Co můžu v těhu a co ne?

Ahojte jsem pravděpodobně na začatku těhu a když jsem byla u doktorky tak tam byl jen malý gestační vaček (nebo jak se to jmenuje) ale nemohla mi to potvrdit. Před pul rokem jsem mela zamlkly potrat. Tak se tet bojím jestli je vše v pořádku. A nevím co můžu dělat a co ne. A jaky vitaminy jsou dobry pro to malý aby se dobře vyvijelo. Jsem asi strašná ale opravdu nevím a jsem opravdu vylekaná.
ratatooy
9. črc 2013
tak nedelej nic těžkýho,nošení težkych vecí atd dokud nebude vše ok,a určo si kup kyselinu listovou a ber ji do 12tt
michalka1402autor
9. črc 2013
tu už beru a stím nošením to bude problém hlavně v práci tahám těžké věci a ješte 12(tak že noční a denní) 😞 a dokud nepujdu na neschopenku tak budu mit asi pořád obavy.A kromě té kyseliny listové už není nic dobrýho třeba omega3???
mataharyy
9. črc 2013
@michalka1402 můžeš si koupit nějaké těhotenské vitamíny, ale vesměs jsem se setkala s názorem lékařů, že pokud je nějaká pestrost stravy, je to zbytečné a ta listovka stačí 😉 Ale pokud budeš klidnější (?) tak v lékárně mají široký výběr :-N
K těm těžkým věcem, zaměstnavatel by tě po potvrzení těhotenství měl přeřadit na vhodnou pozici, nebo máš nárok na spešl dovolenou když ti nemůžou umožnit vhodné prac. místo 🙂
petrusew
9. črc 2013
Klidně si pořiď nějaké těhotenské vitamíny, ale pokud jíš pestře, je to zbytečné. Stačí i listovka. HOdně štěstí!
michalka1402autor
9. črc 2013
Jak mi doktorka potvrdí těhu tak půjdu na neschopenku. Moc děkuji za rady vždy se hody 🙂
wanda11
9. črc 2013
Ahoj, hlavně se šetři, když to nejde v práci, tak alespoň potom. Hodně spát, hodně pít, jíst vitamíny! A sledovat pohodový filmy 🙂 Mě to při nejmenším pomáhalo odreagovat se a pořád nepřemýšlet o tom, co kdyby..., co se děje... atd.

Začni psát odpověď...

Odešli