Co si myslíte - je normální jet na vodu v 6. měsíci?

mariti
12. bře 2013

Jsem v 5.měsíci (a břicho zatím skoro nemám, nebo jen maličké). Mám ráda aktivní životní styl, vandry, hory, sporty, vody apod. a většina našich kamarádů jsou podobně založení. Na vodu jezdíme moc rádi a nejen proto, že jsme se s manželem na vodě seznámili. Loni nám to nevyšlo, a letos bychom rádi (v dubnu), tím spíš že pak se asi hodně dlouho nedostaneme. Jenže to budu v 6.měsíci. Jedná se o českou klidnou řeku, nic náročného, ale i tak si nejsem jista. Člověk může prochladnout, dostat infekci apod. Nerada bych se toho vzdala, ale samozřejmě ne za každou cenu. Řešíte někdo podobné dilema? Znáte někoho, kdo v podobném stádiu těhotenství na vodu jel? Díky za Vaše názory.

shak29
12. bře 2013

@gepe však jasné, že vinu nepřikládam jízdě na koni, když se to mělo stát, prostě se to stalo... jen bych se prostě v 6m bála, no 🙂
@speedygon jezdim na koni 10 let a jezdim western. Ještě ani jednou sem z koně nespadla - co neni může být- a to už sem řešila na koni dost krizových situacích... A jedny prázdniny s koňma tě toho moc nenaučí, bohužel 🙂

ange_de_la_morte
12. bře 2013

@speedygon : jaké otřesy při ježdění na koni proboha ?? To když půjdu po schodech swižným tempem tak otřesy budou wětší než při jízdě na koni - tohle může napsat oprawdu jen člowěk co na koni nejezdí ( nebo neumí jezdit), naproszo souhlasím s @shak29 , a já jezdila do 6.měsíce aktiwně, jezdila bych i dýl kdyby mi nezačlo dělat problém šplhání se na koně , a do porodu se motala kolem koní a práce we stáji - těhotenstwí jsem měla pohodowé tak proč ne, a máme zdrawého chlapečka

shak29
12. bře 2013

@ange_de_la_morte děkuji 😉 😀 taky miluješ, jak při jízdě na koni máš úplně prázdnou hlavu, na nic nemyslíš ... ? 😵

vercik83
13. bře 2013

@shak29 Já jezdit budu, skákání vynechám. nemám pocit, že bych se nějak nadmíru otřásala když jezdím. Se z těhotenství dělá pomalu nějaká nemoc, dřív žanský makaly makaly ani se nezastavily. Co s emá uchytit, se uchytí. Chápu někoho, komu s etřeba nedaří dlouho otěhotnět, že má strach, ale jinak....

sedivka
13. bře 2013

@vercik83 no jestli si treba po potratu v patem mesici budes taky schopna rict, ze co se neuchyti, tak se neuchyti..🙂)

shak29
13. bře 2013

@vercik83 nu, já už v těhu ani nejezdim... jelikož se bez Duphastonu do 13tt neobejdu, píše mi moje Dr. automaticky rizikový... 😕

ange_de_la_morte
13. bře 2013

@shak29 : je to maximální relax 🙂 teď od porodu jsme zatím seděla na koni jen 3x , nebylo wíc času ale strašně mi to chybělo 🙂 a ty teď jezdíš ?

shak29
13. bře 2013

@ange_de_la_morte joo, já konečně začala po 5ti měsících, hodinu cvalu po lese... naprosto vyčištěná hlava a klid v duši 😀
máš vlastního koníka ?

ange_de_la_morte
13. bře 2013

@shak29 : tak les je to jediné co nám tu chybí, wšude jsou pole ale i tak se dá. Mám swoji kobylku ČT s anglickou krwí po matce, 14-ti letou ale fakt se s ní nenudím 😀 😀

evzula
13. bře 2013

Ja teda souhlasim se vsemi, co rikaji ne. Neco se stane a budes si to jen vycitat a pro jednu sezonu se to da vydrzet, ne? Ja byla loni v lete asi v jedenactem t.t. v Recku na dovolene a koupala jsem se jen v mori, v bazene jsem se bala, protoze jsem se bala infekce. A v ceskych rekach bych se bala infekce jeste vice, pokud by se ti nahodou povedlo se namocit!

veruska007
13. bře 2013

@mariti Taky jsem v 5. měs. a nejela bych. V dubnu-brrr. Když se nastydneš, budeš mít nervy, aby to neublížilo miminkovi. Když se vyklopíte, v těhu je riziková infekce s přírodní vody... nešla bych do toho. Tak max. bych někde přespala s partou noc v hotelu po cestě.

mariti
autor
13. bře 2013

Holky, všem Vám moc děkuji za reakce a za upřímnost. Po pravdě řečeno jsem podobný výsledek očekávala, tedy že většina bude toho názoru, že nemá cenu riskovat. Každopádně některé typy byly podnětné (neoprenový pás apod.), asi uvidím, jak mi bude a jak to bude vypadat s počasím. A pokud mi bude fajn, zkusím to, s tím, že budu mít nějaké záložní varianty. Když mi dobře nebude, tak se na to vykašlu. Je fakt, že předloni nám na vodě i mrzlo, a nerada bych zbytečně nastydla..... Mimochodem, když už jste zmínily koně a jezdectví, tak to jsem si odřekla, i když mě to dost mrzí, zrovna jsem začala učit muže jezdit. No, teď jsme si tedy dali pauzu (i když kamarádka říkala, že jízda v kroku je dobrá, pokud se mimi nechce ven a přenáší se). Zas na druhou stranu pád do vody je mnohem bezpečnější než pád z výšky na zem, teda aspoň si to myslím. Pojedeme Jihlavku. Všem přeji příjemné těhotenství (a mateřství) bez zbytečných strachů!

vercik83
14. bře 2013

@sedivka Mamka jezdila dokud to šlo a nepřekáželo břicho, samozřejmě, že v klidu, žádný stres. To je moje práce v nemocnici víc nebezpečná - infekce, atd a přeci se kvůli tomu nezavřu někam za sklo. Ale zatím těhule nejsem, to víš, pak mi to třeba nedá a jezdit nebudu :o)

nina5868
15. bře 2013

voda je vzacna odpište mi na otazky nech su tam 🙂

konidana
23. dub 2013

@mariti Mám to podobně , jako ty - vandry, voda(i divoká)... Když nejsou zdravotní komplikace, tak nevidím problém. Těhotenství není nemoc. Samozřejmě záleží na obtížnosti a okamžitém stavu a náladě a pod. Já osobně jsem v 6. měsíci jela v září Teplou. V pohodě, ale i s malým bříškem to na silné pádlování moc nebylo. Hned jsem se zadýchala. Kámoška, je taky docela magor, ta v pokročilém těhu, už s velkým břichem se protahovala na kajaku. Tak, že dělala eskymáky. Každý to musí posoudit podle sebe. Stačí trochu ubrat z toho, cos běžně zvládala.

mariti
autor
23. dub 2013

@konidana Díky za reakci, jsem ráda, že nejsem sama takový blázen 🙂. Na vodu jsem nakonec jela, bylo to minulý víkend. Počasí nám úplně nepřálo, bylo dost chladno, i když mohlo to být i horší, aspoň že nepršelo. Každopádně jsem měla dostatek teplých věcí, i na převlečení - pro jistotu. Jsem sice na konci 6.měs, ale bříško mám stále malé, takže nepřekáželo, a pádlovala jsem přiměřeně silám a náladě, spíš abych se zahřála, moc jsem to nepřeháněla, ono taky proč, když jsem jela se svým (silným) mužem. Nošení lodí jsem tentokrát pochopitelně přenechala ostatním. V neděli nám vyšlo krásné jarní slunečné počasí, byla to paráda. Nakonec jsem byla moc ráda, že jsem se nenechala odradit a jela. Navíc to byla romantika, protože jsme jeli po místech, kde jsme se s manželem před 2 lety seznámili.

konidana
23. dub 2013

@mariti To my zrovna byli i s dětma na Orlici. Taky jsme si to užili :D

konidana
23. dub 2013

@mariti A víš co je sranda? Teď mi to cvaklo. Na té Teplé jsme tenkrát taky měli s manželem výročí dva roky od seznámení - na stejné vodě.

dzogobela
6. čer 2016

Holky řeším stejný problém 🙂 ale vzhledem k tomu, že v době, kdy se má jet na vodu už budu 34. týden (za 14 dní), tak samozřejmě chápu, že to není uplně ten nejlepší nápad, ale nechci se o to ochodut, zvlášť, když bude hezky, cítím se totiž celé těhotenství dobře až na občasné výkyvy. 1) určitě bych nejela, kdyby byla špatná předpověď počasí , 2) přijela bych jen na víkend (kvůli hygieně i kvůli bolesti zad). 3) na kanoii bych se jen vezla a asi jen v sobotu. Co si o tom myslíte? 😀

konidana
7. čer 2016

@dzogobela to musíš posoudit sama podle sebe🙂 Prostě přiměřeně ubrat. Voda je nevyzpytatelná v tom, že v lodi musíš spoléhat na ostatní z posádky (a věřit jim), a i v tom, že nevíš koho potkáš (s kým se srazíš) pokud v létě je na řece již hodně lodí. Já měsíc před termínem šla na celodenní pochod s výstupem na Říp. Naštěstí to bylo v zimě, funěla jsem jak kdybych lezla na velehoru:D

myjusiatko
7. čer 2016

@dzogobela taky kazdy rfok jezdime a do kanoe si teda netroufam ani omylem. A manzel by ma nepustil ani do raftu. Takze sme vymysleli kompromis. Budem ridic a stravim pekny vikend odpocinkom v kempe a vecer sa vzdy stretnem so zbytkom.
Ist na rieku mi pride v tehotenstve vazne nebezpecne.

myjusiatko
7. čer 2016

@dzogobela Hlavne staci blby sutr a si pod vodou a taha ta prud, narazi do teba kanoe, nebodaj ta zalahne plna vody. Nezapnes vestu. Vazne ti den na vode stoji za to riziko? Odhliadnuc od toho, ze vacsina akterov je slusne pod vplyvom.

myjusiatko
7. čer 2016

@dzogobela a este dalsia vec. V kanoe je mokro a v tehotenstve taky zanet mocaku tiez nie je uplne to prave orechove. Ani infekcia.

evulina77
7. čer 2016

@dzogobela osobně bych jela jako doprovod a řidič a užila si volna a večer pak s kamarádama...

dzogobela
7. čer 2016

@myjusiatko
@evulina77 ridic byt nemuzu, pac neridim 😀 za posledni roky, co jezdime jsme se ani jednou necvakli a nase parta neni ta parza, co se jezdi na vodu ozrat 🙂 jsme jeste stara skola, co si uziva tu pohodu na vode 🙂 vestu nenosim, se stavem vody, jaky je na nasich rekach je to spis na skodu 😀 a zanetu mocaku bych se asi nebala, netrpim na to a to jsme jezdili i v zime. Jedine, co resim je to pripafne cvaknuti, ze se muze clovek spatne uhodit nebo tak neco... Jezy bych samozrejme nejezdila 😉
Kazdopadne diky za nazory, jeste to promyslim. Jako stve me, ze neridim no 😀

myjusiatko
7. čer 2016

@dzogobela nasledky "cvaknuti" mozu byt fatalne pre dieta.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru