Cvičení, jóga, plavání v těhotenství. Co je vhodné?

princessp
12. dub 2009

Ahojky holky jen tak by mne zajimalo jestli cvicite ve vasem tehotenstvi, jak dlouho, jak casto delate jogu, pilates. Ja se ted momentalne rozmyslim jake cviceni by bylo vhodne v tehotenstvi. Jsem jen v 6tt.
Moc vam dekuji za odpovedi.

jmisa
12. dub 2009

Já jsem cvičila asi až od 11tt, protože jsem původně čekala dvojičky a pak se jedno vstřebávalo, tak kvůli dráždění dělohy.
Cvičila jsem tedy i před těhu. Akorát jsem powerjogu vyměnila za gravidjogu.

zuzka11
12. dub 2009

Ahojky, taky až cca od 10tt, začala jsem posilko na zadek a stehna, ktere jsem delala pri pilates, to mi zustalo a delam ho kazde rano a pridala jsme misto behani rychlejsi chuzi a plavani......clovek se nejak udrzovat musi 😀

aponchie
12. dub 2009

ja bych cvicila az bych brecela a nesmim ze zdr.duvodu,ale myslim,ze je to super cvicit dokud te bricho neomezuje u prvni holky sem jeste skakala v 8mesici po horach a jezdila na kole

princessp
autor
12. dub 2009

Moc dekuji holciny za odpovedi take sem si rikala rychla chuze, plavani a nejake to cviceni na zadecek jak zminuje zuzka11 zacnu asi take pomalunku asi 30min denne.Drive jsem chodila do posilovny kazdej den po 4 roky a zvedala cinky ale uz jsem se tam asi dva roky neukazala nejak me pohltila domacnost a rekonstrukce domecku ☹ Tak sem ted docela nazhavena na nejake to cvico 😵

zuzka11
12. dub 2009

Pro me byl sok i tohle omezeni, ale zvykla jsem si a jsem rada ze muzu tohle....btw.vcera jsme jeli na kole na koupaliste - 10km a pohoda!!!

Apo - vydrz, pak si to vynahradis-----btw.holky z Prahy nemate uz nejake vyhlidnute fitko s hlidanim deti a dobrymi kurzy? driv jsem chodila do Factory pro, ted Holems Place, ale tam za to chteji platit 😝

sacvi
12. dub 2009

Ahojholky, tak já taky chodím cvičit. Jde o ucelený blok cvičení (prvky gravidjógy, kalanetiky, aerobiku, zdravotní tělesné výchovy, břišních tanců, relaxační techniky a dechová cvičení). Je to super..chodí se 1krát týdně tak si jinak cvičím doma.

zuzka11
12. dub 2009

Sacvi to mas super, neco podobneho jsem u nas hledala, ale neni:(((( A koukla jsem na fotky, mas krasne brisko!

pehaka
12. dub 2009

Ahojky..já chodím přímo na těhotenské cvíčo do našeho centra..předcvičuje tam porodní asistentka a dává nám pěkně do těla.....na konci cvíča zkoušíme dejchání jako u porodu! což je super příprava....a malýmu tomu je to totálně šumák, že se maminka namáhá 😀 pěkně si tam lebedí...chci začít chodit plavat...ale ještě chodím do páce od rána do večera tak nezbývá čas 😕 tak sand brzy...🙂

princessp
autor
12. dub 2009

holky ja jsem teprve v 6tt a fakt si nedovedu predstavit ujet 10km na kole 😝

sacvi tak to jen tise zavidim tady nic takoveho neni

pehaka hele to mas fajn ze jsi "pod dozorem" 😉 pri cviceni ja tady asi akorat sezenu jogu pro tehu tod vse ale uz na mne jdou rani a vecerni nevolnosti a mezi nema chodim do prace takze pomaloucka prochazka na cerstvem vzduchu bude muset stacit 😎

amona
13. dub 2009

Ahoj těhulky,
1x týdně chodím na speciální cvičení pro těhule, kde ptotáhneme celý tělo. Na konci hodiny ještě trénujeme dýchání u porodu. Jinak se snažím minimálně 1x týdně zajít na plavání a každej den chodím na delší prochajdu se psem. Hlavně (pokud teda nemusíte) neležet doma! Je prokázaný, že ženský s jakštakš kondičkou mají snažší porod než tzv.domácí knedli! 😀

jmisa
13. dub 2009

Chození ze psem je moje náplň taky, to už beru jako samozřejmost a do pohybu to skorem nepočítám 😀

Je mi líto těch, kdo mají cvíčo zakázané. Když jsem v prvním trimestru nemohla cvičit, tak to byl docela vopruz, a to jsem neměla zakázané aspoň vychajdy.Takže jsem denně dlouho a dlouho chodila.

sacvi
13. dub 2009

zuzko11 díky za pochvalu bříška..no snažíme se 😀 My taky zkoušíme dýchání jak u porodu..no a bude to asi doost zajimavé 😀

chechta
13. dub 2009

Ahojky holky chtěla jsem chodit do těhu cviča co u nás vede porodní asistentka,a le opět jako u prvního těhu jsem měla těžkou těhu nevolnosti takže zatím to nepřipadá moc v úvahu a taky musím skloubit s hlídáním malýho. Ted když už mi je líp,a le chodím s prďousem na celý dopoledne ven a každopadně furt kolem něj běhám - tak si říkám, že aspoň cvičím tak.

amona no s tou kondičkou a snažším porodem nevím - myslím, že je to jedno já bohužel v prvním těhu fakt půlku těhu proležela a byla jsem z těhu dost vyčerpaná,a e porod jsem měla celkem v poho - jen mě překvapilo jak špatně zvládám bolest a o tom to hlavně je o té intenzitě a délce bolesti 😉

andreahrbacova
13. dub 2009

Ahojky holky moc tomu s tou kondičkou zas neevěřte-myslím u toho porodu,kamarádka chodila celé těhu cvičit a rodila 24hodin.Takže ono to asi až tak moc neovlivní 😒

zuzka11
13. dub 2009

Princesp - ja to taky delala az ted! Rozhodne prvni trimestr jsem mela bobky a cvicit a to jen doma drobna posilovacka byla tak od 10-11tt! Takze vydrz! jinak jsem jako Jmisa chodila na prochajdy.......

Jasne ze to neovlinis, myslim porod, ale zustat fit se hodi i po porodu, nebo ne? pro me je to i potreba, byla jsem zvykla cely zivot sportovat a ted kdyz bych nemohla nic, bylo by to hrozne....ale kdyz by to bylo kvuli mimu, musela bych, to je jasne......

andreahrbacova
13. dub 2009

tak určo zuzko,já byla zyvklá před těhotenstvím pravidelně cvičit,ale abych se přiznala,teď jsme dosti zlenivěla
Velkým mým pohybem jsou procházky a teď i předporodní kurz,cvičení doma trošku šidím 😅

miska66
14. dub 2009

Holky ahoooj, mužu se přidat?. jsem z Ostravy, poradte prosim nejake cviceni pro tehotne ja nemuzu nic najit a kdyz najdu tak je tam plno. Diik

zuzka11
14. dub 2009

Misko asi neporadím....zkusila jsi femClub? nebo si dej posilovacku doma a prochajdy, treba s rychlejsi chuzi.......hlavne at mas ze sebe dobry pocit.......

Andrej- u me je to taky velka zmena a jsem i lenivejsi🙂)))Ty uz to mas holka za par, taky bych chtela....jak se citis?

andreahrbacova
14. dub 2009

misko tak to ti neporadím,jsem taky z ostravy,ale na cvíčo jsem nechodila,teď chodím na předporodní kurz na Fakultku do poruby

andreahrbacova
14. dub 2009

zuzi cítím se pořád skvěle,sice jsme dneska k ráno dostala křeč do lýtka,ale jinak je to fajn,pořád čekám ty boavá záda,oteklé nohy,ale to možná přijde v 9měsíci.Celé těhotenství zatím probíhá úplně v klidu a v pohodě,žádné problémy,tak jen doufám,že bude i takový porod

miska66
14. dub 2009

Holky dekuju, tak nejak se budu hybat sama doma a nebo mam jeste dvd. ale jsem takove povahy ze osidim sama sebe 🙂

Andrej rodit budet teda v porube ze, a uz si doma na materske? nebo jak to je? ja zatim pracuju v Mittalu ale vis jak krize takze se bojime at nas nezavrou.

zuzi a mas uz pohyby? ja vuuuuuuuuuuuuuubec nic, sakra.

andreahrbacova
14. dub 2009

miska,včera jsem nastoupila na mateřskou,dneska jsme si byla pro vyplněný formulář. 😉 Jj rodit budu v Porubě,jen doufám,že v ten den tam nebudou velké návaly a nebudou mě převážet jinam.Na tu mateřskou jsem dle PM nastoupila šest týdnů před porodem,já mám termín 25.5 a dle ultrazvuku 1.6

andreahrbacova
14. dub 2009

miska ale napadlo mě,že cvičení kam jsem chtěla chodit a pak se nějka na to vyprdla je v mateřském centru Krteček v Porubě,jestli ti to něco říká

miska66
15. dub 2009

Ahoojky holky kde jste? asi venku kdyz je tam tak pekne.

Andrej si predstav ze mi volali z centra Lotos je to v centru tak se jdu kouknout na gravidjogu, Ale to je jenom jednou tydne tak kuknu na toho krtecka co tam najdu. Ale dik. A co budes delat ted mesic a neco? asi si chystat veci pro mimi ze, ale mas to fajn na leto uz budes mit maleho v kocarku a muzete trajdat vsude mozne.

pikitko
20. dub 2009

Miska 66: Taky chodím do lotosu už od 17 tt. Ta gravidjoga bývá 2x týdně, většinou bývá dost obsazená, ale mi to jednou týdně vždycky vyjde, když se přihlásíš víc dní dopředu. Mi to cvičení moc vyhovuje, protože jsem před několika roky do jogy chodila a vyhovuje mi právě pomalejší cvičení. Jen mi trošku chybí ježdění na kole a na In-linech 🙂

magdalenaz
25. zář 2013

Ahoj, nechce se mnou někdo jít tuhle sobotu v Praze na workshop gravidjogy? 🙂 samotný se mi moc nechce, bližší info, když tak ve zprávě.

sweetest
25. zář 2013

@magdalenaz Já bych šla hned, ale mám to 160km daleko 😀 Škoda!

magdalenaz
25. zář 2013

@sweetest sakra, škoda 🙂

matakb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ined77
10. lis 2013

Dobrý den milé těhulky a maminky 🙂 ,

právě vznikl v naší Wiki knihovničce článek https://www.modrykonik.cz/cviceni-pro-tehotne/.

Budu moc ráda, pokud se podělíte o své zkušenosti a rady s těhotenským cvičením i s ostatními těhulkami a maminkami, které vaše postřehy jistě ocení 🙂 .

Psát můžete pod článek do okénka Moje zkušenosti s ....

Mockrát děkuji a přeji všem krásný den 🙂

@magdalenaz @sweetest @pikitko @andreahrbacova @miska66 @zuzka11 ...a další 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru