Byla jste některá v těhotenství na floatingu?

novynka
20. kvě 2013

Byla jste některá v těhotenství na floatingu? Je to zvláštní procedura, při které jste zavřené v takovém vajíčku, v něm je asi 37stC a ležíte na hodně slané vodě stejné teploty, takže máte pocit jakoby vznášení 🙂 Dostala jsem na to už dříve poukázku a hrozně ráda bych to podstoupila, musí to být příjemný relax (vůňě, hudba), ale ptala jsem se v místních lázních na recepci, jestli vadí mé těhotenství, a tam mi to nedoporučili :( Nicméně jsem o tom četla na netu a tam jsem zjistila, že tuto proceduru naopak těhotné vyhledávají, hlavně kvůli zádům (jsou tam prý i jemné trysky). Všude ale píšou že se mám ptát svého lékaře, já si ale myslím, když Dr. řeknu, že nemám žádné problémy, že řekne že to klidně navštívit můžu... Podle mě je to ale podobné jako třeba vířivka (teplo, trysky), ta snad problém není, nebo ano? 🙂 Ještě připomínám, že jsem ve 13.tt a zdravotní komplikace žádné nemám... To je to samé, jako se většinou nedoporučují v těhotenství klasické masáže, přitom jsou těhule, které jsou jimi normálně "obšťastňovány", a nic se jim nestane ;) Díky za každou reakci.

eva518
20. kvě 2013

@novynka ahoj, já bych na to vzhledem k teplotě vody a bublinkám nešla - můj gynekolog mi říkal, že delší prohřívání není pro mimčo dobré - hlavně v 1.a3.trimestru. Miminko má uvnitř trochu vyšší teplotu, takže pokud jsi ty ve větším teple, ono je ještě víc. Ale záleží na tobě. Asi bych se řídila podle toho, co ti řekne tvůj dr. - ten ví, jak na tom aktuálně jsi - to, že jiné těhotné dělají to, co se v těhotenství běžně nedělá a nic se jim nestane neznamená, že to tak bude u tebe.

sonka.77
20. kvě 2013

@novynka nešla bych, obecně jsou veškeré lázeňské procedury (hlavně masáže a koupele) pro těhotné nevhodné. Myslím si, že ani tvůj dr. ti to nedoporučí, ale víc bych v tomto případě věřila personálu v lázních než internetu i doktorovi.

eva518
20. kvě 2013

@sonka.77 jj, souhlasím, já si nedovolila ani saunu ani vířivky a termály, jen mě lákala těh.masáž 🙂

olusenka
20. kvě 2013

Já nevím, nechci Tě zklamat, s manželem jsme na floatingu byli na horách, těhotná jsem tedy nebyla, ale žádný zázrak. Buď si pustíš hudbu, nebo trysky, přes tryskání vody nebyla hudba skoro slyšet. Slané je to děsně, takže když Ti voda stříkne do obličeje, když si zapneš to bublání, nemáš ani šanci to jak utřít, jinak máš sůl všude. Připadala jsem si tam jak v rakvi, i když tam svítilo světlo, nemělo to průhledné víko, pokud vím. Není to pro lidi, co mají klaustrofobii; a ta slaná voda spíš lehce smrděla, rozhodně nevoněla. Nebyly tam žádné bylinky, vůně, jen voda a sůl, takže to rozhodně nevonělo... A to se to po každém použití prý nějak čistí a filtruje. Nevím, přesto tam plavaly vlasy a chlupy. ☹ A po asi 20min. mě přišlo i 37st. málo, je to teplota těla, takže vlažné, ne teplé. Pak už mi byla spíš zima.
Co se týče masáže, myslím, že i v těhotenství se teoreticky může na klasickou masáž, např. zad, ale musí se při ní sedět obkročmo na židli. Já platím asi 300Kč za celá záda a šíji. Na těhotenské jsem byla jednou, ležela jsem na boku, a možná proto že je to těhotenská, jsem platila víc, přesně 500Kč.

zoyka
21. kvě 2013

@novynka Být Tebou, tak se zařídím podle vlastních pocitů, maximálně se ještě zeptám svého lékaře. Rozhodně se nenechám plašit tady na koníkovi. Jsi zdravá, nemáš žádné problémy, tak osobně nevidím důvod, proč by ses nemohla koupat v nějakém vajíčku při 37 stupních. Když Ti to nebude dělat dobře, tak samozřejmě vylezeš. Podle mě je v těhotenství nejnebezpečnější stresovat se z ptákovin 😠 V lázních to nedoporučují proto, aby se vyhnuli následným komplikacím, sporům, žalobám atd., kdyby se nějaké těhuli něco stalo (i když by to s lázněmi vůbec nesouviselo).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru