Co si myslíte - je normální jet na vodu v 6. měsíci?

mariti
12. bře 2013

Jsem v 5.měsíci (a břicho zatím skoro nemám, nebo jen maličké). Mám ráda aktivní životní styl, vandry, hory, sporty, vody apod. a většina našich kamarádů jsou podobně založení. Na vodu jezdíme moc rádi a nejen proto, že jsme se s manželem na vodě seznámili. Loni nám to nevyšlo, a letos bychom rádi (v dubnu), tím spíš že pak se asi hodně dlouho nedostaneme. Jenže to budu v 6.měsíci. Jedná se o českou klidnou řeku, nic náročného, ale i tak si nejsem jista. Člověk může prochladnout, dostat infekci apod. Nerada bych se toho vzdala, ale samozřejmě ne za každou cenu. Řešíte někdo podobné dilema? Znáte někoho, kdo v podobném stádiu těhotenství na vodu jel? Díky za Vaše názory.

gepe
12. bře 2013

@mariti na jakou reku? 🙂 My jezdime kazdorocne Luznici zacatkem cervence, to budu cca v 7mym, rozhodne chci jet i kdyz asi budu radsi na suchu - Luznice moc sranda neni na splav kor co jsme zazili nejednou, ale pod stanem atd. super co jezdime, uz se tesim jak malej parchant 🙂) Jinak jsem na vode nikdy tehuli myslim nevidela, ale lhala bych kdyby tvrdila ze rozhodne ne 🙂)

terinda
12. bře 2013

V létě bych jela (teda jen na sucho), ale v dubnu ne 😅

papalinka
12. bře 2013

taky řeším, jestli jet na vodu v květnu, budu 18tt, ale spíš nepojedu. Bojím se, že bude ještě zima a že zbytečně nastydnu, nedejbože, že bych se navíc i vykoupala v té ledové vodě. Ale zase není to pro mě nějaká srdeční záležitost, tak mi to nějak chybět nebude, i když netěhu bych jela ráda.

victress
12. bře 2013

já bych těhu rozhodně nejela sjíždět řeku v jakémkoli měsíci, těch 9 měsíců a nějaký ten rok potom se dá vydržet bez koníčků, nechtěla bych ohrozit miminko, abych si pak něco nevyčítala. na koníčky jsem měla dost času před těhu a budu mít dost času až dítě trochu povyroste. nemusí se ti na vodě stát nic, ale může a pro zdravé dítě by se člověk měl umět něčeho načas vzdát, sice to není nemoc, ale těhu nejsi celý život, ale jen chvíli, tak to vidím já 😝

evelynka25
12. bře 2013

Já bych to neriskla a naprosto souhlasim s @victress.

petriska
12. bře 2013

Já přišla o děťátko kvůli infekci (23.tt), neriskovala bych... Máš celý život před sebou, vody si ještě užiješ až až.;)

gepe
12. bře 2013

@victress proc by nemohla po porodu i treba do toho jednoho roku? 😕 nechapu.
@terinda presne tak, na sucho a v lete, tak jak to mam v planu ja - asi to zrejme neni pochopitelny z toho co jsem napsala vyse 😀

terinda
12. bře 2013

Jasně, v létě je to dobrá dovolená. S prckem v tábořišti, na výletě apod., zatímco otcové rodin chlastají a pádlují 😀
Byli jsme loni a pojedeme i letos, není důvod se toho vzdát, jen obměnit 😉

victress
12. bře 2013

@gepe protože bude třeba kojit, ale ať si jede i 3 dny před porodem, já nikomu nic nezakazuju, jenom zase nechápu ty matky, které si pro dítě neumí nic odříct nebo se něčeho dočasně vzdát a chtějí mít prostě všechno.... já mám zase koníčka vysokohorskou turistiku, ale nedovedu si představit jet s miminem na Skalnaté pleso, vytasit prso a kojit a přebalovat tam na kameni 😝

orchidis
12. bře 2013

@mariti Nejela bych, bála bych se infekce... to je asi jediný, ale neriskla bych to.

gepe
12. bře 2013

@terinda tak tak, nevim proc hned vsechny berou ze se budeme rochnit v rece a s pupkem splavovat reku 🙂 my napr. jezdime pravidelne jeste mj. take kazdy treti tyden v rijnu do Orlicek, budeme mit v te dobe cca 2 mesicniho prcka a pojede s nami. Proc ne, mame tam dobry zazemi i kdyz si topime drevem a uhlim sami, atd.. 🙂
@victress nemusis hned utocit 🙂 Ono kdyz to clovek bere se selskym rozumem a neni uzkostlivy, tak se da v podstate cokoliv pokud je vse ok. Kojit venku podle me neni problem, a taky nikdo nemluvil o extremnich sportech, ci fyzicky hodne narocnych 😀 Kojit se da v podstate kdekoliv mezi lidmi a pritom si udelat na dite+prso soukromi, tak jako chlapi maji pisoar po celem svete a ti navic soukromi nepotrebuji.

camelinka
12. bře 2013

@mariti ja bych i klidne jela, po porodu nez se zajedete se nekterych konicku budes muset na chvilku vzdat, tak si uzij v tehotenstvi, pokud se citis dobre, neni to zadna exotika nekde v tramtarii 😎 😎 😎, tehu neni nemoc 🙂 .
A ad nejaky infekce, ja se v tehu koupala s menstruacnim kaliskem a zadny problem 🙂 ,ikdyz teda v dubnu bych se spis bala nachlazeni 😅 .

camelinka
12. bře 2013

@gepe souhlasim, nevidim problem kojit na vysokohorske ture a prebalovat na dece na louce 😀 😀 😀 😉

speedygon
12. bře 2013

záleží na tom taky, zda tazatelka pádluje nebo se jen veze, ne? Pádlování bych se bála, přece jen ty pohyby a je to i námaha...já osobně bych do toho šla jen jako spolucestující a pouze bych se vezla 🙂

shak29
12. bře 2013

Já osobně bych teda nejela. Když sem byla poprvý těhu, jezdila sem na koni... a v 8tt sme o miminko přišli , takže já v těhu žádnej sport 😝

vevina14
12. bře 2013

Já tohle také řeším, jsem tedy zatím jen v 11 tt, ale už teď vím, kolik akcí se bude konat a že bych na ně chtěla jet, na vodu bych měla jet na začátku května a také se svým způsobem bojím jen toho nachlazení - pokud na vodě umíš, tak víš, že to jde i bez cvaknutí, navíc jezy jezdit nemusíš. Ale mám také dilema, stejně tak jako jízdu na kole - ale dnes jsem zrovna od doktorky dostala svolení na kole jezdit, samozřejmě podle toho jak se budu cítit, ale jinak prý v pohodě a třeba s manželem se chystáme pod stan na třídenní túru s tím, že on ponese batoh - takže si myslím, že když se člověk přizpůsobí, tak to jde. Určitě bych doporučila si vzít bederní neoprénový pás (který si také budu brát), pak neoprenové ponožky i kalhoty, pak si myslím, že není šance tolik prochladnout, ani dostat infekci, ale je pravda, že to nemám ozkoušené. Myslím, že nejlepší rozhodnutí je takové, kdy se ty sama cítíš na to, že to zvládneš a pokud ne, tak radši nejezdi, přeci jen to za to nestojí.

sedivka
12. bře 2013

@mariti ja v tehu na vodu nejela. Bala jsem se, ze se nedejboze vyklopime (nikdy nevis), bouchnu se do bricha a tak. Taky padlovani nic moc, kdyz se v proudu vyhybas kamenum. Takze jestli nejedete na Vltavu v Praze... 🙂)))) A v dubnu bych se bala zimy - nastydnuti. Nevim jake mate v planu kempy, ale zime preci jen je... takze za me radeji ne.

sedivka
12. bře 2013

@mariti taky zalezi, jestli ti v 6mes po namaze treba nebude tvrdnout bricho...

speedygon
12. bře 2013

@shak29 tak jezdectví je v těhu přeci tabu...ty otřesy nejsou to pravé ořechové, o pádech ani nemluvím....

jarcatko
12. bře 2013

no, moje ségra se cvakla na vodě v říjnu asi v 36. týdnu 😀 😀 😀 a neprochladla, všechno OK... ale myslim, že to záleží na tom, jak jsi celkově odolná a taky jestli budeš jen pasažér nebo taky pádlovat... a na počasí... já za sebe bych do toho nešla

orchidis
12. bře 2013

@gepe Tak my na vodu jezdíme pravidelně a ještě se mi teda fakt nestalo, že bych přežila týden aniž bych se fakt vyráchala, nehledě na často nevyhovující hyg. podmínky. No prostě za mě osobně ne, když už se zakladatelka ptala. To je můj názor. Prostě pojedem až dokojím na pár dní a nebo až budou děti větší. Každýho věc, ale pokud se zakladatelka ptala, odpovídám.

gepe
12. bře 2013

@orchidis Taky jsme se nejednou cvakli, jela jsem netehotna! A taky jezdime do kempu ne velkyho, kde zazemi i hygiena ok, zname i majitele. Taky jsem rekla, ze bych byla na suchu, ne ze pojedu vodu, i kdyz ostatni ji pojedou. Mame mj. i velky stan, resp. spis stan velky jak karavan, coz je taky dalsi vec, na kterou se nikdo neptal. To se pak zavery delaji jednodusse. Je to jine, nez ze vezmes bagl, kotlik, stan, spacak, zastavis a rozbalis pokazde nekde jinde na noc 🙂 proste nekde zakempuje a hotovo.
Za me strucne, pokud je vse v poradku a podminky, tak nevidim duvod proc ne, ale nepadlovat a byt na suchu. Mj. jsem take psala, ze jezdime na zacatku cervence, v dubnu a kvetnu je i na me jeste zima. Takze taky pouze ciste odpovidam jak to vidim ja 🙂
A neznamena to, ze bych nebyla nasledne dobrou matkou, ci nezodpovednou apod.
@speedygon jezdectvi je primo zakazany uz od zacatku tehotenstvi @shak29

speedygon
12. bře 2013

@gepe jj, vím, že je zakázaný...a pokud někdo i tak jezdí, je to nezodpovědné kvůli mimi, které s tím nic nenadělá

shak29
12. bře 2013

@speedygon
@gepe jezdectví neni zakázaný a plno holek jezdí až do porodu. Navíc je jezdectví a jezdectví. Mě přímo doktorka řekla, že pokud nebudu skákat, nevidí v tom problém. Jel vůbec z vás někdo na koni ? 😠

llluckaaa
12. bře 2013

Taky bych do toho nešla. A nešla jsem ani s několikaměsíčním prckem. Mělo se bydlet ve stanu a fakt nevím, co bych tam dělala, kdyby pršelo a nebo co by dělal prcek po ránu, kde byla všude rosa a on v té době jenom lezl 😒 Že nešel ani do lodi, to je asi jasné.
Na druhou stranu já jsem zase ochotná běhat těhotná nebo s malým miminem po horách a nemám problém krmit nebo přebalovat na kameni 😀

gepe
12. bře 2013

@shak29 nejde o natrasani, ale pad z kone, proto rikaji i ze nejezdit na kole atd. 🙂 Proste kazdy ma neco a jinak a rozhodne bych nedavala za vinu to,ze nekdo jel na koni a potratila, tak jako nekdo sjizdel vodu a potratila.
Jsou Dr., kteri nedoporuci ci primo zakazou, jini dovoli. Jak jsem psala uz vys, vse je to vzdy o tom, zda je vse v poradku a jsou i podminky. Netyka se to jen vodactvi, ale vsech aktivit v tehotenstvi boha.

speedygon
12. bře 2013

@shak29 ano, jela jsem...absolvovala jsem dokonce v létě prázdniny na koni....a ten pád nebyl vůbec příjemný...a to nebyl v klusu....a sama jsi o mimi přišla-mohlo to být i tím ježděním...já rozhodně teda pro žádnou jízdu na koni v těhu nejsem...i při kroku může kůň nečekaně začít jančit, vyhodí a jsi v háji-stačí, aby se např. něčeho lekl

oililygirl
12. bře 2013

Ahoj,
na vodu určitě ne. To by sis pak neodpustila, kdyby se mělo něco stát. Miminko je přednější.

anetka1701
12. bře 2013

na vodu bych jela klidně, pokud bych se jinak cejtila dobře :o) Stačí bejt v teple, dávat si bacha na přetažení a super :o)

Jezdectví?? U prvního těhu jsem jezdila až do začátku 9.měsíce velmi intenzivně, pak jsem přestala teda, bo se lidi koukali už divně, no :oD Teď jsem na začátku 7. a jezdím stále a žádnej problém. Mám to posvědcený nezávisle na sobě od dvou gyn. doktorů a primáře gyn. oddělení v porodce kde jsem rodila :oD Jezdit smím, nesmím padat :oD :oD A řeknu vám, že jak mně už břicho bolí a mám všeho plný zuby, tak jak si sednu na koně, je mi tak skvěle, jako mi jindy než na koni fakt není... Jezdím 22 let, pro tělo je fakt horší nejezdit než jezdit :oD

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru