Čo smiem a čo nesmiem piť a papať v tehotenstve?

allias20
10. zář 2012

najviac ma zaujima, ci ozaj musim prestat pit kavu? bola som fajciarka a prestala som bez problemov zo dna na den, ale kavicka mi chyba. pocula som, ze by sa nemala pit, tak ju nepijem... ☹
a co sa tyka papania, ako je to s plesnivym syrom a udenym masom? 😒
napiste mi prosim vsetko, coho sa mam vyvarovat a co naopak mam viac papat a pit. dakujeeeem 😀

berenika39
10. zář 2012

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/co-muzou...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/co-se-sm...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/co-je-v-...

jen zlomek toho, co tu už je. uprostřed stránky Forum je vyhledávač, už nejde přehlídnout, tam se napíše, co hledáš, a ono ti to vyplivne už založené diskuse na stejné téma🙂

A všeho s mírou🙂

lukza
10. zář 2012

no plísnové sýry by jsi neměla jako asi trohu mužeš pokud máš na to hut s kavičkou pokud ti nedělá zle tak si klidně den jako né mokrát denně a nebo mo silné ale třeba rozpustné s mlíčkem klidnmě mužeš já byla mo kafař a přešla sem na bezkofejnové a to sem jela aji při kojení prootže když smke si dala kofejnové při kojení tak malej nehtěl spát.a spíš než na jídlo si den bacha na bylinky v těhu ale to si vygoogluj o se muže a o né v těhu

marca22
10. zář 2012

Plísňových sýrů se určitě vyvaruj (listerioza),uzeniny nejsou zdravé ani pro netěhotné,1 kávu denně si určitě dát můžeš,já pila v těhu a při kojení Nestlé caro,to je obilná káva bez kofeinu,navíc podporuje laktaci,neměla bys pít vodu rovnou z kohoutku,buď musí být převařená,nebo nějakou balenou,taky kvůli bakteriím,jinak se nesmí urologický čaj(může vyvolat kontrakce),černý čaj taky s mírou,obsahuje kofein,energy drinky vůbec,já pila teda colu a to jen protože to bylo jediný co mi pomáhalo na nevolnosti,jinak jsem pořád blindila. Jinak pij čaj pro těhotné,různé ovocné šťávy,hodně vody,jez hodně ovoce,zeleniny,pak se doporučují slunečnicová semínka,červenou řepu (je tam železo na krvetvorbu),jogurty,mléko,sýry nezrající,maso,luštěniny pokud tě nějak nenadýmají. Nějaké těhotenské vitamíny určitě papáš,hlavně kyselina listová.

citun
11. zář 2012

Slabá kávička nevadí.Já jí pila 1x za den a piju i teď při kojení.Dělám si,ale opravdu slabou. 🙂

soleilll
11. zář 2012

Pokud nemáš problémy s vysokým tlakem, tak slabou kávu např. 1x denně můžeš. Jinak přejdi na variantu bez kofeinu. To se týká i coly a kofoly nebo silného černého čaje, které kofein/tein obsahují. Plísňové sýry by se neměly jíst syrové, ale tepelně upravené v omezené míře neuškodí (např. smažený hermelín - mňam) 😀 . O uzeném mase jsem nic neslyšela, ale pozor na syrové - nedopečené nebo tatarský biftek. Totéž se týká syrových vajíček - takže domácí tatarka je passé. Taky trpím a těším se, až si budu moct dát! 😉

petaov
11. zář 2012

Nepila jsem bylinné čaje, nejedla plísňové sýry, pařížské saláty apod. (Dávej si pozor na tatarku a majonézu i v restauracích). Nedoporučuje se např. ani tuňák, je v tom prý rtuť. Občas to nevadí. Já miluju tuňákovou pomazánku, takže jsem si ji občas dopřála 🙂 Dávej si pozor na málo propečená, nebo špatně udělaná masa (bifteky apod.) Zeleninu a ovoce si důkladně omyj. Malá káva jednou denně nevadí. Pokud máš nízký tlak, tak Ti ji lékař může i doporučit 🙂 Prostě všeho s mírou 😉

janneke
11. zář 2012

Nevím, proč odrazujete od plísňových sýrů - spíš jde od zrající sýry ovšem z nepasterizovaného mléka - ty se v těhotenství nemají jíst. Pokud je plísňový sýr z pasterovaného mléka (jakože 99% sýrů se v ČR takto vyrábí), není problém a můžou se v těhotenství jíst.
Viz tento odkaz.
http://blog.maminkam.cz/jsou-plisnove-syry-v-te...

lck79
11. zář 2012

Jediné, čeho jsem se netkla byly cigarety, tatarák (syrové maso) a asi fakt bacha i na ty bylinky ve větším množství. Jinak hermelíny a plísňové sýry jím běžně, nevím, proč by měly škodit, přece je rozdíl mezi plísní a ušlechtilou plísní, ne? 😀 A ostatní jako normálně, jedna káva nebo semtam decka vína či malé pivo i podle Dr. v pohodě. Není třeba kvůli těhotenství zbytečně hysterčit 😉

missymici
11. zář 2012

Ja s kouřenim taky hned sekla ale s kafem to bylo snad težší...ale nepila jsem černe,jak jsem byla zvykla....ale jen obyc. capucino 1x denne...alespoň něco. Alkohol jsem nepila vůbec...
O plisňakach jsem ani nevedela že se nemůžou v tehu,,,...Jinak jsem jedla vse na co jsem mela chut,...az na nektera jidla,ktera jsem v tehu nemohla ani citit.

pejtho
11. zář 2012

Já bych kolem toho velkou vědu nedělala. Samozřejmě si dobře udělala, že jsi přestala kouřit, ale já jsem nijak jídelníček neměnila. Kávu tedy nepiji, ale piji dost černé čaje a nijak jsem je neomezovala. Stejně tak uzeniny, plísnivé a zrající sýry, sladké. Nijak jsem se tím necpala jako netěhotná-asi tak normálně, sem tam večer nakrájet sýr, k snídani šunku, z uzeného vařím celkem normálně. A jako těhotná jsem to neřešila.
Pokud nejsi zvyklá, můžeš jíst více ovoce, zeleniny-hlavně tu, ve které je obsažená listovka, ryby...Já nejsem moc zastáncem ani různých vitamínů-radši je si je najít v jídle, než v tabletkách.
Jinak třeba i alkohol jsem si občas dopřála-tím myslím na oslavě skleničku vína, na posezení s přáteli malé pivo. Každý týden jsem si alespoň jeden den takhle trošičku dopřála.

sariky
11. zář 2012

kourit by se nemelo, syrove maso a syrova vejce take ne, ale u ostatniho plati - vseho s mirou 🙂 takze si dej, na co mas chut. ja jsem se nijak neomezovala (krome tvrdeho alkoholu, ten jsem nepila) jsem si obcas dala 2 deci vina, sem tam pivo po obede, rano kafe, syry dle chuti (i plesnive) a mam zdrave deti 😉

tkanicka
11. zář 2012

ta hloupost s tou převařenou nebo balenou vodou co se tu objevila snad nebyla myšlena vážně! Převařenou budiž, ale balená je plná bakterií a když ne, tak obsahuje zakázané látky, nejkvalitnější voda teče z kohoutku viz dTest.
Neviděla jsem to tady, asi nikdo nezmínil vnitřnosti, obsahují moc nějakého vitaminu, který škodí plodu, tuším A.
Kávu jsem měla doporučenou na nízký tlak od doktora a pak zakázanou, protože mi na konci těhu zase vyletěl nahoru, takže podle situace

garfie
11. zář 2012

Debat na tohle téma už tu je....stačí jen pohledat :-/
Já myslím všeho s mírou a myslet u toho-tedy alkohol jen vyjímečně, s kávou a černým čajem to nepřehánět, nejíst syrové maso a vejce, vyhýbat se nepasterizovanému mléku a výrobkům z něj......mořské ryby by se prý taky měly spíš vyjímečně kvůli možné rtuti, ale o tom jsem slyšela až teď.

kamino
11. zář 2012

Vitamin A obsahuji hlavne jatra,ten se da predavkovat,ale jen v pripade,ze by se zivila prevazne jatry. Pri normalni konzumaci se to neprojevi. MUDr.me varoval pred jedinym...pred light vyrobky,ktere maji umela sladidla,napr.jogurty,cola,ale i Orbitky. Pry to placenta nestiha odbourat. Dokonce mi schvalil tataraka,pokud budu mit maso kvalitni bez tasemnic😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru