Co múže zubar dělat v těhotenství?

lajla
24. únor 2007

holky chtela bych se zeptat, jak je to se zubarem. vsimla jsem si ze mi vypadlo kousem plomby, zatim to neboli, a doufam, ze ani nebude..k zubari jsem objednana az na stredu, tak doufam, ze to vydrzim. jinak otazka, nevite jestli se muzou podstupovat normalni zakroky?vrtani a plombování?mam pocit ze v pozdejsim stadiu tehu, ale nevim jak je to na zacatku

iza
20. kvě 2007

lajla jo tu pastu používám už tak dva roky a je to teď na prd 😉

mihapiha
20. kvě 2007

Myslím ,že klasické plombování zubů není nějak nevadí.Čemu bych se vyhnula je anestezie a rtg, to klidně počká až po porodu. A na zánět dásní, určitě vit. C, pastu na záněty (Lacalut aktiv, Ajona stomaticum, Meridol aj. ) a čistit si pořádně zoubky, nití, mezizubníma kartáčky, popřípadně jednosvazkovými. A hlavně preventivní prohlídky!!! Tím se dá předejít různým komplikacím. 😉

lajla
autor
20. kvě 2007

izo tak to ti asi nepomuzu, mozna by bylo lepsi zajit k lekari jestli na to neco existuje 😒

nativa
23. kvě 2007

Chci se zeptat jestli mi muze zubar dat injekci na ztlumeni bolesti jsem skoro ve 20 tydnu tehotenstvi a vzdy jsem byla zvykla, ze jsem si nechala zub umrtvit i kvuli plomby protoze jsem u zubare strasna citlivka a ted v tehotenstvi se bojim prvni kontrola dopadla dobre nic mi nedelal ale ted jak pujdu za 2 mnesice se bojim proto prosim o radu jestli je ta injekce vubec realna dekuji za radu

arietiska
24. kvě 2007

iza: Kup si nějakou speciální pastu! Třeba LACATUS ACTIV ...doporučeno od zubaře.

Zuby se v těhu kazí prý hlavně v začátku těhu, pak už to není nijak šílený.V těhu se má jít k zubaři 2x (máte to hrazeno pojišťovnou) a žádné zákroky nevadí! Jen se nedoporučují injekce samozdřejmě! Tzn. být Vámi, tak zubaře navštívím ihned po třetím měsící a pak ještě jednou před koncem! Není proč čekat a bát se . . .

lajla
autor
24. kvě 2007

nativo hodne holek bylo na injekci, a pry to nevadi, hlavne se nesmi delat rentgen

arietiska
24. kvě 2007

Já se na injekci ptala včera a samozdřejmě mně nebyla dopručena. Logicky je injekce svinstvo. V těhu se nemají brát žádné zbytečné léky! Tak snad vydržíte vrtání zubů bez injekce! A chvilkový stres miminu neuškodí. Se kvůli němu zmužte a u zubáka se nebojte, třeba si od Vás vezme poučení ... Jak pak dětem chete u zubaře vysvětlovat, že se nemá bát ...

kasli
28. kvě 2007

Ahojky, jsem tu prvně, tak jsem zatím jak Alenka v říši divů. Ale abych řekla pravu a zubaře se bojím jak čert kříže,vždy když k němu mám jít tak jsem na zhroucení a manžel musí se mnou a slibuje mi dárečky 😅 . Takže pro mě budoucí návštěva stomatologa bude opravdu traumatická, jen doufám že se to na prckovi nějak nepodepíše.

janinininka
30. kvě 2007

ahojky, já těhule sice nejsem bohužel, ale snažíme se, a dr mi řekla, že se mám objednat taky až po 3. měsíci těhu, protože mám taky ze zubaře hrozný trauma, a říkala, že to nevadí injekce pak, taky si neumím představit, že bych si něco nechala dělat bez umrtvení, to by snad věděla, ne? Asi by to nemělo být, ale kdyby to vadilo tak hrozně, nebo ohrožovalo plod, tak by to snad věděla?

kasli
30. kvě 2007

No doufám, že máš pravdu, jelikož tu chvíli kdy mi Dr. řekne, že tam něco mám, tak řvu že chci injekci, jinak zdrhám. Jenže u mě to není ani tak strach z bolesti, jako to, že se bojím, že tu vrtačku skousnu nebo tam strčím jazyk atd. 😅 Asi jsem magor, ale fakt se toho hrozně bojím 😨

janinininka
30. kvě 2007

víš kolik takových holek je? já se bojím taky a my to máme zase v rodině, moje mamka, když jde k zubaři, tak si už připravují injekci 😀
Asi to nevadí, to by zubařka věděla, a to mě jedině taky drží nad vodou, jinak taky zdrhnu.. ☹

lenkazdenek
30. kvě 2007

holky já jdu k zubaři pozítří po osmi letech,tak mi držte palce protože jesli mě to bude bolet tak ho snad kousnu 😀 😉

reruna
31. kvě 2007

Ahoj, já jsem byla u zubařky až v pátém měsíci, tři měsíce mi bylo špatně a pak jsem byla pořád nachlazená, takže to nešlo. Ale pak už mě donutilo hrozný krvácení z dásní. Tak prý mám zánět, což je v těhu prý normální. Zubařka i doporučila extra měkký kartáček a čistit i když dásně krvácejí. Taky zubní nit a pastu Parodontax a roztok Corsodyl. Ta pasta je hnusná 😖, tak radši zkuste nějakou jinou. Já už se z ní párkrát málem pozvracela 😠 Jo, a taky mi vyměňovala starou plombu, samo že bez umrtvení, ale ani to nebolelo, spíš to bylo nepříjemný, protože mám teď nějak zvýšený dávivý reflex. Ty záněty dásní ale nepodceňujte, protože prý můžou vyvolat předčasný porod, takže čistit a čistit (zuby, samozřejmě 🙂

ronikacz
6. čer 2007

Ahoj,tak mna vcera rozbolel zub,ktory by mal byt umrtveny, ale proste ma boli jako cert...najskor len pri skusnuti, ale teraz aj normalne.Zajtra idem k zubnej, nech sa mi na to mrkne, ale bojim sa spatnych sprav a bez lokalnej anestezie to asi nedam....Auuuu, auuuu 😖

terezkaaa
10. čer 2007

Ahoj holky,musím přidat můj příběh se zubařema.
K zubaři jsem v těhotenství zavítala poprvé v 6. měsíci.Dost mě zuby bolely,snad všechny!Doktor mě měl prohlédnutou snad ani ne za minutu se závěrem, že to jsou přecitlivělé zuby a že to přejde.V lékarně jsem si (úplně zbytečně)kupovala drahé pasty a vyplachovadla na citlivé zuby, ale stejně nic nepomáhalo.Střídaly se období, kdy mě ty zuby bolely třeba i několik dní a dny, kdy byl naprostý klid.Vydržela jsem to až do tohoto pátku,kdy mě chytaly už nepopsatelné křeče v celých ústech,takže jsem opět vyrazila ke svému drahému zubaři.Vylíčila jsem mu dopodrobna jak moc mě to bolí a že v noci ani spát nemůžu a místo aby mě radši pořádně prohlédl,když mám každým dnem rodit,díval se na mě jak na simulanta a napsal mi nějakou patlanici na citlivé zuby,pro kterou když jsem si běžela do lekárny,oznámili mi, že bude hotová až v pondělí,takže do tý doby se mám asi(podle pana zubaře) postavit na hlavu?V ten den večer už jsem skoro brečela zoufalstvím,že mi prostě nikdo neni schopnej pomoct.V noci jsem samozřejmě vůbec nespala a bolest se stále stupňovala.Pak už jsem to nemohla vydržet a nakonec jsme včera v pět ráno vyrazili na pohotovost.Tam jsem už celá zoufalá líčila doktorce mojí story,podívala se a okamžitě mi objevila kaz ve velice pokročilém stádiu,kdy mi utlačoval nervy a proto prý ta bolest všech zubů.Zubařka se mě taky ptala k jakýmu že to zubaři chodím a že by teda zasloužil za to co jsem si kvůli jeho lenosti musela prožít a navíc co mi mohl způsobit, kdybych něco nepodnikla sama.Docela jsem se divila, že ho nezačala krýt, tak, jak to běžně doktoři dnes praktikují.Kaz mi odvrtala,řeknu vám, že to teda byla síla.Takovou bolest bych nikomu nepřála, ale já byla hlavně ráda, že už snad potom budu mít klid.A opravdu pak už klid opravdu byl.Sice asi dvě hodiny po tom to byla bolest fakt šílená, ale pak přišel skoro naráz naprostej útlum a od tý doby(sice teprv od včerejška)vůbec nic nebolí.Řikám si, že to snad ani neni možný, že to všechno pramenilo od toho jednoho zubu.Opravdu,ten,kdo tohle nezažil,ty strašný bolesti,tak nepochopí, jak je mi teď krásně.Celý den jsem si dneska zpívala 🙂 Jinak jsem rozhodnutá, že zítra až si vyzvednu v lékárně tu patlanici, tak jí půjdu dát svýmu zubaři, že už jí nepotřebuju a rovnou taky,že už na příští kontrolu k němu nepřijdu. 😝

selu
10. čer 2007

terezkaaa souhlas a tu patlanici mu vylij na hlavu 😀 😝 . Ja si taky pred tremi tydny trosku vytrpela, prve mi vypadla plomba, ja si naivne myslela, ze me zubarka vezme hned na druhy den, ale bohuzel volny termi byl az za 14 dnu. Zacala jsem automaticky zvykat na druhe strane a co se nestalo, taky mi vypadla plomba tentokrat na te opacne strane 😠 😠 😠 Ve finale mi tak pet dnu pred tim, nez jsem byla objednana, zacalo bolet cele horni patro, dve noci jsem skoro probrecela a nespala 🙄 No a nakonec mi zubarka sdelila, ze pod tou jednou plomblou jsem mela rozjety dalsi kaz a u toho druheho zubu, ze ktereho plomba taktez vypadla obnazeny krcek. Nastesti je ta zubarka v pohode,zadny sadista, akorat ty terminy objednavek me stvou, no snad uz budu mit do konce tehu se zubama pokoj, tuk tuk tuk 🤐

d2d
4. říj 2007

ahojky holky,mám dost veliky problem jemi 17 a strašně se bojim zubaře a7roku jsem tan nebyla a tět co jsem v tom tak mě často bolí zuby ale k zubaři jít nechcu strašně se bojim tam jít ☹ každy mě tan chce dostat.možetemi někdo poradit a pomoc dyštak na mojim icq:381-152-065díky moc a budu rada když mi někdo poradíte

lukin
5. říj 2007

Já se taky bojím zubařky, protože 2x posledně mi tam vrtala a bylo to příšerné 😠 Měla jsem kaz v osmičce - teda spíš pod ní. No a myslela jsem, že se asi zblázním na tom křesle. Nejenom že to strašně bolelo, jak mi to vrtala, ale bolelo mě to další 4 měsíce snad každý den 😒 . Skončilo to až teď v červnu. Ještě jsem se ptala té zubařky (mimochodem sousedka) v ordinaci, jak dlouho mě to bude bolet a ona byla překvapená, že mě to bolí. Myslím si, že mi tam poškodila nějaký nerv. Jo, a ještě ta zubařka řekla, že neví, jestli to udělala dobře, protože se prý ještě s takovým kazem nesetkala. Takže ikdyž jsem na začátku pátého měsíce, tak tam vůbec nemám chuť jít 😖

micanek
6. říj 2007

Jó tak to mě te
´d začaly vypadávat plomby..... hrůzu mám šílenou, protože mi na stomatologické chyrurgii prole´tela vrtačka tváří a užjsem u zubaře také nejméně 5 let nebyla... 😖

dzej
6. říj 2007

jak tak čtu tuto diskuzi tak mi běhá mráz po zádech. 😖 Já nebyla u zubaře 9let ani zubaře nemám, problémy se zuby teda taky ne, ale jsem vystrašená z toho, že musím v těhu k zubaři. To je povinný to razítko v průkazce? A když nepůjdu, co se stane?

zdenucha
6. říj 2007

Holky neblázněte a k zubaři jděte dokud není pozdě-vím o čem mluvím dřív jsem taky nechodila vůbec a pěkně jsem na to doplatila.........Není to nic příjemnýho to je jasný, ale dá se to vydržet........ty následky když se nechodí vůbec jsou pak mnohem bolestivější než prevence a vrtání kazů.....

beruskablanka
7. říj 2007

Ahoj holky,
chci se zeptat, mám jít k zubaři na prohlídku, jenže i při normálním čištění zubů se mi zvedá žaludek a abych na zubaře udělala široké áááá nepřipadá v úvahu, bych okamžitě zvracela. Jsem teď v 10+6. Do kdy je nutná první prohlídka u zubaře? Tak nevím, volala jsem mu a říkal ať přijdu, jenže co na mě uvidí, když nejsem bez zvracení schopna otevřít do široka pusu? Máte s tím některá zkušenosti?

belda
7. říj 2007

beruskablanka, já to měla taky tak 🙄 a tak jsem čekala, až budu mít za sebou první trimestr.nic ti neuteče, když ještě 2-3týdny počkáš.já byla schopna dojít až 16.tt.a zuby mě taky bolely,tak jsem se děsila,kolik kazů budu mít(u prvního těhu jsem při první návštěvě měla 5kazů,tak jsem to taky nechtěla odkládat),ale kupodivu teď nic,všechny zuby jsou zdrávy!!!

micanek
8. říj 2007

tak já razím v pátek. Už teď mám hrůzu. V noci jsem měla sen jak mi pačí jeden zub.

monaberuska1
30. říj 2007

Ahojky holky🙂to mi povídejte fuj..zubař, k zubaři jsem šla ale až v 20tt, dřív to nešlo, protože bych ho asi poblinkala☹ 🙂 Ale jinak to je zlo zubař, řeknu vám nic příjemného 😒

denousek
30. říj 2007

no to ja jsem byla u zubare na zacatku tehu ale rikal mi ze mam prijit jeste jednouna konci tak jdu 6.12 a 24.12 mam termin,no,snad mu tam nezacnu rodit 😅

monaberuska1
30. říj 2007

No Deni, tak já bych tam asi porodila 😀 kdybych měla jít až takhle před porodem, ale víš že od 25tt ti nesmí vrtat ani trhat zuby???Může ohrozit mimínko

mobina
30. říj 2007

Tak já musím zaklepat, že zubaře jsem si naštěstí odbyla před těhu v podobě dvou resekcí. Tohle mě potkat v těhu bez možnosti utišujících injekcí, tak umřu 😖 Jinak já byla na prohlídce taky až kolem toho 20tt. Gyndařka na něm ani moc netrvala. Chtěla hlavně prohlídku od praktického. No a další kotrola mě čeká snad až v dubnu 😉 Jinak zuby v těhu tak střídavě. Měsíc třeba v pohodě a pak si zase užívám krvácení z dásní a citlivé krčky 😝

denousek
30. říj 2007

mono tak to slysim poprve ze se nesmi v tehu vrtat..vim ze se nesmi delat rentgeny a trhat ptz by ti to museli injekci umrtvit a to se nesmi ale ze by se nesmelo vrtat...to asi je nesmysl ne...proc by se to nemohlo...to mi nedava injekce...

monaberuska1
30. říj 2007

mě právě nevrtala a říkala že by se ani nemělo, že ona se toho drží, nějak že ty jsi v nervu a tím pádem i tvoje mimí a vy že musíte být v klidu takže i když jsem měla jedem kazík, tak mi bude vrtat až po těhu🙂vlastně mi víceméně dala jen potřebný razítko.aspoň já mám ze zubaře opravdu trauma a nechtěla mě trápit🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru