Cipralex v těhotenství, může se brát?

moucha
16. zář 2013

ahoj maminky, beru 3 roky cypralex 1x10 mg a ted jsem zjistila že jsem v počátku těhotenství....Nevíte, jestli, se cipralex může brát v těhotenství, nebo ne? Co doktor, to názor. Je tu nějaká maminka, co ho bere, případně s ním kojí? moc děkuji. 🙂

gitull
15. říj 2013

Ahojky, přesně tohle teď řeším. Jsem na konci 12.týdne těhu a zítra si jdu pro prášky. Psala jsem dotaz na jednoho lékaře z webu, odepsal mi, že asentra, zoloft a cipralex v těhu ano, ale ne první trimestr a ne poslední dva měsíce těhu. První trimestr 2 % vad srdce (je to málo procent, ale přece) a poslední dva měsíce těhu kvůli rozvoji plic u miminka, taky kvůli abstinenčním příznakům, kdyby se po narození přestaly léky brát kvůli kojení. Je ale hodně maminek, co berou AD po celou dobu těhotenství tu nejnižší dávku, třeba 5 mg a narodily se jim krásné zdravé děti. Nevíme nic, na těhotných se netestuje, jen na zvířatech, tam prý byl prokázán žádný negativní účinek jen u toho druhého trimestru. At Ti vše dobře dopadne, to Ti moc přeju. G.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru