Claritine v těhotenství - jednorázově, můžu si vzít?

slavicky
4. led 2014

Prosím dotazholky... 🙂 Večer a v noci jsem měla kašel, podle mě alergického původu, dneska už se zdá být všechno v pořádku, jen cítím, jak mám napuchlé sliznice a špatně se mi dýchá a jak začnu kašlat, tak se zase rozjedu .o( můžu si vzít jeden Claritine? Na odpuchnutí a zklidnění? Jsem ve 32. týdnu...

terkao
4. led 2014

Já být tebou tak si někam zavolám na pohotovost a zeptám se, protože já claritin užívám také a ještě i jiné léky na alergii a astma a specialně u toho claritinu se mě doktorky na alergologii i na plicním ptaly jestli nejsem těhotná a nebo se nesnažíme o miminko, že se nesmí brát 😒

sona_sv
4. led 2014

Já jsem brala Claritin před těhotenstvím a alergoložka mi řekla, že teď už se může brát celé těhotenství...dřív ho nedoporučovali na 1. trimestr...takže myslím, že v pohodě...ale nevím jestli 1 tabletka vyřeší tvůj problém, myslím, že spíš ne, já ho brala dlouhodobě...

lucieandrlova
4. led 2014

Já jsem claritine brala v těhotenství (při problémech) v prvním i ve třetím trimestru. V prvním na prudkou alergickou reakci, ve třetím na alergii místo aeriusu (ten se nesmí). Vždy po poradě s alergoložkou.
Sama bez porady s lékařem bych si nic nebrala. Jak píše @terkao aspoň bych zavolala na pohotovost. Já jsem tam taky v těhotenství volala. Měla jsem reakci na kůži po léku a po telefonu mi právě odsouhlasili 1 claritine na zklidnění.

camille87
21. únor 2014

Také jsem celý život alergik (brávala jsem Zyrtec, Claritine), naštěstí mám špičkovou lékařskou péči a ověřené info od dvou předních imunologů v ČR, při alergii v těhu povolen Xyzal, i v prvním trim., už jsou na to všude i studie, v těhu opravdu neškodí. Navíc, u žen, které jsou na léky zvyklé. Takže pokud můžeš nahradit, tohoto se bát nemusíš. Samozřejmě se ale poraď se svou dr. Jinak mi i oba říkali, je podstatné alergii nenechat rozjet do toho nejhoršího stavu, kdy se pak musí podat kortikoidy typu Prednison.. výjimečně ho pak dr povolí, ale obecně v těhu by se moc neměl..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru