Co můžou těhotné jíst a co hlavně nesmí?

kikipu
20. dub 2012

maminky chtěla jsem se zeptat co můžou těhotné jíst a co hlavně nesmí děkuji.. ?

petrunka01
20. dub 2012

tohle téma je tu už určitě několikrát.Já se řídila zdravým rozumem.Nic se nemá přehánět.Jez,na co máš chuť.Vyhnula bych se tepelně málo opracovanému masu,plísňovým sýrům,coca cole...ale když si dáš od všeho jen trochu,nevěřím,že bys měla problém.Vynechala bych ještě různé majonézové saláty z obchodu..

gazelka02
21. dub 2012

Těhotenství neni nemoc a tak si dej na co máš chut v rozumné míře 🙂 samozřejmě se vyhni alkoholu

2hanah
29. dub 2012

Hlavně se vyhýbejte vitaminu A, který může v nadměrné konzumaci u plodu způsobit syndrom tzv. ,,mořských pan", což jsou srostlé dolní končetiny, myslím, že ho obsahují hlavně např. tresčí játra a určitě i jiné vnitřnosti, jezte je s mírou, hlavně Vás nechci jakkoli vyděsit. Celkově a hlavně v těhotenství se vyhýbám jídlům v konzervách, mám obavy z listeriózy, která může způsobit potrat. A pak jsou to ještě některé bylinkové čaje, které také můžou podpořit potrat, ale to už mrkněte na internet, nepamatuju si, které to jsou. A do porodu se vyhýbejte dlouhým horkým koupelím, také škodí miminku a vůbec dětem natož těhotným se nedoporučují umělá sladidla. A přes léto bych se zdržovala spíše ve stínu, přece jenom je to naše sluníčko karcinogenní. Přeju hodně zdravíčka a pohody!

slundo
2. kvě 2012

všude se dočteš spoustu informací co se nemá atd. a pak zjistíš, že vlastně nesmíš vůbec nic 😀 Takže to nejdůležitější - vitamín A - nadměrná konzumace, nejíst vnitřnosti-játra apod. , dále zrající sýry -hermelíny atd. (listerioza- v těhu je oslabená imunita a tak jsou na ni těhotné náchylnější, ikdyž normální člověk by ji zvládnul bez potíží), omezit kávu, vynechat alkohol, nedoporučuje se muškátový oříšek ani v malém množství a nezdravá jídla s mírou 🙂 V létě se vyhni salátům z pultu, kde může být salmonela ( mimču snad na rozdíl od listerie neublíží, ale raději nepokoušet). Jinak si dávej hodně ovoce a zeleniny, maso (dobře tepelně opracované, raději ne gril apod. ), luštěniny-pokud tě nebudou zbytečně nadýmat, postě vše na co máš chuť 🙂

majpro
27. črc 2012

Určitě bych ještě zmínila tatarák, a veškeré uzeniny tepelně neupravené prošuta a šunky podobného typu. Zázvor, šalvěj.. to je zatím vše co mě napadlo, co bych ještě doplnila. Určitě bych se vyhla pochybným restauracím a stánkům s rychlým občerstvením. Konzervám, dochucovadlům typu vegeta kde je plno glutamátu a polotovarů a polévek z pytlíku. Doporučuju zkouknout Peklo na talíři, trošku Vám možná nastíní situaci na trhu a toho co jíme běžně a co teprve co jíme když jsme těhotné. http://www.stream.cz/kategorie/482-peklo-na-taliri

svoba
27. črc 2012

Nesmí se plesnivé sýry, nepasterizované věci, nemělo by se ani vege sushi (krájí se stejným nožem jako syrové ryby), nesmí se sushi, tepelně neupravené maso. Pozor na colu, kafe s kofeinem, a samozřejmě alkohol!

ezenduska
27. črc 2012

vyhni se cigaretám a alkoholu. dále jen podle svého zdravého rozumu. když si dáš jednou za trimestr k večeři smažený hermelín co se ti stane? to samé když si dáš občas skleničku coca-coly, co se stane? ano nic 😉
Majonézový salát kupovaný v nějakém pochybném obchodě by si v těhle hicech dal jen blázen.
Jak už někdo psal těhotenství není nemoc a těhotenství je krásné tak si ho užívej 😉

werrny
27. črc 2012

tak mě teda sama doktorka doporučila k snídani kafe s jogurtem pomáhá to na zacpu jinak alkohol cigaret drogi se samozřejmě nemělo ale znám spoustu holek který se toho nevzdali a děti mají zdraví ovšem kdo by to chtěl riskovat? já osobně přestala ze dne na den i s kouřením!

lindafr
4. zář 2013

Jedla jsem v každým těhotenství všechno, naprosto. Játra teda nejím ani běžně, takže ty ne. Ale jinak hermelíny, nivy (i tepelně neupravené), majonézu, i kolu nebo meka jsem si dala... A světe div se, všichni 3 jsou zdraví jak řepy 😉 Ono těhotenství není nemoc a pokud se nebudeš 24/7 cpát burgerama a zapíjet to litrama kávy, tak to neřeš a užívej si ten stav se vším všudy... Kdyby ti ve stravě chyběl nějakej ten vitamín, dítě ti to vytahá třeba i z paty, jemu nic chybět nebude (za předpokldau, že nebudeš jíst jen to popsané výše). Takže neřeš co můžeš a nesmíš a hotovo, prostě jak za netěhotna. 😉

verisek91
4. zář 2013

já se neřídím tím co bych neměla,samozřejmě že si dám vše na co mám chuť,ale třeba sýrům,majonéze a tatarce se vyhýbám a syrovému masu taky..kafe piju normálně a občas si dám i kofolu a jsem v pohodě.... 🙂

socina
4. zář 2013

Nedoporučují se vnitřnosti (játra, ledvinky..) a některé sýry. Jinak asi všechno
Já jsem milovala červenou řepu a feferonkový salát 😀

terlis
8. zář 2014

Těhotenství není nemoc, ale opravdu nedoporučuji jíst všechno, jak je někde výše zmíněno. Jak je už uvedeno, určitě se vyhnout nadměrnému příjmu vitamínu A, který může způsobit vážně poškození plodu, tedy se vyhnout játrům a paštikám, které jsou velmi bohatým zdrojem tohoto vitamínu. Pak určitě doporučuji vyhnout se dravým rybám kvůli množství toxických kovům jako je rtuť a kadmium. Plísňové sýry, syrová vejce, nepasterizované mléko mléčné výrobky nekonzumovat kvůli možnému vzniku listeoriozy a salmonelozy. Samozřejmě maso musí být také dostatečně tepelně upravené. Vyhnout se alkoholu, drogám, kouření. Káva s kofeinem max 1 denně, to samé se týká i čaje, tady určitě ANO, ale s mírou. Více se dozvíte ve skupině: https://www.modrykonik.cz/group/6751/detail/. Rádi vás uvidíme 😉

martinka_33
9. zář 2014

Když to tady tak čtu, tak bychom neměly jíst vlastně nic 😲 Tak jím radši všechno, na co mám chuť, jen si dávám pozor, aby to nebylo zkažený a taky se snažím, aby ty vyloženě nezdravý věci netvořili základ jídelníčku 🙂

PS: Nedoporučuju syrový těsto (po tom mi bylo fakt zle), ale to by rozumně uvažujícího člověka nikdy nenapadlo jíst

zo_ja
12. dub 2015

Ne majonezove salaty z obchodu, zvláště ne v létě, ne syrová vajíčka, ne syrové maso, prostě tataráček nee, no. A v létě ještě může být salmonela ve zmrzlině, záleží z čeho jí dělají. - spíš asi si ji nedávat někde náhodně neověřeně. Na konci, kdyby náhodou, už to dítě dá. Jinak všechno.

Plesnivý sýry jim, bez Coly bych těhotenství nepřežila, děti jsou ok, vnitřnosti jsou ok, nejíš to denně. Ryby jsou super, akorát ne pangasius, to je humus sám o sobě, chce to něco čerstvého z místnách zdrojů, třeba živě lovený pstruh na grilu ňamy.

Naopak černý a zelený čaj jen omezeně! Je tam tein stejně jako v kávě a ještě nějaký další látky. Většinou jsou u čaje omezení na 2-3 malé šálky denně.

smardik
12. dub 2015

já jedla vše v rozumní míře, i plesnový sýr, asi 2x jsem měla malé pivo-ne v první trimestru ale v létě jsem měla chut, tak jsme s manželem šli, colu jsem párkrát měla taky. Játra sice ne, ale ty nejím ani normálně, syrové vejce to samé ale jinak bych si to dala, v rozumné míře neuškodí podle mě nic

zuzanazari
16. dub 2015

Já jsem jedla u prvního těhu vše a teď jsem těhotná podruhé a budu to dělat stejně. Nevyhýbala jsem se ničemu, jen alkoholu a cigaretám........

jandulinkaa
18. dub 2015

Já jsem jedla obě těhu vše, jak bych těhu nebyla 🙂..samozřejmě kromě alkoholu, kafe nepiju normálně, teď v těhu si občas udělám Caro. Ale játra jím, majonézy, colu, občas toho burgera, hranolky, hermelín miluju a na grilovačky už se hrozně těším a bez černého čaje s citrónem ráno ani ráno 🙂...prostě vše s rozumem. Mám dvě zdravé děti, tak nemám důvod se hlídat u třetího 😉

jr1740
28. dub 2015

Těhulky a co ostrá jídla, česnek,......? Miluju totiž česnek, cibuli ... především v čerstvé podobě. A ostrá jídla přímo zbožňuju ☹

vera20
15. kvě 2015

Ahoj těhulky, tak já jím naprosto všecno-úplně všechno, tedy kromě hermelínů, nivy a tataráku. Jinak opravdu vše-česnek, cibuli, obcas ostrá jídla, griluju, míchaná vejce si dám ke snídani, obcas i colu když je chut, hranolky, kafe piju tak 2 denně, obcas pivo si dám také. Teda řekla bych k těhu jedno-nevím kdo si myslí, že těhotenství je nejkrásnější období ženy, ale rozhodně se za těhotenství můžeš skrýt a jíst úplne vse a nedržet se, že toot je zrovna tučné-takže jíst ,,za dva´´ 😀 a mít se fajnově a opravdu si toto náročné období naplno užít 🙂 protože pak už si opet budem držet linie a tak dobře se nenajíme jako ted 🙂

sinisalo
15. kvě 2015

Podle toho, co dlouhodobě pozoruju ve svém okolí, je to čistě individuální. Jedné nedělá dobře to, druhé ono. Myslím, že jediné smysluplné plošné omezení v těhotenství se týká omezení takových látek, jako je kofein nebo tein apod. U kávy je docela super, že se místo ní dá přejít na cereální Caro, které, jak můžu sama potvrdit, je vážně chutné.

kralovna17
22. čer 2015

Doktor mi řekl, ať jím vše, co mám chuť, vyhýbám se jen tvrdému alkoholu. Skleničku vína nebo piva prý můžu...

versatilka
22. čer 2015

Tak já jsem tedy jedla všechno, na co jsem zrovna dostala chuť. První tři měsíce jsem dokázala přežít jen na sushi (vynechala jsem tedy syrovou rybu) a nebo smažených nudlích. Nic jiného můj žaludek nezvládl udržet. Jediné, čemu jsem se vyhýbala byl tvrdý alkohol. Sklenička vína nebo piva, zvlášť toho mi občas dost pomohla
Ostré jednou za čas ničemu neublížilo, ale nějak zvlášť jsem to nepřeháněla. Dle mého si tělo řekne, co potřebuje 😉

denca1988
22. čer 2015

ahojky,moja rada...nedaj na reči a na to ,čo sa píše...sú to kecy...tvoje telo si samo povie čo chce a čo potrebuje... ja neuznávam len alkohol a fajčenie v tehotenstve ale inak môžeš všetko,nič ti neublíži...ja som v strašnom horku vonku mala aj sem tam pivko pretože som bola strašne smädná a tiekli mi sliny keď som videla ako ho čapujú... 🙂 a to ja pivo nemusím 🙂

mako2014
22. čer 2015

já vynechávám vnitřnosti, ale ty jsem nejedla ani před tím. VYhýbám se tvrdému alkoholu a cigaretám. TeĎ jsem v 31 tt a i to pivo či víno jsem si dala. Samozřejmě jen jednu skleničku, ale dala. Co se týče plísňových sýru, tak dva smažené hermelíny jsem měla také. Tatarku miluju, takže také jím. Moc se ničemu nevyhýbám. Vše s mírou 🙂.

niky2712
2. zář 2015

Ja jim vše na co mám chuť. Piju kolu, protože mi hrozne pomáhá na žaludek a o víkendu jsem dostala šílenou chuť na tatarak tak i ten jsme si s přítelem daly...

pindu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hannka456
21. únor 2016

😢 dobry večer chtela jsem se zeptat ,, ja jim vsechno jo ale furt se mi mota hlava a furt vracim ale ja cekam miminko a jsem uz ve 3 mesicu a furt se mi mota hlava a jde mi jako kdyby jsem byla unavena muze te mi poradit dekuju

axlaranda
21. únor 2016

mozna mas malo zeleza, doktor to muze zjistit z odberu krve a pak ti na to napise prasky

kristiin
22. dub 2016

Včera v poradně mi Mudr. řekla že nesmím točenou zmrzlinu a já na to naivně: A kopečkovou ano? 😀
Volně prodejná zmrzlina se nesmí kvůli tomu, že nevíme jestli to třeba na noc nenechají povolit (uberou elektřinu) a ráno to zase zamrazí.. a také jestli ta naběračka, či ruce prodavačky (většinou berou mince i kornout do té samé ruky) jsou bez bakterií. Takže jen kupované nanuky, snad to přežiju..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru