Cestování v těhotenství. Může to miminku uškodit?

gimik
7. kvě 2008

Ahojky holky, řeším takovej problémek. Studuji dálkově školu 200km od bydliště a do školy dojíždím autobusem. Začínám se bát, jestli nějak může to cestování miminku 3x za měsíc uškodit. Miminko čekám v září, takže do školy bych ještě jezdila do poloviny července. Jsem vždycky děsně stahaná jak kůň. ☹ .
Máte někdo zkušenosti s cetováním v těhu?? 🙂 🙂 🙂

janeyzelvicka
7. kvě 2008

Já myslím, že by to mělo být v pohodě... taky studuju školu v brně a bydlím v ostravě, teď jsem tam sice nebyla, ale budu muset začít jezdit... blíží se poslední hodiny, na kterých chci být, a pak zkoušky... takže počítám že ještě v červnu budu dost cestovat...
Ono taky záleží, jestli je to v buse pohodlné, co cesty... prý se nejvíc doporučuje cestovat vlakem, že to nejsou takové otřesy... Ale já nedávno autem byla v Polsku, a s jejich cestami měla zkušenost asi 3 hodiny, a to teda byla síla - tankodrom... teď jsme zase byli autem na dovči v Maďarsku, tam jsme taky dost jezdili... A zvládla jsem to.
Ale záleží na každém, auto se dalo kdykoli (prakticky) zastavit, šlo se protáhnout (i když jsem to nedělala, byla jsem až překvapená, ale jak se mluví třeba o otocích nohou a tak, tak nic... a zpátky jsme to jeli z Maďar v kuse bez přestávky)
Prý neexistuje důkaz že cestování může mimi ohrozit, ani nevyvolá předčasný porod (četla jsem v knížce o těhotenství). Takže pokud je ti víceméně dobře, nechce se ti každých 10 minut zvracet ani ti zachvíli nenatečou nohy, tak bych se nebála 😉 To že jsi stahaná - já jsem taky, jak přijedu ze školy, ale asi ani ne tak z cestování, jako z toho shonu, pobíhání po škole a tak... A pokud by ti pak nebylo dobře třeba fakt z toho busu (otřesy cesty + nemožnost ihned zastavit nebo se procházet), tak třeba zvaž jinou dopravu - autem (ale to by asi zas musel někdo s tebou, ale zas by sis mohla dělat kdykoli přestávky) nebo vlakem (je to klidnější, během jízdy se projdeš...)

gimik
autor
7. kvě 2008

No já studiju v Prostějově, takže jsem si říkala, že bych vždycky přespala aspoň u bráchy v Brně, pač jet 200km do Prostějova a pak zase ten den zpět, mi přijde neunosné. Je mi celkem dobře, akorát mi občas tvrdne bříško, tak nevím, bojím se o miminko. No v červnu budeme mít zkouškové, tak to pojedu tak 5x a pak už snad někdy zase v listopadu, jinak nevím. Pořád jsem na vážkách jestli přerušit nebo ne. Za rok mám bakalářku. Když bych teď přerušila, tak bych nastoupila za rok v květnu, ale člověk vypadne...☹ .

janeyzelvicka
7. kvě 2008

Jestli máš možnost přespat, tak bych toho využila, určitě je to lepší... Já se nakonec rozhodla školu nepřerušovat - zkusím zůstat na denním (v praxi - nepovinná docházka, takže tam stejně nebudu) a uvidím, jak to půjde, kdyžtak přeruším.. Teď dokončuju prvák... a toho vypadnutí se taky bojím, jak se znám s mou "pevnou" vůlí, jít po roce nebo více letech přerušení znova do školy.. už se vidím. 😒

gimik
autor
7. kvě 2008

To je ono, i když já bych se určitě vrátila, ale bojím se toho kolektivu. Spíš miminko čekám v září, tak doufám, že mi povolí se dostavit do školy až v únoru na zkoušky, jinak bych musela přerušit 😒

janeyzelvicka
7. kvě 2008

Já jsem fakt vděčná za naši fakultu - žádné v prvním ročníku absolvuješ to a to, ve druhém to a to... máme sice doporučený studijní plán, ale můžeme ho překopat, což udělám - takže si pro další podzimní semestr zapíšu předměty s nepovinnou docházkou, abych tam nemusela být, ale abych měla potřebné množství kreditů... a snad to půjde. Předměty s povinnou docházkou odložím na později, až zajistíme nějaké hlídání pro malou, a stejně asi protáhnu studium o rok..

gimik
autor
7. kvě 2008

Jéé, tak to máte fajn, to u nás takle nejde. Ale je pravda že studuji kombinovaně, takže kdybych byla na denním, tak by to asi taky šlo. Teda denní studium si s mrňousem představit nedokážu. 🙂

janeyzelvicka
7. kvě 2008

víš jak - denní studium 🙂 teď jsem taky povolila, na tenhle semestr jsem si zapsala jen 3 povinné předměty s nepovinnou docházkou (říkala jsem si, že nevím, jak mi celé těhu bude, mohla jsem si zapsat víc věcí, teď vím že bych to zvládala, ale kdo na začátku těhu může říct, jaké to bude), takže v podstatě celý semestr sedím doma (není důvod jezdit do školy, přednášky si stáhnu), pěkně doma píšu seminárky (všechno se u nás odevzdává přes informační systém) a občas se učím 🙂

gimik
autor
7. kvě 2008

Jojo, tak to máš taky docela pohodu, ale je pravda, že do školy to máš taky pěkně daleko, možná dál než já. 🙂 Ostrava je pěkně z ruky. 😉 . Autobusama Student agency to vypadá na cestování v těhu v pohodě, ale překvapilo mě, že nejezdí přes Prostějov. Takže z Brna vždycky frčím nějakým rozklepaným busem ☹ . Já jsem se ještě ani nezačala učit, já musím být pod tlakem, takle si pořád říkám, že ještě měsíc mi zbývá 😀 .

janeyzelvicka
7. kvě 2008

No já taky musím být pod tlakem, on se zatím nedostavuje, a na jednu zkoušku toho mám fakt šíleně hodně, tak snad tlak přijde brzo, jinak to fakt nestihnu ani přečíst.
Já taky myslela, že bych občas jela se student agency, ale oni to maj věčně obsazené a rezervace by byla asi hodně dopředu - a jak já mám měsic předem vědět, jestli pojedu, nebo třeba ne?

janeyzelvicka
7. kvě 2008

A taky přece jen ty busy jezdí jen 4x za den v mě poněkud nevyhovujících časech - potřebuju být v brně většinou tak, abych na 10 byla ve škole. čemuž vyhovuje spoj, který z ovy vyjíždí ve 3:30 a je tam v 6:30... no tak co s tím, že... Takže jezdím vlakem, ten jede každou hoďku.

gimik
autor
7. kvě 2008

Taky jsem si říkala, že bych jezdila z Brna vlakem, fakt jezdí každou chvíli, to máš pravdu. Ale v Brně je to děsnej zmatek na tom nádraží, bojím se tam 😅 . Máš zajištěnou nějakou průkazku, aby jsi měla vlak levnější? 🙂. Mě se to zdá docela drahý. Brno - Prostějov myslím kolem stovky. Já žádné slevy nemám, pač nejsu denní student. To je docela síla. ☹

janeyzelvicka
7. kvě 2008

Mám takovou tu modrožlutou průkazku (starší vydání, nověji je snad oranžová). normálně stojí jeden směr do brna 209, mě něco kolem 90? teď jezdím vždycky se zpáteční, takže 168.

jennyska
10. únor 2014

Ahoj @gimik @janeyzelvicka a ostatní těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Cestováním v těhotenství do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/cestovani-v-tehotenstvi/ pomůžete ostatním těhulkám, které to právě řeší a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru