Časté stání na nohou v těhotenství. Má to špatný vliv?

klarikp.
20. dub 2008

Ahoj, mám práci, při které stojím 6 hodin na nohou a nemám moc času na sezení.Ale práce mi zatím nijak nevadí, chtěla bych ještě pokračovat.Myslíte si ale že to může mít nějaký špatný vliv na mimčo? To neustálé namáhání nohou a neodpočinutí si?Sednu si tak dvakrát za 2 hodiny a to jen tak na 10 minut.Je fakt že pak celý den necítím ani pohyby a jsem z toho nervozní, ale někde jsem četla že to právě miminko uspává když maminka chodí a něco dělá.Jaký na to máte názor prosím?Děkuji všem.Ahoj a hodně štěstí v těhotenství a s miminky.

janaboris
21. dub 2008

Klarikp na to stání bych se zeptala spíš raději tvého genekologa,miminku to asi nějak neubližuje,ale spíš tvým nohám...skrz křečové žíly a otoky...

markeeta
21. dub 2008

klarikp: ja jsem taky mela stojatou praci a reknu ti, ze to bylo narocne hlavne ke konci tehu. Mela jsem narok na 5min pauzu za kazdou hodinu. Kdyz byla sefova v nedohlednu a nebylo moc prace, tak jsem si sedla. Ja se bala zeptat jestli mohu odpocivat casteji, ale nekdy, kdyz videli, ze uz tahnu z posledniho, tak me poslali sednout.
Narodila se mi zdrava a krasna holcicka, a je i celkem pohodarka, kdyz ji neco neboli. Takze ja si myslim, ze stani nebo caste chozeni nevadi.
Ono je uplne jedno co delat v tehu. Unavuje uplne vsechno. Kdyz mas sedave zamestnani, tak te zase boli zada a trpis vice na zacpu, takze takhle te boli jen nohy a aspon tak rychle nepriberes. Pohyb je zdravej.
Od 20.tt mi zacalo tvrdnuti bricha, porodni asistentka mi doporucila hodne pit a chodit, ja rikala, ze pohybu mam vice jak dost. Na male se to nijak nepoznamenalo.

Muzu ti poradit, hod obavy za hlavu, ale ze zkusenosti vim, ze pod tim hormonalnim tlakem to neni tak jednoduche. Takze ti preji pohodove tehu a porod, a zdraveho mimiska.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru