Co múže zubar dělat v těhotenství?

lajla
24. únor 2007

holky chtela bych se zeptat, jak je to se zubarem. vsimla jsem si ze mi vypadlo kousem plomby, zatim to neboli, a doufam, ze ani nebude..k zubari jsem objednana az na stredu, tak doufam, ze to vydrzim. jinak otazka, nevite jestli se muzou podstupovat normalni zakroky?vrtani a plombování?mam pocit ze v pozdejsim stadiu tehu, ale nevim jak je to na zacatku

sisstin
24. únor 2007

lajla: promin, že ti využiju téma, ale zajímalo by mě..jak je to s tím, že v těhul jsou návštěvy u zubaře povinné? 😕

lajla
autor
24. únor 2007

měla bys navstivit lekaře aspoń dvakrát za těhotenství. jednou na začátku a podruhé během druhého trimestru, zubař by ti to měl zapisovat do těhu knížky, a samozřejmě zajít kdykoliv, když máš problém. jinak v těhu je zvýšená kazivost normální a taky krvácivost dásní

sisstin
24. únor 2007

lajla: já nebyla u zubaře děsně dlouho a teď bojim bojim 🤐 😢

lajla
autor
24. únor 2007

ja se taky bojim, ale je lepší jít dříve nez pozdě,radši si zajdi, at něco nezameskáš

sisstin
24. únor 2007

lajla: si budu muset nějakýho najít..já jsem u hrozný sadistky..tam už nepůjdu 🙄

lajla
autor
24. únor 2007

no co ja vim, tak zubaru je nedostatek, a pry zubari uz nove neberou, ale snad budes mit stesti..ja jsem se svoji spokojena, ale bohuzel musim za ni dojizdet, a ma vzdycky dlouhe objednaci doby

sisstin
24. únor 2007

lajla: oni nejenom zubaři nové neberou 🙄

andira
24. únor 2007

lajlo - stomatolog. zakroky jsou v pohode uplne vsechny a cele tehu, vcetne lokalni anestezie. Jedine, co v zadnem pripade nepodstupuj je rentgen, byt i jedineho zubu

lajla
autor
24. únor 2007

andira děkuji moc za radu, x let jsem se zubama nic nemela az ted najednou a pry to bude jeste horsí, uf

andira
24. únor 2007

lajla - uvidis, treba to nebude tvuj pripad, rozhodne je ale dobre pouzivat preventivne pastu na citlive zuby a k tomu i ustni vodu, treba Elmex Sensitive, pak mezizubni kartacek nebo aspon nit a dusledne to pouzivat i nekolikrat denne 😉

lajla
autor
24. únor 2007

určitě většinu toho mam, ale zatim v tom nejsem tak důsledna, coz se ted zmeni

pucik
27. únor 2007

ahojky, zubaře se bojím jako čert kříže a teď je to kupodivu o trochu lepší, co čekám miminko, doktorka na mě vyzrála, řekla mi, že mi nedá razítko, dokud mi nespraví všchny zuby, takže chodím tak jednou týdně, jsou na mě moc hodní a sestřička říkala, že až budu mít příště hodně kazů, tak si na to mám otěhotnět, že lépe držím, tkaže minule dokonce bez větráku, což je docela rekord. Jinak se chodí 2x do 20. týdně těhu poprvé a pak někdy ke konci, takže ve čtvrtek mažu zase ☹

marinka
27. únor 2007

Já jsem byla u zubaře dnes, obědnala jsem se ještě před tím, než jsem dostala průkazku, protože mně bolel kaz, ale jsou tam vždy delší čekací lhůty¨, takže mi dnes už mohl dát do průkazky razítko 🙂 Kaz jsem měla už pořádný, tak to docela bolelo, ale snad to pro mimi nebyl moc velký stres, mám šikovného zubaře, tak jsem se dopředu nebála a srdíčko se mi rozbouchalo až při vstupu do ordinace.

rova
27. únor 2007

V těhotenství mi vrtali 3 zuby, docela mazec, chudák holka v tu chvíli v bříšku asi neměla radost 😠

sisstin
1. bře 2007

holky, ale zeptám se, je ta návštěva "povinná", co když tam ty razítka prostě mít nebudu? 😕

pucik
2. bře 2007

ahojky, tak já včera opět zabrousila k zubaři a moc se se mnou nepatlala, začala mi vrtat zub a řekla, že je kaz moc v dřeni, tak že musí vena a ani sem se nenadála, už jsm měla opíchanou pusu a zub venku, musím přiznat, že to bylo velmi nečekané,ale ne tak hrozné. Sisstin, já být tebou, tak tam jdu, není to jen tak, že nás tam posílají, já sem bojím zubaře jako hrom ,ale kupodivu to teď snáším mnohem lépe. A teď i bez osmičky, sice to cítím trochu,ale zase mám klid. V těhotenství se hodně kazí zuby a stejně bys tam pak musela jít, lepší dřív než pak s bolestma a kdyby tě přepadli třeba těsně před porodem, nic příjemnýho. Dá se to vydržet 😉

zevina
2. bře 2007

holky, radši zavčasu, na těhulky jsou zubaři obvykle ohleduplnější, moji sestřenici tak chytl zub po porodu, probděla celou noc (jednu rodila, druhou trpěla se zubem) nemohli jí dát ani nic od bolesti a jak říkala, ten porod byl bolestivý míň 😅

sisstin
2. bře 2007

pucik: mně jde o to, že žádnýho zubaře nemám....naposledy jsem byla ještě u školního na střední...a žádnej mě ted nechce vzít, že má plno 🙄

pucik
3. bře 2007

já chodím pořád k té, co k nám přišla na střední školu, zkusila si se zeptat u ní?když už si tam byl ajednou zaregistrovaná, tak tě nemůže jen tak vyhodit, to je mi líto, tak hodně štěstí při hledání 🙂

krejcirice
3. bře 2007

Já v prvním těhotenství u zubaře nebyla a ani v tomhle ne.Nikdo mi na to ani nic neřekl že tam nejdu.Chodila jsem k zubaři pravidelně před otěhotněním tak je mam spravené jen mě čeká po porodu zubní chirurgie budou mi trhat 3 moudráky tak na to se netěšim.Ted mi to udělat nemohou asi bych jim tam z toho porodila

hanka75
6. bře 2007

Ahojky holky. Dneska jsem byla u zubaře. Udělal se mi na dásni váček.Tak mi to napíchnul a vyteklo plno hnisu a krve. Úplně mam hrůzu z toho, jestli ten zánět nemůže ohrozit mimi. Zítra jdu znova na čištění.Chjo. Ale začala jsem používat Sensodine zubní pastu a krvácení dásní se mi zlepšilo.

zevina
6. bře 2007

holky, toho zubaře vřele doporučuju, já která za 30 let nasbírala jen 3 blomby, jsem dnes po roční pauze navštívila zubaře a vrtnul si hned 2x, těhotenství a půlroční kojení se podepsalo 😒

bielanevesta
6. bře 2007

Ja budem musieť ísť k zubárovi teraz vo štvrtok, už som objednaná. Naposledy som tiež bola na strednej čo ma rozhodne nešľachtí ☹ . Na škole som mala zubárku sadistku ktorá len pri malom zakričaní sa rozčuľovala, že nič nevydržím. A ako som v ČR tak som mala smolu, že ma žiadny nechcel zobrať, až teraz na príhovor manžela. Mám zatiaľ 4 plomby a nejasné tušenie, že mi určite nejaké pribudnú. Chjo, tak vo štvrtok. Pááá

dagmik
6. bře 2007

Ježíš holky, trošku jste mě vystrašily. Sice jsem objednaná k zubaři koncem toho měsíce, ale jsem zvyklá, že mi už asi osm let vždy jen odstraní zubní kámen. Jinam mám zuby zdravé. Takže teď se trochu bojím, že to tak nebude, když se v těhotenství více kazí a další věc z které mám strach je, aby se mi nezvedal žaludek, když mi do pusy strčí ty jeho nástroje. Ráno nebo i přes den občas mívám problémy, že když si čistí zuby, tak se mi zvedá žaludek a strašně mě to natahuje. No v nejhoším ho ohodím, co se dá dělat 🙂

jana.ax
12. bře 2007

dagmik: taky mám problém s tím, když si čistím zuby, že natahuju, ale dneska jsem byla u zubařky a úplně v pohodě. Proběhla kontrola a za 3 měs. jdu znova. Těhnotné mají nárok na prohlídku jednou za 3 měsíce. Určitě je lepší chodit na preventivní prohlídky, než pak se trápit s bolavým zubem. 😉

morusa
12. bře 2007

Tak mně zatím můj doktor neřekl ,že bych si měla zajít k zubaři a já to popravdě řečeno neplánuju. Chodím pravidelně tak čtyřikrát do roka na zubní hygienu, kde mi vyčistí zubní kámen a zoubky jsou krásně bílý, ale u zubaře jsem taky nebyla asi od střední a se zubama problémy nemám.Já totiž občas u zubařů mám občas pocit, že se vrtaj tam, kde ještě nemusí, takže dokud mě to nebolí, tak tam nejdu. A jinak si myslím ,že nic udělat nemůžou ,když tam razítko nebude. Doktor může doporučit kontrolu, ale nemůže jí nakázat, to samé je jako můžete odmítnout jakékoliv testy.

lajla
autor
12. bře 2007

Samo, že ti to nemůžou nakázat, je to věc každého, akorát , že v těhu se zuby více kazí, tak proto

jana.ax
12. bře 2007

Jasně, že nás doktoři nemůžou do ničeho nutit co nechceme, ale myslím si že kdyby to nebylo potřeba, tak by nás tam určitě nehnali..

iza
20. kvě 2007

ahoj holky, nevíteprosím,co zabere na krvácení dásní? Dost na to teď trpím a nechce se mi k dr..... 😉

lajla
autor
20. kvě 2007

izo krvaceni dasni je v tehu normalni, ale mi pomohla pasta lacalut activ, je to na paradentozu (což my nemame) ale ma za ucel stahovat dasne tim padem omezovat krvaceni

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru