Co jíst a pít v těhotenství? Prý se nemají pít bylinky

rrk
16. říj 2007

Ahoj holky, jsem těhotná cca. 5 týdnů a nemám žádný zkušenosti, chtěla jsem se zeptat co jíte a pijete v těhotenství. Slyšela jsem že se nemají pít bylinky tak aby jsem nepila něco co by mimču uškodilo. Děkuji za rady

lenkaaa
2. čer 2011

Ahoj,prave jsem udelala sirup z kvetu cerneho bezu a tak me napada, jesti ho muzu pit i v tehotentstvi - nevite nekdo?
Jsem v prvnim trimestru, vim ze mam jist co nejvic zeleniny kvuli kys.listove ale jakmile jen zeleninu vidim je mi zle a prevraci se mi zaludek... holky co ted? kde jinde je jeste listovka krome teda prasku??

sussanah
2. čer 2011

@lenkaaa taky jsme ted udelali o vikendu bezvy sirup, nejak me ani nenapadlo, ze by to mohl byt problem. Ale ted jsem si to vyhledala a pry se bez cerny nedoporucuje 😕 No takze to asi prestanu pit na litry a dam si jen tak obcas slabou stavu. KAzdopadne, kdyz jsem mela chripku, tak prave caj z bezu a lipy mi v lekarne doporucili jako lecbu 😖 Ale asi proste se to nema pit dlouhodobe.
Listovka - drozdi, kvetak, hrasek, psenicne klicky, spenat, cervena repa, lusteniny. Obecne by se nemelo moc dlouho varit, to se potom listoka ztraci, takze tak nejak primerene podusit. Co treba cerstvy hrasek, ten taky nejede? Za chvili uz bude 🙂

nikoolicka
31. led 2013

Ahojky maminy já jen vím,že by se nemělo jíst syrové maso jako tataráček atd...a ten bych si právě docela dala 🙂 hermelínové pomazánky,ale myslím si,že když to nebudete jíst každý den,že by to nemělo ublížit a nesmí se pít tonic..jinak já jím a piju všechno 😉

buterfree
31. led 2013

Ahoj, já piju a jím vše.I bylinkové čaje, jen opatrně - tak 1x týdně. Kafe rozpsutný s mlíkem (je tam tak málo kofeinu, že to podle mě ublížit nemůže), zelený čaj sem pila doteď, ale trochu jsem ho omezila. A hrozně, ale hrozně ujíždím na sladkým 😀 Nejsem líná v 10 večer si udělat jahodový tvarohový knedlíky, nebo krupičku, banány s karamelem...no hrozný. Jak jsem netěhu nejedla čokoládu ani sušenky, tak se teď po nich můžu utlouct. 😀

alicekrumpicova
13. únor 2013

Ahojte, co se týká čajů z bylinek tak zkušenosti nemám, ale mám vyzkoušený sirup z několika bylinek na Imunitu Stopbacil, vím že se v těhotenství může, rychle postaví na nohy díky těm bylinkám a podporuje imunitní systém, ale nevím jak je to s čajem....možná záleží i na síle toho čaje.....

laika44
28. únor 2013

Já jsem bylinky vynechala úplně, raději. Já mám chut na mlíko, takže vše mléčné u mě jde na dračku. Ale dávám si určitě pozor na to co jím, nechci dostat salmonelu atd. tak se hlídám. Užívám ještě taky kyselinu listovou od Elasti-Q, ta mi krásně upravila ranní nevolnosti, to byla fakt úleva.

andulka444
15. bře 2013

Určitě jsem bylinky nepila, toho jsem se bála. Taky plísnové sýry, kolu a nic z čeho bych mohla dostat salmonelozu..musím říct že jsem se hodně hlídala. Ještě jsem užívala ProMimi DHA od Elasti-Q, abych doplnila všechny vitamíny a minerály do těla a aby mimi mělo vše co potřebuje.

leikkka
12. kvě 2013

já pila jen čaje pro těhotné a bylinky celé těhu vynechala i do jídla, na netu je toho spoustu popsáno a i vysvětleno proč ano a proč ne, když tak seznam pošlu 🙂

jennyska
13. lis 2013

Ahoj @leikkka @andulka444 @laika44 @alicekrumpicova @buterfree @nikoolicka @sussanah @lenkaaa @rrk a další těhulky 🙂

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušeností maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s bylinkami v těhotentsví prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/bylinky-v-tehotenstvi/ .

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby měly pod daným tématem místo právě ve Wiki Modrého koníka.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě snažilkám, těhulkám a maminkám k pomoci a radě 🙂
Je skvělé, že si takhle navzájem pomáháme! 🙂

Mějte krásný den!
Janča

PS: Přispívat může každý - knihovnička je otevřený každému, vždy a neomezeně.

josefina79
4. únor 2014

Já užívala v těhotenství Mamavit - doporučil mi to gynekolog jako nejvíc komplexní přípravek, pak jsem ho brala i po porodu, protože jsem byla fakt utahaná (CS, noční vstávání na kojení/krmení atp.) a potřebovala jsem doplňovat vitamíny atp.
Jinak jsem se samo snažila stravovat zdravěji, ale občas jsem zahřešila - tak 2x do týdne jsem si dala opravdové kafe. Bezkofeinové jsem nepila vůbec, kamádka lékárnice mi prozdradila, že tím, jak z kafe dostávají pryč kofein, tak se tam naopak dostane spousta hnusů chemických. Takže radši Caro.
A když jsem byla opravdu hodná, tak mi manžel povolil deci vína 😝, ale to tak jednou za 3 neděle a až tak od 20tt. Ale to jsem si ho pak jóooo užila.

janiice80
12. bře 2017

Já už jsem třetí měsíc na prášky. Nevím co jíst ani pít. Ze všeho je mi zle. Nemůžu mléčné výrobky, ovoce, zeleninu, žádný čaj, z masa je mi taky šoufl .... ze všeho mi jde kyselý nahoru a je furt zle. Jen doufám, že se to brzo uklidní.

smecka
12. bře 2017

@leikkka : posles mi to prosim? Mam 8 dni do porodu a jsem silne nachlazena. Piji bylin.caj (mata,jitrocel,salvej,hermanek,bez) na kasel, tak 2 hrnky plus jitrocel.sirup a tak 2 salky caje z cerst.zazvoru. Snad to neni nic proti nicemu...

leikkka
12. bře 2017

@smecka jejda to už je hodně starý příspěvek, musím se prhrabat na netu, neboť těhu už nejsem a neplánujeme, takže tyto informace šly z pc pryč 🙂
třeba tu:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/tehotenstvi/byl...
stačí si dát do vyhledávače co ano a co ne v těhotenství

smecka
12. bře 2017

@leikkka: jsem si vsimla, po odeslani. Prave ze clanku na tema bylinek je mraky. Rikam si, ze v samem zaveru tehotenstvi uz se bylinky resit nemusi...navic je uzivam stridme.
Ale dekuji za odkaz.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru