neriskovala

denny1973
1. čer 2018

@lobella Nevím kam chodíte hrát, ale maximální váha koule je 7,25kg ;) číslíčka na kouli sice označují váhu ale v úplně jiných jednotkách než uvádíte... Je to v librách, nikoliv v kilogramech.

zuzka3112
1. čer 2018

Tak ono ne celkem jedno, jestli hazes s kouli, co váží 8kg nebo 3kg... Podle mě je to zkrátka risk... Za normálních okolností přece třeba ženské ani veset záclony nesmí... Je riziko poškození placenty, utrzeni.. Jako nechci tu psát nesmyslné výrazy, alespoň mě moje gyn.sestricka varovala před takovým blbostma, co si mám nechat na jindy 😁

zelenaesmolda
1. čer 2018

@zuzka3112 a co maji pak delat zenske ktere maji doma male dite?prestanou se o nej starat?ja myslim,ze pokud nema vylozene rizikove tehotenstvi tak ze si jednou dvakrat hodi s lehkou kouli ji neublizi,to by nesmela delat vubec nic,ani dojit na mensi nakup.

zuzka3112
1. čer 2018

@zelenaesmolda mě to povídejte. Já tříleté dítě doma mám, prostí týden termín porodu druhého, jsem na rizikovem, docela náročný průběh, nějak se starat o malého musím, pomazlime se, všechno, ale zbytečně ho netaham už nějakou dobu, prostě nemůžu. V mém případě zkrátka pokud nemusím, nedělám zbytečné pokusy např bowling. Ale ať si dělá každý jak chce, jen ať pak nebreci, že se stal průšvih...

zuzka3112
1. čer 2018

A vůbec, diskutujeme tu stejně o ničem, dotaz starý jak metuzalen, takže kdo chce, nechť si na bowling zajde a zahrajte si i za mě.

zelenaesmolda
1. čer 2018

@zuzka3112 no fakt jo,jsem si vubec nevsimla ze je deset let stary :D

zuzka3112
1. čer 2018

@zelenaesmolda to se stává i mě 😉 mějte pěkný den 👍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru