Cestovaly jste v těhotenství letadlem?

karlajasmine
22. čer 2015

Rozhodla jsem se, že ve 25tt poletím na 4 dny do Velké Británie, tak jsem se chtěla zeptat, kolik z vás takhle někam letělo a jak to probíhalo? Bylo to ok? Tam poletím sama, zpátky už s doprovodem. Těhotenství mám zatím bezproblémové ale moc nevím, co čekat, tak bych ráda slyšela, že jstě někam letěly a že to bylo v pohodě 🙂

dasha
22. čer 2015

Ja jsem letala v mych dvou tehotenstvi docela casto. Kratke lety jsem neresila vubec, ale ja letala az z Asie, 15 hodin letu s prestupem v Amsterodamu. Letela jsem dokonce i mesic pred porodem, to bylo trochu narocne, ale zvladla jsem to. Na ty pozdejsi lety jsem musela mit osvedceni od lekare, ale Britanie jsou jen necele dve hodiny letu, to by melo byt v pohode. 25 tt je jeste relativne brzy, myslim ze na tak kratky let je to v poradku. Kazdopadne bych se ale poradila se svym lekarem, aby jsi nemela nejaky jiny problem o kterem treba ja nevim, ale pokud je vse v poradku, tak bych se nerozmyslela. 😉

k.savoy
22. čer 2015

Já v druhém trimestru letěla do Říma, na Madeiru a do Paříže. A vše bez problémů - těhotenství jsem měla taky bezproblémové. Do Británie to není žádná velká štreka, tak pokud nemáš nějaké zdravotní komplikace (což zřejmě nemáš, jak píšeš), tak se toho neboj. ;) Jo a s tim doktorem - když jsem mu tenkrát řekla, že někam chci letět v těhotenství, tak mi řekl, ať si to dobře rozmyslim... Takže s těma doktorama bych taky byla shovívavá... :D

jitavrtule
22. čer 2015

@karlajasmine naposled jsem letěla ve 12tt, takže celkem na začátku a úplně v pohodě, Praha - Dubaj,takže 6 hodin letu. Okolo 25tt jsme jeli do Francie do Alp, busem, to bylo 14 hodin, měla jsem pro sebe dvousedadlo a taky úplně v klidu.
Ale je to asi dost individuální, já neměla skoro žádné břicho, nic mě netrápilo (otoky apod). jen pozor na cestovni pojisteni, vetsina pojistoven ma tehotenstvi po urcitem tydnu uz ve vylukach.

veruska007
22. čer 2015

Prvním těhotenství jsem létala od 5.tt do konce 6. měs. (nebo tak nějak, jak to aerolinky dovolují). Létala jsem v rámci Evropy, často, pracovně. Vše v pořádku. Akorát jednou jsem teda málem omdlela po 3h stání ve frontě. Ale obecně jiný stav na létání neměl vliv.

sarajurka
22. čer 2015
Uživatel sarajurka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sarajurka.

Letěla jsem ve čtvrtém měsíci, to je prý ještě v naprostém pořádku 🙂 ale celkově mám strach z létání, takže to těhotenství na to nemělo vůbec žádný vliv si myslím :D

marketnieuw
22. čer 2015

ve 26tt 13-hodinovy let .. tam a zpet
lekarska prohlidka pred odletem, pozehnani lekare a kompresni puncochy s sebou 🙂

funnysunny
22. čer 2015

Ano,cestovala,z usa..prebiehalo to bezproblemovo a vsetko bolo ok.

lenam
22. čer 2015

@karlajasmine Kdyz jsem ted cekala 3. syna, letela jsem do UK na prodlouzeny vikend. Tam jsem letela ve 32. tt a vracela se v 33. tt. Vsechno probehlo v poradku. Jen se mi uz na tehotenstvi nevztahovalo cestovni pojisteni. Kdyz jsem cekala 2. dite, tak jsem se vracela z UK ve 34. tt. Vyslo to takto, protoze jsme predavali byt. Vracela jsem se letecky do CR sama se starsim synem (necela 3 roky), manzel jel autem. 🙂

craki
22. čer 2015

V druhém trimestru jsem letěla do Moskvy, 2,5h a všechno v pohodě. Dr mi říkala ze je to ok. Nejhorší je prý vzlet a přistání, takže krátké lety jsou prý paradoxne horší než dlouhé 🙂 a taky je prý fajn mít delší čas mezi priletem a odletem. Ale pokud je vše ok, neresila bych 🙂

karlajasmine
autor
22. čer 2015

Diky holky, uklidnujete me 🙂

kisa01
22. čer 2015

Létala jsem pravidelně až do 25tt do Německa a vždycky v pohodě. Cestovala jsem jen s příručním kufrem a buď jsem požádala letušku nebo letušáka nebo nějakého muže v blízkosti, aby mi kufr dali nahoru do schrány nad sedadlama a také sundali dolů.

kamilka007
22. čer 2015

@karlajasmine Ja letela na prelomu 5./6. mesice 13h let na Mauricius a krome nedostatku mista na nohy jsem byla v pohode. Takze ten kousek do Britanie urcite das. Doporucuju sedadlo do ulicky. 🙂

schmudlina
9. zář 2015

Holky chystám se letět na dovolenou v průběhu 2. trimestru, ale doktorka mi řekla, že to prostě nedoporučuje žádné těhotné ženě, tak mě s tím trochu vyvedla z míry.. 😒 Trošku mě uklidnily vaše opovědi 🙂

karlajasmine
autor
9. zář 2015

@schmudlina me doktor rekl totéž, ale zdůvodnil to tím, že on si prostě nemůže vzít na triko ze mi řekl, že to bude ok, kdyby nedejbože se pak něco stalo. Ta moje cesta do Londýna byla nakonec naprosto v pohodě bez sebemenší komplikace.. Letadlo bylo pohodlnější než MHD v Čechách nebo než cesta autem..

marrpa
13. bře 2017

Holky, když jste létaly v 20tt a víc, doporučil Vám doktor něco na ředění krve? Gynekoložka mi doporučila Frexiparin, že mi ho předepíše obvoďák, ale ten má dovolenou...

karlajasmine
autor
13. bře 2017

@marrpa pokud nemáš problémy se srážlivosti krve tak si myslím,že je to úplně zbytečný a spíš bych se bála něco užívat "jen tak preventivně"..

barchen
13. bře 2017

@marrpa
Letala jsem v ramci Evropy do cca konce 6m a zadne leky ani omezeni mi nikdo nepredepisoval. Byla jsem zdrava a komplikace nebyly.

alkuska
13. bře 2017

@karlajasmine
@marrpa já bych řekla že s tím fraxiparinem záleží na délce těhotenství a letu. Kdyby to bylo pár hodin, raději bych se chodila co chvilku projít v uličce, kdyby letěla někam daleko, třeba 10 hodin a byla bych už "hodně těhotná", tak bych to zvažovala. Riziko trombózy je v těhotentství zvýšené a zas tak vyjímečné teda není ani u netěhotných lidí.

marrpa
14. bře 2017

Budu 22-24tt, 2.tehotenstvi a vse ok... 🙂 a zvazujene let cca 11hodin..

kaculek14
30. srp 2017

Dobrý den, holky co letate častěji, pokud poletim v 26.-27. TT potřebuji odeslat nějaké oznameni letecké společnosti, ze jsem těhotná nebo to nemusím v podstatě nikomu říkat a nic neresit? Nevím jestli nepotrebuji povolení ještě před vystavenim letenky.

karlajasmine
autor
30. srp 2017

@kaculek14 Povoleni nepotrebujes, ale hlavne mej s sebou to potvrzeni od lekare nejlepe i v AJ nebo v jazyce te zeme, do ktere poletis, s sebou tehotenskou prukazku a zjisti si, ktera pojistovna te pojisti, moc jich uz po 26tt neni.

jitavrtule
30. srp 2017

@kaculek14 pojisti te evropská pojistovna, ta pojistuje az do dvou mesicu od terminu porodu. Letecke spolecnosti to hlasit nemusis, ale kdyz nahlásis, klidne pri check-in, vetsinou se snazi vyjit vstříc a kdyz je to mozne nabidnou treba lepsi sedadlo nebo te vezmou ve frontach dopredu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru