Černý čaj v těhotenství, můžu ho vypít litr denně?

verciiik
29. zář 2012

Zdravím,

začínáme se snažit o mimčo a zatím moc nevím, co se může a co by se nemělo. Tak porůznu jsem tu četla, že čaj by se moc neměl. Já piju (obzvlášť přes podzim/zimu/jaro) čaje hodně - především černý. Co jsem tak četla, tak jeden hrnek denně nemůže škodit... moje otázka zní, když si udělám 1 litr čaje z jednoho pytlíku, bere se to jako 1 hrnek (když toho čaje je tam vlastně stejně, jako kdybych si udělala 1 hrnek a pak vypila 3/4 litru vody), nebo to je prostě všechno čaj? :D

vím, že je to asi blbej dotaz, ale fakt mě to zajímá... a kdybyste měly i nějaké další rady, co dělat a nedělat, tak sem s nima 🙂 (alkohol je mi jasnej a nekouřím) 🙂

prumyslovacka
29. zář 2012

@verciiik čauky, litr z jednoho sáčku mi přijde, že to je jak kdybys pila pomalu vodu 🙂 když si dáš normálně jeden hrnek, tak se nic neděje, je teda fakt, že já ho přestala pít úplně, piju ovocné, meltu a občas si koupím ledový zelený 🙂

audi1986
29. zář 2012

@verciiik nikdy jsem černý čaj nepila, ale na trhu je tak obrovské množství čajů těhotenských, že ani za těch 9 měsíců všechny nestihneš vyzkoušet, takže za mě doporučuju přeorientovat se právě na tyto čaje -))

dál z těch věcí, které by se neměly je opravdu spousta jídel, které by tě určitě nenapadly -. paštika, nepasterizované sýry, tuňák apod. ale ničemu z toho jsem se přímo nevyhýbala a zatím těhulkujeme vesele dál -)

milmic
29. zář 2012

@verciiik Já si myslím, že když si dáš jeden hrníček černého čaje, tak to nevadí. Stejně tak asi nevadí jeden šálek kávy. Jinak já piju ovocný, roiboos nebo přímo těhotenský (ne proto, že je těhotenský, ale prostě mi chutná).
Čemu se teda já vyhýbám jsou šunky, salámy, saláty - kvůli listerioze. Nevím, jestli je možnost nákazy stále aktuální, ale v prvním těhotenství jsem si dávala fakt pozor a teď taky. Nemělo by se plísňové sýry a nedostatečně tepelně upravené maso.
A já osobně si dávám pozor na to, kde jím. V prvním těhotenství jsem totiž dostala salmonelozu z kuřete přímo v penzionu, kde jsme byli s manželem ubytovaní na dovolené. 😒 Takže kuře jím, ale v restauracích po této zkušenosti moc ne.

A dál netuším, je to potom taky otázka zdravého stravování. Ale někdo na to úplně peče, rve do sebe McDonaldy, pytlíkový polívky a jiné a neřeší to.

Přeju krásné snažení a brzký úspěch. 😵

schnek
29. zář 2012

@verciiik v černém čaji, obzvlášť takto slabém, nevidím nejmenší problém. Poslední dobou mi přijde, že by se těhotný snad měly zavřít do nějaký bubliny a ideálně tam vydržet tak do 3 let dítěte... můžeš prakticky cokoli v rozumné míře, jen bych dávala pozor na to, že jíš skutečně čerstvé a kavlitní potraviny 😉

ckei
29. zář 2012

@verciiik já piju celé těhotenství černý čaj, cca 3x denně. Miluji ho a opravdu nevidím důvod, proč se ho vzdávat. Stejně tak miluji sýry, takže i ty baštím celé těhu......v dnešní době je mnoho těhotných hodně přecitlivělých a z těhotenství dělají nemoc a kdyby to bylo možné, tak zavřít do skleníku a tam 9měsíců vegetit...ale fakt to není nutné 😉

svoba
29. zář 2012

dělala jsem si jeden za den. slabší. s mlíkem 🙂

svoba
29. zář 2012

říká se, že kofein způsobuje potraty. prostě bych to jen nepřeháněla. deset kafí je asi extrem. ale jedno - proč ne 🙂

natalie77
29. zář 2012

Holky neblázněte 😉 . Všeho s mírou 🙂 . Naše mamky znaly jen černý pigi čaj a myslím, že jsme tu.....
Mám dojem, že dneska se z těhotenství dělá nemoc a kouká se na zákazy a příkazy.....užívejte si těch 9 měsíců a nestresujte se 🙂 , teda pokud nemáte nějaký zdravotní problém a je zde opatrnost na místě.
Hodně štěstí.

verciiik
autor
29. zář 2012

@prumyslovacka kupodivu ani ne, je to yellow label tea a ten je dost silnej, takže do litráku je uplně v pohodě, dobrej, žádná "voda" 🙂

@audi1986 těhotenský možná budu pít později nebo doma, ale jde mi teď především o práci, v práci vypiju klidně 2 litry čaje za den, když je kosa nebo mi neni moc dobře, a nechci pít těhotenský čaje dřív, než jsem vůbec těhotná, nebo než o tom někdo bude vědět 🙂

tak díky, trochu jste mě uklidnily, když tady všude v diskuzích čtu, co všechno se nesmí, tak se děsím... bojím se, že kdyby pak s mimčem nedejbože něco bylo, tak si budu vyčítat bůh ví co sem jedla nebo pila špatně, co sem dělala, atd...

evikmi
30. zář 2012

@verciiik ahoj, já jsem se nedávno ptala lékaře, zda vadí černý nebo zelený čaj v těhotenství a řekl, že nevadí, když se to samozřejmě nepřehání. a pokud mi nebude vadit eventuelně trošku hyperaktivní dítko, tak můžu pít normálně jak jsem zvyklá ( taky litr, ale poctivého černého) 😀 takže klidně si dělej i nadále normální čajík a v klidu, nepřehánět to ani s tou úzkostí jako nejíst sýry a salamy..... jak píšou tady některé holky, naše mamky taky dělaly vše bez rozmýšlení, jestli nááhodou se něco smí nebo nesmí a jsme na světě 😉

brigule
1. říj 2012

Já piju čaj jedině tak že do konvice 1,5l dám jeden pytlík a pokud je čaj černý nebo zelený, přijde mi i tak dost silný, že do konvice ještě dolívám vodu 🙂
Jinak piju z 98% (výše uvedeným způsobem) čaj šípkový a fenyklový (na střídačku). Jestli se v těhotenství smí nebo nesmí nevím a ani to nijak neřeším, protože doma nic jiného než čaj nepiju a pít něco musím. Ovocné nepiju vůbec.

jarunkaxyz1
1. říj 2012

Vzhledem k nedávným studiím ohledně černého čaje a možným obsahem pesticidů bych to nepřeháněla. Ovocné čaje jsou v těhu snad i vhodnější.

rosny
1. říj 2012

co se caje tyce, tak se nedoporucuje cernej, zelenej a bilej plus kafe. Neni to z toho duvodu, ze by byly nejak pro dite skodlive, ale z duvodu toho, ze na sebe vazou zelezo, ktere ti mimco v tehu bere, takze ho mas jeste min. Je to kazdyho vec. Ja mela zeleza malo, tak nez se cpat praskama, tak si radsi odepru caj (v praci jsem mivala kazde rano litrovou termosku zeleneho) a kafe a dam si caj cerveny (rooibos, da se pit i s mlikem) a kavu bez kofeinu (rozdil neni poznat). Pokracuji v tom i po narozeni, pac kojim a nejak me to neomezuje. Kdyz mam chut, tak si samo jednou za cas ten cernej dam, ale jinak se to v pohode da.

barunkaberu
27. říj 2012

Taky piju čaje normálně, jak černý, tak ovocný. Nejsem na kafe, dám si ho tak 3x do roka, ale čaje teda miluju a nijak se s nima neomezuju ani co jsem těhu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru