Coca Cola v těhu, může to být nebezpečné?

selverin
23. srp 2013

Zdravím maminky a těhulky. Denně vypiju tak půl litra Coly. Vím, že to není zdravé, ale může to být nebezpečné? Kafe nepiji vůbec....jen s tou Colou si prostě nějak nemůžu pomoci 🤐 (jinak se omlouvám, jestli tady tohle téma už někde běží, jsem zde novice a ještě se moc neorientuji) 😝

selverin
autor
23. srp 2013

@cacenka_d ale jo, stejně mi všichni říkali, že jsem moc hubená a teď jsem se spravila, tak pokud to dám aspoň na 60 do léta, tak budu happy. snad to odejde s těma hormonama. navíc jsem otěhotněla přes antikoncepci (leden-únor jsem dost marodila a brala kvanty prášků a nějak se hold dostavila ovulace) takže i to vysazení HA po 12ti letech podle mě udělalo svoje....

cacenka_d
23. srp 2013

@selverin to bude spis tim, hele stejne na tom nic nezmenis a jeden hambac navic te nezachrani ;) proste papej co chces a kasli na vsechny jediny co tak nic se nema prehanet 🙂

selverin
autor
23. srp 2013

@cacenka_d taky pravda 😀 ale na tu Colu už raději prdím úplně 😖

cacenka_d
23. srp 2013

@selverin jestli si ji trochu pila do ted fakt ti trosku neublizi, alespon ti srovna zaudek a naladu 🙂

rozzaarka
24. srp 2013

@cacenka_d prave ze maso ani nechci... proste mi ted nejede. Dneska jedeme grilovat prase a fakt nevim, co budu jist🙂 asi si udelam nejakou svacu😀 kde jsi v Letnanech pracovala? my tu bydlime🙂

liss_durman
24. srp 2013

Nevadí 🙂 Byla jsem na tom v těhu úplně stejně, všichni si ze mě dělali srandu, že furt nosim tu colu s sebou. Ale bylo mi pořád špatně, takže jsem vlastně nebyla živá na ničem jiném 😀 Jo a ještě vodový zmrzliny - nejlépe coca-colový 😀

madrilena
24. srp 2013

coca colu v těhotenství nedoporučuju; půl litru má sice množství kofeinu, které není až tak na škodu, ale ostatní sajrajty v ní jsou nic moc; sama jsem colový závislák, ale v těhotenství jsem jí úplně vynechala; pokud si ale třeba nemůžeš pomoci, asi se nedá nic dělat 😉

madrilena
24. srp 2013

@selverin určitě nejde jen o Tvé tělo, spíš bych se bála, že třeba miminko bude mít založeno na osteoporózu; k. fosforečná v cole totiž dosti odvápňuje, takže bych se bála, že dítěti se kosti řádně neutvoří; půl litru je docela málo, ale nikdy nevíš, co to na dítěti napáchá; proto jsem s tím v těhotenství sekla; nechybělo mi to, před otěhotněním jsem pila tak ty 2l.... dá se to zvládnout

cacenka_d
24. srp 2013

@rozzaarka V astronu je to za avia letnany, tam se skoro neni kde najist 🙂

uztotakbude
24. srp 2013

Jak už tady jednou padlo. Je to taková chemie, že když hodíš do Coly žiletku, tak ji za týden nenajdeš. Takže bych to v těhotenství opravdu nepila. Já znala dvě děvčice, které pily celé těhotenství Colu a dle nich slabé rozpustné kávičky a pak si obě stěžovaly, že jim dcerky po narození nespaly. Chodily jak zombie a nemohly pochopit, čím to je. Asi tím kofeinem, který oboje obsahuje a který se přes jejich tělo dostával do tělíčka tomu mimču v břiše. To a samé pak při kojení. Já bych to určitě nepila. Já sama vím, jak je těžké si odepřít něco, co mám ráda a nesmím. Ale člověk musí dát na váhu zdraví svého prcka a svoje choutky a rozhodnout se.

berynka
24. srp 2013

Já měla na colu chuť v prvním trimestru, měla jsem půllitrovku vždycky na dva dny do práce. Pomohlo mi to na nevolnost a trochu i na únavu. Později jsem si ráda dala Fantu, nejvíc asi tu speciální jahoda+kiwi (nebo tak nějak) 😅 . Ale určitě to nebylo na žízeň, spíš fakt na chuť.

liss_durman
24. srp 2013

@uztotakbude Víš, ono ani tak nejde o to si odepřít to, co máš ráda a o ovládnutí choutek. Jde spíš o to, že je ti v těhu třeba tak blbě, že nemůžeš vůbec existovat a na nevolnost je prostě nejlepší cola. Já to měla nakázané i od doktora - cola + zmrzliny a myslím, že je lepší zklidnit žaludek třeba i tou colou, než všechno vyzvracet a dodávat tělu a miminku minimum živin. A podotýkám, že "ranní" nevolnosti nemusí být jen ráno a jen v prvním trimestru, jak se obvykle udává, ale některé z nás si tím bohužel prošly po celých 9 měsíců a to bylo teprve žůžo :-/ Chemie je dnes úplně ve všem, takže jestli si dávám colu nebo třeba fantu není až takový rozdíl 😀 Sýry, uzeniny, ovoce, mléko ... o tom ani radši nemluvím. Každopádně naše malá se v bříšku nasosala coly poměrně dost (minimálně prvních 5 měsíců bych bez ní nedala ani ránu) a spala úplně normálně, je zdravá... Akorát trochu aktivní a vzdorovitá, ale to je spíš dáno geneticky 😎

dana3262
24. srp 2013

@uztotakbude v cole žádná "chemie" neni.. jen cukr, karamel, kofein, kyselina fosforecna, která je při dostatku vápníku vlastně v těle důležitý minerální prvek a neškodná kyselina citronova..takze bych to tak hruzostrasne neviděla. Zkus hodit ziletku do vody, taky nebude po nějaké době ready.
Ja žádnou colu v tehot.nepila, věnují se zdrave stravě a zdravému životnímu stylu a me deti nespi a ja chodim jak zombie..to mas tezky.. jako kdyz nekdo kouří, tak je to neco jiného, ale 2 skleničky coly...

nininka23
24. srp 2013

Já jsem pila colu hodně před těhu, pak mi bylo děsně blbě a nemohla jsem ani ji. Když se mi žaludek začal uklidňovat, tak mi doktor řekl ať colu popíjím (měla jsem tak 1/2 l na 2 dny) a do nosu si k tomu dávám zmrzku a nanuky. Na každém utz má mimi siestu a z vysoka prdí na naše pokusy o nějaké mrskání...furt chrní, takže ten kofein mu asi zas tak zle nedělá. V druhém trimu si ji dám občas také, většinou zase když mi je " na zvracení".
Jinak teď jsem někde na internetu četla, že ženská pojídala v těhotenství houbičky na nádobí a mycí písek, tak myslím, že troch coly je v normě🙂

uztotakbude
24. srp 2013

@liss_durman Ano, ale pisatelka napíše nic o sosání po troškách na nevolnost. Ona píše o normálním pití Coly a působí to na mne tak, že dost ve velkém. Tedy ten její první příspěvek. Já to dál nepročítala, je tu toho hodně. Ale to je jen můj názor.

liss_durman
24. srp 2013

@uztotakbude Půl litru není zas až tolik, to jsou dvě skleničky. Ale jako nic kdovíjak zdravého to není, o tom žádná. Jen když si vezmu, že některé nastávající matky klidně kouří a ještě se vymlouvají na stres z toho, kdyby přestaly, tak to je mi fakt blivno. Jenže to už je jiná kapitola...

sheima
24. srp 2013

Ze startu jsem jí pila při nevolnosti..byla to jediná záchrana...a teď po zjištění těhu cukrovky tak si dám ligt když mám chuť na sladké a nezvedá mi cukr!!A chuť zažene 😉

snehurka10
24. srp 2013

K této diskuzi se také musím přidat. Mám také ráda colu, ale když jsem zjistila, že jsem v jiném stavu, tak jsem jí přestala pít. Až teď ke konci téhu si jí občas pro chuť dopřeju. To to mám horši s tím smažákem a zmrzlinama 🙂 . Ze začátku těhu jsem chtěla jen polívky a ovoce a maso jsem nemohla ani cítit. A sladké, na kterém jsem byla doslova závislá jsem vůbec nemohla ani vidět. Jak si to tělo prostě řekne, co potřebuje. Až teď ke konci si ze sladkého dám zmrzlinu, čokoládu moc nemusím a bez té jsem prostě nežila🙂 a teď ujíždím na smažáku a maso tak vepřové a kuřecí mi přestalo chutnat úplně, které jsem milovala a tu colu si obcas dám. Teďke konci těhu si myslím, že už to snad takový vliv nemá, doufám. Ale kvůli čemu jsem doslova trpěla, tak byl grilovaný hermelín. Jednou jsem neodolala a snědla ho půlku a bylo mi táák dobře 🙂 . Myslím, že když je všeho s mírou, tak to neuškodí, horší je trápit tělo, když na to má fakt chuť. A to jsem přibrala jen 8 kilo. 🙂

kucavikova
24. srp 2013

Já se tedy taky přiznám🙂 Jsem colový a kofolový závislák a když mám dvoulitrovku, tak jsem schopná vypít tak 1,5 l za den. Mám na ní stále chuť. Dám si ji tak 3x-4x týdně. Pila jsem jí už před těhu ve velkém množství. Nějak jsem si to nepřipouštěla, ale v pátek jsem byla u dr. a nedalo mi to a zeptala jsem se ho na nadměrné pití coly v těhotenství. Trochu pozdě 😀 Někde jsem totiž vyčetla, že nadměrné množství kofeinu vede k retardaci plodu a i když ji piju hodně, tak bych se měla vejít do normální dávky kofeinu v těhu. Říkal, že vadí spíš to množství cukru, že pak dítě může být velké, cukrovka atd. Mě se cukrovka vyhnula a dítě by mělo být snad ani ne velké a ani malé. Tak si budu dál dopřávat svůj oblíbený nápoj 🙂

energizer
24. srp 2013

Ja jsem colu nikdy nepila, nechutnala mi...ale v tehotenstvi si ji davam celkem casto, myslim si, ze kdyz si to telo zada,tak to nemuze uskodit...samozrejme v rozumnem mnozstvi,jednou jsem temer na ex vypila litr a pul a moc dobry pocit jsme z toho nemela...

zvirka
24. srp 2013

Já teda pila, ale přestala jsem. Měla jsem málo železa, kofein zabraňuje jeho vstřebávání. Na netu jsem se dočetla, že nejméně hodinu po jídle, pak už je to prý o.k.

rozzaarka
29. srp 2013

@selverin dneska jsem narazila na tohle🙂

https://www.youtube.com/watch?v=wSxNNCHPsa8
selverin
autor
29. srp 2013

jj to už jsem taky někde viděla 🙂 maras a humus, přesídlila jsem na kakao už a jde mi to 😀

rozzaarka
30. srp 2013

@selverin jen ho vypust pred testy na cukr😀

selverin
autor
30. srp 2013

@rozzaarka ty už mám naštěstí v pořádku za sebou 😀 až se sama divím 😝

rozzaarka
30. srp 2013

@selverin 😀 jsem na to zvedava... je to velky hnus? podle toho se resi, jestli mas tehotenskou cukrovku? jeste jsem se tak daleko nedostala, jsem rada, ze jsem se dozila vcerejsiho screeningu a prezila prvni tyden v praci🙂

selverin
autor
30. srp 2013

@rozzaarka zase taková hrůza to není 😉 ráno jsem šla do nemocncie na 6,45. sestra mě vzala přednostně i před důchodcema hned brala krev, pak sem u ní vypila ten mix vody a toho sladkého blivajzu. Ze začátku to šlo, pak mě trochu už štípal jazyk a konec už jsem brkala jedna báseň 😉 na lačno po ránu to byl trošku záhul na žaludek, tak jsem tu první hodinku se akorát modlila ať to v sobě udržím. malá z toho byla hyperaktivní tak mi celou dobu skákalo celé břicho 😀 po hodině druhý odběr, dověděla jsem se, že první krev v normě, po druhé hodině třetí odběr, řekli mi, že i druhý odběr byl v normě pro zbytek sem si došla druhý den ráno a naštěstí vše oka 😀 tak držím palečky ať je taky vše v pořádku 😉

jennyska
26. únor 2014

Ahoj @selverin @rozzaarka @zvirka @energizer @kucavikova @snehurka10 @sheima @liss_durman @uztotakbude @nininka23 @berynka @cacenka_d @madrilena a ostatní těhulky, maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Coca Cola v těhotenství https://www.modrykonik.cz/coca-cola-v-tehotenstvi/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své případné zkušenosti s pitím Coca Coly v těhotenství, pomůžete další spoustě maminek, které pití Coly v těhotenství zvažují, nebo už ji pijí a tady na koníku hledají Vaše rady, tipy a doporučení.

Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru