Co můžou těhotné jíst a co hlavně nesmí?

kikipu
20. dub 2012

maminky chtěla jsem se zeptat co můžou těhotné jíst a co hlavně nesmí děkuji.. ?

ynal2
7. kvě 2016

Ahojky prosím nevíte někdo jestli se smí v těhu rebarbora?

kahramana
12. črc 2016

ahoj, četla jsem, ze rebarbora je ok, hlavne i v III. trim, ja si delam kompot, je fajn, docela me minule i hezky prohnal na wc, za coz jsem docela rada...

cukricek123
12. črc 2016

Tatarák nejím ani normálně, ale třeba paštiku si dám. Játra taky. Šunku teď do sebe nedostanu ani na sýr moc nemám chuť. Takže jsem ráda, že vůbec něco sním. 🙂 Alkohol samozřejmě nepiju. Jen sem tam ovocný birell ale to jen výjimečně a stejně nedopiju celý. Černý čaj by se měl omezit, ale je to jediný čaj co vypiju. A z vody je mi už špatně. takže v podstatě se tak nějak jen hlídám, až mi bude lépe a sním všechno, tak začnu jíst zdravě, ale momentálně to nejde.

chloe86
17. črc 2016

Ahojda holky, jak to tady čtu, jen samé rozumné baby 🙂 já jsem v prvních dvou těhu bláznila jak pominutá. Dneska se vyhýbám akorát určitým bylinám a syrovému masu a nepasterizovanému mléku. V prvním těhu jsem měsíc před porodem odstala Kampylobakter a to nebylo fajn. Ale aspoň jsem si zavázala boty, když jsem šla k porodu 😀

bluee
7. únor 2017

Ahojky, chtěla bych se zeptat vadí , když jsem si dala paprikový salám? Koupila jsem si v obchodě štangli paprikáše, protože jsem měla děsnou chuť na salám s octem a dneska jsem si dala zase salám. Nejsem si jistá jestli se smí tyto salámy. Nemůžu z toho chytnout listeriozu? Díky za odpověď.

absintka19
7. únor 2017

@bluee jeminkote 🙂 jezte klidne vse, s mirou 🙂 ja jim uplne vsechno, piju taky co mi chutna 🙂 nezacnete id zavatku blbnou 🙂 ja miluju chilli, tak si dam. Klidne i pifko, decku vinka, vysocinu i nivu 🙂

absintka19
7. únor 2017

@bluee chytnou muzes kdykoliv, cokoliv 🙂

luj89
7. únor 2017

@bluee Proč myslíš, že by tohle mělo vadit?

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
bluee
7. únor 2017

@absintka19
@luj89
@ttm
děkuji za odpověď... já jím taky vše s mírou jen mě to zajímalo zda se to může, když to není tepelně zpracované

te_reza
7. únor 2017

jedla jsem všechno kromě syrového masa

bublicek83
27. dub 2017

Holky proboha dost! Zbytečně se tím nestresujte. Asi 13 let se věnuji správné výživě a životnímu stylu (zhubla jsem 30kg). Plísňové sýry jsou "nebezpečné" pouze za syrova. Po tepelné úpravě,není problém. Třeba grilovaný hermelín nebo omáčka z nivy. Vyhnula bych se těm játrům a syrovému masu. Zeptejte se na všechno lékaře. Mě povolil třeba 2 kávy ,1 malé pivo nebo 1 dcl vína denně. Tak si občas dám. Jíst prý mám všechno 🙂 Hlavně nesklouzněte k přežírání - ne opravdu nejíte za 2 :D Nejezte fastfood ani nic moc smaženého a mastného. Ani tatarku a majonézové saláty,je to hnus. Je to zátěž i pro "netěhotné" tělo. A asi žádná nechceme shazovat 20 i více kg poporodního tuku,který jsme si samy vyžraly. A tu točenou zmrzku si klidně dejte. To by jste si nemohli dát nikde nic. Ani na návštěvě jednohubky,nebo chlebíček ani jídlo někde v restauraci. Co když ti lidé také měli na rukách bakterie. Nebo nedej bože třeba rýmu! :D
Přeji všem zdravá miminka a buďte v klidu. Já jsem v sedmém měsíci,nahoře mám 5kg a jsem zdravá jako řípa :D a malý taky.
A hlavně pohyb děvčata. Procházky jsou nej 🙂 Ať jsme na porod v kondici.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru