Co múže zubar dělat v těhotenství?

lajla
24. únor 2007

holky chtela bych se zeptat, jak je to se zubarem. vsimla jsem si ze mi vypadlo kousem plomby, zatim to neboli, a doufam, ze ani nebude..k zubari jsem objednana az na stredu, tak doufam, ze to vydrzim. jinak otazka, nevite jestli se muzou podstupovat normalni zakroky?vrtani a plombování?mam pocit ze v pozdejsim stadiu tehu, ale nevim jak je to na zacatku

mishulle
30. říj 2007

holky, chci se zeptat, když jsem byla u zubaře v 6tt, ale ještě jsem to nevěděla, může mi tam teď, když du znovu na kontrolu dát razítko zpětně, nebo radši dát jen to jedno za tuto kontrolu??

micanek
5. lis 2007

Tak razítko od zubáka už mám ... jupí ..ů. ani to nebolelo... teď ještě plicní a obvoďák

denousek
5. lis 2007

mischule ja kdyz jsem tam byla taky tak na zacatku tehu tak me prohlidly a vse nylo o.k. a dali mi razitko ale rekli ze do porodu mam jeste daleko tak ze musim za pul roku projit znova...termin mam 24.12.tak si me na 6.12 obednali znova no...ale to neva....ja TO ZAS TAK TRAGICKY NEBERU SOU HORSI VECI... 😉

monaberuska1
6. lis 2007

jojo🙂to je pravda jsou horší věci🙂holky tady dneska tak hezky chumelí u nás🙂jsem =uplně nadšená🙂

micanek
6. lis 2007

Já si myslím, že stačí jedno razítko, ale já budu klidnější, když ke konci těhu pujdu znova. Jelikož se v těhu více kazí zoubky.
monaberuska1: taky jsem s toho nadšená.... zatím... je to krása. Dneska jedu plavat, tak jsem ráda, že se to na silnici rozpouští. Každej rok mám štěstí na to, že vyžeru za volantem tu nejhorší kalamitu. 😵

monaberuska1
7. lis 2007

joo kazí se víc no??ale ještě že mám zubaře za sebou🙂já vám řeknu, že se zubařem nebudu asi nikdy kamárádka 🙂 😖 😝 😀

lukin
28. lis 2007

Dneska jsem volala zubařce a objednala mě až na 5.2., což je přesný měsíc před termínem :-/ Celkem mě to štve.

lukin
28. lis 2007

Teď mě napadlo, budu za to už platit 30 Kč, že? A i za černé plomby se platí od roku 2008 nebo až od roku 2009?

numi
29. lis 2007

Holky,myslíte, že nějak škodí v těhotenství u zubaře injekce na umrtvení 😒 ?

gaba3
29. lis 2007

Ahoj holky 😉 tak já mám prohlídku taky za sebou, naštěstí vše ok, ale nejradši bych tam už na konci těhu nešla, ale ta zubařka je moje tchýně, takže se tomu asi nevyhnu 😅 Jako tchýně kupodivu super, ale jako zubařku jí teda moooc nemusím 😀 😝
Numi, můžu se ti zeptat na tu injekci, budu s ní mluvit v sobotu....

numi
29. lis 2007

Gaba3
to budeš moc hodná, děkuji 😉 🙂

lukin
29. lis 2007

gaba: A co se stane, když porodím o měsíc rychleji? Slyšela jsem, že pak můžu mít velké problémy se zubami. Slyšela jsi taky o tom?

gaba3
29. lis 2007

Numi: za málo, jen si to musím poznamenat, protože mám děravou hlavu 😅
No a o tom předčasném porodu a zubama jsem ještě neslyšela. Nestraš, určitě budeš rodit v termínu 😉

numi
29. lis 2007

gaba3 😀 😉

janinininka
29. lis 2007

Ahojky,
tak u zubařky nevadí injekce, dá se slabší, mě jí taky dávali, a neškodí to miminku, to je prokázaný a je to prý lepší než trpět, protože stres může vyvolat daleko větší nepříjemnosti než injekce 😠

paolin
29. lis 2007

ahoj holky! tam me se v tehotenstvi tak rozpadaly zoubky, ze jsem byla u zubare snad kazdy mesic..
dva mesice pred porodem mi delali korunku a 2x jsem dostala injekci. trochu jsem nechapala, protoze znaminka mi v tehotenstvi vyndavat nechteli prave kvuli umrtvujici injekci. ale sestricka na zubnim rikala, ze to miminku neublizi. ze jsou nejake Ceske a v tehotenstvi se muzou.
spis mimcu ublizil ten stres na zubarskym kresilku ☹

gaba3
30. lis 2007

ahojky 🙂 Paolin: to sis teda chudáku vytrpěla ☹ Mé známé vypadly tři zuby a pak se jí ostatní spodní tak zkazily, že se s tím už nedalo nic dělat a má korunky. A to před těhu neměla se zubama vůbec problémy, ani jedno vrtání....No ta naše miminka jsou takový upíři, všechno nám vysávají 😉
Numi:jak holky píšou s tou injekcí.... ale jak jsem slíbila, určitě se zeptám 😉

micanek
30. lis 2007

Tak já teď chodím k zubákovi 3x do měsíce. Dneska jsem v tomto týdnu byla už po druhý. Nic mi nedrží. Dávaj mi do zubu vložku na 3 týdny a vydrží mi tak 2 dny. Ale naštěstí to vůbec nebolí. Vždy jsem měla panickou hrůzu ze zubáka a teď co jsem těhu, tak jsem si nějak zvzkla. 😒

denousek
30. lis 2007

holky sestrenka ted byla u zubare a sou nejyky novy injekce vyhradne proti bolesti pro alergiky a pro tehule,,ze sou nejaky slabsi a bezpecny... 😉 hned me o tom informovala ptz jdu k zubakovi pristi tyden 😉

micanek
30. lis 2007

začaly mě dělat problém i osmičky a doktorka mi řekla, že pokud to nepřestane, tak i v těhu bych šla na chirurg. zákrok. Že by mi to vysekaly. tak asi určo něco pro ty těhotný bejt musí.

denousek
30. lis 2007

to je jak na potvoru co ze se ti to vys.alo akorat v tehu ze....bblleee to bych nesnesla staci kdyz me maji vrtat...a v tehu doufam ze mi nic delat nebudou nebo jim tam porodim to by cuceli

micanek
30. lis 2007

Teď už jsem hrdinka, naštěstí i ty osmičky jou teď hodný, ale vždycky jsem měla ze zubáka hrůzu. Vcelku jsem ráda, že mě to těhu donutilo si dát zoubky do kupy. Ale taky jsem nadávala, celou dobu nica teď mám pocit, že si zachvilku začnu ze zubařkou tykat.

vampirice
30. lis 2007

Ahoj holky, teprve dnes tady jsem se dozvěděla, že mám navštívit zubního, obvoďáka a snad i plicní. Doktorka mi nic neřekla a mě by to ani nenapadlo. U zubaře jsem byla před půl rokem a vím že mám min dva kazy. Ale uklidňuje mě že jde dát anestezie a že většinou píšete že v těhu se to snáší líp. Taky mám brutal stresy ze zubaře. I když to je něžný a krásný mladý doktor. Ale asi se teda na něj půjdu brzy podívat 😀

paolin
30. lis 2007

v tehu prukazce je na doktory "okynko". no, ale ze by mi to nekdo nekdy kontroloval..u porodu si prukazku vzali a smitec 🙂

micanek
30. lis 2007

Doktorka mi řekla, ať mám zubáka kuli tomu, že se doopravdy hodně kazí zoubky aobvoďáka a na plicní že nemusím.

gaba3
2. pro 2007

Ahoj holky 🙂 Numi, jak jsem slíbila, tak píšu 😉 Jinak jak píšou holky, injekci k umrtvení ti zůbař dát může, tchýně říkala, že těhulkám dává nějaký slabší, že sice to po tom víc krvácí, ale že jsou dobré a neuškodí 🙂 Jinak se máš vyhnout rentgenu, ale to tady myslím taky už zaznělo....

kacka.va
2. pro 2007

tak to mně sestřička zaškrtla, že mám jít k zubařovi a na plicní, obvoďáka mít nemusím.

monaberuska1
2. pro 2007

ahojky holky🙂
kacka.va- tak to se divím že k obvoďákovi nemusíš?já zas byla jen u obvoďáka a u zubaře🙂plicní ne??🙂všude je to jiný🙂

kacka.va
2. pro 2007

no obvoďáka stejně dávájí jen kvůli alergiím, nemocem a tak, ale to jsem všechno nahlásila 🙂

monaberuska1
2. pro 2007

no nějak tak no🙂ale zubař je nepříjemnej, a ještě aby jsme za to platili 😝 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru