Čerstvě těhotná - můžu letět letadlem?

orchidejka
9. srp 2013

Ahoj, prosím vás všechny o radu!!!!
Ráno jsem na těhu testu našla //, poslední MS byla 1.7. a cyklus jsem měla 33dnů. Už asi půl roku máme zaplacenou dovču. Letíme v úterý, můžu letět??? Jsem cca v 6tt. Poraďte prosím. K Dr. zaběhnu v pondělí a uvidím...

madrilena
20. dub 2014

určitě můžeš, já taky letěla a vše ok

zickemartina
20. dub 2014

@luciebx no ja se stehovala v osmem mesici z Londyna do Prahy takze jedina moznost jak se premistit byl let - litat se smi (s jednim ditetem nerizikovim tehotenstvi do tydne 34 - 36, s dvojcaty tt32. priletla jsem 22.10. a rodila jsem 7.12. - let byl v pohode a vsichni se moc starali.

luciebx
20. dub 2014

@zickemartina kamaradka ela problem letet v 7 mesici.. nebo dokonce v 6.. aerolinky ryanair ji nevzali.. necteli riskovat.. se divim ze v 8.. no i kdyz zaezi asi na velikosti pupiku.. nekde se to za uhrat nekde ne

zickemartina
20. dub 2014

@luciebx musis mit od doktora potvrzeni v kolikatem jsi tydnu (max tyden stare) ze se jedna o jedno dite a ze nejsou znama zadna rizika pak muzes letet - kazda letecka spolecnost to ma jinak - tak je zapotrebi si to u nich zjistit predem!!!!!. letela jsem s britisch airways - a ty to maji na tuty do tydne 36 - letela jsem snima schvalne - tyden 34 - abych mela jeste rezervu kdyby mi zrusili let kvuli pocasi( a ja nezkejsla do porodu na ostrovech).... a maji o trosku vetsi letadlo - tak jsem si myslela, ze mene tlakovych zmen (ale pry je to vsude to same). tehotnou - nepusti te na predni a zadni sedadlo a sedadla u nouzovych vychodu. Jinak pokud mas potvrzeni tehotensky prukaz - tak nejsou problemi - po 36 tydnu se zvysuje riziko toho ze muzes porodit na palube - vyssi stres - klimatizace (ani ne tak ten tlak) tak uz nechteji brat aby neresili porod na palube - (naruseni letoveho planu atd.) ale rizika s potratem tam snad nejsou vubec nebo uplne minimalni. Narocnejsi nez ten let je ta cesta a doba na letisti odbavovaci fronty - a klimatizace - ktera je rajem pro infekce (ale to obchodak taky).

zickemartina
20. dub 2014

@luciebx jo a jeste - u zen ve vyssim stadiu tehotenstvi se do letadla doporucuji pouzivat kompresni puncochy

luciebx
20. dub 2014

@zickemartina ona i papir mela.. ale i tak ji proste do letadla nepousteli.. no ryanair se zase vybarvil haha

zickemartina
20. dub 2014

@luciebx tak to jo ja nevim ja s ryanair neletam od te doby co mi tam zenska udelala scenu na prepazce ze nesmim mit laptop tasku a prirucni zavazadlo zvlast - namiste jsem zaplatila 40 liber extra tasku jsem musela odbavit a stratili se mi klice - mam to tak vzdy a nikdy to nikomu nevadilo. easy jet ma stejny ceny a daleko lepsi service. ted kdyz jsem letala s prckem tak to taky byl bud easy jet nebo british airways. jsou prijemnejsi vstricnejsi a kolikrat toleruji i nejake to kilo na vic - a co mi ted delali - cestujeme s golfkama a ty jsou ve vaku a kolem nich ve vaku nacpanych jeste dalsich 15 kg extra kramu. v Ryainaru by to asi neproslo - ale jinde nic nereknou

luciebx
20. dub 2014

@zickemartina ja s rryanairem taky nelitiam... ted wizzair.. s tema nemam nikdy zadny problem. 😵

angelaaa
29. dub 2014

letání se těhu nedoporučuje, protože v letadle v té výšce dochází k nadměrnému ozáření... proto letušky ihned od zjištění těhu přestávají létat.... ale většina dětí do ustojí... já jsem taky letěla ve 3m na dovču a dítě nemá následky🙂)

sarkar
30. dub 2014

Test jsem si dělala v úterý, byl na něm duch a hned ten den jsem letěla a za dva dny zpět...Létání fakt jen při rizikovém těhu nebo až ke konci, jinak to neřeš 🙂

giovanna2012
1. kvě 2014

Opravdu by to neměl být problém.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru