Co se smí a co se nesmí?

marfuska01
8. srp 2007

Holky čtu všude jinde jiný doporučení, co se během těhu jíst může a nemůže.. Někde píšou že třeba pendreky jsou škodlivé a můžou vyvolat potrat a jiné stránky zase že to jsou blafy. Stejně tak s barvením vlasů, že v prvním trimestru je to škodlivé, stejně jako vdechnutí nějaké jiné chemikálie nebo něčeho..
Včera, maximálně dnes v noci jsem čekala že mi dojde menzes a ono nic, tak jsem si udělala testík (který mám pořád v zásobě) a jedna čárka.. Dobrý tak nic, hodila jsem to do koše. Jenže když jsem tam ráno házela ještě pak nit na zuby, koukla jsem na to znovu a druhá se tam malinko objevila 😀
Tak jsem to zkusila znovu a zase po delší době se mi tam ta druhá objevila, sice slabá, ALE JE TAM 🙂)
No a ted mám zase nervy jestli nejím něco špatného.. ☹
Kamoška pila tonik a pár dní na to potratila, dost hrůza! 🤐
Co víte že se nemůže??

caira
8. srp 2007

Lu: ja se o nejaka povolena jmena bat nemusim, jelikoz zijeme v anglii a i skoromanzel je anglican, ditko si klidne muzeme pojmenovat Hurikan nebo Letni boure a kazdemu by to tu bylo sumak 😀 Ja resim aby se jmeno v patem pade shodovalo s vyslovnosti tady i v cechach..aby s tim nebyli potize..ale zatim jsme moc daleko nedospeli, mame to tak, ze kdyz uz nic nevymyslime, holcicka bude Riley a chlapecek Jamie a je to 🙂

Jinak co se jidla tyce, ja ted porad slintam po ceske strave, desne se tesim, ze za tri tydny letim do cech tak ze se budu cpat { teda moje mamca rika at pockam az po svatbe, kdyby mi z toho bylo blbe jako obvykle, pac na to uz muj zaludek neni zvykly} 😀 Ale uz se nemuzu dockat svickove nebo knedla vepra zela 😀

marfuska01
autor
8. srp 2007

Riley, to je taky moc krásný!!

Svíčkovou taky miluju!! Jsem děsná kyselina, sním na co přijdu... Ale nesnáším dietky. Na salátek chut nedostanu nikdy, to jedině k pořádnému steaku si dám oblohu 😀

To si děláš srandu Lu777??! Já jsem znala holku, co vůbec kartáček na zuby neměla, ale tohle 😀

marfuska01
autor
8. srp 2007

Normálně tohle jsem našla na jedné stránce s otázkami pro gynekoložku, šíleně mě to pobavilo a počkám si, co ta doktorka odpoví 😀

Otázka:
Dobrý den, minulý rok v červnu jsem vysadila antikoncepci(TRIREGOL).S přítelem se pokoušíme o rodinu, ale pořád se to nevede.V prosinci 2006 jsem samovolně potratila cca 5 týden těhotenství.Je možné, že je jeden z nás neplodný?Jak si mám vypočítat evakuaci, když menstruaci mám po 28-30dní. -
Odpověď:

Takhle to tam fakt je!! 😀

caira
8. srp 2007

teda kartacek na zuby do sava to je teda bonus..se pak nedivim, ze ma nekdo az podivne bile zuby 😀

Marfusko ja jsem taky desnej zravec, cokoliv od sunkofleku az po rajskou se sesti knedlikama muzu.. anglicky jidlo mi vubec nechutna, tak se vzdycky tak tesim domu az se poradne najim.

Normalne se to stydim priznat ale vic se do cech tesim na jidlo nez na vlasti svatbu 😀 vzdycky kdyz zacnu basnit jak uz se nemuzu dockat az poletim do cech tak to lidi prikladaji te svatbe a ja zatim snim o jidle 😀

ammalka
8. srp 2007

marfuska01, proč by jste měli být jeden z vás neplodní, když jsi otěhotněla? Já myslím, že vám to brzy vyjde, jen na to pořád nemyslet, vím o čem mluvím, taky nám to nějakou dobu nešlo (6 měs.)

caira
8. srp 2007

amalka tys asi necetla cely marfusky prispevek, co? 😀

caira
8. srp 2007

marfuska, tak to byla liga..evakuace me dostala 😀

lu777
8. srp 2007

Cairo, jestli dáte Letní bouři, tak bych pak chtěla vidět ty úředníky, kdybyste se přestěhovali zpátky do ČR 😀 to už by nemohli nic dělat! 😅
ale radši bych to nedávala, aby se dítko nepomstilo a nebylo nějaké divoké 😀 ... možná Letní vánek? 😉 😀

ale s tím jídlem se to nestyď přiznat - já když manžel prohlásil, že se chce stěhovat do USA, tak mě málem šlehlo.. on se pak ptal proč ne.. a mně první co přišlo na mysl, že mají blbý pivo 😀 a že by mi chyběl Cimrman 😀 fakt, to byla první myšlenka! 9pak ještě následovaly makový koláče a dobrej českej chleba 😀 )

zulok
8. srp 2007

Lu777, tak to fakt. V cudzine vôbec nepapajú makové koláče a keď videli, kolko tam toho maku je. 😕 taaak sa pomaly strachovali. 😀

Aj ja zjem všetko, čo mňa nie 😉

petrolejka
8. srp 2007

Holky, nic se nemá přehánět, jasně, že není dobré se v těhu nalívat kafem nebo jíst jen buřty, syrový vajíčka a mraky paštiky, ale jak pravila má Dr., když mi potvrzovala těhu: Nejdůležitější je psychická pohoda, poslouchejte své tělo, když nevypijete deně půl litru rumu, tak vám jako zdravé nastávající mamince v menším množství nic neuškodí. Takže já se snažím jíst zdravě, ale když mi u fastfoodu zavoní smažák (což je tak jenou týdně), tak si ho prostě dám. Kdyby totiž člověk poslechl všechny rady, co nesmí, tak by jedl akorát jabka z vlastní zahrady, a to ještě vydrhnutá kartáčem.

caira
8. srp 2007

petrolejka: tak to smazene jidlo toho bych se nebala..ale syrova vajicka nebo nedodelane maso by me fakt desilo.

jinak bych si ted dala taky neco smazeneho, doma v Teplicich mame takovy ten stanek s obcerstevnim ve meste, kde maji burgry, a hranolky atd a taky smazeny holandksy rizek...na ten mam ted deeeesnou chut 🙂

lu777
8. srp 2007

Petrolejko 😀 no já byla hodně opatrná do konce I. trimestru, teď občas zhřeším když žaludek dovolí, ale popravdě je mi pak těžko, mimčo si samo říká co chce, to je fakt 🙂

hodně záleží na celkovém zdravotním stavu, já mám prostě slabší žaludek a mívala jsem problémy s imunitou a do toho špatně reaguju na léky, tak si majzla dávám i normálně, takže mně to teď ani tak nepřijde... 😅

na mě jdou chutě na hranolky, tak je asi dám, ale udělám si je doma a v troubě, ňam ! 🙂

jana.ax
8. srp 2007

ahoj holky,
tak jsem mezi vás zabrousila 🙂 S tím omezením si hlavu moc nelámejte, na co máte chuť to si dejte. Já například jedla i syrová vajíčka. Jenom vajíčko se stouhankou a trochu osolit. Někdo by se z toho poblil, no pro mě to byla největší lahoda. Je jasné, že s takovýma věcima se musí opatrně, stačí troška, jenom na zahnání chuti 😉

caira
8. srp 2007

jani tak to ja bych teda kvuli salmonele neriskla ani omylem 😕
Je fakt, ze pokud je cloveku blbe skoro 24 hodin denne jako me, tak toho stejne moc nesni..tesim se az mi uz zacne byt lip a budu moct bastit 🙂

kristynaw
8. srp 2007

ono s tema otazkama co se smi a co ne je to tezky.kazdej website a doktor a laik rika neco jinyho...
sem nekde cetla,ze pouzivani mikrovlnky muze poskodit plod...to uz bysme nemohli delat vubec nic,jen sedet v nejake boude doma a jist veci jen ze zahrady a to jeste poradne ocistene...
je to tezky vedet co a jak,zvlast pro maminky co jsou tehu poprve

skaredka
9. srp 2007

ja si taky myslim, ze pokud je mamca zdrava, nema zadne problemy nemoci atd tak to je v poho. Pokud se vi o nejakem riziku tak samozrejme si davat pozor. Ja jsem delala v baru kdyz jsem otehotnela takze jeden dva panaky u me byly normalni. Taky jsem dost kourila. Jak jsem zjistila, ze jsem tehotna (asi 5tt) tak jsem samozrejme prestala pit s tim kourenim to bylo horsi. No ale zvladla jsem prestat i s tim. Kdyz jsem byla v 5-6 mesici tak mi umrela mamka a manzel si mi predavkoval prasky. Takze obrovske stresy, mela jsem v te dobe dve prace (bar a potraviny) delala jsem kolem 70hodin tydne, znovu jsem zacala kourit a sem tam si dala sklenicku vina a presto vsechno mam zdrave dite, ktere nema ZADNE problemy ... ani tu blbou rymu. Samozrejme nerikam, ze to bylo v poradku. Jen vam tim chci rict, ze i kdyz si budete davat pozor a budute jist vsechno tak jak mate neni to zaruka zdraveho ditete a naopak ...

tak a ted me muzete ukamenovat 😎

marfuska01
autor
9. srp 2007

Tak to tě obdivuju, že jsi to tak zvládla! Skaredko, jsi frajer! Já už bych si asi dala obojek :-//
Včera jsem si zrovna dala buřtík, ale jen jeden. Já moc smažený nemusím, nechutná mi ani sýr se šunkou - smažený, hranolky - nic..
Vlastně v tom mám výhodu, nepiju kafe, jen občas kolu, nad tou neodolám, alkoholu jsem se nikdy nenaučila holdovat, vždycky jsem musela řídit domů takže mi to ani nechybí a nekouřím, protože bych se udusila 🙂
A takové ty zdravé věci co se doporučují mi chutnají - rýže a brambory.. Ale kolikrát nevíš co si objednáš v restauraci nebo co ti naservírují na meny..

Ammalko, já jsem se na to neptala, jen si pročítám otázky na gynekoložku a toto mě dostalo na kolena!! Opravdu zaměnit ovulaci s evakuací, řeknu vám, já jsem slzela smíchy a kolegové taky. Dokonce i mužská část to pochopila! 😀

Pěkný den všem! :o)

zulok
9. srp 2007

Skaredka, si velmi silna osobka. Držím vám aplčeky, aby ste sa zo života už len tešili.

petrolejka
9. srp 2007

No ale ona ovulace je takový počátek evakuace vajíčka, pak začne proces uvolňování a odchodu. 😀 Ale je to kouzelný překlep (či omyl?) Já zas slyšela, že si někdo plete ejakulaci a evakuaci, ale to je taky podobný... 🙂 Škaredka, nikdo Tě snad kamenovat nebude, ne vždy má žena podmínky a zázemí k tomu, aby mohla být v těhu v klidu a dělala vše jen perfektně. Důležité je, že vše dopadlo dobře a tys to náročné období zvládla. Spíš obdivuji, žes ten zápřah dokázala vydržet. Já dělat 70 hodin týdně, tak jsem už mrtvá... 😔

zuzique
9. srp 2007

fiiijha tak si tu citam zoznam a ja som si vcera dala nakladany syr plesnovy 😨 taky ten v oleji to sa asi tiez nemoze cooo?

zulok
9. srp 2007

Zuzique, kluuud, no nemusel by sa papať, ale určite ti nič nesparví, to je v kyslom náleve a ten kopec baktérii zničí. 😉 Vela tehuliek spapalo kadečo a detičky sú zdravučké ako buk 😉 určite ti neublíži, ale skús vydržať toto nádherné obdobie bez plesniačikov 😉

misakulicka
9. srp 2007

caira: ahoj, k těm vajíčkům - tuhle říkali, že salmonela se vyskytuje na povrchu vejce a že rizikový je z vajíčka neudělaný bílek - takže i když se trochu neuvaří žloutek - nic by se prý stát nemělo.

petja
9. srp 2007

já od začátku těhu nejím žádné zrající sýry a to miluju hermelín a tvarůžky a vidíte,jsem v 6.měsící a žiju i bez toho 🙂

mobina
9. srp 2007

Já na brožůrky házím bobek. Doktorka mi výslovně zakázala ostrá a příliš kořeněná jídla a lézt na slunce, toť vše. povolené mám i slaboé kafčo a sem tam malý pivko nebo dvě decky vínka. Ze seznamu, co je na předchozí stránce jím všechno, ale né po tunách. Prostě sem tam si dopřeju plísňák i oříšky. Syrové jsem nejedla ani před těhu. Na co má tělo chuť, to dostane. Nikdo z mých kamarádek a příbuzných tohle moc neřešil a děti jsou zdravé. Hlavní je hodně pít a jíst pestrou stravu a moc nad tímhle vším nepřemýšlet. To byste se z toho za chvilku utrápily 😉

domina
9. srp 2007

Mobi poď vodsaď, akurát se vystresuješ 😀 Taky se řídím všeho s mírou....abych tedy řekla něco k tématu.Jo a kdo má rád hermelín, tak já si ho nechávám rozpéct v troubě-výborné, doporučuji.

lu777
10. srp 2007

jj, hlavně žádný stres 😀
ale jak tu čtu o syrových vajíčkách, tak to fakt bacha na salmonelu, můj kolega ji chytnul z domácích vajec a shodil skoro dvacet kilo, byl na tom dost špatně.. takže jo, moc se nestresovat, ale některý věci fakt radši přeskočit.. já si třeba užívám ovoce, manžel ho nakoupí kolik chci, na peníze teď nehledí, tak si užívám 😀

jinak po té zdravé stravě se mi začala ztrácet celulitida 😵 😵

denousek
10. srp 2007

holky smazeny hermelim nebo tvaruzky klidne!listerie umira pri 70stupnich takze pohoda 😎

lu777
10. srp 2007

jo, smažený hermelín bych si teď už taky dala.. jen kdyby žaludek dovolil
😖 holt čekáme experta na zdravou výživu, já nemám na výběr, nejvíc mu jedou věci ze sóji a zelenina, naprostý odpor ke všemu sladkýmu a k masu!
😀

adriana111
10. srp 2007

ahojte baby 🙂
aj ja som citala mudre knihy, ked som bola tehotna a snazila som sa vsetky rady dodrziavat. lenze ked mi nieco prislo na chut, tak bolo priam nemozne odolat 😖 milujem tonik a hoci viem, ze tehotne by ho nemali, tak som si parkrat glg dala. plesnove syry mam tiez rada, tak ked manzel jedol, tak som si malinky kusok dala. pivu som sa tiez nemohla uplne vyhnut, pretoze robim v pivovare a degustacie su nutne. kavu som si dopriala kazdy den, pretoze mam nizky tlak a dokonca mi ju lekar doporucil. samozrejme, ze nic som neprehanala, tiez som jedla vitaminy, kopec ovocia, zeleniny... ale presne tak sa stravujem aj zvycajne. obe tehotenstva som mala bez problemov a teraz mam doma dve krasne bambulky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru